Šta je novo?

LCD 52", koji?

Yaotar5

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2007
Poruke
16
Poena
304
gledam po forumu ali bas se cesto i ne spominje 52",ne bi bas da se zalecem,posto ovako po prodavnicama kad gledam (a ne razumijem se u tematiku), sve mi izgleda slicno,i ne bi sam mogao nikako da se odlucim,pa ako moze pomoc bio bi zahvalan.
U temu moze i da se doda da li je bolje da kupim jeftiniji 52" ili skuplji 42".Koliko u stvari znaci razlika u cjenama televizora istih dijagonala,
HVALA:wave:
 
Sve zavisi koliki ti je budzet. Obico se za vece panele predlazu plazme ali recimo 52" novi Samsung A656 kazu da je extra dobar ali zato i extra kosta.
 
Ili gore spomenuti Samsung ili Sony 52W4000, koji je za divno cudo kod nas jeftiniji od Samsunga. Ovo su dva nova modela, tek izasli, i jedan i drugi su vrlo slicni. Na ovoj adresi http://www.hdtvtest.co.uk/ imas testove i jednog i drugog (samo u manjim velicinama) i tu mozes da vidis sta ti odgovara.
 
a zasto se za vece panele predlazu plazme? razmisljao sam izmedju plazme i lcd-a i definitivno sam odlucio za lcd,nemoj sad ponovo da me vracas na pocetak:)
a budzet mi je 2.000eur,max.2.500eur
 
Poslednja izmena:
Pazi, i ja sam pobornik plazme (imam 50inc Samsunga), ali ove nove verzije LCD-ova (dva navedena modela) su se stvarno priblizila plazmama po onome sto ih je najvise razdvajalo a to je crna boja. Sa 2.500 EUR kupujes Sonya bez problema. U svakom slucaju baci pogled na sajt koji sam ti ostavio i odluci se.
 
hvala na sajtu,pogledao sam review oba tv-a i u sustini to je to,mislim da sam nasao rjesenje.hm,ovo je bilo brze nego sto sam ocekivao,dva reply-a i gotovo.da li je stvarno tako jednostavno,) jos nekih predloga mozda? :wave:
 
Realno nema, obzirom da su u ovom cenovnom rangu i kvalitetu sada samo plazma Panasonic i to serije 800 koje kod nas jos uvek nema. I naravno Pioneer koji je tata za sve, ali je cena nenormalna ali samo kod nas, posto bi na zapadu lagano mogao da uzmes Pioneerovu 50inc plazmu za te pare koje bi dao.
Elem, ili jedan ili drugi LCD ili da sacekas Panasonica, posto je on bolji od ova dva LCD definitivno. Veruj mi, bavim se ovim dosta dugo i sve sto sam rekao m ogu da dokumentujem sa brdo dokaza. U svakom slucaju na tebi je da izaberes.
 
Ili na primer samsung 52F96 -> jos uvek jedini 52" LCD sa LED pozadinskim osvetljenjem. Kada je mrak u sobi i crna na ekranu - nema nista, osvetljenja iza panela nema, apsolutna crna :)

Imas test na sajtu gore linkovanom. Jedino je cena jos uvek malo :whip:
 
Pazi slazem se za 52f96 sa tobom, cak sam i mislio da ga uzimam ALI i to velikim slovima ali, nazalost ima mnogo problema sa fluktuiranjem crne zbog pozadinskog LED osvetljenja i zbog te fluktuacije i sa bojama. Veruj mi, toliko sam bio blizu da ga kupim ali sam odustao. Mozes dosta da procitas na AV forumu i na AVS forumu (britanski i americki forumi za Audio video daleko najbolji na svetu).
Sto se crne tice, slazem se, gledao sam ga u Tehnomarketu u Delti i kada nestaje sve sa ekrana stvarno izgleda fenomenalno.
U svakom slucaju, ja i dalje ostajem pri tome da su A650 ili W4000 u ovom trenutku bolja opcija jer su ipak modeli koji su godinu dana noviji od F96. Ili plazma Panasonic 800
 
Pozdrav :)

Ako ne znas i ako ti je to mozda bitno, Sony w4000 ne prihvata 1920*1080 preko VGA ulaza, a oko svega ostalog niko za sada nema nekih bitnih zamerki.
 
Pozdrav :)

Ako ne znas i ako ti je to mozda bitno, Sony w4000 ne prihvata 1920*1080 preko VGA ulaza, a oko svega ostalog niko za sada nema nekih bitnih zamerki.

kako mislis ne prihvata tu rezoluciju.
izmedju ostalog lcd bi koristio i kao monitor u nekim situacijama,pri gledanju serije ili slicnog,mozda ponekad za igre,ali retko.
a ako ne prihvata 1920*1080 preko vga ulaza sta gubim od navedenog??
da li je moguce prikaciti komp i lcd preko hdmi-a,u tom slucaju kakva je situacija, hvala:type:
 
Poslednja izmena:
moguće je, naravno
 
Za ovakve informacije se obratite na AV forums pa proverite sta kazu korisnici
 
Cek, jel to znaci da cela W4000 serija ne radi 1:1 pixel mapping preko VGA ili je to samo kod ovog modela ? A preko HDMI-DVI 1:1 radi ?

Jes, upravo tako, cela serija nema punu rezoluciju preko VGA, ima 1920*1080 i 1:1 preko HDMI, sto bi trebalo da je svejedno, ali nije zato sto je input lag kroz HDMI dosta veci, pa kod igara npr moze da bude bolja opcija VGA.
 
Nazad
Vrh Dno