Šta je novo?

default gateway problem

bonovak

Čuven
Učlanjen(a)
22.01.2002
Poruke
36
Poena
604
kada pokusam da uradim "ping" bilo kog sajta desi se ili "timed out" za sva 4... ili neki put gateway prijavi "destination net unreachable". U pitanju je studentska mreza ... kako to da popravim... ustvari dajte mi neki predlog, da ja njima predlozim :) posto nisu bas mnogo spretni...

BTW
ne mogu da koristim kazaa ... ili Imesh... tesko se konektuje.. a i kad uspe ide mnogo sporo.. jel ima to veze sa "destination net unreachable"?
internet radi... ali malo sporo.
 
default gataway

Pa koliko ja shvatam, ti namas definisanu IP adresu rutera- tj. default gataway.
Pocni od pocetka za svaki slucaj: pinguj prvo 127.0.0.1, pa nakon toga vidi ipconfig/all
A mozda ti internet vuce iz cache-a?!


Pozdrav
 
OK, uradio sam ping 127.0.0.1 i sve radi OK...

ne vuce iz kesa 100%

ne znam, bas mi je cudno da on ustvari "destination net unreachable" ne tretira kao gubitak - zato sto nije 100% loss

ali svejedno, ne bi trebalo tako da radi.
 
dg

Pazi: to je bila samo retpostavka da ti vuce iz kesa....127.0.0.1 je opet bilo samo loopback za tvoju masinu, za svaki slucaj da budes siguran da je tu sve ok
Sad uradi ipconfig/all da pregledas sve parametre vezane za IP: host adrese, DHCP, DNS i default gataway....trebalo bi da imas definisanu adresu rutera, tj. default gataway, jer bez nje ne mozes napolje van lokalne mreze....ako nemas dg, nije ti omoguceno rutiranje, pa ti eventualno serverska masina izlazi na net, ali ne i ostali klijenti (tj., samo ona ima izlaz, a ostale jednostavno nemaju definisanu putanju na ruter, tj dg)
Ako je tako, moras da odradis rutiranje na serveru koji koristis kao mrezni ruter: routing and remote access tool iz administrative tools

Tako nekako, mada, moguce je da je i nesto potpuno nebitno u pitanju

Pozdrav
 
Jos nesto: to bi na kraju krajeva mogao biti NAT problem: tj, nema prevodenja privatnih u javne IP adrese. Ovo se ponekad dogada prilikom postavljanja nezavisnog ruter-servera (zavisi kakva ti je mrezna struktura). Npr, paket dolazi do rutera, ali ovaj ne zna kuda dalje da ga prosljedi:unable to relay!!! (probaj da posaljes mail na neku adresu na mrezi...ako imaju mail server)...mail stize do rutera, ali ovaj ne zna da razrjesi putanju do mail servera...jednostavno pobrljavi...
Ako koristis WIn server, BackOffice obicno rjesava problem.:rocket:

Ili ti, recimo, na serveru fura neki firewall sa restricted izlaznim zonama....pa to onda moras da iskljucis ako hoces izlaz vani, ili nesto slicno...tako nekako
Skoro da nema sta ne moze biti problem: samo moras da imas malo vise informacija
 
k, razumem da je to loopback.
Idalje ne radi... ustvari radi ali IP od df-a prijavljuje "destination net unreachable" sve je Ok sa ipconfig... pozvao sam kao Help Desk (posto je u pitanju studentski dom) i i uradili su ping moje IP, i ispalo je kao sve OK i zato ne razumeju zasto kaze "destination net unreachable"
 
ajde daj da vidim ipconfig/all sta ti napise
 
Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : alokin
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Unknown
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix . : senecac.on.ca
Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) PRO/100+ Management Adapter

Physical Address. . . . . . . . . : 00-D0-B7-B2-5E-5E
Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IP Address. . . . . . . . . . . . : 207.210.168.39
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 207.210.168.254
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 207.210.170.250
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 142.204.1.2
Lease Obtained. . . . . . . . . . : Thursday, February 13, 2003 3:33:01
PM
Lease Expires . . . . . . . . . . : Monday, January 18, 2038 10:14:07 PM


ok, evo i kako izgleda kad pingujem nesto

Pinging www.yahoo.akadns.net [216.109.125.64] with 32 bytes of data:

Reply from 207.210.168.254: Destination net unreachable.
Request timed out.
Request timed out.
Reply from 207.210.168.254: Destination net unreachable.

Ping statistics for 216.109.125.64:
Packets: Sent = 4, Received = 2, Lost = 2 (50% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms
 
Hop | %Loss | IP Address | Node Name | Location | Tzone | ms | Graph | Network |
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| 0 | | 213.137.118.245 | london.nwtraders.msft | * | | | | JP PTTS Srbija |
| 1 | | 213.137.103.6 | - | ?Belgrade, Yugoslavia | | 362 | -x----- | JP PTTS Srbija |
| 2 | | 213.137.107.97 | - | ?Belgrade, Yugoslavia | | 352 | -x----- | JP PTTS Srbija |
| 3 | | 62.108.96.225 | - | ?Beograd, Yugoslavia | | 330 | -x----- | VERAT D.O.O |
| 4 | | 62.108.96.254 | DTAG-7200-se2.Verat.Net | ?Beograd, Yugoslavia | | 333 | -x----- | VERAT D.O.O |
| 5 | | 62.154.5.201 | YTO-SA1.YTO.CA.net.dtag.de | - | | 490 | -x----- | Deutsche Telekom AG |
| 6 | | 62.156.138.110 | - | ?(Germany) | +01:00 | 576 | --x------- | Deutsche Telekom AG |
| 7 | | 142.46.4.2 | - | ?(Canada) | -05:00 | 554 | --x------ | Ontario Hydro - Telecom ONTARIO-HYDRO |
| 8 | | 130.185.4.242 | tor-es1.onet.on.ca | - | | 556 | --x------ | ONet Networking ONET |
| 9 | 100 | 206.248.62.54 | senecac2-tor-es1-if.onet.on.ca | - | | 330 | x | ONet Networking ONET0005 |
| ... | | | | | | | | |
| ? | | 207.210.170.250 | - | ?(Canada) | -05:00 | | | Seneca College of Applied Arts and Technology SENECA2 |
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Analysis: IP packets are being lost past network "ONet Networking ONET0005" at hop 9. There is insufficient cached information to determine the next network at hop 10. Node 206.248.62.54 at hop 9 in network "ONet Networking ONET0005" reports "The destination network is unreachable".

Problem sa adresom (pretpostavljam ruter): 206.248.62.54 | senecac2-tor-es1-if.onet.on.ca
 
ovde je ocito problem do servera/rutera. ako ti prijavi cas da je mreza nedostupna cas request timed out mislim da je jedino resenje da zoves ne help desk nego nekog pomocnika administratora. jel se ovo dogadja samo tebi ili i drugima u okolini?
 
Miroslav je napisao(la):
ovde je ocito problem do servera/rutera. ako ti prijavi cas da je mreza nedostupna cas request timed out mislim da je jedino resenje da zoves ne help desk nego nekog pomocnika administratora. jel se ovo dogadja samo tebi ili i drugima u okolini?
Nisam siguran za druge...

pozvao sam ih i onaj tip mi je rek'o da donesem racunar kod njih... sto nema potrebe... ma ne znaju oni bas nesto extra... nego jel mozes ti meni da napises sta ja njemu da kazem da on pogleda?? ili to nije tako prosto?
 
bilo bi dobro kada bi otisao do nekog drugog kompjutera na istoj mrezi i pokusao da pingujes sebe. ako dobijas isto, znaci da nevalja ili
1. kabl i infrastruktura
2. mrezna karta (pokusaj da promenis pci slot ako nije integrisana)
3. nesto trece sto mi sada ne pada na pamet, a softver sigurno nije :)

ako se pingujete normalno, znaci da ruter ima problema sa rutarenjem paketa izvan vase mreze. skreni paznju momcima iz help deska ili administratoru neka pogleda gde se gube paketi

pomogao bi mi jos kada bi uradio recimo sledecu komadu iz dos prozora:[code:1]tracert www.benchmark.co.yu[/code:1] pa mi daj da vidim sta kaze output rezultat. tako mozemo saznati kuda paketi idu, preko kojih servera/rutera i gde se stvarno gube
 
Tracing route to benchmark.co.yu [62.193.132.99]
over a maximum of 30 hops:

1 * 207.210.168.254 reports: Destination net unreachable.

Trace complete.


iz help deska kada pinguju moju IP adresu kazu da je sve OK.
 
huh, sad sam zbunjen...

nego imas li ti neki firewall? koji os koristis?
 
imam WinXP i 2000 .. i potpuno je isto bez obzira u kom OS-u probam da pingujem. Probao sam i da promenim PCI slot ali je idalje isto.
 
bonovak je napisao(la):
Tracing route to benchmark.co.yu [62.193.132.99]
over a maximum of 30 hops:

1 * 207.210.168.254 reports: Destination net unreachable.

Trace complete.


iz help deska kada pinguju moju IP adresu kazu da je sve OK.

E,ljudi, meni ovo jaaako lici na pobrljavljeni ili lose podeseni ruter, ili ja nijedan nisam video... a vi kako god hocete...

:boom:
 
dkurel je napisao(la):
E,ljudi, meni ovo jaaako lici na pobrljavljeni ili lose podeseni ruter, ili ja nijedan nisam video... a vi kako god hocete...

:boom:
ja sam i rekao da nesto nije u redu do servera, zavisi kako rutiraju saobracaj. uglavnom nesto prodje, nesto ne. cudi me da se niko drugi ne zali na slab saobracaj
 
Alo momci probudite se.....

Jeste li culi kad za firewal???? Kolika je verovatnoca da takva mreza o kojoj se prica zasticena sa firewallom? 99.9 posto... Mozda za net koriste proxy, mozda je port 80 otvoren, ima 100 mogucnosti
 
...pa i to....

Mada izem ti firewall kad pola radi, a pola ne radi...:confused:
 
Nazad
Vrh Dno