Šta je novo?

Symbian sertifikati - kako ih zaobići

Moras da potpises taj program svojim sertifikatom (napravljen iskljucivo za IMEI tvog telefona)...a sertifikat nabavljas preko OPDA sajta ili ovde: http://thesymbianblog.com/2009/07/04/how-to-quickly-get-a-certificate-to-sign-unsigned-s60-apps/ : tu sam ja nabavio :)

Pratio sam uputstsva i kod dela za skidanje uputsvo pokazuje sledeći screen:

get-certificate-sign-unsined-s60-apps-7.png


Ja dobijam ovakav screen:

5311.jpg


Zatim, kod tutoriala, on dobija ovakav sadržaj u .rar fajlu:

get-certificate-sign-unsined-s60-apps-8.png


Ja sam skinuo sve tri moguće opcije i evo šta sam dobio kada sam sva tri .rar fajla raspaklovao:

185Untitled.jpg

Nigde nema .cer i .kex fajlova, šta da radim?
 
Imam Nokiu E52 i poslednji Firmware koji nažalost nije podržan od strane Helloox2 programa. Dobio sam ključeve i instalirao FreeSigner, ali džabe. Zaglavi mi na removing root certs....

Ima li neko drugo rešenje za uklanjanje sertifikata, konkretno za moj model telefona i Firmware-a (034.001).

Hvala unapred! :)
 
Ja sam za poslednjih 4 dana izflešovao moju X6 nekoliko puta, da sad mogu i sa pola mozga vezanog iza ledja.

Rizik uvek postoji, ali ga minimizuj tako što ćeš veoma pažljivo i doslovno da pratiš uputstva, napuniš bateriju do vrha pre (eventualno držiš telefon na punjaču tokom) procesa, generalno rečeno, triput meri - jednom seci. Proces je prilično brz i jednostavan. Više vremena treba za download fajlova nego za njega.

Veoma važna stvar je da formatiraš karticu (nije dovoljno da je izvadiš, pa vratiš posle), jer ćeš sigurno dobiti "Removing failed!" sindrom. Ukratko, neće moći da se deinstalira bilo šta od programa, bez obzira kad je instalirano.

Za bekap pre flešovanja valjda ne moram da ti pričam.

EDIT: Kažu da HelloOX više neće razvijati... nadam se da nije tačna informacija.
 
Poslednja izmena:
Evo bas sam pre nekog vremena gledao, kod mene na Nokia E71 u App aplikaciji ima opcija za sertifikate gde mozes da izaberes signed only ili all tj da mogu da se instaliraju sve aplikacije
Jel to znaci da HelloX nije vise potreban, telefon ima poslednju verziju firmware-a, ne deluje nemoguce s obzirom da je Nokia sada prihvatila open sistem poslovanja sa Symbian 3 pa je to doslo i sa novim verzijama softvera za starije modele? :type:
Istina i pre nego sto sam video ovo instalirao sam HelloX tako da - ne znam :d
 
Poslednja izmena:
Tu opciju imaju sve S60 v3, v5 i S^3 Nokije, ali ne radi to što misliš da radi. Hakovani firmver ili HelloOX2 su potrebni za instalaciju nepotpisanog softvera. Open source znači da je kod sistema vidljiv svima, ali mandatorno potpisivanje aplikacija kao (loša) mera zaštite od poplave bzvz i loših aplikacija ostaje.
 
Opet ja sa svojim E52 :)

Daklem, izašao je novi HelooX2. Instalirao sam ga i on je odradio ono što mu bila namena. Piše da treba da imam RomPatcher+, ali ga nema u aplikacijama. Ajd, nekako sam ga našao na Internetu i instalirao, ali.... avaj, sad mora da kopiram neke fajlove u sys direktorijum sistemskog drajva. Međutim, ne mogu da mu pristupim, makar ne iz Xplorera. Piše da treba da instaliram neki Modo, ali ja ne mogu da ga nađem. Da li postoji neki način da se pristupi tom direktorijumu? Nekako preko kompa možda?

Probao sam drugu metodu: http://www.imserba.com/forum/new-y-...cking-method-unhackable-nokia-phones-t124320/
... ali to ne pije vodu. Ne mogu da instaliram njihovo modo jer je sertifikat istekao, a pri tom, ne mogu ni da instaliram ovaj drugi MapDrive jer sertifikad nema odobrenje (Freesigner nije pomogao).

Ima li nekog načina da se Nokia E52 hakuje, a da nije fleshovanje celog telefona?
Verzija Softvera mi je 051.018
 
Kad istekne sertifikat, vratiš datum na telefonu, instaliraš, pa popraviš datum.
 
Probao, koliko god da vraćam neće. Nije fora samo u tome. Nekad kaže da program jednostavno nema "željena prava" za instalaciju. Šta god da to značilo.
 
Znači, posle duže pretrage uspeo sam da nađem konačno rešenje za svoj E52. Koliko vidim, ovaj hack radi i na svim ostalim verzijama Symbiana.
Procedura ide ovako:

1. Sign CertHack_Installer with your own devcert.
2. Install CertUpdater
3. Install signed CertHack_Installer (ovo u nekim slučajevima mora dva puta da se instalira)
4. Launch HackIt! by icon from menu.
While hacking application install FileBrowser for S^3 and RomPatcher for other phones.
Also it copy installserver for 9.4 and S^3 phones.

Dodatno -

  • Ja sam već imao instaliran RomPatcher+, pa mi je HackIt program prijavljivao da je telefon već hakovan. Ukoliko je to slučaj kod vas, izbrišite RomPatcher+, pa pokrenite HackIt program.

