Šta je novo?

MPC i HW decoding HD materijala preko DXVA

Naravno...
Klite je ko kad bi ja uzeo winamp,paint,total commander i jos par programa i stavio u jedan rar fajl i reko da taj rar je odlican za pustanje muzike ;)
ffdshow je decoder i on je zasluzan za pustanja vide-a
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala za info! Probacu i to pa cemo videti dal' ce onda da DXVA radi kako treba. Mozda jednostavno K-Lite pravi neki konflikt, mada mi je jedino cudno sto je sve to radilo do pre par dana sa HD4850.
 
Mozda se weasel seti kako bese naziv jos jednog zanimljivog plejera koji pusta sa dxva,ja sam ga par dana isprobavao i sasvim korktno je radio, znam da ga ima pomenutog u nekoj od tema ali ne mogu da ga nadjem.I u njemu je takodje zauzece oko 5%-9% za 1080p i sve ide glatko,cak i seeking filma radi mnogo brze nego kod mpchc.
 
Pa u svakom playeru je moguc dxva

MPCHC nije zasluzan za dxva vec njegov interni decoder


Taj decoder moze da se skine kao posebna fajl i ucita u bilo kom programu u externim filterima :)
 
Poslednja izmena:
vlc je takodje poceo sa hw dekodiranjem i svojim internim filterima...

no posto binary za ubuntu to jos ne podrzava onda ne mogu da probam|)
 
Obrisao sam K-Lite i instalirao samo ffdshow uz mpchc, medjutim nista se nije promenilo i dalje ista situacija. Dal' da probam jos neku drugu verziju drajvera za grafiku?
 
FFdshow ti uopste ne treba za DXVa sve ide preko mpc internoeg decodera... probaj neke druge verzije drivera .. ja tolko iskustvo za atijem nemam tako da oko toga ne mogu mnogo da pomognem.
 
Znam da ne treba ffdshow za dxva, nego sam pomislio da K-Lite pravi neki konflikt. Cu da probam jos neke drivere :).
 
Mozda je do DXVA dekodera u MPC. Noviji FFDShow dolazi sa DXVA dekoderom pa probaj sa njim. I poslednja verzija Divx H.264 dekodera ima DXVA, pa je i to opcija za test.
 
Si mislio mozda na ovaj program splash

Mada ja koristim vlc sa 10.7 drajverima i radi dxva i preko vlc-a
 
@The Philosopher
Skini najnoviju betu MPCHC. Taj sto ti imas je od pre potopa. Ja vec neko vreme koristim 1.3.2099.0, a do sad ko zna koja je verzija aktuelna.
 
To su stare verzije a i preuzimaju kompajlove sa drugih sajtova


odavde sekidajte i ffdhsow i mpc i slicne stvari
http://www.xvidvideo.ru/
 
Poslednja izmena:
Sve je to ok ali mi nije jasno kako ako imamo iste integruse i iste operativne sisteme da on ima problem sa finalnom verzijom 1.3.1249 a kod mene sve radi jos od prvog dana instalacije pa sve do danas , bez greske.
 
Pa daleko je 1.249 od finalne ...
I meni je u secanju da mi je radio dxva na istoj ali opet mi u secanu da je i to stara mpc pre nego sto ga preuzeo novi tim a tada dxva nije radio..sad da isprobavam me mrzi ;)
al ne kosta ga nista da proba
no opet ima opcije za podsavanja dxva i slicno u toj staroj verziji mpca tako da bi morao da radi :D
 
Poslednja izmena:
Situacija je trenutno ovakva:

Instalirao sam najnovije drajvere 10.8, najnoviji ffdshow i mpchc 1.3.1752.0 (znam da nije poslednja verzija, ali nisam imao net u tom trenutku pa sam probao sa onom kojom imam :) ).
720p radi lepo uz cpu opterecenje do 20% max. 1080p kao i do sada i dalje pravi probleme iako je optercenje malo vise od tih 20%, ali daleko manje nego kada to radi cpu naravno. E sad provalio sam da kad u render settings stavim disable windows areo tada 1080p kao proradi bolje, ali opet malo secka. Stvarno mi vise nije jasno u cemu je problem? Kao sto sam pomenuo gore par puta sa HD4850 je sve radilo kao podmazano.
 
Mozda nije problem u DXVA dekoderu, vec u renderu.
Kad pustis film, pogledaj pod Filters > render koji koristis da li se povecavaju drop-ovani frejmovi. Ako se povecavaju, u Render Settings eksperimentisi sa V-Sync, Accurate VS i Alternative VS, kao i sa GPU Flush. Takodje probaj i sa drugim renderima koji rade sa DXVA dekoderom.
 
Integrisani matroska splitter u MPCHC cesto pravi probleme. Instaliraj Haali Media Splitter, ako vec nisi.
 
Mozda nije problem u DXVA dekoderu, vec u renderu.
Kad pustis film, pogledaj pod Filters > render koji koristis da li se povecavaju drop-ovani frejmovi. Ako se povecavaju, u Render Settings eksperimentisi sa V-Sync, Accurate VS i Alternative VS, kao i sa GPU Flush. Takodje probaj i sa drugim renderima koji rade sa DXVA dekoderom.

Probao sam DXVA dekoder iz ffdshow i potpuno ista prica. Videcu i za ovo ostalo sto si mi predlozio.


Integrisani matroska splitter u MPCHC cesto pravi probleme. Instaliraj Haali Media Splitter, ako vec nisi.

Nisam, uradicu i to.
 
Samo da se zahvalim svima na pomoci, na kraju sam uspeo da resim ovaj problem i zagonetku. Nije nista od onoga sto ste mi predlagali niti ono sto je meni padalo na pamet da probao, vec sam samo u bios-u postavio 256mb za grafiku umesto dosadasnjih 128! :D

Hvala jos jednom! ;)
 
Opterecenje preko 20% znaci da dxva nikako ne radi
opterecenje treba da bude 2-5 % max 10 %
 
Pa i dok nista ne radim na kompu opterecenje ide od do 2-10%, plus kad pustim film to mu dodje 20%. Znaci to mu dodje tih tvojih max 10% :). Ja bolje od ovoga ne umem da namestim :D
 
Pa nesporazum :) ja sam mislio mpchc preko 20 % :)
U task manageru gledaj samo opterecenje mpchc-a a ne celog sistema ;)
 
Da, da to mi nije palo na pamet da gledam, provericu! ;)
 
Proverio sam i bas je kao sto si rekao, 10%. :)
 
Pa to :) moze i malo vise ali odprilike je taj opseg ;)
 
Nevezano za Phiolosopherov problem, mada mi je drago sto je covek uspeo da nadje resenje, svi vlasnici Ati kartica da bi im reprodukcija svih H 264 fajlova radila bez problema treba da instaliraju drajvere 10.4 ili novije i neku od najnovijih verzija MPCHC i da u podesavanjima MPC decodera stave podesavanja koja sam zaokruzio na slici.

Treba da bude:

DXVA(H264) Compatibility check - Skip all checks
(Ovim se omogucuje DXVA reprodukcija L5.1 fajlova)

Disable DXVA for SD - stiklirano
(Ovim se onemogucuje DXVA reprodukcija SD H264 fajlova koja ne radi kako treaba u najnovijim ati drajverima i javljaju se artefakti)

Ove opcije su bitne samo vlasnicima Ati grafickih kartica. Ostalima ne znace nista.
 

Prilozi

  • Clip_3.jpg
    Clip_3.jpg
    360.8 KB · Pregleda: 196
Ne radi mi DXVA u MPC-HC (zadnji build) na Intelu HD 2000. Podesio sam kao u ovom postu iznad mog i ništa, i dalje ide preko CPU-a. Ima li rešenja?

EDIT:

Radi, ali samo sa EVR C/P, kad stavim madVR ide preko procesora ...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno