Šta je novo?

LG 37LC42 na popustu u Megastores Electronica

LG 37LC42 (av04912) - 54.990 din. Nije lose za 37 inca. :)

http://uk.shopping.com/-37lc42+specs
http://en.toppreise.ch/prod_117136.html

Ukratko svidja mi se 5ms odziv, 2xHDMI i kako neki sajtovi tvrde 10bit panel.

Da li je neko uzeo? Utisci? Kako radi kada se poveze na komp preko hdmi ili analogne veze?
Moze li da prikaze native rezoluciju kada je nakacen na komp?
Danas sam ga gledao tamo. Vrlo solidna slika na kablovskoj. Ono sto se dalo primetiti mnogo bolja slika od Fuega i Cryptona, i prorodnije boje nego na Samsung. Mada slika na LG izgleda kao da ima FSAA, e sad da li je to ukljucen neki mod za poboljsanje slike ili je normalno trebalo bi proveriti. Inace evo zvanicnih karakteristika sa LG Rumunija:
http://ro.lge.com/prodmodeldetail.d...odeDisplay=37LC42&unit=NOTHING&model=NOTHING#
Ja sutra odlucujem da li on ili Samsung 37r81 u tehnomaniji.
Evo jos jednog pitanja (ako ga ne otkrijem sam). Podrzava li PIP?
poz
 
ne znam za pip. ali me zanima kolika je garancija? :)

naravno i dalje ako neko ima iskustva sa ovim ili slicnim lg modelom u vezi kacenja na komp neka se javi.
 
Nemoj da ti bude cudno, ja kada sam kupovao moju 32-ku LG-a, prosle godine, nigde nisam mogao da ga pronadjem sa 2 godine, pogotovo velike prodavnice nisu davale 2 vec 1-dnu godinu (isto je bilo i kod Tehnomanije).
Koliko sam primetio nijedan model iz LC serije nije imao PIP, tako da najverovatnije ni ovaj nema.
32" ima pixel map. preko analognog ulaza, ne znam za hdmi.
Ako mu je isti panel kao i kod 32", a to vam je presudno pri kupovini, kupujte i ne razmisljajte (10-bitni S-IPS ) :)
 
Ja danas bio da pogledam i sasvim je ok sto se tice kvaliteta slike sa dvd plejera. Nazalost nije ni jedan drugi tv u blizini pustao isti materijal pa nisam mogao da uporedim direktno. Sto se tice kablovske malo je bolji od samsunga i sl. modela te velicine i klase koji su bili u blizini. Kako radi kada je nakacen na komp nisam uspeo da saznam naravno ali sto se tice garancije rekli su mi da je garancija konkretno za taj model 2 godine.
 
lg

ne razmisljaj nego kupuj dok ima.sa dvi-hdmi kablom imaces ono sto trazis.ima i sliku u slici ako imas jos jedan izvor na primer kathrein:) iskustvo.moj lg 37pc3r radi bez greske 14 meseci.73000 u tehnomarketu,istekla garancija.
 
Kako sam skapirao na pomenutom hifi forumu u jednoj opsirnoj temi ovaj model moze bez problema da izgura preko dvi-hdmi kabla 1368x768 i 1360x768 sto je ok. Ukoliko neko nema pametniji predlog za tv u sledecih par dana sledece nedelje uzimam ovaj LG.

Pozdrav.
 
Uzeo sam gore navedenog LG-a. TV je made in Poljska ako nekom znaci nesto. Garancija u Megastoru je ipak 12 meseci. Slika je zemaljske kablovske je mnogo bolja od ocekivanog. Sto se tice kompa prikljucio sam ga za sad preko VGA kabla i tada mu je nativ rezolucija 1024x768. U toj rezoluciji je slika odlicna. Nema razlike u odnosu na LCD monitor. Moze da prikaze i nesto vece rezoluciji preko VGA ali tada je slika losija (slicno no-nativ rezolucijama na monitorima). HDMI kabal mi stize za koji dan pa cu probam. Nema PIP.
Ostalo sto se tice TV prilicno sam zadovljan uglovima sa svih strana.
Boje su odlicne (uocljivo bolje - snaznije i vernije od komsijinog Samsunga 40" S62). Ghost efekata nema.
Postoji malo probijanja sa leve i desne strane uocljivo samo na crnoj podlozi.
Daljinski mi se takodje svidja. Dobro radi i ima prosirene komande za video.
Kanali se menjaju sa zadrskom od 1s na crnom ekranu sto je sasvim korektno. Teleteks radi odlicno i brzo.
Zvuk bi mozda mogao biti malo bolji. Dovoljno je snazan ali mu fali basova.
Ima dovoljno prikljucaka za sve namene 2 scart, 2 hdmi, VGA + bananica audio-in, Audio Out cinch, komponentni, i sa strane video-audio cinch in i svhs.
Sa obzirom na cenu i totalne nepotrebnosti za Full HD-om ovaj LG je odlicna kupovina. Steta sto nema i 2 god garancije.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice kompa prikljucio sam ga za sad preko VGA kabla i tada mu je nativ rezolucija 1024x768.

Nema sanse da mu je to native, garant mu je bolja slika pri vecoj rezoluciji. Imas onu auto (stelovanje,izostravanje ili kako vec) funkciju, pa kada prebacis vecu rezoluciju na kompu, udri taj auto da ga izostri. Uzmi ovaj test koji sam okacio pa probaj, ujedno ces da testiras pixel map., trebalo bi da je native 1368 (ili 1360, nije mi TV pri ruci :) ) x768.

Dobro je da je i dj13 potvrdio, ocigledno i 37" ima 10-bitni S-IPS (citaj - nema bolje za sada ! ), tako da ubuduce nema svrhe uporedjivati kvalitet slike (boja) sa Samsungom ;)
 

Prilozi

  • Digital_TestPattern_ByMark.gif
    Digital_TestPattern_ByMark.gif
    2.1 KB · Pregleda: 126
Poslednja izmena:
TV bih koristio za gledanje DivX i HDRip-ova,uglavnom, ali posto imam TTV sluzio bi i za gledanje domacih TV kanala, uglavnom sportskih dogadjaja, pa me interesuje ima li svrhe kupovati ovaj TV ili da jurim neku plazmu?
 
Nema sanse da mu je to native, garant mu je bolja slika pri vecoj rezoluciji. Imas onu auto (stelovanje,izostravanje ili kako vec) funkciju, pa kada prebacis vecu rezoluciju na kompu, udri taj auto da ga izostri. Uzmi ovaj test koji sam okacio pa probaj, ujedno ces da testiras pixel map., trebalo bi da je native 1368 (ili 1360, nije mi TV pri ruci :) ) x768.

Dobro je da je i dj13 potvrdio, ocigledno i 37" ima 10-bitni S-IPS (citaj - nema bolje za sada ! ), tako da ubuduce nema svrhe uporedjivati kvalitet slike (boja) sa Samsungom ;)
Da nije nativ 1024 x 768, ali preko VGA kabla ne mogu 1366 x 768, pa iz tog razloga kazem da je 1024 x 768 najbolja. Cekam HDMI pa cu vidim sta ce biti.
Moram da dodam da je ipak probijanje osvetljenja po stranama tj. vise coskovima malo vece nego li sto sam vidjao na TFT monitorima 17-24".
I imam jedan polumrtvi piksel dole levo. Ne prikazuje plavu. Sa obziroma da sam TV vec menjao jednom zbog zaglavljenog zelenog piksela negde po sredini reko bi da je pojava problematicnog piksela izvesna. Poznajuci nase trziste i uvoznike reklo bi se da su uvezeni LG za akciju "najvislje" kategorije. Ni Poljaci ih nece :)
 
Poslednja izmena:
danas bio u metrou preko pancevackog mosta i nisam nasao nista zanimljivo. mislio sam da je pbogdanovic nasao tamo tu toshibu ali nema je. ako neko nema bolju ideju za sada ostaje kao prvi izbor ovaj lg.

@dj13

hajde nabavljaj taj hdmi kabl da vidimo kako to radi. :)
 
Poslednja izmena:
danas bio u metrou preko pancevackog mosta i nisam nasao nista zanimljivo. mislio sam da je pbogdanovic nasao tamo tu toshibu ali nema je. ako neko nema bolju ideju za sada ostaje kao prvi izbor ovaj lg.

@dj13

hajde nabavljaj taj hdmi kabl da vidimo kako to radi. :)
Stigao kabal. U kompu koji je prikljucen na LG je ATI integrisana 690G. Povezan preko DVI -HDMI adaptera. ATI driver je prepoznao HDMI vezu i TV kao LG. Dobiju se nove rezolucije. U display settingsu Windowsa: 1360 x 768, 1766 x 1000, 1920 x 1080. Dok u ATI control centru samo 2 nove 1360 x 768, 1920 x 1080.
Kad se primene 2 vece rezolucija iz Win dispaly setingsa slika je uzasna, interlacu je vise nego primetan. ALi kad se primeni 1920 x 1080 iz ATI control panela slika je sasvim OK, ali ipak samo za filmove ili igre. Standardna slova iz Win su vrlo tesko citiljiva.
Nativna rezolucija 1360 x 768 je zato vise nego odlicna. Moze da se cita tekst ispod ikonica sa 3m. Inace se u ATI drv pojavi novi set opcija pod nazivom DTV (HDMI). Postoje jos 5 pod opcija. Slika je prilikom prvog prikljucenja bila Underscanirana, pa je barem u ovom slucaju potrebno underscan podesiti na 0% da bi se dobio full screen.
Ono sto se da primetiti da su preko HDMI po default podesavanjima boje slabe (isprane). Pojacao sam saturation u HDMI podesavanjima sa 100 na 120 (od 200) i dobio otprilike isti intezitet ko i preko VGA kabla.
Ono sto je jos mozda bitno (u mom slucaju) da se ne vidi nista pre Windowsa ako je komp vezan samo preko HDMI. Ako neko hoce da podesava bios na slepo :)
poz
 
Poslednja izmena:
ok, to mi je bilo bitno. da neko potvrdi ovo sto sam nasao na netu. verovatno sutra idem da pokupim tv.
nazalost necu moci da ga koristim nekih nedelju dana dok mi ne stigne namestaj. :(
 
ima i u 7.9 koje ja koristim
 
danas uzeo tv. doduse jos je zapakovan.
a lik u radnji mi je ponovo rekao da je garancija 2 godine. pitao sam ga za svaki slucaj da li je siguran a on kaze da jeste. da li se zeznuo nemam pojma. :)
 
E pa u tome je fora. Nije popunjeno koliko traje garancija. Jedino sto pise je da osnovna garancija traje godinu dana. Koliko su meni rekli prva godina se resava kod njih a posle kod ovlascenog servisa. Toliko o tome, iskreno mrzi me da istrazujem dalje sta i kako. :)
 
Nazad
Vrh Dno