Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koji 4k TV 48"-55" bi ste preporučili za upotrebu kao monitor?
Da pojasnim uslove rada: koristio bi se kao jedini monitor za surf, obradu teksta, sporadično Corel i PS, gledanje filmova i serija puštenih sa kompa (zvuk nebitan jer će ići na risiver), za igrice se ne bi trebao koristiti možda 10% vremena. Za gledanje TV-a bi se koristio 20-30% vremena.
Zbog dosta rada sa tekstom po mom shvatanju mora imati 4:4:4 subsampling, grešim li? OLED je na papiru izvanredan ali burn-in, IPS ili VA panel...

Hvala na predlozima.
 
Trenutno, ako ti je 60Hz dovoljno, Sony x900h. Odlican panel, true 10bit, FALD koji moze da se iskljuci (i generalno je bolji nego kod Samsunga), etc.

Samsung, nikako. Q70 je izuzetno spor u odzivu, neverovatan ghosting, prosto sramota za 2020. Na Q70 takodje opasan screen door efekat prisutan. Na bilo kojem jednobojnom baru (download torrenta, zauzece na disku, etc) vidi se svaki pixel, najgore na plavoj. Na Q80 ovoga nema ali na Q80 FALD ne moze da se iskljuci, vrlo iritira u upotrebi tipa Corel, uopste desktop. Oba su prejaka sa cenom takodje.

Skoro svi televizori imaju BGR pixel layout, losije je nego RGB tj. nije losije per se vec je sve prilagodjeno za RGB na kompu.

IPS ili VA, zavisi sta hoces, uglove ili kontrast.
 
IPS je preporučljivi za programiranje, pa samim tim i za obradu teksta.
 
Tako je, na VA panelu su ucestalije sintaksne greske u programiranju.

:smash::smash::smash:
 
hvala na pomoci, mislim sta je obican model ? :) da li uopste da uzimam sad, zao mi da ne iskoritim mogucnost a stari tv je nekih 9 godina kod mene i jos uz to LG.

Pa obican, osnovni model iz njihove ponude, mi promoteri iz zovemo tarabe, tj televizori koji idu sami od sebe zbog cene, mislim taj Samsung tj slican model iz sedme serije je isao za 55k za crni petak i ovako kada su akcije, sada je 60k to su jeftiniji televizori koji rade posao za prosecnog korisnika, mana su mali broj prikljucaka i ne bas neki kvalitet slike, ali su smart, i svakako ce raditi posao za tebe ili bilo koga drugog ko ne juri najbolje vec ono sto njemu cenovno najvise odgovara. I taj TU71 model ima bluetooth pa ce moci da se na njega i prikljuci nesto dodatno. Pale su cene televizora opasno po dijagonalama i po serijama, tako da moj savet uzmi Samsunga ako vec na taj nacin uzimas TV i ne razmisljaj, bice ti skroz ok [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trenutno, ako ti je 60Hz dovoljno, Sony x900h. Odlican panel, true 10bit, FALD koji moze da se iskljuci (i generalno je bolji nego kod Samsunga), etc.

Samsung, nikako. Q70 je izuzetno spor u odzivu, neverovatan ghosting, prosto sramota za 2020. Na Q70 takodje opasan screen door efekat prisutan. Na bilo kojem jednobojnom baru (download torrenta, zauzece na disku, etc) vidi se svaki pixel, najgore na plavoj. Na Q80 ovoga nema ali na Q80 FALD ne moze da se iskljuci, vrlo iritira u upotrebi tipa Corel, uopste desktop. Oba su prejaka sa cenom takodje.

Skoro svi televizori imaju BGR pixel layout, losije je nego RGB tj. nije losije per se vec je sve prilagodjeno za RGB na kompu.

IPS ili VA, zavisi sta hoces, uglove ili kontrast.

O kolikim uglovima pričamo? Horizonalno i vertikalno VA panel u odnosu na IPS, koliko treba da odem u stranu da primetim degradaciju kvaliteta slike. Generalno više vučem ka IPS jer sa njiam na monitoriam imam mnogo lepše iskustvo, pride su RGB pikseli. A i da je kontra vidim ima načina da se edituje registry da win skonta (što nije problem jer bi TV bio jedini monitor).
 
Iskreno, ja nisam dobro merilo uglova gledanja kod VA panela, meni dok nisu rekli da su VA uglovi losi ja nisam imao zamerki :D Jasno je da je kod IPS bolji ugao ali meni VA uopste ne smeta makar gledao potpuno iskosa meni je prihvatiljivo dok mi je recimo crna na IPS uvek katastrofa i sve mi deluje kao da je lose podesen ekran za 16-235, sve mi ima gray filter. Mislim da bi taj aspekt morao da vidis uzivo, svi televizori koje sam naveo su VA jer meni to odgovara.

Nije problem da win "skonta" pixel layout, problem je sto je svaki font i svaki render optimizovan za RGB layout i def text bolje izgleda na RGB nego BGR (iako i dalje vise nego adekvatan).
 
Kad sam rekao da Philips imaju LG panele nisam bio dovoljno precizan. Mislio sam na "The One" modele, (prošlogodišnja 73 i ovogodišnja 85 serija). Bar sam tako nalazio po netu, e sad ne mogu 100% da garantujem

Negde sam naleteo na fotku od lika koji je otvorio svoj "The One" 58PUS8505 i na nalepnici je pisalo da je Panda panel. Ne secam se tacno oznake, ali je imalo u oznaci neku kombinaciju slova P V D. Dakle, neki od ovih panela
Kod:
https://www.panelook.com/bramodlist.php?st=&pl=&so_attr=&brands[]=101&panel_size_inch=5800

Nasao ga

https://www.avforums.com/threads/any-news-about-pus8505.2290249/post-28778066
 
Poslednja izmena:
Koje HDMI kablove koristite za 4k @60hz?

Treba mi neki od 3 metra, a vidim da mora da bude sa protokom od 18Gbps kako bi ovo radilo?
Koji i gde (kod nas) bih ovo mogao da nađem?

P.S. Sumnjam da mi to pravi problem, jer mogu da podesim 4k @30hz, iznad ne daje sliku.
 
Valjda 2.0 verzija može da baci 60hz u 4K.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Koje HDMI kablove koristite za 4k @60hz?

Treba mi neki od 3 metra, a vidim da mora da bude sa protokom od 18Gbps kako bi ovo radilo?
Koji i gde (kod nas) bih ovo mogao da nađem?

P.S. Sumnjam da mi to pravi problem, jer mogu da podesim 4k @30hz, iznad ne daje sliku.

1990 rsd hama 3m.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Molim za pomoć oko kupovine TV.Sludela sam se od gledanja modela i različitih info od prodavaca.Potrebna su mi dva TV (obični,ne smart) za apartman za izdavanje.
32" - cena do 25000
40"- 43"- cena do 40000

Koji su najpouzdaniji,u smislu da se neće brzo pokvariti?
 
Molim za pomoć oko kupovine TV.Sludela sam se od gledanja modela i različitih info od prodavaca.Potrebna su mi dva TV (obični,ne smart) za apartman za izdavanje.
32" - cena do 25000
40"- 43"- cena do 40000

Koji su najpouzdaniji,u smislu da se neće brzo pokvariti?


Ovde od najjeftinijih hvale Vox, od skupljih marki LG, Samsung, Sony, TCL i Hisense.

Pošto je za iznajmljivanje, ja bih i obratio pažnju na koliko godina daju garanciju.
 
Poslednja izmena:
Molim za pomoć oko kupovine TV.Sludela sam se od gledanja modela i različitih info od prodavaca.Potrebna su mi dva TV (obični,ne smart) za apartman za izdavanje.
32" - cena do 25000
40"- 43"- cena do 40000

Koji su najpouzdaniji,u smislu da se neće brzo pokvariti?

Uzmeš hisense sve te, 5 godina imaju garanciju, pa ne brigas i da crkne.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Uzmeš hisense sve te, 5 godina imaju garanciju, pa ne brigas i da crkne.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

I onda odeš na Hisense temu, i čitaš da judi čupaju kosu da bi instalirali aplikaciju, i neuspevaju...

Svaka čast za odnos cena-kvalitet, ali sve dok to ne isprate softverom ili počnu sami da razvijaju aplikacije za svoj OS, ljudi će kupiti jednom pa nijednom...

Ne znam zašto ne krenu stopama TCL koji je pored Roku (koji je za Vidaa 10 u glavu) počeo da koristi i android...

Doduše drugar mi kaže da imaju sve više android modela, kako skontah pretežno u kategoriji do 43 inća (možda nisam dobro shvatio)...
 
I onda odeš na Hisense temu, i čitaš da judi čupaju kosu da bi instalirali aplikaciju, i neuspevaju...

Svaka čast za odnos cena-kvalitet, ali sve dok to ne isprate softverom ili počnu sami da razvijaju aplikacije za svoj OS, ljudi će kupiti jednom pa nijednom...

Ne znam zašto ne krenu stopama TCL koji je pored Roku (koji je za Vidaa 10 u glavu) počeo da koristi i android...

Doduše drugar mi kaže da imaju sve više android modela, kako skontah pretežno u kategoriji do 43 inća (možda nisam dobro shvatio)...
To se odnosi samo na EON. Kome on ne treba, kao recimo meni, TV je top. Slika odlična, 5 godina garancije, od aplikacija koristim Netflix, Youtube i SSIPTV gde imam sve ostale kanale koje nemam na kablovskoj. Nema bagovanja, sasvim lepo i tečno radi.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
I onda odeš na Hisense temu, i čitaš da judi čupaju kosu da bi instalirali aplikaciju, i neuspevaju...

Svaka čast za odnos cena-kvalitet, ali sve dok to ne isprate softverom ili počnu sami da razvijaju aplikacije za svoj OS, ljudi će kupiti jednom pa nijednom...

Ne znam zašto ne krenu stopama TCL koji je pored Roku (koji je za Vidaa 10 u glavu) počeo da koristi i android...

Doduše drugar mi kaže da imaju sve više android modela, kako skontah pretežno u kategoriji do 43 inća (možda nisam dobro shvatio)...

Druze kao nisi ostrasnjen, ali ostrasnjeno pocinjes da mlataras!
 
Druze kao nisi ostrasnjen, ali ostrasnjeno pocinjes da mlataras!

Zašto si nesposoban da završiš rečenicu bez uzvičnika?


Ma ko hvali Vox, kršina od TVa.

Izvoli pa prelistaj temu. U najjeftinijem segmentu su bolji od Fox, Vivax i sličnih TV-a. A kad pominješ Teslu, upravo oni važe za totalni krš od brenda, jedino ako nisu sa novijom serijom poboljšali QC.

Ja sam to dao kao jeftinu opciju, Hisense, LG, Sony, Samsung, TCL su skroz druga klasa.
 
Poslednja izmena:
Zašto si nesposoban da završiš rečenicu bez uzvičnika?




Izvoli pa prelistaj temu. U najjeftinijem segmentu su bolji od Fox, Vivax i sličnih TV-a. A kad pominješ Teslu, upravo oni važe za totalni krš od brenda, jedino ako nisu sa novijom serijom poboljšali QC.

Ja sam to dao kao jeftinu opciju, Hisense, LG, Sony, Samsung, TCL su skroz druga klasa.
Lično sam probao nekoliko modela Vox TVa, i neki su imali lošu a neki lošiju sliku. Svima je zvuk bio katastrofa, kod viših tonova zvučnici tandrču. Funcionisanje OS na Voxu nije ni vredno komentara. Možda je greška što sam kod Tesle bio uopšten, obzirom da sam se tu sretao isključivo sa S905 serijom i tu mi je bilo sasvim zadovoljavajući odnos cena kvalitet. Opet u odnosu na ostale jeftinije modele jedino Tesla daje 5 godina garancije.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Pa obican, osnovni model iz njihove ponude, mi promoteri iz zovemo tarabe, tj televizori koji idu sami od sebe zbog cene, mislim taj Samsung tj slican model iz sedme serije je isao za 55k za crni petak i ovako kada su akcije, sada je 60k to su jeftiniji televizori koji rade posao za prosecnog korisnika, mana su mali broj prikljucaka i ne bas neki kvalitet slike, ali su smart, i svakako ce raditi posao za tebe ili bilo koga drugog ko ne juri najbolje vec ono sto njemu cenovno najvise odgovara. I taj TU71 model ima bluetooth pa ce moci da se na njega i prikljuci nesto dodatno. Pale su cene televizora opasno po dijagonalama i po serijama, tako da moj savet uzmi Samsunga ako vec na taj nacin uzimas TV i ne razmisljaj, bice ti skroz ok [emoji4]
Hvala puno Marko, tako ce i biti kao sto kazes. Dosta si mi olaksao i pomogao. Svako dobro zelim.
 
To se odnosi samo na EON. Kome on ne treba, kao recimo meni, TV je top. Slika odlična, 5 godina garancije, od aplikacija koristim Netflix, Youtube i SSIPTV gde imam sve ostale kanale koje nemam na kablovskoj. Nema bagovanja, sasvim lepo i tečno radi.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Nekima treba i HBO GO
Ni njega nema
 
Druze kao nisi ostrasnjen, ali ostrasnjeno pocinjes da mlataras!

@dakula74 zvani hisense fanboy, znan i kao Rečiti a može i "Ostrašnjeni" (šta god to značilo, jer na srpskom jeziku ne znači ništa)...

Svaki post maksimalno jedna rečenica, bez ikakvog obrazloženja.

Naravno, uvreda ili neka neosnovana tvrdnja se podrazumeva.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno