Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pravougaoni pixeli? Moze da se podnese slika sa kompa na plazmi, ali nije to to...U native rezoluciji je razvuceno (1.33), plus malo manja horizontalna rezolucija...Ali npr kad gledash slike, glave su ko jaja :|
 
Sta pricas? Kakva native rezolucija i razvuceno? Pixeli jesu pravougaoni i to odgovara rezoluciji 1280x720. Text na plazmi je sasvim ok i citljiv, samo to izbegavam zbog staticne slike. Jedan lik sa foruma je lepo testirao, ima 37PV80 i na SD kartici snimio 2 slike rezolucije 1280x720 i 1024x720. Prva je lepo popunila ceo ekran a druga ne imala prazno sa strane, koriscen je citac kartica same plazme.
 
Pazi, kad se stavi 1280x720, a rezolucija plazme je 1024x720 (full screen), onda je to sasvim ok, sve je u srazmeri...Ali kad na plazmu 1024x768 stavis rezoluciju 1024x768 da popuni ceo ekran...Sta mislis, hoce li krug biti krug ili jaje?
 
Poslednja izmena:
Ima neko iskustva sa Panasonic 42" plazmom XBOX360, PC igrama i Divx filmovima? Sta vise vredi, Pana plazma ili Samsung LCD? U velikoj sam dilemi sta bi vredelo uzeti za ove stvari.
 
Kad mu saljes 1280x720, stvar je apsolutno jasna...Medjutim kad mu saljes njegovu native rezoluciju, da bi dobio najostriju sliku (pixel na pixel), dobija se razvucheno...Ja nisam zadovoljan izgledom desktopa ni pri 1920x1080 na PV8. Jednostavno, suvishe mutno/krzavo za slova u win (za moj ukus). Ostalo sve izgleda fenomenalno...
 
Ej, prijatelju pa nisam ni rekao da je plazma oblja za desktop samo da su slova lepo citljiva i da se moze sasvim normalno koristiti za destop. LCD je ipak oblji za text, ali za filmove i igrice - plazma. Nego njegova native rezolucija je 1024x768 sa odnosom 1.25 za pixel jer su pravougaonici a ne kvadrati tako da kada sa PC posaljes njegovih 1024x768 ipak nije native.
 
a zasto mislis da je ova tosiba bolja za PC od panasonica ???

ja posedujem 42PV80 i nemam nikakve primedbe na njegov rad sa PC, a uveren sam da su i TV i filmovi bolji na Panu (ali to i ne trvrdim :D)

ono sto sam ja video od Toshibinih LCDova nije bas ostavilo neki ekstra utisak na mene, mozda ova odskace ali moj predlog prvo pogledaj i jedan i drugi pa odluci

ako neko gleda samo tv, divx ili dvd možda čak i blu ray onda je bolje da uzme plazmu.

a ako sve to radi ali planira ponekad da spoji i pc onda je bolje da uzme lcd.
dobar je i taj panasonic a i ta toshiba, ja lično glasam za lcd ne zato što ga imam već zato što ne mogu bez HD filmova i serija i za to mi treba lcd i pc. plazmu baš ne bih voleo da s****m sa burn in-on. svejedno bio rizik mali ili nikakav da se to desi opet ako znam da može da se desi ne bih to radio.
 
Pricas kao neko ko nema licnog iskustva sa plazmom. Slicno sam i ja mislio dok nisam kupio plazmu, ali kod novih generacija moguncost burn in postoji jedino ako zelis da napravis isti. Igrice na plazmi rade sjajno, SD je sigurno bolji nego kod LCD a HD je bez premca sa takvim koloritom i kontrastom (da ne spominjem cuvenu crnu) da je to u odnosu cena/kvalitet jednostavno neuporedivo sa LCD. Moj tv je oko 60k za 42" a ima bolji prikaz od slicnih LCD do 100k din.
 
ma ja kažem da je dobar i lcd i plazma, imao sam plazmu tri godine i ne sviđa mi se uopšte.
jako me nervira što su pixeli veliki pa kad gledaš HD vidiš svaku kockicu. to je zato što nosim naočare pa malo bolje vidim uz pomoć njih.
 
ako na oficijelnom sajtu tošibe za ovaj model piše da ima opciju standard tv upscaling,to uopšte nije loše. znači može biti malo bolje slika nego na recimo nekom samsungu iste dijgonale ali bez te opcije,ispravite me ako grešim...
 
Poslednja izmena:
ma ja kažem da je dobar i lcd i plazma, imao sam plazmu tri godine i ne sviđa mi se uopšte.
jako me nervira što su pixeli veliki pa kad gledaš HD vidiš svaku kockicu. to je zato što nosim naočare pa malo bolje vidim uz pomoć njih.

Ljudi ne nose naocare da bi videli ko sokoli, vec da bi imali normalni vid. Moj vid je sasvim ok i prolazi sve testove pa na mojoj plazmi ne vidim pixele ni na SD ni na HD rezoluciji. Jedino da se zalepim na 15cm od ekrana... Kao sto je vec receno najnovije generacije plazmi su izuzetno dobre.
 
ako neko gleda samo tv, divx ili dvd možda čak i blu ray onda je bolje da uzme plazmu.

.......
dobar je i taj panasonic a i ta toshiba, ja lično glasam za lcd ne zato što ga imam već zato što ne mogu bez HD filmova i serija i za to mi treba lcd i pc. plazmu baš ne bih voleo da s****m sa burn in-on. svejedno bio rizik mali ili nikakav da se to desi opet ako znam da može da se desi ne bih to radio.

ne znam sta da ti kazem, tvoja prva i treca recenica su u potpunoj suprotnosti

scheilinkin je napisao(la):
plazmu baš ne bih voleo da s****m sa burn in-on. svejedno bio rizik mali ili nikakav da se to desi opet ako znam da može da se desi ne bih to radio.
ja plazmu akam od njene pojave na nasem trzistu a to je od marta meseca. za sad nema pojma o nekom burn prema tome i ne ocekujem ga uskoro :D
mali rizik postoji i za dobijanje SIDE, pa to ipak ne znaci da .....


scheilinkin je napisao(la):
ma ja kažem da je dobar i lcd i plazma, imao sam plazmu tri godine i ne sviđa mi se uopšte.
jako me nervira što su pixeli veliki pa kad gledaš HD vidiš svaku kockicu. to je zato što nosim naočare pa malo bolje vidim uz pomoć njih.

plazmu koju si ti imao je davno pregazilo vreme i takve bar kod panasonica nema vise u prodaji :p

da bi video pixele na ovoj plazmi moras da nosis mikroskope umesto naocara NHF. kad gledaš HD vidiš svaku kockicu? koji materijal. koji racunar, koji plejer. treba bas biti umetnik pa uspeti da od HD materijala napravis kockice, meni to nikad nije uspelo :smash:

Ja sam se bio zagrejao za samsung 37M86, ali videvsi plazmu pored tog istog LCD ni jednog trenutka se nisam dvoumio
 
Ali opet ni blizu PV80 plazmi kao ni PY full HD modelu ;). A tek poredjenje sa Kurom nema potrebe...

Plazma je bolja u svemu osim upotrebe za PC FPS/RTS/RPG etc. igre koji bi neko igrao na m&kb sa ~1-1.5m na full HD ekranu...
 
Poslednja izmena:
@vkokan

u vezi SAMSUNG LE-40A615, na ruskom sajtu za samsung pise da u kompletu ide i drzac za zid kojim moze da se upravlja daljincem. da li sam dobro razumeo? ako si dobio to cudo napisi utiske.

hvala :)
 
Da, postoji taj extra držač
 
pa to je stvarno super :)
sami drzaci su dosta skupi (3000 dinara pa navise) i to je extra usteda.

koliko je povrsina ekrana televizora udaljena od zida kad se montira taj drzac?
to je bitno jer mi je soba mala pa da vidim koliko ce drzac da mi "priblizi" tv.
 
Kod:
[B]renne[/B]
Da, postoji taj extra držač

Kod:
[B]vkokan[/B]
Nema drzaca.

hehe,

vkokane, kako si montirao tv? ako si ga stavio na zid koji si drzac upotrebio? koliko je ekran udaljen od zida?
 
ljudi, procitao sam celokupnu temu, vise od 200 postova :) Jos uvek sam u dilemi da li plazma ili LCD :) Koristio bih TV pre svega za igranje PS3, onda za gledanje TVa (ocekujem digitalni IPTV u skorije vreme), filmove, itd.

Bez imalo subjektivizma, sta vi mislite da je bolje za ove stvari. Dakle, najbitnije mi je da se igre vide perfektno, jer PS3 je greota ne iskoristiti u potpunosti :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno