Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
49XG8096 70k na Sok ceni u maloprodaji koja istice akcijske cene Sok cenom (da ne reklamiram direktno), za Sony ne moze bolja cena, ili ako mu ne treba Android moze i 49XG70 on je 60k, naravno ako uzima neka iskoristi sto pre jer do 31.7 traje 5god garancije..

Doduse kad smo kod 5god garancije ne znam za vas ali verujte mi da to uopste ne utice toliko na prodaju, za dva meseca koliko traje akcija mozda sam 3, 4 kupca prelomio zbog 5god garancije, ostali su kupili jer im se svidja TV samo je bonus bio to sto ima 5god garancije nista vise.. Na Samsung tek nema uticaja koji ni ne daje 5god skoro nikad, a prodaje se dobro i to bas, tako da definitivno 5god garancije utice na mali procenat ljudi prilikom kupovine, cak imam podatke za LG gde se tokom promo perioda za 5god registruje tek izmedju 50 i 60 odsto kupaca, ne verujem da je sa Sony-em ista drugacije..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Gledam karakteristike ova dva televizora i sem adnrodia ne vidim nikakve druge razlike. Da li je zaista razlika samo android? Razlika u ceni je oko 9000. Hvala na odgovoru.
 
Ja sam video u radnji 55XG8096BAEP i dopala mi se slika. Ako je razlika između sedmice i osmice samo u androidu, onda bi trebalo da je dobar TV. Ja sam postavio slično pitanje, čekamo Marka1996 da se javi :)
 
Poslednja izmena:
...Ako je razlika između sedmice i osmice samo u androidu...
Razlika je, pored androida u 8ci i nekog linux based sistema u 7ci:
U panelu - 7ca je VA, a 8ca IPS i procesoru - 8ca ima X1 sony procesor, a 7ca "neki četvorojezgarni".
Ja na blic sam video da slabije hendla motion. Takođe ako porediš 9ku i 7cu koji imaju VA panele - vidno je bolja 9ka, ali ne samo zbog procesora naravno ...
Opet daleko da je 7ca loša, ima Triluminous display što mu dođe Sony Quantum dot varijanta ...
Šta znam, po meni jako puno nudi za te pare
PS: pričam sve o XG seriji
 
Hvala vlawyer. Mislim da mi onda ipak više odgovara osmica, prevashodno zbog IPS panela i uglova gledanja. Da li ovo važi za panele svih dimenzija?
 
Poslednja izmena:
Pa mislim da se odnosi na sve dimenzije panela u okviru serije, ali da budem iskren gledao sam svojevremeno za 55 inča.
Mada kod Sony-ja nisam primetio da ima brkanja
VA i IPS panela u okviru iste serije. Oni prilično jasno prave razlike između klasa...
 
Narode, moze preporuka za smart tv 32", youtube treba da radi bez mana, ostalo msnje bitno. Tv je za klince....Naravno neki pristupacan

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Gledam karakteristike ova dva televizora i sem adnrodia ne vidim nikakve druge razlike. Da li je zaista razlika samo android? Razlika u ceni je oko 9000. Hvala na odgovoru.

Da razlika je samo Android i jedan HDMI prikljucak vise 3vs4, oba imaju prosireni spektar boja zbog Triluminos display tehnologije (pandan LG nanocell i Samsung Quantum dot tehnologiji), ako ti ne treba Android uzmi opusteno XG70 i neces pogresiti i btw samo 55XG70 ima VA panel, svi ostali su IPS, a sto se procesora slike tice tek od 2020 XH80 serije je spusten na seriju 8 X1 procesor, a kada je u pitanju XG tj 2019 serija ima isti procesor kao i XG70 tj samo 4K X reality pro, nemaju X1 koji dodatno pegla sliku.

Sto se tice cene za 65XG70 to je vrh cena jer su do 21.10 Sony dani u najvecoj maloprodaji u Srbiji pa je kao 15% popusta na gornje cene, realnih 5%, doduse neki modeli na sajtu su dobili mozda i malo vece snizenje.

Poenta je da Sony serija 7 sto se tice kvaliteta slike je iznad entry level Samsunga i LG-a, pogotovo po prikazu boja, broju prikljucaka i samog utiska koji slika ostavlja na tebe kao potrosaca, ali mana mu je Linux jer je malo ograniceniji OS, dobar je ako ti treba samo za osnovnu smart upotrebu (YT, Netflix, Prime), ali za kablovsku stvarno ima dobar upscale, mislim nije da ja sad nesto ubedjujem, ali ponesite vas materijal u losijoj rezoluciji i pustite na Sony-evoj sedmici i npr na LG UN74003 ili Samsungu TU8502, u npr movie mode i verujem da ce na Sony-u da vam se slika najvise dopadne kada je upscale u pitanju, pa i sam prikaz slike kada je u pitanju boja i detalji.
Tek treba da nam stigne ovogodisnja serija 7, pa cemo videti dal su nesto poboljsali, po slajdovima bi trebalo da jesu, ali da li je stvarno tako tek cemo videti..
 
Hvala Marko na iscrpnom odgovoru. TV još uvek gledam za roditelje. Smart opcije su svedene na minimum, upravo ovo što si napisao. Eventualno bih instalirao EON, ako je nekako moguće, jer imam veći paket, pa da se otac ne muči na tabletu da gleda neke kanale. Sada se 49xg70 uklapa u budžet. On kako sam shvatio ima IPS panel, pa neće biti problem sa uglovima gledanja u dnevnoj sobi.
 
I zaboravio sam navesti isto “mana” serije 7 zbog Linuksa je to sto ne podrzava EON tj ne moze da se instalira i to je problem za ljude koji imaju SBB, naravno sa EON box-om ce raditi, ali opet nije to sto ti zelis ili bilo ko drugi..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako su u ponudi modeli XF, XG, XH, da li uzimati najnoviji ili bolje stariji sa većom brojnom oznakom?
Potrebna mi je jedan TV od 65", nikako da ga uzmem, ne daju mi se pare za OLED. IPS je sasvim prihvatljiv.
 
Pozdrav ljudi, zanima me kupovina dva TVa, bitan mi je kvalitet slike, zvuk i ugao gledanja kod oba(otprilike max 45 stepeni, da je iole normalna),smart TV, 4k, i garancija od 5 godina. Mozda pre da bude Direct LED nego edge, ali ako nije neka razlika u kvalitetu slike nebitno mi je.
Modeli da nisu VOX, Tesla i slicno.. preferiram SONY, Samsung, mogu i ove HISENSE, TLC, Panasonic, Philips. LG eventualno da je neki dobar i proveren, mada imam losa iskustva sa njima..

1. 43 inca - koristio bi za gledanje filmova, youtube i obicne TV
cena do ~50.000 hiljada
VIdeo sam ovaj TCL 43P715, ako ima nesto kvalitetnije za slicne pare, ili barem bolje izrade

2. 49-50 inca (eventualno 55 ako je bolji kvalitet)
koristio bi za gledanje filmova, Netflix, youtube, eventualno da povezem kompjuter na njega za neke igre (ne treba mi vise od 60hz ali ako ima super)
cena do ~80.000 hiljada za 55'', za 49'' ~65.000 hiljada
H55U8B mi ne izgleda lose, SONY XG7096, XG8096, XG8196
 
Bravo, preporucite VA panel coveku koji je naznacio da mu je bitan veliki ugao gledanja...

Sony 55xg8096 i 8196 su tu IPS paneli, to bih ja gledao.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako možeš da se "protegneš" do 90k ja bih gledao 55XH8096, velika je razlika u odnosu na XG...ili da sačekaš još 1 mesec, ide BF, možda bude negde na još povoljnijoj akciji.
 
Ako su u ponudi modeli XF, XG, XH, da li uzimati najnoviji ili bolje stariji sa većom brojnom oznakom?
Potrebna mi je jedan TV od 65", nikako da ga uzmem, ne daju mi se pare za OLED. IPS je sasvim prihvatljiv.

Moj savet, uzmi 65XH90, vec mu je pala standardna cena na 166k u maloprodajama, ima sve gaming feature, dimming zone, on ce biti Sony no1 po pitanju globalne prodaje, odlican TV za te pare, boljeg nema jer Samsung Q70T koji je cenovno sa njim u klasi je losiji TV jer je u sustini Q60R, a LG nanocell nijedan po kvalitetu slike ne moze da se poredi sa njim osim kada su u pitanju uglovi gledanja, ima brzi cip za Android pa ne ocekuj vise da baguje kao na starim modelima, koristim XH80 u THM regularno i Android kida kako radi..

Za drugog forumasa 55XG85 najbolja preporuka, ali malo je jaca cena tj 94k je, najbolji TV za te pare, ovih drugih racunajte da nema (55XG80, XG81 poslednji komadi, izlozbeni primerci), eventualno mozes ganjati 49XH80, skroz dobar TV, ima X1 procesor, opet nijedan Samsung i LG nemaju dedicated procesor u ovom cenovnom rangu, u odnosu na proslogodisnji XG dosta bolji TV i veoma nizak input lag od samo 9.2ms, testirano na rtings..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moj savet, uzmi 65XH90, vec mu je pala standardna cena na 166k u maloprodajama, ima sve gaming feature, dimming zone, on ce biti Sony no1 po pitanju globalne prodaje, odlican TV za te pare, boljeg nema jer Samsung Q70T koji je cenovno sa njim u klasi je losiji TV jer je u sustini Q60R, a LG nanocell nijedan po kvalitetu slike ne moze da se poredi sa njim osim kada su u pitanju uglovi gledanja, ima brzi cip za Android pa ne ocekuj vise da baguje kao na starim modelima, koristim XH80 u THM regularno i Android kida kako radi..

Za drugog forumasa 55XG85 najbolja preporuka, ali malo je jaca cena tj 94k je, najbolji TV za te pare, ovih drugih racunajte da nema (55XG80, XG81 poslednji komadi, izlozbeni primerci), eventualno mozes ganjati 49XH80, skroz dobar TV, ima X1 procesor, opet nijedan Samsung i LG nemaju dedicated procesor u ovom cenovnom rangu, u odnosu na proslogodisnji XG dosta bolji TV i veoma nizak input lag od samo 9.2ms, testirano na rtings..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hajde kad si već u radnji, još jedno pitanje.
Šta preporučuješ 55XF9005 za 110k ili 55XH8096 za 100k. Koliko shvatam ovaj drugi je novija serija a ovaj prvi je bolja serija.
 
Blizi se crni petak, pa se nadam da cu naci neki tv na snizenju, ako ne, onda kupujem od madjara. Sta je najbolje za 1000€? Hteo bi 65" 4k i naravno smart gde mogu da gledam eon i sto vise herca za te pare.
 
Moj savet, uzmi 65XH90, vec mu je pala standardna cena na 166k u maloprodajama,

A nešto od ovih modela bliže 100k?
Nikakav gaming, ništa 4K video... Radiće EON za 3-4 kanala... Više ga stavljam, jer je zid predviđen za toliki TV, ne zato što ima ko da ga gleda :(

Imam 55 nano cell i uglovi su odlični.
Smara osvetljenje u tamnim scenama, ali takav u 65" je 160.000 dinara i to mi se ne daje.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav Gospodo,
Vec duze vreme pratim forum. Zelim da pohvalim sve ucesnike na kvalitetnoj diskusiji.
Doslo vreme za kupovinu veceg TV-a imam Sony IPS iz 2014 slika odlicna i dalje radi odlicno, jedina mana manji DSE na sredini ekrana, meni primetan zena kaze da sam lud :) (jednom kad vidis nemozes izbaciti iz glave). Imam i LG i Samsung na oba sam vec menjao LED osvetljenje :).
Zanima me da li je LG B9 toliko mracan ko sto se prica, LCD bi zaobioso sve da mi burnin izadje i za 2 godine prosto mi je ne verovatno da dam 100k za LCD tv u 2020 kakve god varijante bile i karakteristike :), mislim da sve preko 600eur za LCD previse sa svim manama DSE, probijanje svetla itd sto je nemoguce izbeci pitanje je u kom obimu ga ima. kako VA tako i IPS.

Hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno