Šta je novo?

Izgubio mi komp ton :)

Drvodelja

Čuven
Učlanjen(a)
08.02.2003
Poruke
180
Poena
619
Do sada se uvek dogadjalo da pukne glasno zvuk 3 puta uvek kada restartujem racunar i krene da se ucitava WinXP, ali u principu posle sljaka normalno. Dogadjalo se ova procedura sve do danas. Vise nemam ton nikakav, drajveri zvucne karte pokazuju sve regularno, pustim Windows Media player i on pokazuje ekvilajzere najnormalnije kada pici muzika. Nista nije mutovano. Takodje ono pucketanje se vise ne cuje na zvucnicima. Postoji li neko resenje bez da reinstaliram sistem? Stvarno nemam vremena za takvu operaciju.
 
Ako ne dobiješ pametniji savet, probaj neki ubuntu live linux (čisto da proveriš da li je hardverski problem), mada sumnjam da ćeš i tu imati zvuk.
 
Zvuk sada cas dodje cas ode i to u toku rada racunara, znaci bez restartovanja. Recimo, gledam film i ne diram komp i samo se na pola izgubi zvuk. Ranije kada sam klokovao masinu mi se dogadjalo da zvuk secka i krci, ali cim sam vratio bios na default sve je postalo OK. Do sada...

Postoji li neki jednostavniji nacin za ustanovljenje kvara? Osim da menjam OS?
 
Da ne otvaram novu temu. da li neko moze da mi kaze zasto mi na ubuntu 8.10 zvuk uopste nije pojacan? Ne mogu da ga pojacam maksimalno. Probao sam i alsamixer ali nece. Na xp i 7 mi radi odlicno.
Hvala
 
Nazad
Vrh Dno