Šta je novo?

Totalna zbrka! Šta uzeti?

deeps

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2006
Poruke
12
Poena
304
Dakle doslo se do trenutka za kupovinu novog TV-a (stari je vec punoletan).

Citanjem vasih postova ovde sam u totalnoj nedoumici sta uzeti.
Pare jesu problem ali ne u tolikoj meri kad bi znao sta dobijam kupovinom odredjenog TV-a.
TV bi se uglavnom koristio za gledanje kablovske(PTT) i u manjoj meri DVD-ova i DIVX-ova.

*LCD/PLASMA(do 32’’)
Znaci kako sam shvatio bolje je PLASMA, ali je skuplje(za kablovsku), ali je slika svakako kod oba malo losija nego kod CRT-ova? Pitanje, koliko je losija? Primetno losija u svakom trenutku ili samo u nekim trenutcima(npr. brzi pokreti)? Pri kupovini na sta bi trebao da obratim paznju, sta je pozeljno da ima da bi se koliko toliko mogle iskoristiti prednosti ovakvih TV-a?

*CRT( od 54cm pa do 72 cm(ili tu negde))
I ovde ima mnogo razlika u tome sta se moze dobiti. Kako vidim vecina je protiv SlimFit TV-a? Da li ima neko ko ima neposredna iskustva sa njima? Sta je problem, brzo se kvare ili slika nije uredu?
Na sta bi trebao ovde da obratim paznju pri kupovini (ravan ekran, razni ulazi/izlazi, zvuk, delay kod prebacivanja kanala , broj kanal za memorisanje, aspect ratio itd.) tako da mi to opsluzuje potrebe pri gledanju kablovske(i svih usluga kabovske) ili nekog drugog sadrzaja u Srbiji u narednih 4-5 godina(sa pretpostavkom da ce se kablovske usluge u Srbiji razvijati pa da cemo imati Pay Per View i slicne usluge, nisam siguran mozda tu vise i nije bitan koji TV)?. Mozda su pitanja glupa ali kao sto rekoh ovaj sadasnji TV je vec punoletan i nisam siguran na sta obratiti paznju)

*TFT monitor + eksterni tjuner
Znaci kupim neki sto veci monitor (22’’ i vise) i eksterni tjuner . Kakva je tu slika u poredjenju sa LCD/Plasma i CRT varijantom za ono sto meni treba? Sada trenutno imam CRT monitor i TV tjuner(Leadtek WinFast TV2000 XP WDM, interni tjuner) i tu je slika bolja nego na obicnom CRT TV-u, ali samo ako je signal veoma dobar(tj. neke kanale jedva hvata, dok su na TV-u ti kanali uredu). Znaci problem su tjuneri (ovaj moj vec ima 4 godine) . Da li je to napredovalo i da li su uopste externi tjuneri kvalitetniji(koja im je cena uopste)?

Dalje, koja je od ove tri (u stvari za CRT znam da je OK) ima problema sa brojem sati za koje se garantuje kvalitet slike?

Verovatno cu se kasnije setiti jos nekih pitanja, ali to su u globalu moje nedoumice, pa ako neko moze da pomogne i odgovori, ako ne na sva onda bar na neko pitanje?

Ja sam blizi ovim poslednjim dvema varijantama, ali dajem mogucnost da me ubedite u suprotno.

Cenovni raspon za LCD je tu oko 50K , za CRT 20-25 K a za ovo poslednje do 50K(u zavisnosti od velicine monitora)).
Mozete odmah i predloziti za bilo koju varijantu neki model.
 
Poslednja izmena:
uh...ajd redom...

*plazme kod nas imas tek od 37 inca. I to samo panasonica 37 inca. Prilicno je hvaljen! Kad bih uzimao tanki ekran za gledanje kablovske a da bude solidne velicine, definitivno bih njega uzeo.

*izbegavaj slim fit. Imaju probleme sa geometrijom. Izbor kvalitetnih crt-ova i nije nesto, sve ti se uglavnom svodi na isto. Ja bih npr isao na nekog philipsa 72.

*tft preko 22 inca ti nije nikako dobra varijanta. Uglovi gledanja su problem, posto su paneli losijeg tipa. 22 inca monitor ti je 200e, 24 350, ovo preko ni ne pomisljaj. Slka na crt tv-u te dimenzije je bolja, i mnogo je zgodnije za upotrebu. Ali ponavljam, uglovi gledanja su kriminalni, krajnja granica po meni je 22/24 incha. Ovu varijantu bih zaobisao.

Najmanje garantovano ti sigurno imaju znj marke CRT televizora...znaci vivax, neo, vox. Plazme novije generacije (konkretno panasonic V8x serija) ima 100 000 radnih sati panel, pa ti izracunaj.

Ako ne planiras da gledas HD sadrzaj (HD satelitski program, HD ripovi sa neta)...Pa ja bih iskreno uzeo neki 72cm tv. do 25 K. Ako uzimas LCD, imas OK samsunge za 40-45 hiljada. Ali bi ti opet bila bolja slika na CRT. Najjeftinijia 37` plazma ti je 65 K

Jedino je problem wide...ako ti smeta razvucena slika, plazmu zaboravi (burn in problemi). Ako nameravas da gledas kablovsku kakva je sad barem jos 4-5 godina....definitivno CRT!
 
Nazad
Vrh Dno