Šta je novo?

Diablo 3

Konacno su se setili da ubace ovu mogucnost da ne moras da imas 5 likova za 5 razlicitih bildova opreme, nego jednostavno da menjas sa jednim likom setove koje hoces bez da svaki cas podesavas sve ostalo i da menjas.

Ima lepih novina ali samo jos jedan pokusaj da vestacki produze igru.

To i ja htedoh da napisem, ako nista jasno je da je prica oko D3 manje vise zavrsena, u pogledu nekih vecih novina. Mozda sledece godine vidimo najavu za D4, ko zna.
 
Sve sto su imali su ubacili, ovo su izgleda poslednji trzaji da jos malo produze igru a vec sledece godine polako ode u zaborav. Vec sada je jako malo igra. Znam ono kada je pocela prva sezona na Twitch nisi mogo da odaberes koga ces da pogledas a sada sve neki nepoznati stremuju igru. Mozda jos koji poznatiji stremer je ostao ali uglavnom su manje vise svi odustali od igranja ili igraju ali vise ne stremuju.
 
Od poznatiji jedino Quin koliko vidim.

Sto se tice D3, sta znam, prvog karaktera sam odigrao u osnovnoj verziji i igra je bila smesna....Drugog kad je stigao RoS i posle nekoliko patcheva i to je vec sasvim ok izgledalo. Sasvim ok iz ugla pauze od Path of Exile:d Koji je za ovo pojam pojmova.

Steta sto je sve tako ispalo sa igrom u jednom ovakvom serijalu, ali to je Blizzard.
 
Cak ni on vise ne stremuje nego se pojavi samo kada su tako neke vece promene. Vec vidim da je najavio da ce da stremuje kada bude PTR online.
 
Mozda im i platim....
Pazi molim te nova klasa u igri i oni to naplacuju...
 
S' obzirom da su ljudi ocekivali 20-30 evra, cudo da je Blizzard pristao na ovoliko "nisko". Verovatno im frka oko Path of Exile 3.0 i znaju da im je ovo najbolja prilika da i uzmu neke pare pre nego sto ih GGG pregazi sa ekspanzijom za nekoliko nedelja.
 
Pa sta su ocekivali da ce da uvale par krila i tu neke gluposti po ceni jedne expanzije. Pa da su se potrudili za svo ovo vreme da nesto sklepaju pa i da kazu da traze neke pare ali kada oni vec godinama ne izbacuju nove mape, novi act a ocekuju da dobiju pare cim malo maltnu repom. Kogod im vodi posao ih vodi u propast.

Te kozmeticke gluposti koje ubacuju i onaj kovceg sto u njemu se drze vec sklopljeni setovi samo se promeni su gluposti sa kojima zamazuju oci korisnicima svremena na vreme.
 
Kako god al cu ja uvek radije pokrenuti d3 nego poe kada mi treba arpg fix, jednostavno osecaj dok igras mi je miljama bolji u d3 a to je meni najbitnija stavka u ovim igrama.
 
15e, sitnica. :D
 
Kako god al cu ja uvek radije pokrenuti d3 nego poe kada mi treba arpg fix, jednostavno osecaj dok igras mi je miljama bolji u d3 a to je meni najbitnija stavka u ovim igrama.

Ofc, ali to je cista subjektivnost.

Uz ugla moje subjektivnosti, ali i objektivnosti u globalu, poe je neuporedivo bolja igra.
Sto se tice cene, iz mog ugla nema tu sta da se raspravlja, likovi dodaju klasu, koja je bila u d2, i to naplacuju 15e....A planirali cenu(jos vecu), kao da izbacuju ekspanziju.
 
Poslednja izmena:
Sa obzirom da 3.0 u PoE izlazi sredinom Jula, sto se poklapa sa novom sezonom u D3, sumnjam da cu uopste uzimati Necro pack do nekog snizenja tamo oko Nove ako bude.
 
U games.rs ti je 1379 din (osnovna) ista cena za expanziju, obe su na akciji.
 
Imaš i Battle Chest varijantu gde imaš i dodatak, bez koje po meni nema smisla igrati ovu igru.

Ja ću videti kad izađe Necro da li ću imati vremena za igranje, ali moguće tek negde u augustu da ću naći vremena.

PoE mi se ranije nije baš svideo (a igrao sam ga negde pre 2-3 godine), ali kako vidim dosta su dodali u igru.

Trenutno pikam malo Grim Dawn koji po meni je odličan naslednik D2 i TQ, igra baš ima dobru atmosferu i dodali su najbolje stvari iz obe igre (ima i neki crafting).
Topla preporuka za Grim Dawn, za sve koji neće da se zazaju sa online varijantama, plus ima i Veteran mod za iskusnije ARPG igrače (igra postaje teža, taman da vas kazni ako se opustite).
 
Fala q....

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
A možda se i koliko-toliko iskupe za prošlogodišnji debakl najavom Diablo 2: Remastered, čime bi sebi dali oduška da bez žurbe dovrše Diablo 4. Naravno, pod uslovom da se na istom uveliko radi (kako su glasine svojevremeno sugerisale), i da je potencijalni izlazak blizu.
 
Ma kakvi blizu.
Ocekujem da najave D4, ali da on izadje tek krajem 2021 ili 2022. Blizz je to, uvek prodje bar 2g. od kada najave nesto.

Cekamo zvanicno Blizzcon pa bi mogli da otvorimo D4 temu.
 
Nek daju taj remaster dvojke u medjuvremenu da se igramo.

Sto se tice teme, ja zavrsio dva puta sa Barbarinom, sad igram sa Demon Hunterom i smorio sam se prilicno kolko je bezveze uradjena klasa...
 
Ma kakvi blizu.
Ocekujem da najave D4, ali da on izadje tek krajem 2021 ili 2022. Blizz je to, uvek prodje bar 2g. od kada najave nesto.

Mislio sam na mogući Diablo 2: Remastered. :) Diablo 4 svakako ne bi trebalo očekivati pre 2021. godine. (Diablo 3 je, ako se dobro sećam, najavljen krajem 2008. godine, a izašao početkom 2012. godine.)
 
Lilith drži Diablo lobanju

Da dodam malo hajpa. Ne bih otvara novu temu za D4 dok ga zvanično ne najave (sutra).

Izgleda da se vraćaju mračnoj atmosferi. Ovo je na reddit-u pisao neki navodno pouzdan izvor.

Diablo 4 is actually going to look dark, gritty and gross - no more rainbow shiny bullshit this time! Loactions are toned down, infrequently laid with corpses, wasteland, greyish deserts, clut caves surrounded by flesh, rotten crypts, marshes and bogs, plagued cities you name it. They are also seemingly much bigger, maybe even open? Characters now are able to ride horses (possibly other mounts), also there's contextual interaction with environment ? - climbing a wall Lost Ark style. Blood splatters look more like blood and not splashed jam too.

wt6jLuP.jpg
 
To ne znači ništa. Ako je to "mračna atmosfera", onda je i D3 bio mračan. Boje si mogao da ukrotiš prostim ENB/Reshade presetima...

Krv i koske ne čine mračnu atmosferu, potrebno je malo više od toga. Iz Diabla 2 se u svako doba sećam kako izgleda i zvuči kad ubiješ demonke s kopljem iz Act 1, ili kako se Overseerima prosupa utroba, kako zvuči udarac tupim oružjem koje ima cold damage, mogu da provalim po zvuku da li je pao prsten, kožni ili metalni armor ili je pala runa...ne moram ni da gledam u ekran. Svaki monster je bio unikatan, sa izgledim, animacijama i zvukovima, o muzici da ne govorimo. To je atmosfera.

Iz D3 se ne sećam apsolutno ničega. Sve mi je izgledalo i zvučalo generički. Igra je mogla da se zove bilo kako...jednostavno nisu umeli da je učine posebnom. I sumnjam da će moći sa D4, ma koliko krvi rasipali po ekranu. Stari Blizzard je odavno mrtav a ujka-Bobi je večito gladan kinte...
 
Meni samo ostaje da se nadam da će se bar malo opametiti pa nek naprave igru da bude bar pola atmosfere kao D2 biće dobro.
 
Hack and Slash = Skill system + Item system
D3 -> Skill system: Fail; Item System: Fail => D3 = FAIL
 
Da, slazem se sa vama, kao sto sam vec ranije napisao, meni se sa D3 izgubio indetitet ovog serijala.
Nema atmosfere, nema tezine, nema gameplay-a na koji smo navikli, skill sistem je takav promasaj da nemam reci, zelim sam da izaberem skillove, a ne da razvijam sve zive i da ih menjam pri svakom level-u...
Ko da su pravili igru za decu ili da je ucine jos vise mainstream...
Fale neke sitnice, ja sam voleo da health obnavljam pritiskom na dugme, a ovde se sam obnavlja, mozes i da pritisnes, ali nema potrebe.

Dakle to su neke od losih stvari, ali dobro je sto ovo najavljuju, jer to znaci da su svesni da nesto fali.
Zasto je trojka ispala osetno losija od prethodnika, ne znam, mozda zato sto su pravili novi engine, pa se nisu posvetili onim najbitnijim stvarima vise, ali sad vec imaju uradjen engine, verovatno ce ga malo zategnuti, ali ce imati vremena da svu paznju obrate na ono sto je najbitnije, a to je sama igra, gameplay.
 
Nazad
Vrh Dno