  • Da biste odradili Korak 1, treba vam Freesigner program i treba vam ključ i sertifikat za vaš telefon. Sve to možete dobiti ovde: http://www.shoujizu.net/en/

    -Registrujte se, prijavite vaš telefon i u roku od 48h ćete dobiti vaš sertifikat i ključ.

    -Kada dobijete sertifikat i ključ prekopirajte ih u neki direktorijum na vašem mobilnom, instalirajte Freesigner, pokrenite ga, zatim idite na Option-Settings pa pod sign cert i sign key dodajte cert i key koji ste prethodno kopirali na vaš mobilni. Ako Freesigner neće da se instalira (ko što je bio slučaj kod mene) vratite datum na telefonu na 29.08.2008 i moćićete da ga instalirate normalno.

    -Zatim se vratite u osnovni prozor Freesignera, kliknite na AddTask, nađite CertHack_Installer.sis zatim odaberite Options-Add, označite Signed Sis (ne Self Sign Sis) i opet ćete se vratiti na glavni ekran Freesignera. Odaberite Options-Go i stvar je rešena.

Info: http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=46023.0
 

Prilozi

  • FreeSigner.zip
    43.2 KB · Pregleda: 27
  • JustHackIt.zip
    443 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena:
Moram da podignem temu, kopam ceo dan po netu pa da ne kopam i dalje danima uzalud...
Ako može da mi kaže neko ima li proveren način za hakovanje nokie n95 8gb sa najnovijim firmverom (35.1.001)?
Ne znam koji mi đavo bio da flešujem novi firmver a da nisam ovo proverio, na starom se hakovalo bez problema i sve radilo...

Ima li neko rešenje, ili da li može da se uflešuje nekako stariji firmver?
 
Idi preko Symantec Norton AV metode. Stari firmver preko novog ne radi nikako, velike su šanse da telefon dobije ciglu u glavu.
 
Poslednja izmena:
Probao sam to ali neće, instaliram ga ali izbacivao je neku grešku nisam mogao da ga pokrenem. Sad ću probati ponovo pa da zapišem tačno...
 
To provereno radi, hakovao sam telefon pre mesec dana tako. Proveri važenje sertifikata instalacije Symantec sa npr. SISContens na računaru, pa po potrebi vrati datum u telefonu pre cele operacije.

Druga opcija je da ubacuješ ROMPatcher i kuvaš ROM, pa ga staviš na telefon.
 
Poslednja izmena:
Kaže mi da je istekla licenca i "please renew your license"...
Pre instalacije nortona sam bio vraćao datum na 01.01.2011 kako je pisalo na tutorijalu, međutim mislim da nisam restartovao telefon između vraćanja datuma i instalacije, ako to ima neke veze.
Sad ću hard reset *#7370# pa ću probati ponovo.
 
Ako treba, vratiš datum negde u period važenja sertifikata kojim je potpisan Symantec instalacioni .sis(x) fajl, instaliraš ga, pokreneš, vratiš iz karantina sve fajlove, instaliraš ROMpatcher lite, uključiš potreban patch, vratiš datum na trenutni.
 
Opet isto, uradio sam master reset, postavio datum na 01.01.2011 i opet kaže da je istekla licenca i zatvori mi aplikaciju. Sertifikat je u redu koliko vidim siscontents kaže 12.12.2008 -12.12.2033
Hajde baci mi taj tvoj norton na mail, sad ću ti dati adresu na pm
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da hakujem ali preko drugog antivirisa (mobile security), ovaj tutorijal, trend micro hack

http://nokiahacking.pl/trend-micro-...z-certyfikatu-metoda-z-23-09-2011-vt21922.htm

Valjda je to to, probao sam dve aplikacije, jednu unsigned i drugu sa isteklim sertifikatom i prošle su instalacije.

Norton sam probao dva različita ali oba javljaju da je istekla licenca i nema šanse da se pokrene, radio i hard reset, ono sa tri dugmeta, znači formatirao očistio sve, vraćao datum, ma nema šanse...
Vidim dosta tih slučajeva mi google izbacuje ali nigde rešenja.
 
Ista je stvar, smisao je da neki program može da vrati iz karantina potrebne fajlove. Bitno je da si uspeo. Novih firmvera sigurno neće više da bude, tako da ne čačkaj išta.
 
Samo još jedno pitanje, jel znaš u čemu je razlika hakovanja kada se stavi installserver.exe u sys/bin folder u odnosu na varijantu sa rompatcherom i fajlom instal server rp+.rmp koji je u folderu patches? To jest ima li u praksi neke razlike (sa instaliranjem aplikacija), ja kolko vidim u oba slučaja sve radi.
Jednostavnije je sa exe fajlom a i vidim može da se stavi na Y drajv pa je telefon trajno hakovan, može se instalirati sve redom čak i nakon master reseta. Rompatcher znači onda u tom slučaju samo služi da dozvoli pristup sistemskim fajlovima. Stavio sam i te .ldd fajlove na Y pa u slučaju resetovanja telefona više neće trebati antivirus već se samo instalira rompatcher i sve gotovo.
 
Ima razlika. Izmenjeni Installserver.exe ima konflikt sa Qt aplikacijama, samim frejmvorkom (ne može da se instalira) i Nokia Installer programčetom i ne može da se, po potrebi, isključi-uključi kao zakrpa kod RP+, jer se skuva ROM sa njime unutra umesto originalnog installservera.
 
Da dignem temu iz mrtvih..... izvadio sam iz fioke stari dobri c6-00 symbian..... pola linkova sa gugleta ne rade..... kako da serifikujem aplikacije ili ako neko slučajno ima neki fexplorer da ubacim kod mene.....
znam da su svi odavno digli ruke od symbiana ali potrebno mi je da bi otključao zaključanu memorijsku karticu..... jedino sa symbiana može u par koraka za dž.....



Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno