Šta je novo?

kingston hyperx - glup sam, sta cu?

no_fear

Slavan
Učlanjen(a)
22.11.2005
Poruke
52
Poena
309
Kupio sam 2 gb kit kingston hyperx KHX6400D2K2/2G kao memoriju koja radi na
400 Mhz medjutim "Everest" i drugi programi mi je prijavljuju kao kao DDR2-667 (333)
i sad mi nista nije jasno. Ja sam usao u radnju i trazio 2x1 gb da moze da mi radi
u dual mod rezimu "lepo" i da bude 400mhz odnosno 800 i on mi covek ponudi ovu
hyperx koja je bila nesto skuplja al mi bila lepa na oko i ja kupim e sad mi nije bas
najjasnije sta sam kupio i jesam li se zajebao?
Molim vas objasnite mi plizzzzzz - crci cu. :wall: :S:
P.s. 1. asus p5k pro 2. E2200 3. neka graficka privremena (to imam u toj masini)
 
vidi sta ti prikaze cpu-z.. Ako je isto 333, onda lepo udjes u BIOS i manuelno setujes ;)
 
ma ja sam je naterao vec na 400 ali mi ovi programi i dalje prijavljuju 333. prakticno neznam
sta sam kupio, to me muci. na nekoj drugoj masini imam neka dva obicna kingston modula i uredno
prijavljuje 400 - jooooj nista mi nije jasno :S:
 
Jel sa CPUz-a gledas Memory ili SPD odeljak ?
Mozda ima flashovan SPD na 667MHz, ali ako kazes da si je stavio u biosu na 800MHz onda tako i treba da bude, znaci prvo da razjasnimo da li si gledao na pravom mestu.
 
gledam u everestu u SPD odeljku kada gledam pod memorija ne prijavljuje mi nigde nikakve frekvencije
 
da kad gledam u cpu-z pod odeljkom "memory" prijavljuje mi DRAM Frequency 401.5 mhz.
kad gledam pod SPD prijavljuje mi pod Max Bandwidth pc2-5300(333Mhz)
Sta sve to znaci ??
 
Memorija ti jeste na 800MHz, znaci ok je sve.
A SPD, to gledaj kao "bios" memorije.
I Kingston je na te sto ti imas stavio da one budu po default na nizem taktu ( znaci oborena im je frekvencija ) da bi memorija radila iz prve bez problema i na plocama koje podrzavaju memoriju samo do 667MHz.
To ti je to.
 
Sve je OK . . . Radi na 400 . . .



A šta si radio od 2005. na forumu ?

razgledao :D

Memorija ti jeste na 800MHz, znaci ok je sve.
A SPD, to gledaj kao "bios" memorije.
I Kingston je na te sto ti imas stavio da one budu po default na nizem taktu ( znaci oborena im je frekvencija ) da bi memorija radila iz prve bez problema i na plocama koje podrzavaju memoriju samo do 667MHz.
To ti je to.

Sve mi je jasno sad (skoro sve) hvala :wave:
 
Znachi definitivno je ovo shto je OCz rekao. Ne brini nishta to je normalno, neki proizvodjachi fleshuju u SPD perfomace profile, ali po do sadashnjem iskustvu Kingston to ne radi.

Memorija ti jeste na 800MHz, znaci ok je sve.
A SPD, to gledaj kao "bios" memorije.
I Kingston je na te sto ti imas stavio da one budu po default na nizem taktu ( znaci oborena im je frekvencija ) da bi memorija radila iz prve bez problema i na plocama koje podrzavaju memoriju samo do 667MHz.
To ti je to.
 
Znachi definitivno je ovo shto je OCz rekao. Ne brini nishta to je normalno, neki proizvodjachi fleshuju u SPD perfomace profile, ali po do sadashnjem iskustvu Kingston to ne radi.

kako mi je malo trebalo da mi se razdani u glavi :banana: koliko ja vidim iz ovog
cpu-z a memorija je "relativno" sveza 13/08 al ja sam navikao da bocnem, zasrafim
i sve radi po knjigama i iz prvog :D
p.s. mogao bih mozda malo i da je przim ???:-devil-:
 
p.s. mogao bih mozda malo i da je przim ???:-devil-:

Možeš, verovatno sa malo većim naponom ( ~2-2.1V).
Konsultuj vlasnike tih modula ovde na forumu - pa vidi kako oni "teraju".
Raspitaj se i koji su čipovi u pitanju .
 
Poslednja izmena:
Hvala svima ;)
a inace nasao sam i na samom sajtu opis same memorije pa prokomentarisite ako hocete

DESCRIPTION:
Kingston's KHX6400D2K2/2G is a kit of two 128M x 64-bit 1GB (1024MB) DDR2-800 CL5
SDRAM (Synchronous DRAM) memory modules, based on sixteen 64M x 8-bit DDR2 FBGA
components per module. Total kit capacity is 2GB (2048MB). Each module pair has been tested to
run at DDR2 800MHz at low latency timing of 5-5-5-15 at 2.0V. The SPD is programmed to JEDEC
standard latency 667Mhz timing of 5-5-5-15 at 1.8V. Each 240-pin DIMM uses gold contact fingers
and requires +1.8V.
...........
prakticno ono sto mi je Ocz objasnio :whip:
 
Hvala svima ;)
a inace nasao sam i na samom sajtu opis same memorije pa prokomentarisite ako hocete

DESCRIPTION:
Kingston's KHX6400D2K2/2G is a kit of two 128M x 64-bit 1GB (1024MB) DDR2-800 CL5
SDRAM (Synchronous DRAM) memory modules, based on sixteen 64M x 8-bit DDR2 FBGA
components per module. Total kit capacity is 2GB (2048MB). Each module pair has been tested to
run at DDR2 800MHz at low latency timing of 5-5-5-15 at 2.0V. The SPD is programmed to JEDEC
standard latency 667Mhz timing of 5-5-5-15 at 1.8V. Each 240-pin DIMM uses gold contact fingers
and requires +1.8V.
...........
prakticno ono sto mi je Ocz objasnio :whip:

Upravo tako :)

A kolko idu cesh morati sam da ispitash. Al evo ja imam Value Kingstona 667 koji ide na 2V 1066, a moze preko 1100 na 2.1v. Tako da ti ne gine eksperimentisanje :type:
:wave:
 
Možeš, verovatno sa malo većim naponom ( ~2-2.1V).
Konsultuj vlasnike tih modula ovde na forumu - pa vidi kako oni "teraju".
Raspitaj se i koji su čipovi u pitanju .

U pitanju su "budjavi" elpida cipovi. Ne ocekuj mnogo sto se OC tice.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da bude logicno, ali cela serija koju je pakom uvezao pre 3-4 meseca nije htela stabilno preko 1100 @ 2.3V, zasto, kako, ko zna.... Meni uleteshe Microni, @ 2.3V 1180Mhz.... to im je neki max...
 
Nazad
Vrh Dno