Šta je novo?

Jel probao neko 9600GSO 384MB, 192bit?

Najveci ogranichavajuci faktor za ovu karticu bi mogla da bude 192-bitna magistrala :smash:

Slazem se. Mada, za sada svaki od novijih XFXa ide min 2100 za memoriju, tako da se ipak drzi nekako...

Novi Everest ocitava mem temp. Ajd neko nek napise koliko je na 2000MHz idle temp i posle 5 minuta "dlakave kocke". Zanima me da li mi uopste trebaju pasivci, primecujem da mi je max mem clock pao. Hvala...
 
80c sa dlakavkom :D

idle, 57c ;)

Imas u Everestu temperature za "GPU", "GPU Memory" i "GPU Ambient"? Meni je za "GPU Memory" trenutno 36c, a kad je poteram malo ode i na 55c. Ili stock kuler mnogo greje memoriju, ali je verovatnije da ovo ocitavanje nema veze s mozgom...
 
MOZDA JE GLUPO PITANJE, ALI...

Ozbiljno razmisljam da kupim pomenuti xfx, ali nesto me buni...

-Koliko bi dobio na performansama u odnosu na graficku iz "moja masina" (MSI-jeva OC verzija (700/2100) 8600gts 256Mb) u rezoluciji 1280x1024 sa aa 2x-4x?

Ovo naizgled glupo pitanje postavljam iz sledeceg razloga: moja 8600gts dan danas kosta 6900din, a pomenuti xfx 9600gso 6200din! -Jedino sto kontam je da je ova mozda paradoksalna razlika u ceni posledica brenda i kulera (na mom msi-ju dual slot sa fanom, heat pipe i heat sink i pasivnim preko memorije-letos 48/67c). Jel ima neko objasnjenje i savet jel da uzimam xfx-a? (Nadam se da je kuler tisi od ovog na mojoj vga-jes da je dobar al i bucan:)

-I jos 1 pitanje-koliko sam skontao vredi uzimati samo xfx-a kome je mem na 1800mhz, ne isplati se onaj na 1400?
 
xfx8800gt2yt0ut5.jpg

evo ga trebalo bi da radi :)
ako ne uzmem palit onda cu uzeti XfX pa proveriti :D :-devil-:
 
ako sutra ne bude Palita uzecu XfX i to je to :)
pa kada je isti PCB za 8800GS/GT i 9600GSO :D
 
Nema vise u Pakomu!Moram da cekam sledecu turu da zamenim moju za ovu sa brzom memorijom....
Sta mislite o ovome( http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=9003698 ),da li bi radila posao na XFX9600GSO?Nasao i sam ZALMAN-a VF 900,polovnog,radio na godinu dana GAINWARD 7600GT AGP Golden Semple....Ima li smisla kupovati to polovno?Od mog je dobrog drugara,upgredovao je komp,sada ima GAINWARD 4850 golden semple,a nije hteo da im da ZALMAN-a....
 
Poslednja izmena:
Ja bih uzeo Zalmana, nije mnogo ni radio. Jos ako dobijes i onaj potenciometar i one male hladnjake za memoriju u kompletu... Visa klasa u odnosu na pomenuti CoolerMaster...
 
Nema vise u Pakomu!Moram da cekam sledecu turu da zamenim moju za ovu sa brzom memorijom....
Sta mislite o ovome( http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=9003698 ),da li bi radila posao na XFX9600GSO?Nasao i sam ZALMAN-a VF 900,polovnog,radio na godinu dana GAINWARD 7600GT AGP Golden Semple....Ima li smisla kupovati to polovno?Od mog je dobrog drugara,upgredovao je komp,sada ima GAINWARD 4850 golden semple,a nije hteo da im da ZALMAN-a....

tesko da je taj CM jadnik bolji od stock kulera na XfX -u uzmi tog zalmana nije za njega puno godnu dana
i ako ne dobijes hladnjake mozes da kupis on xsilence za 400din
 
Uzeo sam danas xfx-a (fdq4 verzija-memorija na 1800mhz). Ono sto me brine je ne tako visok rezultat u 3DMark05:

-Na defaultu 8600gts mi je davao 12600 poena, a 9600gso 14540 poena (sa istom verzijom drivera 175.19). -Jel to ok rezultat za masinu iz popisa(nista klokovano, niti ce biti skoro;-)?

-Videcemo kako ce se pokazati u praksi. Za sad (nisam jos imao vremena malo duze da je poteram) Gear of War leti sve na high, rez 1280x1024! Al' ako mi GRiD opet bude stucao-razlupacu je;-)
 
nista klokovano, niti ce biti skoro;-)?

A shto to ?? Nezaboravi da ono shto si danas platio 100 € sutra ce da koshta 50 € a i nisam video da se neko zalio da mu je crko C2D procesor....
 
ali opet nemu tu mnogo podeshavanja :trust:
u ostalom da je on to hteo on bi to i uradio sta mi sad tu ima da tupimo . . ..
 
Ma upoznat sam sa oc, nego cpu ne mogu zato sto cekam novi bios za mb posto mi ona trenutno ne podrzava cpu(i najmanja promena fsb-a ne prolazi). A osim toga kad uzmem nov komp (kao sto sam sada) vise volim par meseci da teram na defaultu, pa posle toga, kad dodjem u iskusenje da menjam komponente, ja udarim oc cpu+vga pa odlozim trosenje para jos neko vreme...:)
 
Sada ja da vas vratim na ovo moje....
Kompletan je ZALMAN,sve sto je u fabrickom pakovanju mi daje,i hladnjake i potenciomer!
1500din-1800din po mojoj proceni je dovoljno za to,nismo generalizovali idem sutra ili prekosutra da ga preuzmem.....Montiracu ga na fdq4 verziju,necu na ovu fdf4,nema smisla kada ce da leti...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno