Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidim da ste detaljno istražili i pogledali sve u vezi "TLC"-a :D

TCL 55C715 ima QLED ekran slika je odlična pogotovo kada se ažurira softver.

Inače 55C815 je 85000din čisto da ga ubacite u priču u poređenju 85000 vs 85000 din :D

 
Poslednja izmena:
I mene odbija TLC
Moram otici do Tehnomanije ili negde u NS gde imaju dosta izlozenih modela pa cu mozda nabasati na neki model da uporedim.
Hisense ili Philips ostaje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Ja sam u Tehnomaniji i gledao, od zanimljivih tva su imali samo TLC c715 i silu jeftinih LG, samsunga, Philipsa...

Vidim da ste detaljno istražili i pogledali sve u vezi TLC-a :D

Kažem, samo su njega zanimljivog imali u radnji...
 
Vidim da ste detaljno istražili i pogledali sve u vezi TLC-a :D

TCL 55C715 ima QLED ekran slika je odlična pogotovo kada se ažurira softver.

Inače 55C815 je 85000din čisto da ga ubacite u priču u poređenju :D

Možda je do podešavanja slike, nisam imao baš toliko vremena da se igram u radnji. Znam za c815, poseduje soundbar u sebi, kojim mi ne treba pošto imam odlične 5.1 zvučnike. Vidim da je pojeftinio, do skora nije imao ispod 100.000. Samo i to mi je mnogo. Ne bih platio više od 73.000 dinara.
 
Možda je do podešavanja slike, nisam imao baš toliko vremena da se igram u radnji. Znam za c815, poseduje soundbar u sebi, kojim mi ne treba pošto imam odlične 5.1 zvučnike. Vidim da je pojeftinio, do skora nije imao ispod 100.000. Samo i to mi je mnogo. Ne bih platio više od 73.000 dinara.

Znači gledaš hisense kupujem prodajem cenu i porediš je sa tcl cenom iz radnje? :)
C815 i u7qf nisu za poređenje, c715 je za poređenje sa u7qf

Za poređenje u radnji se ponese fleš i pusti neki 4k remux, a ne gleda skrnavi tv program ;)

ps. iznad 60000din ne bih kupio nijedan tv do sony-a za oko 100000 sa hdmi 2.1
npr. Sony XH90 https://www.eponuda.com/4k-ultra-hd-tv-cene/sony-kd55xh9096baep-televizor-cena-535377


Na KP manje od 100000din :)
 
Poslednja izmena:
Meni je granica 60 hiljada i necu ni ja vise dati za tv pa koji god da nadjem.
A necu ni KP oglase novih.
Pitanje je onda koji je onda nivo podesavanja na U7QF i C715.
Na kraju, sta je sa tim zonama zatamnjenja? Jel to sarena laza ili ne? I da li TLC ima isto to?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ja za filmove i serije koristim SVP player+LAV filtere za interpolaciju inace kad to iskljucim ne mogu nista da gledam od trzaja pokreta. Kod mene je LG Scarlet 47 7000. Fina slika ali to je vec matoroca.
Kod burazera na Samsungu ful led neka vrh serija, placen pre par godina 220h din isto zatrzava malo slika i ja to ne mogu tako da gledam.
Podesicu ja sliku svakako ,ne volim fabricka podesavanja pa je pozeljno da ima bas mnostvo podesavanja.



Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nemoj te hisense fore da projektuješ na druge :D Videli smo tvoje prethodne poruke džabe sad mutiš vodu..

Ove? :d

Zadnjih par dana na U7B imam problem sa daljinskin od TVa. TV ne prihvata komandu za uključivanje i led dioda na daljinskom umesto crveno sija plavo. Da li neko zna kako to da sredim?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Zameni baterije.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

________________________________________________________________

Mene ubi U7B sa slikom koja je HDR. U svim modovima slika je blagi užas.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Tebe samo treba citirati... Sam sebi si anti-reklama...
 
Ove? :d





________________________________________________________________



Tebe samo treba citirati... Sam sebi si anti-reklama...
Sve je tačno.

Stari se TV drugačije ponašao kada su baterije bile pri kraju. Ovaj drugačije, tako da je u pitanju bila moja glupost što naravno nema veze sa kvalitetom Hisense TV.

Što se problema sa HDR slikom tiče problem je bio uređaj koji je bio povezan preko HDMI. Kada su serviseri kablovske otklonili problem TV je progledao i slika je perfektna. Dakle opet nikakve veze sa kvalitetom TVa.

E sad, na osnovu ovih postova Kure pametuje po forumu kako je uređaj loš iako ga u životi nije ni lično video ni lično koristio.

I opet ću mu reći ono što sam mu već i rekao. Kada lično isprobaš oba uređaja u kućnim uslovima možeš da komentarišeš prednosti i mane.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ljudi, vredi li razlika ići na C9 OLED umesto na B9? Počeo da skupljam pare za 65 OLED, pa da znam vredi li. Ne znam ni kolika je razlika u parama.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Zavisi, B serija trenutna je obicno ekvivalent C seriji prethodnog ciklusa. Razlika ti je uglavnom u procesoru, paneli su otp isti tj. mere se razlike ali na oko nista bitno. C je malo svetliji ali i to opet ne dovoljno da zaista ima neke razlike. CX je trenutno najizvikaniji oled ali ja kada sam gledao nisam uspeo recimo da vidim neku razliku CX vs BX, cak i po testovima, uzivo uopste.
 
Poslednja izmena:
Znači može se ići na BX komotno. A gde se razlika u procesorima vidi, življi Smart?
 
Komotno, da, to je bio i moj zakljucak. Nisam siguran gde se sve "vidi", koliko sam shvatio ne nesto bitno jer OLED vec pokriva jako mnogo parametara sam po sebi. Odziv je na OLEDu sam po sebi jako nizak, nije toliko do procesora recimo. To je i meni ostalo nedokuceno ali po svemu sto sam procitao, razlike nisu grandiozne.
 
Poslednja izmena:
A razlika za 65 incha je 400e koliko vidim...
 
Ljudi, vredi li razlika ići na C9 OLED umesto na B9? Počeo da skupljam pare za 65 OLED, pa da znam vredi li. Ne znam ni kolika je razlika u parama.

Mislim da ne.
Ja imam B9, kum C9. Oba u 65". Na blind testu nema šansi da bih video razliku.
Ja bih razliku u parama, npr uložio u soundbar ili neko drugo ozvučenje. To će napraviti mnogo veću razliku u ukupnom utiksu nego razlika između ta dva TVa



https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c9-vs-lg-b9/802/915
 
Tačnije, bolje juriti BX sada, jer je noviji model od B9. Vidim cene su iste za ta dva modela otprilike.

Što se tiče zvučnika, imam Microlab Solo 9C, ne znam da li to vredi povezati na taj TV. Ili pak potražiti neki soundbar pravi?
 
Pitanje za one koji imaju noviji lg oled, jel može soundbar da se postavi pozadi da oni simuliraju zadnje zvučnike a prednji da se koriste od tv-a i time simulira surround zvuk? Negde sam pročitao da može ali mislim da je bilo davno, pa samo da potvrdim sa vama.
 
Fizički bi mogao da povežeš soundbar preko optike i da na televizoru izabereš Internal Speaker + Optical Out.

Ali to ima toliko mana da ne bih ni probao.

meni je baš tako povezan Z906, i nisam primetio bilo kakvu manu
 
Mi tv 4s 65inča za 67.000 din. ili tcl c715 55inča za 60.000 din. Android je must have jer neću box a koristim stremio, smart YouTube, eon i sl.
Ja bi taj TLC pre
Meni je bolje manja dijagonala nego dzinovska a da ne valja nista, sta ce mi onda dijagonala?!
Ja sam u nedoumici za slabiji model Hisense-a ili jaci za manju dijagonalu i uzecu manju. Jedino cekam priliku za U7QF 55 ako se ukaze priliku za neku zescu akciju.
Trenutno je odlicna akcija za 50-ku 20.000 popust u Tehnomaniji
A 50-ka C715 ima za 50 hiljada u nekoj prodavnici ali ne znam tacno gde moram pogledati
55-ke su preskupe za sada,mozda da sacekas malo

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
meni je baš tako povezan Z906, i nisam primetio bilo kakvu manu

Ako vec imas z906 koji je pun 5.1 sistem zasto bi dodatno ukljucivao zvucnike sa tv?

Mane su sto su zvucnici razliciti i razlicito ce se cuti, tajming ce verovatno biti trunku drugaciji, kada bi soundbar ubacio u optical out da izigrava surround na njemu se ne bi reprodukovali "back" kanali vec "front", itd...
 
Kod mene je LH7000 LG iz Serije Scarlet 47 inca. Da li neko poznaje taj model mozda? Bio je popularan i dosta dobro ocenjen 2010-2012 god. Ekran je CCFL, 2ms , 10bit-a
Juce naidjem na netu neki nemacki sajt koji je uradio laboratorijski test i utvrdio najprecizniju sliku, odlicna slika i na Pc-u i na kablovskim kanalima
Crna je odlicna i nema probijanja
Da li je taj Hisense ili neki taj slican LED uporediv sa tom slikom ?
Mozda neko zna od starijih ljudi ovde?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ako vec imas z906 koji je pun 5.1 sistem zasto bi dodatno ukljucivao zvucnike sa tv?

Mane su sto su zvucnici razliciti i razlicito ce se cuti, tajming ce verovatno biti trunku drugaciji, kada bi soundbar ubacio u optical out da izigrava surround na njemu se ne bi reprodukovali "back" kanali vec "front", itd...

zato što mi ne treba stalno 5.1, dok slušam vesti ili nešto slično
 
zato što mi ne treba stalno 5.1, dok slušam vesti ili nešto slično

Nisi shvatio, ovde je rec o koriscenju oba istovremeno a ne "+" u smislu jedno pa drugo. ;)

Kod mene je LH7000 LG iz Serije Scarlet 47 inca. Da li neko poznaje taj model mozda? Bio je popularan i dosta dobro ocenjen 2010-2012 god. Ekran je CCFL, 2ms , 10bit-a
Juce naidjem na netu neki nemacki sajt koji je uradio laboratorijski test i utvrdio najprecizniju sliku, odlicna slika i na Pc-u i na kablovskim kanalima
Crna je odlicna i nema probijanja
Da li je taj Hisense ili neki taj slican LED uporediv sa tom slikom ?
Mozda neko zna od starijih ljudi ovde?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

To je bas star televizor da ne vidis upgrade na trenutnu generaciju. Za tih 10 godina ako nista osvetljenje mu je oslabilo bar za 1/4 ali to gradualno nisi primetio. Sumnjam da je 10 bit panel na tom tv.
 
Poslednja izmena:
Mi tv 4s 65inča za 67.000 din. ili tcl c715 55inča za 60.000 din. Android je must have jer neću box a koristim stremio, smart YouTube, eon i sl.

Zanimljiva stvar kad sam kupovao tv za deciju sobu (LG 43UN7000) u G******n zagledao sam i Philps 7403 (android) i momak koji tamo radi rece da je uzeo bas taj i posle nedelju dana ga zamenio za 55 4S i odusevio se brzinom, fluidnoscu i sl. Da li je preterivao ili ne, ne znam.
 
Bio do Tehnomanije, jos uvek je 50U7QF na akciji do 31-og
Nisu hteli da mi upale tv.
Ostali su neki krs modeli a jedino je bio upaljen 7505 Philips i ok je za tu cenu od 50k din, fino izgleda ALI nogice ne mogu da se skupe ako nekom utice
Kaze prodavacica pa kao sad je cena Hisensa i 55 i 50 ista cena. Ja reko kako to ista?!
Pa kao ovaj vam je 57k a i ovaj U7QF i ja pogledam a ono A7500...pa nije isti tv...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno