Šta je novo?

Losh OC

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,688
Poena
485
E ovako jedan moj prijatelj je pokushao da OC-uje memoriju i sada nece da mu se podigne rachunar. Kako da vrati vrednosti za memoriju na def? Ima Gigabyte plochu a model ne zna tachno ali zna da ima neshto DQ6(da znam da to ne govori mnogo). Any help?
 
Clear CMOS iliti resetuj bios podeshavanja... Treba da ima dugme ili jumper (pogledaj upustvo od ploce), ali ne mora da znaci. U tom slucaju iskljuci racunar iz struje, izvadi bateriju (samo 1 ima, ne mozesh je promashiti :D ) i sacekaj par sati ili spoji + i - na trenutak...

:wave:
 
Sve jedno je dal dzamper ili baterijica, bar koliko ja znam :d
Ja idem sa dzamperom jer mi je lakse na ploci ( grafika stoji preko baterijice ! )
Ali i kad idem sa baterijicmo samo izvadim i vratim odma posle 5-10sec ( kazu kao 1-2min treba neki kazu i 10min ) ali ne vidim zasto, meni je uvek resetovao bios ok i kad vratim posle 5 sec..
 
Pa naravno da je lakshe sa jumperom, ali neke ploce ga nemaju...
 
E ovako jedan moj prijatelj je pokushao da OC-uje memoriju i sada nece da mu se podigne rachunar. Kako da vrati vrednosti za memoriju na def? Ima Gigabyte plochu a model ne zna tachno ali zna da ima neshto DQ6(da znam da to ne govori mnogo). Any help?
Sve ti je rečeno što se tiče vraćanja Bios-a na default vrednosti a inače ukoliko želite da uradite solidan Oc Clear Cmos ćete morati da radite više puta dok ne nadjete kompromisni OC limit za mašinu koju ima tvoj ortak:wave:
 
samo nemojte da zaboravite da isključite struju. Moj drugar je tako na nekom IBM-u vadio bateriju sto puta dok mu nisam rekao da isključi kabal. :)
 
Ma radio sam ja to preko dzampera ali kod njega nije bilo dzampera, a i nije bilo 3 motkice vec samo 2, inache reshili smo problem tako shto smo shrafcigerom povezali obe motkice na nekih 10 sec. E i on u stvari nije OC-ovao memoriju vec je OC-ovao proc i kada je stavio manuelno menjanje FSB-a odnos FSB-memorija mu se stavilo na auto pa je na 333 FSB gurao memoriju na 1333, pa sam ja vratio odnos na 2. Inache hvala.
 
ok, problem rešen, nego imam jedno pitanje - kako to da memorija koja po defaultu radi na 800 mhz (inače, 2 gb ddr2 apacer), ne može da izdrži 833 mhz (fsb 333, a množilac 2.66)? voleo bih da držim proc na 3 ghz (da ne idem više zbog box kulera i krš napajanja), ali ako to uradim moram da downclockujem memoriju, jer ne može da izdrži 833 (odmah posle promene vraća na default)... a tako je radila lepo godinu dana, manje-više...

inače, ja sam ortak :D
 
Olabavi je (povecaj latencije) i rokni joj josh struje... :wave:
 
da, ali čudno mi je što je radila na 833mhz ~godinu dana po najvećim vrućinama, a sad neće...
 
Gigabajt ploce imaju 2 pina za reset biosa lepo pise u uputstvu od maticne ,a i automatika bi trebalo da posle 3 puta bezuspesnog boota vrati def podesavanja
 
Jos nisam vido plocu koja nema pinove za clear cmos.
 
apacer je najgora memorija ikad napravljena, ja imam 4 komada i sljaka sve na default al nema sanse preko 840mhz ni sa povecanjem napona.

ne radi cak ni kada se spusti na 667mhz i olabave latencije (na vrednosti onih kad je na 800mhz) i onda proba oc

krsh neopevani ali je zato najjeftinija, ko se ne zeza sa oc je idealna za ostale bolje da preskoce
 
Imao sam Apacer 2x1gb 667 MHz i memorija je radila do nekih 860 MHz na 4-4-4-12, a sa 5-5-5-15 je isla bez problema preko 900. Nisam testirao limite, max napon koji sam koristio je bio 2.15v, preko toga se memorija vec prilicno greje. Ne znam kakav je slucaj sa PC6400 modelima, nisam ih probao, ali nemoguce da su bas tako losi. Opet, kada se pogledaju modeli drugih proizvodjaca, Apacer deluje kao najlosije resenje, bez obzira na povoljnu cenu.
 
apacer je najgora memorija ikad napravljena, ja imam 4 komada i sljaka sve na default al nema sanse preko 840mhz ni sa povecanjem napona.

ne radi cak ni kada se spusti na 667mhz i olabave latencije (na vrednosti onih kad je na 800mhz) i onda proba oc

krsh neopevani ali je zato najjeftinija, ko se ne zeza sa oc je idealna za ostale bolje da preskoce

Moja i skustva sa 2X1gb, 4X1gb i 2X2gb PC6400 modula naj jeftinijih Apacer memorija su potpuno drukcija. Sve su besprekorno radile na 2.2V, 5-5-5-18
Min 1000mhz 4 stika, a dva stika module na 1066mhz
i bile su 3-4C hladnije nego ekvivalentne Transcend memorije ,koje su takodje da naglasim radile besprekorno u istoj konfiguraciji. Inace to sve na Asus i Gigabyte P35 raznim plocama.
Naravno da OC memorije, dosta zavisi od ploce/chipset sub sistema.
 
Pazi moguće je. ali 690g čipset se nikako ne slaže sa ovom memorijom, na intelu su možda stvari drugačije, imaš topic o biostar 690g ploči i bilo je par ljudi isto kao ja sa apacer memorijom i 240-250fsb je neki maximum dok najobicniji corsair 667 tera i preko 300

probaću danas da se zezam jos malo sa njima ali sutra mi svejedno stiže black edition pa nece biti potrebe da se zezam sa ramom
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno