Šta je novo?

Memorija Na 800 Mhz Radi Na 139?? Pomoc!

mika9

Slavan
Učlanjen(a)
14.09.2007
Poruke
30
Poena
304
dakle imam 2x 1gb kingstone na 800 mhz
kad upalim cpz kaze da frekfency radi na 139 mhz ???
posto pojma nemam za to mislio sam kad kupis na 800mhz ono pici na najvise sto moze


evo linka molim vas pogledajte
sa cpz


sa programom memset

ako moze neko mi kaze sta treba da ukucam u taj mem set
da mi radi ok ... PAZNJA ne zelim overklok ...dakle samo da radi onako kako je zamisljeno .
 
Najpre skini novu verziju (Poslednju) za CPU-Z, moze i Everest, pogledaj njihove informacije; a zatim se sa lepim search-vanjem uputi u rad chisetova, memorijskih kontrolera, sta je SDRAM, a sta DDRAM, a zatim DDR2, sta su realne frekvencije i ostalo.
Imas naravno ovde i direktne teme za pocetnike i neupucene.
I ne pipaj nista! Oko podesavanja.
 
Poslednja izmena:
Imas prestar cpuz, zato ti je ochitavanje loshe, ako ne zelish oc, onda ti je sve kako treba jer ti memorija radi na 2x313mhz(626). da bi dobio tih 800 odnosno 2x400 moracesh da menjash mem devider u biosu.
 
Imas prestar cpuz, zato ti je ochitavanje loshe, ako ne zelish oc, onda ti je sve kako treba jer ti memorija radi na 2x313mhz(626). da bi dobio tih 800 odnosno 2x400 moracesh da menjash mem devider u biosu.



hvala jeste problem je bio stari cpuz ..... skino novi 1.45 i sad radi na nekih 315 mada se menja ka vise... tnx.......... :):)
 
Imas prestar cpuz, zato ti je ochitavanje loshe, ako ne zelish oc, onda ti je sve kako treba jer ti memorija radi na 2x313mhz(626). da bi dobio tih 800 odnosno 2x400 moracesh da menjash mem devider u biosu.

Kod mene Everest i CPUZ ocitavaju: DRAM Frequency 364.8MHz(730MHz), a moduli su 800MHz. I CPUZ i Everest su najnovije verzije. U BIOSU je sve podesheno na auto, da li smem da povecavam frekvenciju rucno ili je ovo normalno? I, da li ima veze sa chipsetom, a plocha inache podrzava ddr2 800MHz?

Pitanje za mika9: Jel i kod tebe plocha MSI K9 Neo v 3?
 
Poslednja izmena:
Delioc ti je podeshen na 6, ako ga podesish na 5 onda cesh dobiti 440mhz. Ili podigni FSB na 220 da bi dobio 400mhz za memoriju.
 
Da. U principu ne bi moralo da bude. Stavish monzioc procesora na 10, FSB na 220 i dobicesh memoriju na 800mhz a procesor ce raditi na 2.2 ghz kao shto i sad radi.
 
Poslednja izmena:
Da. U principu ne bi moralo da bude. Stavish monzioc procesora na 10, FSB na 220 i dobicesh memoriju na 800mhz a procesor ce raditi na 2.2 ghz kao shto i sad radi.

Probao sam predlog. Desilo se sledece, brzina procesora 2200Mhz, ali je HT link preshao 1000Mhz, a memoriju mi ochitava 440Mhz. Mereno sa CPUz 1.44.2.
 
Smanji HT mnozioc na 4 onda ce ti bit 880, jeste da nije strashno ni tih 1100. A za memoriju ti delioc sigurno stoji na auto pa ti je zato 440. Morash da malo eksperimentishehs sa tim deliocima.
 
Smanji HT mnozioc na 4 onda ce ti bit 880, jeste da nije strashno ni tih 1100. A za memoriju ti delioc sigurno stoji na auto pa ti je zato 440. Morash da malo eksperimentishehs sa tim deliocima.

Teshko mi je na ovoj budji od ploche da pronadjem sva setovanja. Skontao sam te, ali me zeki plocha. Na staroj ASUS K8N4E sam dizao Semprona na 2.4Ghz bez problema, ali imala "prostiji" BIOS. Hvala na savetima.
 
Nazad
Vrh Dno