Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
zasto? Zar ne bi trebalo plazma da ima dosta bolju i kvalitetniju sliku.... kazem, retko bih ga koristio kao 'alternativni' monitor za komp, jer imam dovoljno dobar i veliki monitor...
 
Ne preteruj, imace uglavnom bolju sliku od vecine LCD-ova iz tog cenovnog ranga, ali od A950 i slicnih televizora tesko.
Da je sve tako crno belo kao sto ti predstavljas niko ne bi kupovao LCD-ove, zar ne?
Razlog zasto ljudi misle da plazme ownuju LCD-ove je zato sto ceo zakljucak izvode iz onoga sto su videli u prodavnici.
Stvari se radikalno menjaju kada se televizori kalibrisu (LCD-ovima, generalno, ocajno treba kalibracija, dok kod plazmi to nije toliko neophodno).
 
^ A i ti si nasao da poredis 120k plazmu sa TV-om koji bi da ga ima kod nas (nisam siguran, trenutno ne radi sajt Stava, ali zadnji put kad sam gledao nije ga bilo u ponudi jer je nasveziji model) kostao minimum 2.5x vise. :)

A tog A950 ce konkurent iz klase - Kuro FullHD, da siluje samo tako. ;)

Realno, kome treba FullHD TV za normalne novce (Kuro zbog toga ne racunam), bolji TV od PY serije nece naci kod nas. Naravno, ovo ne vazi za one koji ce TV koristiti kao drugi desktop.
 
Poslednja izmena:
Gvlada je rekao da ce Panasonic 42PY85 dati bolju sliku od bilo kog LCD-a na trzistu, nije pricao o TV-ovim iz njegovog cenovnog ranga.
Da ce dati bolju sliku od LCD-ova koji kostaju koliko on kosta, hoce, ali plazma nije toliko superiorna da modeli od 120k RSD daju bolju sliku od najboljih LCD-ova.
 
Poslednja izmena:
Pokusavao sam da se iskljucim iz ovih rasprava Plazma vs LCD ali ovo postaje strasno.

Ovde moramo da podelimo ljude naone koji vole mutnu sliku i one koji vole ostru sliku.

Recimo ima ljudi koji su zadovoljni slikom u bioskopima recimo Tack-u , Rodi ili onim novim u Delti, ako je to krem nasih bioskopa, meni se recimo povraca kad odem u te bioskope, to je poredjenje, musterije koje mogu da gledaju filmove u bioskopu podnose mutnu sliku, ili je cak preferiraju, vole mrtve boje ispod 89% i to je to.
 
Kad sam rekao da PY85 ima bolju sliku od LCD jesam mislio na okvirni cenovni rang. Audi R8 je extra auto ali pored SLR McLarena nema sta da trazi, kapirate? Heh, tako da i ovo ide. Plazma nema mutnu sliku sa 1920x1080 tacaka i moze biti extra desktop sto se tice ostrine. Ostaje samo pitanje koliko dugo bi taj desktop stajao na plazmi.
 
Da, ali je takodje rekao da NE odustaje od plazmi. ;)

Malko je bedno sto su presli u lcd tim nakon godina pljuvanja po toj tehnologiji, a sad preko noci velicaju svoj elcd ekrane kako imaju full hd i najostriju sliku :D

Naravno, za svakoga je najbolje ono sto mu se najvise svidi a ne da veruje velikim kompanijama i njihovim praznim marketinskim pricama jer je pioneer samo poslednji u nizu koji je morao da proguta svoje g#vno pocevsi plasman do juce omrazenog lcd-a.

A sto se oled-a tice, od njega smo daleko jos najmanje 5 godina dok dostigne iole prihvatljivu cenu u masovnoj upotrebi i sa zadovoljavajucom dijagonalom. Nije bas blizu...
 
Molba za Vuka

Svaka cast za prethodne postove i analizu.
Mozes li da napravis retrospektivu trenutne ponude i kvaliteta kao pre nekoliko meseci , s ozirom da su cene pale a i izasli novi modeli?
LCD 37 - 40 i Plazma 40-42.Cenovni rang 45000-80000din.
Samsug LE 37R81: 40R81,A4xx,A5xx,A615,...... i noviji: plazme......?
LG.... ?
Panasonic.....?
Sharp ....?
Sony....?
Toshiba.....?
Onako strucno-u kratkim crtama.
Sta od njih iole valja za novac koji kostaju I sta je preporuka :D.
Hvala
Pozz
 
Poslednja izmena:
Pokusavao sam da se iskljucim iz ovih rasprava Plazma vs LCD ali ovo postaje strasno.

Ovde moramo da podelimo ljude naone koji vole mutnu sliku i one koji vole ostru sliku.

Recimo ima ljudi koji su zadovoljni slikom u bioskopima recimo Tack-u , Rodi ili onim novim u Delti, ako je to krem nasih bioskopa, meni se recimo povraca kad odem u te bioskope, to je poredjenje, musterije koje mogu da gledaju filmove u bioskopu podnose mutnu sliku, ili je cak preferiraju, vole mrtve boje ispod 89% i to je to.

Ne razumem sto si pokusao da izadjes iz rasprava ? Vidi se da si mozda i najmerodavniji za misljenje i ti se iskljucis ,)

Znam da ti presedne svakakva rasprava ali vecini ovde je neophodno strucno misljenje.
Ne bih da te davim svacim posto sam se vec opredelio za PV80 ali voleo bih da navedes jedan model za recimo 1 K eura koji bi ti licno uzeo da imas samo toliko para kao i par razloga zbog cega.
 
Ja bih se pridruzio ovoj molbi, ako nije preveliki problem Vuku ili bi to bilo ne potrebno ponavljanje vec postovanog?

Svaka cast za prethodne postove i analizu.
Mozes li da napravis retrospektivu trenutne ponude i kvaliteta kao pre nekoliko meseci , s ozirom da su cene pale a i izasli novi modeli?
LCD 37 - 40 i Plazma 40-42.Cenovni rang 45000-80000din.
Samsug LE 37R81: 40R81,A4xx,A5xx,A615,...... i noviji: plazme......?
LG.... ?
Panasonic.....?
Sharp ....?
Sony....?
Toshiba.....?
Onako strucno-u kratkim crtama.
Sta od njih iole valja za novac koji kostaju I sta je preporuka :D.
Hvala
Pozz
 
Sacekajte jos par meseci i Samsung 40A656 pasce na 80k din, eto vam best buy da best buya boljeg i nema, hehe. Ako pak zelite FullHD plazmu moracete duze da cekate.... sorry.....
 
vidim da ovde raspravljate o tome da li je bolja plazma ili lcd...ja sam nedavno od babe dobio neki tv koji se zove karo ili maro ima 60 cm ili inchi nisam siguran raspitacu se...zanima me, jel vredi taj tv, da li je lcd ili plazma i neka podesavanja ako moze?
 
Ja sam nov u svetu LCD televizora i zanima me da li je ok tv SAMSUNG LE-32A330? Našao sam ga na Tehnomanijinom sajtu za neverovatnih 37000din pa me zanima ima li neka tu caka. http://www.tehnomanija.rs/katalog/samsung-televizor-lcd-le-32a330.html

Sudeći po performansama sve mi deluje pohvalno, kako osvetlenje tako i kontrast. Neko mi reče da su Samsung lcd skloni kvarovima, a ja nešto sumnjam u to, s'obzirom su oni svojevremeno prvi počeli da prave LCD panele velikih dimenzija (preko 1m), a kod PC LCD monitora su se pokazali odlično.
 
Poslednja izmena:
ipak je kuro i ipak su 60 inca, izlgeda da nije tolko los ovaj moj tv, baba zna znanje izgleda. :)

baba ima puuuuuno para cini mi se ;)
i to je jedan (ako ne i jedini) od najboljih tv-a na svetu tako da... UZIVAJ!!!
 
vidim da ovde raspravljate o tome da li je bolja plazma ili lcd...ja sam nedavno od babe dobio neki tv koji se zove karo ili maro ima 60 cm ili inchi nisam siguran raspitacu se...zanima me, jel vredi taj tv, da li je lcd ili plazma i neka podesavanja ako moze?

Kakvo loopanje ne mogu da verujem:d Znaci dobio si a nisi siguran njegove dijagonale da li je 60cm ili 60".
Lol za karo ili maro:wc:
 
Poslednja izmena:
Ma kupio mu "cika Kure".
Kol`ko godina ti ima baka, jel garazirana, neudata, sama...?
dobro je ljudi salio sam se...nije mi baba kupila ILI MOZDA JESTE?!?!

vpwaw6.jpg
 
Pa dobro mozda i jesi dobio KURO:trust:. Ali glupo je sto si napisao da si dobio al nisi siguran dal je 60 cm ili 60" i da ces da se raspitas. I na kraju kolka je diagonala? Slikaj ga upaljenog bre a ne tako.
 
Pa dobro mozda i jesi dobio KURO:trust:. Ali glupo je sto si napisao da si dobio al nisi siguran dal je 60 cm ili 60" i da ces da se raspitas. I na kraju kolka je diagonala? Slikaj ga upaljenog bre a ne tako.
lazem brate ne radi televizor zato ga slikam ugasenog :) salim se lose da ga slikam posto imam samo kablovsku trenutno, nebiste da gledate kocke valjda :D
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno