Šta je novo?

Geil Ultra

Poenta

Slavan
Učlanjen(a)
08.12.2006
Poruke
43
Poena
304
Uzeo sam 2 gb geila dual ali znam cak i u kutiji ima poruka da bi trebalo da radi na 2.1V ali na ovoj ****noj ploci iz potpisa nece da ide na vise od 1.8 a to mu je defoult ja stavim +0.2 a CPUZ i dalje pokazije 1.8 stvarno ne znam koji mu je a radi prihvata sve promene timinga i brzine ali voltagu ni da cuje.

Molim ako neko ima ideju da postuje.

Hvala
 
Kojoj ploci, i iz kog potpisa?
 
Sory zaboravio sam da sam ugasio prikaz masine ploca je GIGABYTE GA M55S S3
 
Ne mozes sa CPU-Z da vidis na kojoj voltazi ti radi memorija, tu su prikazane samo vrednosti iz SPD. Ne znam kako se zove kod Gigabyte-a (kod asus-a je to PC Probe), ali verovatno si dobio sa plocom neki cd, pa pogledaj na njemu da li imas neki program za ocitavanje napona, frekvencija i sl. Mozes da probas i sa programima kao sto su HWMonitor ili Everest.
 
Pa stavio ti je on memoriju na 2.0v nego ti gledas preko programa koji i ne ocitiava trenutnu voltazu.
Inace, pa pogledaju da li pise u biosu kolika je voltaza na memoriji ? na health ili tako negde ne znam tacno gde bi mogli biti kod tebe.

Sve u svemu ako si stavio i sacuvao, onda ti i jeste 2.0v, nego programi ti ne citaju trenutnu voltazu vec default.
 
jeste stvarno nisam se setio da pogledam na everest hvala inace
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno