Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ha, ha, više mi znači ovaj direct led (kako piše na ovoj specifikaciji, a što ne piše na displayspecification pa sam mislio da je edge led) nego 10bits...

Nego, ima li neko, da li je video neko, utisci uživo?

EDIT: Skontao sam da su zvučnici užasni, ali to me ne tangira, neću ih koristiti, imam soundbar i woofer... Neki kažu da hoće da laguje OS...
 
Poslednja izmena:
Dobra slika (bolja nego na mom Sharpu), losiji zvuk, Android bagovit ali koji u toj klasi nije? Sto se input laga tice sigurno nije 9.5 ms ni u jednom modu, to je g2g odziv piksela. Mislim da je oko 30tak ms, opet bolje nego Hisense. LG ima oko 15 ms na solidnom broju modela u game modu. Prednost je sto ima 16 GB ROM i 2 GB RAM ako mene pitas. Ali ta bagovitost zna opasno da nervira, moj je bio takav kada je stigao pa sam nabasao na dva apdejta u medjuvremenu i sada radi kako se ocekuje. Ne bas najbrze ali radi pouzdano.

Nesto nisam bas siguran za tih 10 bita a da nisu 8+2 FRC ali moguce, taj TCL bi trebao da ima sliku medju boljima za te pare.

Nije lose ni Hisense resenje ali u startu razmisljaj u Android boxu, ne valja nista taj njihov sistem. Mi Box S i Chromecast with Google TV su bolje resenje nego li bilo koji integrisani Android u TV.

Meni je malo krivo sto nisam isao na TLC ili se mozda protegao do U8B ali sta je tu je. Ali kad krenes da se protezes apetiti rastu pa se stigne i do OLEDa :)

Sto se garancije tice, meni bi trebalo biti 2+2 godine ali je Gigatron ispalio za dodatne dve. Kao distributer za Sharp daje. Videcemo da li ce te dodatne godine biti ispostovane u Srbiji od strane prodavnica/servisa/uvoznika. Nesto mi deluje da je to samo slovo na papiru, da privuku kupce a kada istekne dve godine i reklamisemo bice da od toga nema nista jer zakon tako ne predvidja a distributer/uvoznik/servis u medjuvremenu promenio plocu. Jer to nigde ne postoji, svuda se za produzenu garanciju doplacuje a cene za te jeftine televizore su tu negde.

Najbitnija stvar, jeftin 4K TV moze na papiru imati i 5500:1 kontrast ako je VA i to ce biti istina ALI sve to pada u vodu ako probija osvetljenje a za te pare cesce probija nego sto ne probija. Ako probija bice crna ko na IPS ekranu plus ocajni uglovi gledanja. Sto znaci igranku sa vracanjem pa ako si rad udri. Takodje ti sto su na akciji su izlagani ili vracani tako da ih potencijalno neko vec testirao i video da ne valjaju. Srecno.
 
Poslednja izmena:
@Envoy Hvala puno na odgovoru.

I dalje nemam pouzdan podatak za ovaj TLC da li je Direct led ili Edge led... Da li je 10bitsa čistak ili 8+2 manje mi je bitno...

Za kontrast i osvetljenje sam svestan, da u ovom rangu pristojan kontrast i osvetljenje VA panela imaju jedino Sony i Samsung, ali oni su minimum 10-15k skuplji u istoj dijagonali...

Upoznat sam i sa manama VIDA OS (kao da ih android nema), ali TV će biti prilkjučen na računar 99% vremena, pa je iz tog razloga OS manji problem nego da je samostalan.

Ovo što kolege kažu za garanciju, vidim da je sada maltene svuda 5 godina na pomenute modele...


______________________________________________________________________________________

Koliko sam razumeo gledao si ovaj TLC, na kraju uzeo Sharp?

______________________________________________________________________________________

Ja ću na kraju sačekati Crni petak, pa uzeti koji god u tom momentu bude best buy u ovoj kategoriji, pogotovo ako budu čistili neki lager Sony ili Samsung, u šta ne verujem jer im je sigurno opala traćnja, ali i ponuda jer su import distributivni lanci solidno zastali...

Mada u pravu si kad kažeš da je ovo rabota opasna zamka, jer u momentu uhvatiš sebe da gledaš neke modele koje nećeš ili ne možeš da si priuštiš...


EDIT:
Sad sam našao (a možda će to i nekom drugom koristiti) da ovaj TLC P660 modeli koriste CHOT CV500U1-T01 i Innolux 500dj6-QE1 panele, i da su to 10bitni paneli, a ne 8bitni+FRC...

EDIT2: Rešena i druga dilema, TV ima Direct LED i dimming PRO...
 
Poslednja izmena:
Ja sto vise gledam to se vise gubim... bukvalno sam se iznerivrao sa million imena za iste stvari ... Dajte molim vas predlozite neki tv 55" -58" budzet 60k din ako ima neki bas bas mnogo bolji za neke novce preko skripicu se za toliko ..
 
Ja sto vise gledam to se vise gubim... bukvalno sam se iznerivrao sa million imena za iste stvari ... Dajte molim vas predlozite neki tv 55" -58" budzet 60k din ako ima neki bas bas mnogo bolji za neke novce preko skripicu se za toliko ..
Vidiš ja kod kupovine nisam imao velikih dilema. Zahtev lepše polovine je da tv bude siv i da nema one glupave nožice sa strane. To je automatski eliminisalo masu modela LGa i Samsunga i usmerilo me na Hisense. Posle je trebalo samo odabrati model.

Ovde se dosta polemiše o kvalitetu ekrana, kontrastu i dr. Sad za vikend sam uzeo nekih 10ak modela da pogledam na kablovskoj i zaključio da u cenovnoj kategoriji od 350-500 eura i nema nekih velikih razlika. Međutim primetna je razlika između entry modela i viših modela istog proizvođača. Samo podešavanje slike može da odigra veliku ulogu, što da poboljša lošu, što da upropasti dobru. Gledao sam dijagonale od 43 do 50 inča, LG, Samsung i Hisense.

Tebi ću reći što sam već nekima rekao a to je da je bolje ići na manju dijagonalu i kvalitetniji model nego na veću i entry model.

U ovom momentu moj glas bi išao LGUM7500 za 56000. Ne znam samo da li taj model ulazi u ponuđenu petogodišnju garanciju?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
I ja sam sve vise pogubljen sto duze biram...

Sad mi se pojavila i opcija za Hisense H65U8B za nekih 830e pored 65SM8050(900e) i 65NANO793 (1000e).

Za koji model ste pisali da je 120hz a da je najblizi po cenama iznad?
 
I ja sam sve vise pogubljen sto duze biram...

Sad mi se pojavila i opcija za Hisense H65U8B za nekih 830e pored 65SM8050(900e) i 65NANO793 (1000e).

Za koji model ste pisali da je 120hz a da je najblizi po cenama iznad?
Kada dajete cene samo budite precizni da li su u pitanju cene u radnjama ili KP. Ja lično nikada nisam kupovao na KP, nemam iskustva sa njima i modele gledam isključivo kod registrovanih prodavaca.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
@Envoy Hvala puno na odgovoru.

I dalje nemam pouzdan podatak za ovaj TLC da li je Direct led ili Edge led... Da li je 10bitsa čistak ili 8+2 manje mi je bitno...

Za kontrast i osvetljenje sam svestan, da u ovom rangu pristojan kontrast i osvetljenje VA panela imaju jedino Sony i Samsung, ali oni su minimum 10-15k skuplji u istoj dijagonali...

Upoznat sam i sa manama VIDA OS (kao da ih android nema), ali TV će biti prilkjučen na računar 99% vremena, pa je iz tog razloga OS manji problem nego da je samostalan.

Ovo što kolege kažu za garanciju, vidim da je sada maltene svuda 5 godina na pomenute modele...


______________________________________________________________________________________

Koliko sam razumeo gledao si ovaj TLC, na kraju uzeo Sharp?

______________________________________________________________________________________

Ja ću na kraju sačekati Crni petak, pa uzeti koji god u tom momentu bude best buy u ovoj kategoriji, pogotovo ako budu čistili neki lager Sony ili Samsung, u šta ne verujem jer im je sigurno opala traćnja, ali i ponuda jer su import distributivni lanci solidno zastali...

Mada u pravu si kad kažeš da je ovo rabota opasna zamka, jer u momentu uhvatiš sebe da gledaš neke modele koje nećeš ili ne možeš da si priuštiš...


EDIT:
Sad sam našao (a možda će to i nekom drugom koristiti) da ovaj TLC P660 modeli koriste CHOT CV500U1-T01 i Innolux 500dj6-QE1 panele, i da su to 10bitni paneli, a ne 8bitni+FRC...

EDIT2: Rešena i druga dilema, TV ima Direct LED i dimming PRO...

Nije mi jasno pljuvanje na Vidaa, sad je stabilna, sa Chrome sa PC-a mozes castovati isto kao i sa telefona!!Sa PC mozes strimovati, ili serovati disk i pustati filmove sa PC-a, doduse ne vuce titlove kad se puste fajlovi sa serovanog diska, nadam se update za tu stavku, ceka se i obecana EON aplikacija.viber_image_2020-10-11_12-51-50.jpgcast.jpg
 
Kada dajete cene samo budite precizni da li su u pitanju cene u radnjama ili KP. Ja lično nikada nisam kupovao na KP, nemam iskustva sa njima i modele gledam isključivo kod registrovanih prodavaca.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Hisense i 793 regularno sa po 5 god garancije.
8050 na KP.

Edit:
@j.babic
Znam, nego kao da je neko pominjao neki LG valjda sto je nesto skuplji?!
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno pljuvanje na Vidaa, sad je stabilna, sa Chrome sa PC-a mozes castovati isto kao i sa telefona!!Sa PC mozes strimovati, ili serovati disk i pustati filmove sa PC-a, doduse ne vuce titlove kad se puste fajlovi sa serovanog diska, nadam se update za tu stavku, ceka se i obecana EON aplikacija.Pogledajte prilog 290946Pogledajte prilog 290947
Slažeme se, meni VIDAA radi kao sat. Nema lagovanja, kočenja ili bilo čega drugog, aplikacije koje mi trebaju tu su, arene preko kablovske i sport klubovi u ss iptv aplikaciji. Mada ja nisam nešto zahtevan korisnik.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
I ja sam sve vise pogubljen sto duze biram...

Sad mi se pojavila i opcija za Hisense H65U8B za nekih 830e pored 65SM8050(900e) i 65NANO793 (1000e).

Za koji model ste pisali da je 120hz a da je najblizi po cenama iznad?

Taj H65U8B po radnjama kosta 750e!To ti je neko papreno odvalio cenu!
Moja greska pobrkao sam modele!
Ako mozes, mada ne vidim ga po radnjama, iako ga ima na Hisense sajtu da priistis 65U8QF dosta je bolji, ima ga na KP ,ali bih tamo zaobisao zbog 5 god garancije!
 
Poslednja izmena:
Jel' ima neko ideju koliko može da se očekuje sniženje za "crni petak" kod nas?
Merkam Hisense 65u7qf koji je 1000€ min kod nas a vidim u HU ide i ispod 700€.
Dal ima šanse da za šatro "crni petak" cene kod nas u radnji budu na nivou normalne cene u HU?
 
Za crni petak se jedino i isplati kupovati:)

Nazalost, niko ti ne moze tacno reci za taj model, sigurno ce biti par dobrih dilova,ali ces morati da se uklopis u ono sto se nudi, neces moci puno da biras....
 
Taj H65U8B po radnjama kosta 750e!To ti je neko papreno odvalio cenu!
Moja greska pobrkao sam modele!
Ako mozes, mada ne vidim ga po radnjama, iako ga ima na Hisense sajtu da priistis 65U8QF dosta je bolji, ima ga na KP ,ali bih tamo zaobisao zbog 5 god garancije!
Gde to ima, pošto je svuda 1000e?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
To sam hteo i ja da pitam.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
^u listu je 88k koliko vidim.

Elem, hvala svima koji su mi pisali za preporuke, olaksaliste mi dosta toga :)

Od tih preporuka i mojih nekih izbora dosao sam na ovu listu.

LG TELEVIZOR 55UM7050PLC 54.720 RSD
Philips 55PUS6704/12 52999 RSD
PHILIPS 58PUS7505/12 58,890 RSD
Hisense H55U7B 63.889 RSD
Hisanse Hisense 55A7500F 63000 RDS

E sad ide eliminacioni krug :D Helpic ?:)
 
Za crni petak se jedino i isplati kupovati:)

Nazalost, niko ti ne moze tacno reci za taj model, sigurno ce biti par dobrih dilova,ali ces morati da se uklopis u ono sto se nudi, neces moci puno da biras....
Ma ja se pitam jel "crni petak" kod nas više "čistim trash modele od prošle godine" petak ili može da se potrefi i noviji model na finom popustu? Meni trenutno Hisense U7QF i U8QF serija apsolutno nude najviše, ali su novi modeli pa ne znam dal' uopšte vredi čekati...
 
^u listu je 88k koliko vidim.

Elem, hvala svima koji su mi pisali za preporuke, olaksaliste mi dosta toga :)

Od tih preporuka i mojih nekih izbora dosao sam na ovu listu.

LG TELEVIZOR 55UM7050PLC 54.720 RSD
Philips 55PUS6704/12 52999 RSD
PHILIPS 58PUS7505/12 58,890 RSD
Hisense H55U7B 63.889 RSD
Hisanse Hisense 55A7500F 63000 RDS

E sad ide eliminacioni krug :D Helpic ?:)
Da se ja pitam svakako bih eliminisao LGa

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Philips 58pus7505 je 10bit ekran, definitivno najbolji izbor, a jos je i veci.
Va panel je u pitnaju, pa racunaj da se tv uvek gleda sto vise ispred njega, manje iz uglova.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno