Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Napisao juce malo duzi i detaljniji post.. medjutim niko nista nije odgovorio.
U tom postu samo nisam napisao da je soba umereno svetla. Ne previse.
Gledanje eon tv, netflix, hbo, amazon prime.. ponekad YouTube i film sa hdd/flash.

Ugao gledanja nisi napisao. Ali vidim da su oba TV-a sa VA panelima, što znači bolji kontrast, ali i slabiji uglovi gledanja...

Ovde imaš uporedni prikaz https://www.displayspecifications.com/en/comparison/140017d908

Po ovome ovaj LG ne vredi 100€ više, ali to je teorija, ne znam u praksi...

Čekaj još nečiji predlog...

Ako ti išta znači ja sam pre mesec i po bio u sličnoj dilemi kao ti i uzeo TCL 50C715.

Imaš detaljne utiske na ovoj temi https://forum.benchmark.rs/showthread.php?475475-TCL-televizori, gde i pišemo o TCL televizorima, pošto je u prethodnih mesec dana bar 15 članova foruma kupilo ovaj tv...
 
Ugao gledanja nisi napisao. Ali vidim da su oba TV-a sa VA panelima, što znači bolji kontrast, ali i slabiji uglovi gledanja...

Ovde imaš uporedni prikaz https://www.displayspecifications.com/en/comparison/140017d908

Po ovome ovaj LG ne vredi 100€ više, ali to je teorija, ne znam u praksi...

Čekaj još nečiji predlog...

Ako ti išta znači ja sam pre mesec i po bio u sličnoj dilemi kao ti i uzeo TCL 50C715.

Imaš detaljne utiske na ovoj temi https://forum.benchmark.rs/showthread.php?475475-TCL-televizori, gde i pišemo o TCL televizorima, pošto je u prethodnih mesec dana bar 15 članova foruma kupilo ovaj tv...

Soba je prilično velika pa uglovi gledanja nisu mnogo siroki. Tv je udaljen od kauča oko 4m pa sa koje god pozicije da se gleda, prilicno je mali ugao.

Hvala na odgovoru vezano TCL.

Videcu ako se jos neko mozda javi danas ili sutra i da neki komentar vezano za LG ili mozda Sony neki.. A ako nista onda odo u subotu po TCL.
 
@Dharma Ini., za 4K sa 4m udaljenosti minimum minimuma je 65", a bolje je 100" (ima Hisense laser tv 100" za oko 600K dinara - ne znam nikoga ko bi dao tolike pare samo za TV). 50" se gleda sa udaljenosti do 2m. lagano gledanje može sa 4m.
pitanje je kako su raspoređena mesta za gledanje u odnosu na TV. nije isto ako je TV na dužoj strani a na suportnoj strani su u dužini mesta za sedenje (ona na krajevima su pod primetno većim uglom u ondosu na sredinu) ili ako je na kraćoj strani pa su uglovi gledanja manji.
 
Poslednja izmena:
TV bih uzeo za dnevni boravak i koristio uglavnom za gledanje kablovske (najviše sport i filmovi), ponekad streaming servise i rijetko neka partija PES-a sa PC-a. Uglovi gledanja nisu presudni jer će se gledati uglavnom direktno. Pošto mi je ponuda HD kanala na kablovskoj skromna, jedan od najbitnijih faktora je upscaling SD kanala. Prednost dajem kvalitetu samog TV-a u odnosu na OS koji ima u sebi. Suzio sam izbor na nekoliko modela pa sam htio upitati za savjet.

LG 43UN73003LC / 43UN74003LB
Samsung 43TU8072
Philips 43pus8505/8545
Sony 43XH8096

Najviše me zanimaju prva dva modela, a druga dva samo ako prave razliku za moje potrebe jer blago prelaze predviđeni budžet.
 
Recencije nekada i obmanjuju korisnike, jer se televizori cesto porede sa top modelima...recimo, na Rtings.com, sve preko 7 je dobar tv.
Listah dosta unazad i ovo je najtačnije što nađoh, možda i na cijeloj temi [emoji846]
 
Nepopularno pitanje:
Philips PUS8505/12 vs Samsung Q60T?
 
Imao sam donedavno panasonic plazmu 42, pa iako radi odlično odlučio sam se za nov tv, zbog veličine a i drugih funkcionalnosti. Mislio sam prvo 50 inča zbog prostora na zidu gde ga kačim ali nakon nekog vremena sam odlučio da napravim mesta i idem na 55. Najviše mi se svideo Philips the one zbog androida i ambilajta ali ga nigde nije bilo u ponudi u veličini 55.
Dilema se na kraju svela na 55CX ili 55UN80003LA. Poprilično čudna dilema, znam. Prvi je skoro 3x skuplji od drugog. Moja logika je bila ili ću da se ispružim i uzmem najbolji tv trenutno na tržištu ili da uzmem nešto što mi zadovoljava potrebe i uštedim pare. Neke međuvarijante sam odbacio jer mi je bila takva logika, nit ću uštedeti pare nit ću imati dobar tv.
Na kraju, naravno, kupim LG 55UN80003LA, serije 7400 nisu dolazile u obzir jer imaju ružan plastični okvir koji bi me nervirao svaki put kad bih ga pogledao. Ovaj nema okvira i zaista lepo izgleda što je meni bitno.
Što se tiče slike, naravno nisam očekivao da ću biti oduševljen jer sam imao plazmu. Mogu da kažem da sam se prijatno iznenadio jer je mnogo bolje nego što sam očekivao, mada se vidi razlika u odnosu na plazmu.
Ono što me najviše iznenadilo su uglovi gledanja. Namerno sam išao na IPS panel jer se tv gleda i iz uglova. Primetno je lošija slika ako se gleda iz ugla nego pravo. Nisam to očekivao, mogu misliti kako je tek onda na VA panelima. Čak sam više puta proveravao da nisam možda dobio VA panel ali sam se uverio da svi LG od 55 inča imaju IPS panel.
Ako nekog nešto interesuje, tu sam
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
Resih naprasno da konacno zamenim stari crt tv (s obzirom da kroz par dana treba da mi prikljuce supernovu). Evo vec par sati citam o led TV-ima i tesko mi je da sve pohvatam na brzinu.
Elem dodjoh do zakljucka da mi treba IPS ekran, velicina 43 (ne moze veci). Smart mi nije nesto narocito bitan. 99% vremena ce samo raditi supernova i nesto malo youtube.
Sveo sam izbor na LG UN7300 i mi 4s. Jel ima jos nesto da valja od drugih brendova (preskocio bih vox, fox itd...) do max 45000 din.

Bio bih zahvalan za pomoc jer bih mozda vec sutra porucio tv.
 
od ta dva saomi,ali bi pricekao koji dan sigurno ce biti negde na nekom snizenju.ja da imam 45k i da sam ogranicen na 43'' pogotovo ako prelazis sa katode bar bi probao neki qled da ujurim po oglasima,ali sam svestan da se vecina jezi polovnih TV-a i da kesira bilo sta 45k sem kola i maturskih ekskurzija.

sa koje katode prelazis?ako je nesto pristojno bice to tezak prelaz...
 
od ta dva saomi,ali bi pricekao koji dan sigurno ce biti negde na nekom snizenju.ja da imam 45k i da sam ogranicen na 43'' pogotovo ako prelazis sa katode bar bi probao neki qled da ujurim po oglasima,ali sam svestan da se vecina jezi polovnih TV-a i da kesira bilo sta 45k sem kola i maturskih ekskurzija.

sa koje katode prelazis?ako je nesto pristojno bice to tezak prelaz...
Zašto Xiaomi?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
@orchard tv je Samsung od 70 cm. Nakon servisa pre par godina slika je postala jako losa, tako da će bilo koji novi led TV biti bolji od njega.
Bitno mi je samo da novi TV ima što bolji upscaling (sd i hd kanala) i po mogućnosti da je sam interfejs TV-a brz.
 
Dilema se na kraju svela na 55CX ili 55UN80003LA. Poprilično čudna dilema, znam. Prvi je skoro 3x skuplji od drugog. Moja logika je bila ili ću da se ispružim i uzmem najbolji tv trenutno na tržištu ili da uzmem nešto što mi zadovoljava potrebe i uštedim pare.

Da ne dođe do zabune, za ljude koji su manje upoznati, "55CX" nikako nije "najbolji tv trenutno na tržištu", dobar i kvalitetan jeste, ali "najbolji" nikako.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Зна ли неко неку разлику између LG 50UM7500PLA и LG 50UM7450PLA, оба су VA и имају колико видим исте спецификације? Видим да оба могу да се нађу за око 55к дин.
Треба другару да препоручим нешто са том максималном цијеном, а и дијагонала од 50 ће му бити скроз довољна, па сам мислио неки од ових LG да му препоручим, добија се и magic remote уз ове моделе што је још један +.
Или има нешто боље те дијагонале до 55к дин?
 
Cvrsto resen da kupim 55TU8502 svratim do radnji da pogledam kako izgleda uzivo pre nego sto ga pazarim. Sad vise nisam siguran u tu odluku jer sam usput video i ostale izlozene modele. Od izlozenih TV, Hisense modeli mi deluju da su jako kvalitetne izrade. Pomenuti Samsung mi deluje neubedljivo, sto izradom, sto slikom u poredjenju sa jeftinijim TU8000 i TU7000 modelima.
Uglavnom, za oko su mi zapali Hisense 55U7QF i TCL 55C715. Takodje, i 58PUS8505 se izdvajao slikom i dizajnom (koji je u medjuvremenu pojeftinio).
Sad se razmisljam izmedju
55U7QF najskuplji od ponudjenih
55TU8502 najjeftiniji od ponudjenih
58PUS8505 najveca dijagonala od ponudjenih, tek nesto skuplji od 55TU8502
Razlika u cenama je oko 80ak € izmedju najskupljeg i najjeftinijeg.

Sta od ova 3 uzeti? Najvise me privlaci U7QF, a sa druge strane 58PUS8505 je veca dijagonala (a cuo sam neke price da Philips vise nije onaj Philips). Ili da ostanem pri prvobitnoj odluci i uzmem 55TU8502?
 
Da ne dođe do zabune, za ljude koji su manje upoznati, "55CX" nikako nije "najbolji tv trenutno na tržištu", dobar i kvalitetan jeste, ali "najbolji" nikako.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
A koji je po tvom misljenju najbolji tv?
Pricamp o upotrebi za sve, ne samo za HDR filmove ili samo za kablovsku.
Ja ne znam za zaokruzeniji proizvod od LG-a.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Cvrsto resen da kupim 55TU8502 svratim do radnji da pogledam kako izgleda uzivo pre nego sto ga pazarim. Sad vise nisam siguran u tu odluku jer sam usput video i ostale izlozene modele. Od izlozenih TV, Hisense modeli mi deluju da su jako kvalitetne izrade. Pomenuti Samsung mi deluje neubedljivo, sto izradom, sto slikom u poredjenju sa jeftinijim TU8000 i TU7000 modelima.
Uglavnom, za oko su mi zapali Hisense 55U7QF i TCL 55C715. Takodje, i 58PUS8505 se izdvajao slikom i dizajnom (koji je u medjuvremenu pojeftinio).
Sad se razmisljam izmedju
55U7QF najskuplji od ponudjenih
55TU8502 najjeftiniji od ponudjenih
58PUS8505 najveca dijagonala od ponudjenih, tek nesto skuplji od 55TU8502
Razlika u cenama je oko 80ak € izmedju najskupljeg i najjeftinijeg.

Sta od ova 3 uzeti? Najvise me privlaci U7QF, a sa druge strane 58PUS8505 je veca dijagonala (a cuo sam neke price da Philips vise nije onaj Philips). Ili da ostanem pri prvobitnoj odluci i uzmem 55TU8502?

Ako treba da pegla domace televizijske kanale onda najbolje trio samsung, lg i sony. Za hdr 4k sadrzaj ima boljih resenja za date novce ali za nizak bitrejt kvazi hd kanala su neophodni ai upscaling algoritmi.
 
Zanimljive vikend cene Sonija kod pantomimičara, malo iznad BF cena ali sada sa 5 god garancije.

Čekamo odgovor konkurencije :D

Nema garancije u toj firmi osim ako sony kancelarija ne posalje garantni list. Tehnomanija se prave malko blesavi ovih dana.
 
Zar nije tako na svim mestima i kod ostalih brendova? Dobijas 2god regularnu garanciju kod prodavca, a onda registrovanjem na sajtu proizvodjaca dobijas produzenu garanciju na 5 god.

5 godina garancije je kod njih (panto...). Cene malo iznad BF. Super ponuda. [emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A koji je po tvom misljenju najbolji tv?

Upravo to, po mom mišljenju ili za moje uslove je poenta.
Sledeće - klase i kategorije tv-a, QLED vs OLED vs LED vs Dual LED vs... po meni mogu isključivo da se kaže najbolji QLED tv je... najbolji OLED tv je...
Najbolji tv u cenovnom rangu od-do je...
Generalizovati i reći "najbolji tv trenutno na tržištu" je velika odgovornost, potrebno je profesionalno iskistvo.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako treba da pegla domace televizijske kanale onda najbolje trio samsung, lg i sony. Za hdr 4k sadrzaj ima boljih resenja za date novce ali za nizak bitrejt kvazi hd kanala su neophodni ai upscaling algoritmi.

Treba mi najvise za filmove i Netflix da ne gledam vise na 23" monitoru. U ovom trenutku, TV kanali su u drugom planu. Posto je prostorija, gde ce se TV nalaziti, juzno orijentisana, TV bi trebao da ima dovoljno svetline i za gledanje tokom dana. Od ovih koje ja gledam, TU8502 je najslabiji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno