Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto kaze maxy verovatno izlozen obzirom na cenu, ali to prvo proveri.

Za ps4 ce biti super, za ps5 nema hdmi 2.1 (kao ni jedan tv za slicne pare).
Imaces odlicne uglove gledanja i odlicne boje i panel od pravih 120hz, ali ce traljav local dimming sa malo zona verovatno da te nervira u mraku.. Pricam iz iskustva posto imam isti taj samo u 65"...



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Uverio sam se lično da je zapakovan model, tako da sam malo pre rezervisao.
Znam za mane IPS panela kada su u pitanju mračne scene, ali su me cena, nanocell i 120hz privukli, ovaj stari LG me je stvarno služio bez greške od 2014god pa sam im malo naklonjen.
Koje su tačno prednosti hdmi 2.1?
 
Nije tesko zapakovati fabricki televizor :)

Ima onaj program sto se ubaci na USB i proba, pa se vidi koliko je sati radio ili iz televizora se pozove servisni meni.
 
Uverio sam se lično da je zapakovan model, tako da sam malo pre rezervisao.
Znam za mane IPS panela kada su u pitanju mračne scene, ali su me cena, nanocell i 120hz privukli, ovaj stari LG me je stvarno služio bez greške od 2014god pa sam im malo naklonjen.
Koje su tačno prednosti hdmi 2.1?
Hdmi 2.0 je limitiran na 60fps@4K, a ako PS5 bude mogao da isporuci vise frejmova od toga, to ce biti neiskorisceno da tako kazem.. Naravno uz hdmi 2.1 stize podrska za vrr i jos neke stvari, al to je sve daleko od ove klase televizora :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Hvala svima na brzim odgovorima, odlučio sam se da kupim TV. :)
Što se tiče hdmi 2.1 čisto sumnjam da da će ps5 moći da isporuči 120fps :trust:
 
DoG moće sigurno...

Utegnuće oni to...

Vidiš šta izvlače iz hardvera PS4 koji je star 10+ godina (uz poneki frame drop :) )...
 
Sta ce utegnuti, 4k 120fps iz rtx 2070 ekvivalenta sa next gen grafikom koja ce biti duplo zahtevnija? Kako da ne.
Sve sto ce najverovatnije moci, jeste 60fps na 4k performance mode ili quality na 30fps kao i do sada...

Niti bez jako ostrih pokreta misa na kompu, imas neke bitne prednosti na 120fps...
Sve dosadasnje AAA naslove sam probao na 120 i 60hz i fps i nigde ne bih izabrao 120. Ono gde je 120 primetna prednost, jeste competitive fps.

Ja planiram da zamenim moj oled i uzmem 2.1 hdmi oled samo zbog desktop koriscenja i g synca i vrr-a na PCu, apsolutno nema samse da jurim nedostiznih 120fps na 4k na potato podesavanjima.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Qled(quantum dot) i nanocell su filteri za bolju reprodukciju boja, nista vise.
Sve ostalo zavisi od specifikacije odredjenog modela tv-a.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
U prevodu da ne jurim nanocel onda. Pretpostavljam za te pare sto bi dao za nanocel, ne bi dobio toliko bolju sliku. Hvala lepo na objasnjenju. Za oled mi je frka dati tolike pare i da mi se posle nekog vremena vide fleke. Nisam od onih koji vole cesto da menjaju tv i ovaj sad sto imam je vise od 10 godina star
 
Poslednja izmena:
Pa nanocell u sustini oznacava visu klasu. Ima vec pomenuti filter za boje, kvalitetniju izradu, manje bezele, panele od 120hz(osim jednog ulaznog modela), local dimming, itd...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nanocell i qled filteri sami po sebi idu na visu klasu televizora, tako da je slika svakako bolja, kao sto rece Shomi.
Koliko i sta nekome vredi je druga stvar.

Drugo, nemoj ocekivati da ce tv da ti traje 10 godina, to vise ne postoji, cak mislim da ce pre lcd stradati od oleda.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Navedi neke konkretne modele, pa da vidimo, ovako srednje i jeftine ne znamo :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pozdrav svima, produžio sam ugovor sa open IPTV i sada nude priključak za još jedan TV besplatno. Uopšte nisam TV manijak, baš ga retko gledam, trenutno imam LG lf5610 32" u dnevnoj (4m x 4,5m) i on sasvim zadovoljava potrebe ukućana.

Sada bi drugi TV postavio u sobi (3m x 3,5m) pa imam dilemu da li uzeti isto tako neku kvalitetnu 32" ili ovaj stari prebaciti u sobu, a za veći prostor da pazarim neki od 40", max 43" zbog površine ugaone police.

Uglavnom najbitniji su mi dobar ton i slika (pošto će biti u ćošku), ali ne trebaju mi sad neki baš "premium", ne treba za igrice, ne mora smart... Poželjna što duža garancija i što niža cena
 
piše na sajtu EON-a gde može da se instalira a i već je bilo reči o tome (a i mislim da ovo nije pravo mesto za to pitanje). ukratko: Android TV (obrati pažnju da je TV a ne običan Android koji je prilagođen za televizor), Samsung sa Tizen-om, LG sa WebOS-em, od idućeg proleća (ili ranije) Hisense VIDAA U (od verzije 4)
 
Јел мислиш на Еон ТВ апликацију? Имаш на сајту који модели тв су подржани. Samsung и LG могу који су смарт, могу и неки Sony модели. Могу и неки Tesla андроид.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
IPS panel samo kome treba da ima bolju vidljivost iz uglova, VA panel ako će se TV gledati pod manjim uglovima ili frontalno, jer ima mnogo bolji kontrast od IPS panela, pa je crna stvarno crna, a ne siva kao kod IPS panela...
 
ta ips siva je po meni nepodnošljiva čak i kod novijih i "boljih" modela.
 
Poslednja izmena:
Čisto da se čuje i druga strana, crna na IPS panelu izgleda sasvim gledljivo/normalno/zadovoljavajuće/kako god, ne bih se odrekao ugla gledanja za bolju crnu. Zapravo, nisam siguran da mi je potrebna crnja crna od ove na LG Nanocell. A opet, nisam skoro bio u situaciji da za neki TV kažem da ima užasne uglove gledanja. Tako da bi mi možda i VA bio OK.

Ali zato me užasno smaraju mračne scene na nanocell, gde se jasno vide 3 vertikalne zone osvetljenja. Moja žena te zone nije ni provalila dok joj nisam pokazao i rekla je "da, pa?".
 
Sad sam se setio da kad sam kupovao taj stari LG (po preporuci sa ovog foruma), da su mi kao glavnu prednost tog modela izdvojili upravo IPS panel. I zaista izgleda dobro sa strane (uglovi su do 40°). Crna mi ne smeta, ne znam kako bi bilo sa VA panelom, ali ne bih menjao već provereno.
 
Treba mi mala pomoc oko TV-a. Treba da bude povoljan, a od stavki obavezno da ima wifi. Nesto sam gledo sta je dostupno po prodavnicama i naisao sam na Vox Smart televizor LED 32ADS314G i VIVAX Televizor 32S60T2S2SM. Koji bi od ova dva bio polja kupovina? Ili eventualno neki treci u toj cenovnoj kategoriji oko 130-150€, mora da ima wifi i da ga je moguce kupiti u radnji zbog garancije.





Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno