Šta je novo?

Diablo 3

Kao zakleti fan Diablo serijala...
...
Diablo I RULES :D
Poptuno se slazem.
Kao i sa komentarom pre ovog, Diablo 1 je bio totalno 'mrachan' vizuelno. OK za tamnice, ali, chak i kad se izadje na povrshinu, ni Tristram nikada nije bio svetao... Preovladavale su samo tamni tonovi tokom cele igre...
D2 je uneo prilichno svetlije scene (kao ACT5), dok D3 screenshot-ovi obiluju sharenilom i intenzivnim bojama koje odudaraju i od D2, a kamoli od D1 :D
Voleo bih kada bi ih na kraju prigushili, da D3 ne izgubi Diablo shmek sa tolikim sharenilom...
 
Definitivno mi se ne svidja art style! Nadao sam se da ce ostati slican, medjutim oni su otisli totalno u Warcraft cartoony fazonu...

Diablo II

diablo2-03708.jpg

Diablo III

6mr3xqb0ukovnfd5igplt9e7481cawsy.jpg
 
Poslednja izmena:
au ala je vama dosadno ..

sprites > 3D

jel kapira neko ???

zoom out = slichno kao d2
 
au ala je vama dosadno ..

sprites > 3D

jel kapira neko ???

zoom out = slichno kao d2

Jedini kome je ovde dosadno si ti jer ukupno imas postova vise nego svi mi zajedno.
Nemoj da ovo uzimas k srcu (osim ako nisi deo Blizzard art developmenta, a sumnjam da jesi), niko ne kaze da je igra ruzna, ali grafika ne spada u realizam nego u cartoon style.
Znaci stil Asterix i Obelix, a ne Segrellesov Najamnik.

Realizam jednog grafickog stila se odredjuje nacinom i tehnikom kojom su prikazani likovi i sredina, kao i upotrebljenim koloritom.
Nebitno je da li objekat ili bice postoji u stvarnosti ili ne, bitno je kako je prikazan.

Prosurfuj malo po netu i pronadji slike od Franka Frazette ili Borisa Valleja, videsec galerije imaginarnih likova koji deluju kao da su zivi. To je realizam, a ne ovo Dizni djubre.

Ne zelim da mnogo gnjavim vise, ali gresis i po pitanju prethodnih naslova, 2D grafika u igrama ne znaci automatski sprajtove, vec 2D objekte.
Sprajtovi su retko korisceni na PC-u zbog drugacijeg smestanja podataka za svaki piksel u graficku memoriju od starih kompova tipa amige i sl.
D2 koristi 2D prerenderovane objekte na istoj takvoj povrsini i nema veze sa sprajtovima.
Naravno da izgleda ruznije od D3 jer je 8 godina star, ali kolorit i likovi izgledaju realnije nego ovi novi "crtaci".
 
Po drugi put, high-poly modeli ( = realizam) i tamnije boje ( = dodatni postprocesing korak, thank you programabilni šejderi) = ne može da radi glatko na, recimo, 6600GT, naročito kao tamo u gameplay trejleru kad krene da iskače njih 20 istovremeno. Blizzard puca na što veće tržište.
 
Ma 'ebo ti majku sve to cartoon trt mrt ili ne, igrao sam keca, igrao sam dvojku, i ekspanzije do besvesti i ovo cu igrati, odgledah klip do pola i ugasih krenula kosa da mi se dize na glavi. Kako bre da ne igrash Diablo kakav god bio, to je gora zaraza nego tetris.:wall:
Svega mi, zbog ovoga i SC2 cu da kupim neku kvalitet grafiku. Ende.
 
Jedini kome je ovde dosadno si ti jer ukupno imas postova vise nego svi mi zajedno.
Nemoj da ovo uzimas k srcu (osim ako nisi deo Blizzard art developmenta, a sumnjam da jesi), niko ne kaze da je igra ruzna, ali grafika ne spada u realizam nego u cartoon style.
Znaci stil Asterix i Obelix, a ne Segrellesov Najamnik.

Realizam jednog grafickog stila se odredjuje nacinom i tehnikom kojom su prikazani likovi i sredina, kao i upotrebljenim koloritom.
Nebitno je da li objekat ili bice postoji u stvarnosti ili ne, bitno je kako je prikazan.

Prosurfuj malo po netu i pronadji slike od Franka Frazette ili Borisa Valleja, videsec galerije imaginarnih likova koji deluju kao da su zivi. To je realizam, a ne ovo Dizni djubre.

Ne zelim da mnogo gnjavim vise, ali gresis i po pitanju prethodnih naslova, 2D grafika u igrama ne znaci automatski sprajtove, vec 2D objekte.
Sprajtovi su retko korisceni na PC-u zbog drugacijeg smestanja podataka za svaki piksel u graficku memoriju od starih kompova tipa amige i sl.
D2 koristi 2D prerenderovane objekte na istoj takvoj povrsini i nema veze sa sprajtovima.
Naravno da izgleda ruznije od D3 jer je 8 godina star, ali kolorit i likovi izgledaju realnije nego ovi novi "crtaci".

a izvini, malopredjashnji argument nekog od vas je bio kako D2 lichi na "realno" a D3 ne. i nemoj mi prichati o umetnicima, jer sam josh odavno pratio i Luis-a Royo-a i Frazetta-u, i Borisa Valleja, Ruth-a Thompson-a i ostale, izgleda da se vi ovde pravite ludi i blesavi.

slike koje je postovao chava nemaju veze sa vezom, jer je jedna zumirana na heroja, a druga je u defolt rezoluciji bez mogucnosti zuma, i poredite te dve slike.

jedan od uslova realistichne slike je velika rezolucija, a ajd onda ti napravi igru gde ce usred trchanja paladin da zastane i odskenira na zidu monalizu, u odnosu 1:1, a da ti ta igra shljaka na nekoj G karti od manje od 500 evra.

kazesh da kolorit i likovi izgledaju realnije na D2 nego "crtaci", e pa ja ti kazem da sachekash igru, namestish zoom na isti kakav je priblizno fiksiran u D2, odigrash i onda presudish.

ne mogu nigde da nadjem screenshot varvarina posle equip-a u chestu, ali ako nadjem, postovacu sliku da mi kazesh da li je "crtani" u pitanju.

ova tema mi isto zvuchi kao i rasprava o tome kako u MK1 likovi izgledaju realnije nego u MK3, pa naravno da izgledaju realnije, jer su u pitanju fotografije ljudi u kostimima, dok su u MK3 ti isti ljudi posluzili kao model, po kome je grafichar nacrtao, i naravno nije ishao u detalje od milion piksela, jer to sega nije mogla da tera onomad. niti bi vecu rezoluciju 3D objekata u D3 bilo korisno postaviti u igru, koja u opshte ne pokushava da osvoji izgledom kritera i okolisha, vec idejom i gamepaly-em. i najbitnije od svega - govorimo o nekompletnom proizvodu, a vi ste vec bacili D3 u kantu, jer vam se ne svidja Art style ...
 
a izvini, malopredjashnji argument nekog od vas je bio kako D2 lichi na "realno" a D3 ne. i nemoj mi prichati o umetnicima, jer sam josh odavno pratio i Luis-a Royo-a i Frazetta-u, i Borisa Valleja, Ruth-a Thompson-a i ostale, izgleda da se vi ovde pravite ludi i blesavi.

slike koje je postovao chava nemaju veze sa vezom, jer je jedna zumirana na heroja, a druga je u defolt rezoluciji bez mogucnosti zuma, i poredite te dve slike.

jedan od uslova realistichne slike je velika rezolucija, a ajd onda ti napravi igru gde ce usred trchanja paladin da zastane i odskenira na zidu monalizu, u odnosu 1:1, a da ti ta igra shljaka na nekoj G karti od manje od 500 evra.

kazesh da kolorit i likovi izgledaju realnije na D2 nego "crtaci", e pa ja ti kazem da sachekash igru, namestish zoom na isti kakav je priblizno fiksiran u D2, odigrash i onda presudish.

ne mogu nigde da nadjem screenshot varvarina posle equip-a u chestu, ali ako nadjem, postovacu sliku da mi kazesh da li je "crtani" u pitanju.

ova tema mi isto zvuchi kao i rasprava o tome kako u MK1 likovi izgledaju realnije nego u MK3, pa naravno da izgledaju realnije, jer su u pitanju fotografije ljudi u kostimima, dok su u MK3 ti isti ljudi posluzili kao model, po kome je grafichar nacrtao, i naravno nije ishao u detalje od milion piksela, jer to sega nije mogla da tera onomad. niti bi vecu rezoluciju 3D objekata u D3 bilo korisno postaviti u igru, koja u opshte ne pokushava da osvoji izgledom kritera i okolisha, vec idejom i gamepaly-em. i najbitnije od svega - govorimo o nekompletnom proizvodu, a vi ste vec bacili D3 u kantu, jer vam se ne svidja Art style ...
Ala vi pricate gluposti... :zgran:
Samo da vam pokazem kako je Baldurs Gate za PS2 izgledao:

hsvsavyiwz.jpg


Mozda ce neko reci da ovo isto izgleda ruzno ali opet izgleda daleko prirodnije nego slika iznad + sto je PS2 grafika...
Neverovatno mi je smesno sto pominjete da je potrebna graficka od preko 500 evra da bi se postigla bolja grafika od one warcraft-like slike, ali krastavac hardver mora da se prodaje i zahtevnost se namerno povecava bez obzira koliko dobra grafika bila...
Evo vam snimak BG-a sa PS2 i pogledajte kada lik pridje da prica sa konobaricom kako to treba da igleda, svaki zoom u igri je odradjen super, cak se i na Youtube-u vidi da je odradjeno strava imajuci u vidu da je to PS2 hardver...

http://www.youtube.com/watch?v=AQ63WfzPAT4

Stvarno mi nije jasno zasto su uradili opciju zoom kada ovo izgleda i vise nego smesno (kao i vecina strategija kada se zumira)...
U svakom slucaju D3 is a must have :D
 
Ja se samo nadam da ce grafika biti bolja dok igra izadje, jer ovako je mnogo losa. Verovatno ce igra biti prilagodjena za slabije racunare, kao WOW. I valjda ce u igri imati nasilja i krvi, jer bez toga Diablo nije Diablo. Zamislite da tabate Diabla sa buzdovanom a ono iskacu poruke u crnim boxovima CENSORED, CENSORED !!! LOL :D

Enivej D3 je must have :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Ne da mi da ubacim edit. :p

Pa evo EDIT:

Jel igrao neko Lodoss na Segi DC? Fazon Diabla 2, samo 3D. Ima jedna fora koja mi se svidja: dugacki macevi mlate sve protivnike koji su u blizini, znaci sto duzi mac - vise protivnika leti na sve strane. Veliki i teski macevi zahtevaju snagu, sto veca snaga - veca brzina napadanja, prosto. Postoji i karekteristika impact, ona odredjuje critical. Pa na primer, cela mapa je dostupna odmah, ali ako odes tamo gde su jaki protivnici, nastrads odmah....itd.
Ma luda igra. Steta sto je napravljena samo za konzolu koja je brzo nestala sa scene. Mogli su makar da je preportuju za PC, sigurno da bi ostala zapamcena kao dobra kopija Diabla.

Ajde neka se javi neko ko je igru odigrao, zanima me misljenje ( makar i negativno ). Ali samo ko je malo ozbiljnije igrao.

PS. zasto spominjem ovu igru u DIablo 3 temi? Pa zato sto je imala dosta dobrih fora, bila je 3D, a i rasprava o Diablu 3 me je podsetila na igru. Ako sam ovo postavio na pogresno mesto, sorry! Brisite. :)
 
Meni se grafika sviđa. krastavac volim pastelne boje :D
 
Mali dodatak na sliku gore :)

itshouldrh5.jpg

U svakom sluchaju, ovo ce da se igra, samo lichno ce mi biti zao ako do finalne verzije ne odluche da malo zatamne atmosferu i bar donekle izbace taj cartoonish style. Naravno, ne sumnjam da ce igra biti bolja od bilo chega slichne vrste. Pobogu, Blizzard je to :D

Samo treba dochekati... :(
 
Poslednja izmena:
I ja volim pastelne boje ali ipak smatram da Diablo zasluzuje da bude malo vise dark. Ne koliko je to mracno na onim slikama (to je preterano) ali svakako vise od prikazanog. To je svet totalnog haosa i uzasa, ne treba da izgleda kao izlet na livadi :)
Svejedno i da ostane ovako cartoonish, sigurno ce se naci nacin da se moduje po zelji. Ako to bude bilo ostvarivo, mislim da nam dark art-a nece nimalo faliti.
 
Poslednja izmena:
Kao zakleti fan Diablo serijala smatram se kvalifikovanim da posle viseputnog gledanja gameplay snimka kazem da je sve previse sareno i decije naspram proslih delova. Ovu tendenciju sam primetio jos sa Diablo II gde su boje mnogo zivlje, tj. nisu toliko tmurne i mracne kao u Diablu I sto im naravno zameram. Mutilated bodies, dark red-sepia koja dominira na ekranu su elementi koji su cinili Diablo 1 atmosferu toliko tmurnom, napetom i teskobnom. Mislim da su otvoreni prostori donekle unistili tu atmosferu. Mnogo toga je degradirano sa dvojkom iako je bilo odlicnih novina.
Posedujem sve delove, osim Hellfire-a, u originalu i iako sam keca presao mnogo-mnogo puta dvojku sam odigrao "tek" dvadesetak :D

Sto rece neko na drugom forumu ovako treba da izgleda:
1214657022122wu5oq6.jpg


Diablo I RULES :D

znaci ako dodas malo sharpen edges i auto levela onda bolje izgleda ? MA daaaaaajj....
 
alo ljudi, d3 je iso igra, ne mozesh ocekivati od takve igre da kad se zumira do max sve izgleda i dalje perfektno... to je nebuloza... niko nece ni igrati d3 sa maximalnim zumom jer ce to biti nemoguce, za to vam sluze ovaj bladur na ps2 (boze mili kakvo skranvljenje naslova, pu pu pu neponovilo se, i ko spomenu tu nakaradnu igru)

sve sto treba da se promeni je da se malo smanji brightnes i color saturation i cao... a sigurno ce to tvikovati jer je igra tek predstavljena, proci ce dosta vremena do finalne verzije... dough...


a ako blizzard planira da neko 2009 ili 2010 igra najnoviju igru na gf6600 onda preteruje ...
 
Poslednja izmena:
Blizzardove igre su oduvek poznate po maloj zahtevnosti i prilagodjene za siroke mase ali da 6600 gt bude dovoljan za igru koja izadje 2010 - ne verujem
 
pa diablo 2 kad se pojavio nije bas mogao da se igra na kompu srednje klase. secam se jer je moj bio takav i d2 je radio dobro dok se ne pojavi gomila zombija na ekranu, tu je krenuo slide show. na kraju je pao upgrade :) .. tako da ne verujem da ce raditi dobro na 6600 za 2 godine, koji je vec sad low..
 
Ne pisem mnogo ali reko aj da prokomentarisem. Vidimo poprilicno besmislenu raspravu za grafiku. Nikad nisam nesto posebno voleo diablo ali znam da tu igru nikad nije cinila grafika vec smek znaci smek. Muka mi je vise sa mega mocnim 3d igrama gde mogu da vidim zile na celu junaka i krv koja prolazi kroz vene a da igra dosadna do bola i nema nikakav smek. A vecina novih igara je takva (cast izuzecima). Tako da rasprava o tome kakva je grafika bolja je besmislena i stvar ukusa. Ono sto ce igru ciniti da bude dobra jeste smek koji je imao stari doablo. I to necemo moci da ukapiramo dok ne sednemo da igramo koliko god trailera izbacili. Sednes i vidis ako ne moz se odvojis 6 sati od igre bez prestanka znaci da je to to.
 
Tacno, upravo o smeku pricam. Ne mogu da razumem ljude koji se pale na grafiku, pa pre cu igrati neku igru sa kockicama na ekranu neko neko graficki nabudzeno djubre.
ALI, smek Diabla je upravo ta mracna i teskobna atmosfera.

@Gx-x
Nisam ja radio one slike, kakav sharpen edges pobogu, i da su maksimalno krzave samo da ne bude sareno. Pa po onom monsteru sto eksplodira pa iz njega izadju crvi ili zmije whateva se vidi da je to daleko od strasnog monstera kakvi su se pojavljivali u kecu. 'Ocu one stare abominacije a ne neke koje ce omoguciti da je kupuju deca od 10 godina.

Igrao sam dosta dugo WoW gde mi grafika ne smeta ni malo, cak stavise odlicno mi lezi. Ali ovo nije WoW. Jedino to mi smeta.
Cak i dan danas imam instaliran Diablo 1 i igram ga pre nego dvojku bas zbog pomenutih stvari.

Grafika mi je na zadnjem mestu kada se odlucujem koju igru cu igrati, ali kompozicija scena, igre boja i svetlosti itekako uticu na atmosferu.
Igracu igru kakva god da bude, ali se ipak nadam da ce biti malo dark.

Ovo je ipak SAMO MOJE MISLJENJE i nemate razloga da me kritikujete zbog toga. Svako ima svoj ukus i pravo na misljenje. Ne pljujem ja Blizzard ni u kom slucaju, ali ako, samo ako (sto ne verujem ali svasta se danas moze desiti) budu ciljali na sto mladju publiku i maksimalno zasarenili svet po meni mogu da se ubiju omad :D
 
Poslednja izmena:
Kada gledate trailer primeticete da nema fog of war (verovatno to jos nisu implementirali ili su hteli da pokazu cistu grafiku). Kada to dodate atmosfera ce biti mnogo bolja. ;)
 
Ma i ja sam na*enjao mnogo, ako prica bude fantasticna kao i do sada igracu je sa balama na usnama :D
Posto mi je Diablo I jedna od prvih igara na PC-u uz koju sam proveo puuuuuuno neprospavanih noci malo sam osetljiv po pitanju ove teme :D
Izvinite jos jednom, necu da raspirujem raspravu.
 
blizard pravi igru tako da sto vise ljudi moze da je igra. Nije to kriza, njima je u cilju da svi imamo sto pribliznije iskustvio imali mi 100$ graficku ili 600$ graficku. To je njihov cilj. Igra izgleda ok, nije preterano fancy, a nije ni crysis. Koliko bi ljudi igralo WOW online da je grafika ko crysis i zahtevna ko crysis ?
 
Ne pisem mnogo ali reko aj da prokomentarisem. Vidimo poprilicno besmislenu raspravu za grafiku. Nikad nisam nesto posebno voleo diablo ali znam da tu igru nikad nije cinila grafika vec smek znaci smek. Muka mi je vise sa mega mocnim 3d igrama gde mogu da vidim zile na celu junaka i krv koja prolazi kroz vene a da igra dosadna do bola i nema nikakav smek. A vecina novih igara je takva (cast izuzecima). Tako da rasprava o tome kakva je grafika bolja je besmislena i stvar ukusa. Ono sto ce igru ciniti da bude dobra jeste smek koji je imao stari doablo. I to necemo moci da ukapiramo dok ne sednemo da igramo koliko god trailera izbacili. Sednes i vidis ako ne moz se odvojis 6 sati od igre bez prestanka znaci da je to to.

Ovo je jedan od razumnijih postova u ovoj temi. Slazem se u potpunosti, pogotovo sa ovim poslednjim. Warcraft III me uopste nije privukao putem trejlera ali cim sam ga instalirao nisam mogao da se odvojim od kompa upravo 6 sati. To mi je poslednja igra zbog koje sam nestrpljivo iscekivao da se vratim sa posla, devojku da oteram kuci, da se probudim itd. itd. da bih mogao na miru da predjem par misija. Treba mi samo jos jednom takva droga. Nadam se da ce Diablo III imati u sebi upravo tu dozu koja mi je potrebna. :D
 
Oh hvala Bogu da jos uvek ima ljudi kojima je grafika sporedna stvar. Poludeo sam od ubedjivanja od strane drugih likova kako su igre njesra jer su matore i izgledaju bzvze.

I kao sto rekoh, grafika mi je na zadnjem mestu kada igram igru :)
Sorry za off.
 
Kada gledate trailer primeticete da nema fog of war (verovatno to jos nisu implementirali ili su hteli da pokazu cistu grafiku). Kada to dodate atmosfera ce biti mnogo bolja. ;)
Prati 'minimap' u gornjem uglu :)

Nego, ima neshto zanimljivo shto se da videti iz trailer-a: elixiri su ponovo u igri! :D
Pored elixir of vitality, mogao se videti i elixir of willpower (neshto novo?). U kecu su oni predstavljali +1 za stat. tako da, mozda ovo znachi i dodatne atribute pored onih stantardnih? :smoke:

Takodje: lesser power rune - izgleda da su presortirali rune kao shto su igrachi radili na bnet-u :D

Sve u svemu - nakon odgledanog HD trailer-a, prezadovoljan sam! :banana:
Josh samo da dochekamo D3!! :smoke:
 
Nazad
Vrh Dno