Šta je novo?

HUAWEI HG520i

acikus

Slavan
Učlanjen(a)
11.03.2005
Poruke
106
Poena
319
Danas sam od TELEKOM-a dobio ovaj ISDN ADSL WiFi Modem Ruter.

Vise informacija i detalja u vecernjim satima kad ga detaljnije probam.

Bas me lepo i prijatno obradovao TELEKOM, zar je i to moguce ;-)
 
Parametri za pristup svim opcijama su:

user: admin
pass: ztonpk
 
hmmmm ili ne , ovo je potpuno novi model koji dobijaju korisnici TELEKOM-a koji imaju ISDN centralu a plus je i bezicni i to sve za DZ do 1.JULA ;)

Posle prvog sata koriscenja mogu reci da sam potpuno zadovoljan sa opcijama za podesavanje kao i kvalitetom bezicne veze.
 
Za sada sam primetio jedan problem na ovom ruteru, naime kada se resetuje ruter, ili pri paljenju istoga, desava se, ne svaki put, da laptop preko Wireless veze nece da uspostavi PPOE konekciju dok bezicna veza postoji ( FULL bezicni signal ) !

Jedino resenje koje sam za sada nasao je da pristupim podesavanju rutera preko drugog racunara ili preko pomenutog sa UTP kablom
( LAN 1 ili LAN4 ) i promenim mu KANAL za bezicni pristup ili postavim na AUTOCONFIGURE CHANEL a zatim pritisnem dugme SUBMIT.
Posle toga pristupam bezicno preko PPOE konekcije bez problema.

Ima li neko da zna pametnije resenje, da se ne smaram sa pristupom opcijama rutera i promenom kanala za pristup :(
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.

Da li je neko uspeo da osposobi 2 i 3 port na ovom router/modemu?
Za sada mi radi samo 1 i 4. Probao sam iskljucivati i brisati parametre u Port Mapping-u ali sa tim nista nisam dobio.

Unapred hvala. :type:
 
I ja imam isti problem! Zna li neko kako da osposobim 2 i 3. port?
 
Danas ne radi sa istim podešavanjima sa kojima je juče radilo. Neverovatno!
 
Očigledno da može čim je radilo prekjuče. Međutim juče nisam nikako mogao da ga nateram da proradi pa sam ta dva računara povezao na switch kako je i ranije bilo.
 
Meni je sa ovim ruterom strasno slaba Wirelss konekcija sa laptopom,cesto se prekida veza,a i kad ima veze upola je manja brzine nego sto mi je na ovom kompu preko lan-a.Zna li neko jel moze ovo moze nakako da se popravi?
 
Stavi u wireless podesavanjima B+G standard, meni je sredilo prekid veze!
 
E sad ja imam problem s ovim ruterom :mad:

Evo ovako.. konektuje se sasvim normalno.. ali sta mi se desava.. brzina mi nije konstatna nego varira od tipa 256 do 7mbps.. to se desava na lap topu jer je preko wl-a.. na desktopu je ok.. konstantna brzina tako da kapiram da ima veze sa podesavanjima rutera za wl. Jel moze neka pomoc? :) I da, jel postoji mogucnost da se u samom ruteru ogranici brzina interneta za ostale korisnike preko wl-a?
 
nikako ne uspevam da pristupim podesavanjima ovog rutera.... kad ukucam u browser 192.168.1.1 ne desava se nista. probao i iz opere i internet explorera medjutim nista... jel ima neko ideju sta bi mogao da bude problem??
 
nikako ne uspevam da pristupim podesavanjima ovog rutera.... kad ukucam u browser 192.168.1.1 ne desava se nista. probao i iz opere i internet explorera medjutim nista... jel ima neko ideju sta bi mogao da bude problem??

Da mu nije promenjena adresa. Idi na konekciju i pogledaj koji je default gateway.
 
Danas ne radi sa istim podešavanjima sa kojima je juče radilo. Neverovatno!
Pa moguće da je problem zbog ovoga što si u tutorujalu napisao za mapiranje PVC-ova. Mislim da je dovoljno da obrišeš grupe u port mapping-u, pa da u grupi 1 samo dodaš LAN portove 2 i 3, i klikneš na submit, reboot, i to je to. Samo gledaj da dole u Port mapping group summary bude baš ovako:


Grp Active ID Group ports VLAN Tagged PVCs
1 Yes 2 e1,e2,e3,e4,w, p0

Mogao sam i screenshot da okačim umesto da pišem :p
 
Nazad
Vrh Dno