Šta je novo?

MPC i HW decoding HD materijala preko DXVA

Je l' ti je cekiran VMR9 (renderless)? Moze i EVR ako imas Vistu.
 
Poslednja izmena:
Ja sam malo zbunjen, skinuo sam "The Final Destination" 1080p trailer sa apple-ovog sajta i pustio sam ga u PowerDVD-u 8 (video sam da je ukljucena hardverska akceleracija) i zauzece procesora je u proseku bilo oko 30%, a peak 55%... Isti taj trailer sam pustio preko KMPlayer-a i tu mi je neki prosek bio oko 20-ak %, a peak oko 35-40%. E sada znam da nisam nista dirao u KMPlayer-u (sve je po defaultu)... Jel to ok ili zauzece treba da bude manje :p
 
Ako radi dxva onda naravno da treba da bude opterecenje mnogo manje
pusti u mpc HC sa podesavanjima koje imas ovde pa ces videti ;)
Ako pustas na radeonu onda rip mora da bude L4.1 inace dxva nece raditi (ovo se odnosi na ripove ne na H264 naravno)
 
Poslednja izmena:
Ne koristi DXVA u PowerDVD-u, tj. pre nego sto pustim trailer DXVA je cekiran u podesavanjima, a kad pustim trailer i odem u Configuration, DXVA je decekiran...zasto, ne znam, a u Information delu pise DXVA (not in use)...mada sad sam nasao na kompu neke fantomske ffdshow kodeke (neki PixiePack Codec Pack, pa sam ih deinstalirao - ujedno sj**ao i TMPGenc Xpress i Authoring Works koji nece da otvaraju vise h.264 avije :p)...sad' cu sve da pobrisem pa da probam ispocetka :p
 
Pa onda je sve normalno
 
Poslednja izmena:
Pa normalno je da ne koristi DXVA :p:

Hardware Information:
Processor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+ running at 2840 MHz
3DNow! technology: In Use
Enhanced 3DNow! technology: In Use
3DNow! professional technology: In Use
IA MMX technology: In Use
IA sStreaming SIMD extensions: In Use
IA SSE 2: In Use
Video accelerator: DirectX VA (not in use)
Multispeaker audio device: Sound Blaster Audigy (not in use)
S/PDIF output device: Not Detected

Hardware support:
DXVA1 Mpeg2 Support Profile: BSP: (X) IDCT: (O) MC: (X) (via VMR)

DXVA1 H.264 Support Profile: BSP: (X) BSP_Intel: (X) MC: (X) MC_ATI: (X) MC_NV: (X)
DXVA1 VC-1 Support Profile: BSP: (X) BSP_Intel: (X) IDCT: (X) MC: (X)

[nije valjda da ovo BSP_Intel ima nekog uticaja, tj. da ne radi jer imam AMD procesor]
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa ovim jednim klipom koji sam enkodovao u Badaboom-u, javlja mi se ova traka dole kada je directshow na EVR? Je l' moze nesto da se sredi? OS je Win 7 x64 RC.
 

Prilozi

  • mpc.jpg
    mpc.jpg
    83 KB · Pregleda: 146
Imam problem sa ovim jednim klipom koji sam enkodovao u Badaboom-u, javlja mi se ova traka dole kada je directshow na EVR? Je l' moze nesto da se sredi? OS je Win 7 x64 RC.
Da l' se traka javljala i pre encodovanja?
Da l' se javlja kada je uključen fullscreen, meni se iz nekad javlja kad on nije uključen.
 
Pa radi naravno to je ovo o cemu pricamo svo vreme samo objasnjeno na drugaciji način :)
 
ja imam jedan problem, malo je cudan jer ne znam da li je do kodeka ili neceg drugog.

Ovako:
1. Instaliran je MPC HC x64
2. kodeci CCCP

Pustam eurovision 2009 720p rip i na odredjenom delu mi se javljaju kockice (cekiran EVR), kada stavim VMR9 tada na istom mestu nema kockica

Kako i zbog cega?
 
Imam Win 7 64-bit, K-Lite Mega Codec Pack 5.8.3 i ATI Catalyst 10.2. MPCHC pusta HD materijal putem GPU-a HD 3300, ali 1080p secka. Sa prethodnom HD 4850 je sve radilo normalno. Gde gresim u podesavanjima?
 
daj screen filtersa u mpchc pa cemo videti u cemu je problem

i cemu taj klite
 
Poslednja izmena:
K-Lite koristim vec godinama i nikad mi nije pravio problem. Ima li sta bolje? :)
 

Prilozi

  • filteri.jpg
    filteri.jpg
    103.4 KB · Pregleda: 127
Klite nepravi prolbeme ali je nepotreban

ffdshow je decoder bitan a klite je samo skupio par programa i staivo u jedan pack...
tako da klite nije nista..

dok za dxva ti ne treba nista sem mpchc

ne tih filterasa
desni klik u mpcu dok pustas film pa filters :)
ja zaobravih da ti kazem odma
 
Eve gi filtersi! :D
 

Prilozi

  • filteri.jpg
    filteri.jpg
    69.1 KB · Pregleda: 123
Idi render seeting pa display stats pa vidi dal dxva uopste radi

i ubaci taj film sto pustas u media info i kopiraj ovde sve
 
Da se nadovezem,za ati dxva je omogucen,tek sa 10.4 drajverima ;) Tako da skini nove ;)
 

Prilozi

  • stats.jpg
    stats.jpg
    385.3 KB · Pregleda: 120
  • Quantum.of.Solace.2008.1080p.BluRay.DTS.x264-ESiR.mkv.txt
    12.8 KB · Pregleda: 114
Ne pada mi na pamet sta bi moglo da bude sve je kolko vidim podeseno kako treba

Jel si staivo EVR cuastiom u outputu - ako nisi stavi obavezno

Decoder ne sme da bude ffdshow(ima ga u klitu) vec interni mpchc h264 decoder ali u filterima ti i pise da je taj
 
Poslednja izmena:
Posto su nam iste graficke karte trebalo bi ovako da ti stoji u mpchc u video filters.



Ja sam mu takodje rekao da nista nije vise potrebno od dodatnih kodeka i filtera ako je instaliran MPCHC (on naravno i titlove u srt,sub fajlu pusta).
Sto se tice drajvera meni je radilo sve do 10.2 verzije sigurno,znam da sam posle ubacio 10.6 i nesto je seckalo, znaci sa verzijom 10.2 i onima pre nje na mom phenom procesoru 1080p zauzece ne prelazi 15%, sve tece glatko i ako nista ne radim drugo na masini to su uglavnom procenti od 3-10%.

Sve u svemu vrlo se isplati pustati preko ovog filmove jer ostaje prakticno mnogo prostora za dalji rad na racunaru uz normalnu reprodukciju video sadrzaja na drugom recimo monitoru,TV-u i slicno.
 
Poslednja izmena:
Evo DXVA Setting kaze da radi grafika i imas sliku kako je sve podeseno u Output.
 

Prilozi

  • dxva mode.jpg
    dxva mode.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 112
  • output.jpg
    output.jpg
    123 KB · Pregleda: 114
i kolko je zauzece procesora dok pustas 1080p ?...
preko 10% (15 neki max ako je bas procesor slab) ne bi smelo da bude ako dxva radi
 
Poslednja izmena:
Procesor je ovaj iz potpisa. Pustim 1080p zauzece 60-90% i sve secka ubija a kaze da dxva radi. Ako pustim preko ffdshow tad je slicno opterecenje ali sve radi kao podmazano, tj. kad radi CPU.
 
Ko zna sta se tu sve iskonfliktovalo od softwera i kodeka. Da imas neki clean win na nekoj particiji pa da probas sa samo mpchc i vidis o cemu se radi.
 
Nazad
Vrh Dno