Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da niko ovde ne pominje krš TV brendove sa nesertifikovanim adroidima. Ono što sam video u poslednje vreme se pominje samo TCL C715, a on po meni nije tv sa lošim panelom. Naprotiv. Vreme će pokazati.
Niko nije pominjao vox, fox, tesla, čak ni sharp ili toshibu, a tu se svašta može videti na android tv polju.

Ja sam se dugo lomio oko c715, ali sam se na kraju odlučio za Sony xh8096, najviše zbog ips panela jer mi tako odgovara, a i zbog višegodišnjeg druženja sa tim brendom. A android leti, ni da štucne. Nije mi bio prioritet pri kupovini.

Nisam siguram da android box od 30-40 evra završava posao, upravo zbog sertifikacije. Za tako nešto treba dati 100 i više istih novčanica. Ovi jeftini te ostave gde si bio pri kupovini, bez kasnijeg updatea i podrške.
 
Ima da se kupi XIAOMI Mi Box S koji je ok i sertifikovan, ali nema potrebe ;)
Kada se ažurira softver na tcl-u i obriše bloat tv radi skroz korektno.
Štucne on ponekad kada se npr ažurira play store, ali to je totalno nebitno i zanemarljivo ...
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo 55 incha, ali ću dobiti i Gorenje prečišćivač vazduha, pa ću prodati to i izaći ce me jeftinije tv. :)

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Moje misljenje je da U7QF moze biti samo bolji izbor od C715, a ne alternativa.... Jedina prednost C715 je android, gde je moje misljenje da ako je to razlog da se neki tv uzme/ne uzme onda mu TV dodje kao jos jedna android platforma, a ne TV :d
Ne ozbiljno, koliko sam samo ovde postova procitao za/protiv nekog TV-a, a razlog iskljucivo android....Ok ja od smart funckija na svom TV-u koristim samo Netflix i Youtube (mada yt vise gledam na monitoru), pa i nisam neki zahtevan korisnik, to svaki smart danas ima. Ali sunce mu ako je taj adnroid sve na svetu, ima android boxova za 30,40e koji ce da rade posao....

Elem, U7QF je ipak ulaz u pravi HDR svet i ima odredjene algoritme za obradu slike koje C715 nema...Iskreno, koristio sam kod drugara taj TV, koji je uzet na moju preporuku za ravno 50k, varijanta od 50 incha, i ono dobar je. Ako je 50k ni dinar preko buzdet, nema sta najbolji TV, ali da je sad neki WOW utisak ostavio, svakako nije. Tu poredim za nekim TV-ovima te (redovne) cene, ne na popustu....Steta sto je tad U7QF 50ica bio dosta vise novca.

Veliki plus za C715 je sto je kako je vec receno 60k 55ica, dok je U7QF znatno skuplji, odnosno nije ni isao na akcijsku cenu za 55icu pa je 83k....Tu u krajnjoj liniji se i vide neke stvari.

Tacno sve kako je receno.
Veliku ulogu igra budzet, bar je kod mene pa preko 60000 nisam mogao da se ispruzim. Za te pare definitivno nisam nasao bolje.
Sto se samog panela i algoritama tice nisam siguran da je kvalitetniji Hisense. Meni je slika posle update-a super. Sto se tice ostalog, osvetljenost, MEMC, FALD, Hisense definitivno nudi nesto sto C715 ne. Jos jedna stvar koja je meni pravila problem je sto nisam hteo nikakav box pored tv-a, i sto se izgleda tice meni C715 najlepse izgleda (ove dve stvari su subjektivne). A tek kad sam malo zagrebao i video sta sve moze da se istalira sto na ostalim sistemima ne moze, definitivno samo android.
Kao sto je rekao Stock, moze U7QF + android box kvalitetniji ali onda dolazimo do 90000 tak hiljada sto nije uopste mala razlika.
 
Poslednja izmena:
Samsung, nikako. Q70 je izuzetno spor u odzivu, neverovatan ghosting, prosto sramota za 2020. Na Q70 takodje opasan screen door efekat prisutan. Na bilo kojem jednobojnom baru (download torrenta, zauzece na disku, etc) vidi se svaki pixel, najgore na plavoj. Na Q80 ovoga nema ali na Q80 FALD ne moze da se iskljuci, vrlo iritira u upotrebi tipa Corel, uopste desktop
Plus automatski dimming koji efektivno od slike pravi iritirajuci uzas, licno iskustvo. Moze da se iskljuci posredno tek preko servisnog menija (u koji bez guglanja necete ni uci) ali slika apsolutno ne moze da se napravi da bude zaista bas dobra tj kako korisnik zeli. Samsung zaobici u sirokom luku. LG bih takodje zaobisao, nije to ni k od ranijeg kvaliteta.. Hisense, Sharp su bolje kupovine.
Od jeftinijih VOX, FOX su sasvim dobri televizori - iz licnog iskustva pisem.
 
Poslednja izmena:
Elem, zasto uopste uporedjivati c715 sa u7qf u velicini od 55 inca kad im cena nije ni priblizna. Do skoro je u7b od 55" kostao 64k sa poklanjanjem precistaca vazduha pa su ga odjednom podigli na 72k. Iako sam dugo vagao ipak sam kupio na kraju tcl 55 c715 za 60k na odlozeno placanje rukovodeci se time da mi ne treba precistac vazduha jer nema svrhu ako je vazduh napolju zagadjen a ne mozemo se uciti da zivimo pod staklenim zvonom.
 
Da li je stvarno moguće da bilo ko napiše da Samsung i LG nemaju kvalitet i da su Hisense i Sharp bolji, i očekivati da bilo ko ovo shvati ozbiljno, ovo jedino može da prođe ako je bilo sarkastično i cinično.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Da li je stvarno moguće da bilo ko napiše da Samsung i LG nemaju kvalitet i da su Hisense i Sharp bolji, i očekivati da bilo ko ovo shvati ozbiljno, ovo jedino može da prođe ako je bilo sarkastično i cinično.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

LG i Samsung ne daju dovoljnu razliku u kvalitetu i ono što se od njih očekuje, a daleko od toga da su loši. Zbrljali su donji segment, a sada polako to rade i sa srednjim. Izgleda da se kompanije okreću ka klijenteli sa dubljim džepom.
 
Elem, zasto uopste uporedjivati c715 sa u7qf u velicini od 55 inca kad im cena nije ni priblizna. Do skoro je u7b od 55" kostao 64k sa poklanjanjem precistaca vazduha pa su ga odjednom podigli na 72k. Iako sam dugo vagao ipak sam kupio na kraju tcl 55 c715 za 60k na odlozeno placanje rukovodeci se time da mi ne treba precistac vazduha jer nema svrhu ako je vazduh napolju zagadjen a ne mozemo se uciti da zivimo pod staklenim zvonom.

Loš ti je rezon, ali su pluća tvoja.
 
Samsung i LG su bili i još uvek su pojam za kvalitet u bilo kom segmentu elektronskih uređaja u odnosu na sve te nove brendove koji pokušavaju da se probiju niskom cenom na uštrb kvaliteta na sve većem kineskom tržištu.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
^ĐiđiMiđi, može se i kontra sagledavati problematika, možda veliki igrači na polju proizvodnje TV uređaja poslednjih godina štede na kvalitetu i ne ulažu u razvoj i šlepaju se na ime brenda i reputaciju koju su ranije izgradili...

Uostalom zdrava konkurencija nikom nije škodila, neka bude što više dobrih brendova drugog ešalona, jer iz toga možemo profitirati samo mi korisnici...
 
Poslednja izmena:
Plus automatski dimming koji efektivno od slike pravi iritirajuci uzas, licno iskustvo. Moze da se iskljuci posredno tek preko servisnog menija (u koji bez guglanja necete ni uci) ali slika apsolutno ne moze da se napravi da bude zaista bas dobra tj kako korisnik zeli. Samsung zaobici u sirokom luku. LG bih takodje zaobisao, nije to ni k od ranijeg kvaliteta.. Hisense, Sharp su bolje kupovine.
Od jeftinijih VOX, FOX su sasvim dobri televizori - iz licnog iskustva pisem.

Ma na q80 sam otisao zbog hdmi 2.1 i zato sto ga koristim kao monitor, nema alternativu sem OLED, ne sto je nesto posebno dobar nego je sve ostalo katastrofa. Hteo sam i CX da uzmem ali bas mi nije usage za oled, ne igram nista fullscreen, ne moram da dobijem burn in od staticnih elemenata, dobicu 1440p pravougaonik na sredini ekrana jer se tu igram i to ce se "izlizati" prvo. Takodje neproporcionalno koristim desnu stranu za surf gde su sve manje vise bele pozadine i to ne moze da se menja (moze, ali je problematicno). Ne mogu da se opterecujem sa burn in, imam ideju da ipak razdvojim komp i tv i tada ce OLED imati itekako smisla. Sad godinu dve furam Q80, kad se setuje solidan je tv, odziv je odlican, ghosting vrlo dobar (ima malo i inverznog ali bas situaciono).

Loš ti je rezon, ali su pluća tvoja.

Ko misli da je nesto epohalno uradio sa tim portabl preciscivacima treba malo da se informise. Nije sve sto se nudi na trzistu zaista i efektivno.
 
^ĐiđiMiđi, može se i kontra sagledavati problematika, možda veliki igrači na polju proizvodnje TV uređaja poslednjih godina štede na kvalitetu i ne ulažu u razvoj i šlepaju se na ime brenda i reputaciju koju su ranije izgradili...

Uostalom zdrava konkurencija nikom nije škodila, neka bude što više dobrih brendova drugog ešalona, jer iz toga možemo profitirati samo mi korisnici...

Naravno. Dvojac je najavio smanjenje proizvodnih kapaciteta za klasične 4K panele i na kraju totalno ukidanje. Ostaće qled i nano koji će stepen dole, a na njihovo mesto dolazi mikro led.
Oled i dalje ostaje vrh ponude. Na mala vrata guraju 8K.
A ostatak družine će zauzeti prazninu koja se time formira.

Samsung je bar najavio mikro led sa do 2500 zona.
 
xiaomi valja a ovi sa gorenjem pokusavaju da nas ubede, pola ove teme nema veze s mozgom sta se piše

imam ja xiaomi i odlicna je stvar, ovaj gorenje ne poznajem ali najgore sto moze da uradi da ti malo ocisti vazduh... ako ti ne treba prodas ga
 
Što se tiče MEMC procesuiranja (da li ga TV ima ili nema), kako mi je Mancha savetovao to se rešava SVP (Smooth Video Project) programom, koji koristeći snagu procesora i GPU kao i svoje algoritme, video može poterati u onoliko FPS koliko podržava TV/monitor...

I to svakako kvalitetnije nego bilo koji MEMC...

Mana je što program nakon prvih 30 dana nije besplatan (19,99USD je lifetime licenca sa svim budućim unapređenima programa) i to što TV mora biti povezan sa računarom..

Evo dva videa koji su izvorno 23,976 i 24fps u 60fps (59,991 i 59,881)...

https://ibb.co/z8wvNsg
https://ibb.co/1R2DN6N
 
Poslednja izmena:
Ko ima povezan računar za TV, jel vredi kupovina programa? I koji hardver ne dovoljan za to da potera?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
^ Probaj trial pa ćeš sve videti kako ti radi...

Ovde imaš:
https://www.svp-team.com/get/

Ako nekom treba mogu okačiti podešavanja za KMPlayer, tj. kako podesiti da radi sa SVP...

Za sada ja sam imao problem sa štucanjem zvuka (sve radi ok ali se svakih 10-15 sekundi zvuk izgubi na pola sekunde) samo na jednom GITS 4k anima filmu, iskreno nisam uspeo provaliti zašto, ali jeste do SVP, jer kad se film potera bez SVP u 24FPS, sve je ok...
 
Možeš da okačiš, ja bih probao. Mada ja sam na Pot Playeru, ali mogu probati i KM. Mada pitanje kako će G4560 i GT 1030 da izadje na kraj sa tim. Uskoro ću menjati procesor za neki i5 svakako.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Ovde je za sve podržane plejere...https://www.svp-team.com/wiki/Manual:Video_players
nije baš najbolje objašnjeno, ali verujem da si skontao...

Ako je PotPlayer 32bit (a jeste) možeš probati i stari 32bit SVP koji je besplatan https://www.videohelp.com/software/SmoothVideo-Project/old-versions ali ja nisam uspeo podesiti na 32bit KMPlayeru...

Elem, detaljna podešavanja samog SVP kad ti sve proradi su ovde https://www.svp-team.com/forum/viewtopic.php?id=6034 treba probati šta kome odgovara...
 
Probaću da vidim da li tera moj HW to. Hvala

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Pomenuste skoro soundbarove,vidim da za 100+e ima LG SJ2.
Da li ga mozda neko koristi i da li je bolje da tv prikacim na pojacalo i 5 zvucnika (dva prednja,dva zadnja i centralni zvucnik - nemam subwoofer) ili da kupim taj soundbar tv je LG55SM8200PLA.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno