Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sam se dugo razmišljo šta da uzmem i kada je pala cena sony 40D3500 za koji pitaš uzeo sam ga.mogu reći da sam zadovoljan kako će izgledati sd kanali me i nije puno interesovalo jer uglavnom gledam filmove kojih u hd rezoluciji već ima dovoljno reprodukcija sa dvd plejera je dobra kao i sat tv kanali u rez.720x576 u nižoj već nije zadovoljavajuće. mada i zemaljski sd kanali ne izgledaju loše obzirom da je lcd tv u pitanju. mislim da je cena sasvim ok ako uzmemo u obzir da je full hd ima ugrađen dvb-t tuner i 100Hz od kojih ja baš i nevidim neku veliku vajdu al ajd. nemogu dati neko poređenje sa v ili w serijom jer bi ih morao imati na testu jedno nedelju dana koliko imam i ovaj tv ali mislim da kod reprodukcije hd signala nemože biti tolika razlika kolika je razlika u ceni od 500+ eura.
 
Iskreno mene je navukla cena ....a full hd, a 100Hz ...a SONY...ok snob sam....ali ipak....sve chekam da chujem u chemu je zachkoljica....
 
Cena 42" plazme je sada ispod 1000e a kvalitet slike je stvarno vise nego ocekivan. HD prikaz nema zamerki, paleta boja, odziv, kontrast, crna i cela heh. DVD sa up playerom je isto bez premca a cak i DivX izgleda vise nego odlicno s' obzirom na malu rezoluciju cime se LCD ne moze pohvaliti. Kada bi imali sve sto gledamo u prirodnoj rezoluciji LCD HDTV pa... sto da ne... ovako uvideo sam mnogo vecu korist od plazme. Za nekoliko god ako bude mnogo FullHD materijala i nekih Laser i OLED HDTV po razumnoj ceni.... sto da ne... do tada ovo je def best buy.
 
Ja sam se odlucio za plazmu, pogotovu za ovu panasonic 42pv80, jer sam jednostavno
dosao do zakljucka da je "zgodnija".
Imam monitore za comp. 19" i 22" i sa male daljine mogu i na njima da se gledaju filmovi
ali za tv, po meni, lcd nemoze da se meri sa plazmom.
Inace te panasonicove plazme merkam jos od serije pv70 i pre nekoliko meseci bio sam
blizu kupovine jedne takve al tad izadje ova pv80 i je se ucutah. Sad se kad se ova pv80
pojavila na akciji u nekim firmama po Beogradu resih da slomim i kupim.
E sad ja sam sa neke katodne cevi od oko 50 i nesto cm presao na ovu plazmetinu od 42 inca
i odusevljen sam, ali verujem da bi bio odusevljen i da sam uzeo neki lcd pribliznih dimenzija.
Ipak mi slika na lcd ovima izgleda losije nego na plazmama ,sveukupno, a o sd kanalu
netreba ni govoriti. Kad sam usao u pricu o tv-u usao sam kao totalni duduk :p i bez ikakvih predrasuda i sve je dolazilo u obzir i polako, polako ovo je se nametnulo kao
najbolje resenje, ali ko sta voli nek izvoli ;) Jos nesto, mislim da rezolucija ipak nije
najvaznija, odnosno da tv koji ima full hd uopste nemora da bude i bolji od onoga
koji je "samo" hd ready, a to mozete i da procitate na gomili foruma gde se to vrlo
argumentovano i dokazuje, a materijal boljeg kvaliteta kao naprimer full hd izgleda
fenomenalno i na full hd i na ovim drugim tv-ovima vaznije je recimo kako signal ulazi
u tv nego dali je ovaj il onaj hd.:wave:
Inace: - 100000 sati deklarisan vek panela
- 100 herca
- 15000:1 (realan) kontrast i tako dalje i dalje
:banana:
 
Mislim da je neko postavio pitanje pa evo i to da napisem panasonic 42pv80 = 75.999.-
na nekoj akciji.
Nemojte da se zalecete jurite kvalitet, a ponude ce uvek piti bolje i bolje. :D
 
Kakav je taj panasonic kao monitor ? Mislim moze li da se koristi Ok bez onih silnih uputstava o burn in i slicno...etc etc

pozdrav
 
Nije plazma za monitor. Tekst i sve lepoizgleda i citljivo je i sve je to ok, za neki kraci period tipa da nemas jednu istu stranu ili deo desktopa nepromenjen (kada se formira ekran) vise od par sati moglo bi... ali za monitor je ipak LCD, Plazma je za filmove, tv program i igrice.
 
Mogu odgovorno da kazem da BF2 na plazmi izgleda da se ukakis :d znaciii bruka ... ovih dana ganjam wireless tastaturu i neke dobre Voznje ... da ne govorim pogledati 300 na ovakvom cudu ... ufuf
 
Iskreno mene je navukla cena ....a full hd, a 100Hz ...a SONY...ok snob sam....ali ipak....sve chekam da chujem u chemu je zachkoljica....

40D3500 nema 100Hz

"'Motionflow +100Hz' technology (featured on the 40D3000) which doubles the number of frames shown from 50 to 100 by interpolating an extra frame in between each source frame does not feature on the 40D3500."

Ja se premisljam izmedju ovog modela i Samsunga 40" serije 5.
U istoj su klasi i isto kostaju.
Kad nemam para za seriju 6, jedan od ova dva mi ostaje. :)
 
Ja porucih 40 incha LE 656 ... sa ovim padom vrednosti evra izadje 80 000 dinara .Kod nas ga nadjoh u Tehnomaniji za 111 000 dinara .
Jos samo da se strpim mesec dva dok mi ga dognaju :-D

fala za preporuku
 
Zvanicni Samsung servis pokriva garanciju za bilo kog kupljenog Samsunga, tako da s ene sekiraj, heh. A sto se tice cene nista nije nemoguce 40F86 je sa 140k pao na 105k za manje od 2 meseca.
 
Evo i mene da se prikljucim Flame-u :p sinoc sam uzeo Panasonic PV80 plazmu ... posto nisam uzeo hdmi ti dvi konvertor pogledao samo sliku na kablovskoj i preko DVD-a.

Za kablovsku sam se prijatno iznenadio koliko su neki kanali dobri dok su neki prosecni.
Pustim sinoc cerkici NODI-ja na 42 " ... ajoj srece i veselja :d

A jutros ustanem, stavim kaficu i pustim preko DVD " 300 " DVD rip ... BRUKA od SLIKE ... :zgran: Panasonic je odlican, danas ide test filmova na 720 p pa slikamo i kasnije kacim na forum

Za sada totalno odusevljenje ... gledam sa 2.5 m razdaljine i mislim da se treba malo naviknuti ali ni govora o Overkill-u ...

za sada toliko ;)

Dah molim te reci mi koliko je ta plazma gledljiva sa 2.5 met. nije li slika zrnasta
ako imas okaci neku sliku
Hvala
 
ja sam imao obecanje lika iz prodaje TM-a da su naruceni ali u cekanju istih popizdim i kupim sebi 42 ".
Mislim da bih pogresio da sam uzeo 37, vremenom ti i ovo postane malo :)
 
što biste preporučili sa ove liste: http://ser.kkelectronics.com/products.php?page=1&klasaswe=001&grupaswe=032 ili pak nešto sa ove: http://ser.kkelectronics.com/products.php?page=1&klasaswe=001&grupaswe=037 do oko 1000€ (+-10%)? Kod nas u cg ima neka akcija sony: SONY KDL-40D3500 + SONY RDR-HX650 (dvd rezač) za 1300 a isti taj tv + BDPS300 (BR player) za 1400€. Sam tv je 1100 što mislim da je skupo jer na sony.co.yu imaju karakteristike datog tv i on nema ni 100Hz, ni 10bit paletu, ima braviaengine 1 pa mi se čini da ima i boljih kupovina.
 
Poslednja izmena:
Na sajtu Tehnomarket-a sam video Samsung LE40A615 (40" Full HD) po ceni od 75.999 dinara, pa me interesuje da li neko zna po cemu se razlikuje od LE40A656, osim u tome sto je ovaj drugi skuplji za oko 40.000 dinara? Nisam uspeo na net-u da nadjem neki test ili specifikaciju doticnog modela, a nema ga ni na Samsung-ovom sajtu.
 
Na sajtu Tehnomarket-a sam video Samsung LE40A615 (40" Full HD) po ceni od 75.999 dinara, pa me interesuje da li neko zna po cemu se razlikuje od LE40A656, osim u tome sto je ovaj drugi skuplji za oko 40.000 dinara? Nisam uspeo na net-u da nadjem neki test ili specifikaciju doticnog modela, a nema ga ni na Samsung-ovom sajtu.

Ja sam pre 2 dana uzeo 40A615 i prezadovoljan sam, od dizajna do karakteristika. HD je fenomenalan, a SD jedan od najboljih, dobar kao na plazmama.
Mnogo mi se svidja novi kristalni dizajn. :)
40A656 jeste bolji, ali realno nije bolji toliko koliko je skuplji.
Inace 40A656 u Tehnomarketu kosta 100 000 din.
Opis A615 imas na ruskom Samsungovom sajtu. :)
Kod nas ga niko od domacih uvoznika nema, a posto je Tehnomarket bugarski, oni ga imaju, ko zna odakle. :) Svaka veca zemlja ima svoje modele, tako recimo Nemci imaju A650 sto je veoma slicno sa A656 i A616 slican sa A615.
Sto se tice razlika, ima ih nekoliko.
A656 ima 100Hz, ima 50 000 dinamicki kontrast, 4 HDMI prikljucka.
A615 nema 100Hz, ima 30 000 dinamicki kontrast i 3 HDMI-a.
Sto se tice dizajna, isti je, Kristalni dizajn s'tim sto A656 je crvenkast na gornjoj i donjoj ivici, a A615 je crn. Tek pod nekim uglom i sa svetloscu moze da se primeti da i on ima nijansu crvene. (skoro nikad primetnu).
Dimenzije i tezina su identicni.

Za 1000e mislim da je ovo najbolji tv koji moze da se uzme.
Zato sam ga i uzeo. :D
 
danas mi stigla pomuda od metroa i vidim na akciji toshiba 42C3005PG REGZA i samo 50000din,nisam panetan dal da uzimam a ne daje mi se bas 1000 e za bolji tv,većina filmova koje posedujem su u 720p. Tv može da prikaže 1080i što je sasvim prihvatljivo.
Evo kompletna specifikacija i ono sto mi je najzanimljiveije je opcija Standard TV up-scaling".

Picture

• Visible screen size (cm): 106
• Screen format: 16:9
• Panel resolution: 1366x768
• High Definition ready
• Dynamic Contrast Ratio: 4000:1
• Active Vision LCD
• Standard TV up-scaling
• Brightness (cd/m²): 500
• MPEG Noise Reduction
• Selectable Picture Format
• 24 FPS Processing

Interactive Features • Not Specified

Audio • NICAM stereo
• Sound output (RMS) W: 20
• SRS® WOW™
• Internal Speaker ON/OFF
• Stable Sound
• Bass boost

Tuning • Analogue Tuner
• Auto Set-up

Connections • HDMI: 2
• Component video
• SCART: 2
• Side AV input
• PC Input: W-XGA
• Analogue Audio Input
• Fixed/Variable Audio Output: Fixed
• Optical Digital Audio Output
• Sub woofer output
• Composite Video
• Headphone

Other Features • Off timer
• Panel lock
• Integrated Signal Amplifier
• Wall Mountable (VESA)

Dimensions • Width (mm):
• Height without ped. Stand (mm): 614
• Height with ped. Stand (mm): 661
• Depth without ped. Stand (mm): 122
• Depth with ped. Stand (mm): 285
• Weight (Kg) without stand: 19.2
• Weight (Kg) with stand: 21.1
• Power Consumption(Typical): 173
• Power Consumption (Stand-by): 0.9
 
pa u metrou vec imas

Panasonic
plazmu 42" TH-42PV7P
sa DVD-S33E-K

za 54.2xx,xx dinara sto je po meni bolji izbor :D
 
a zasto mislis da je ova tosiba bolja za PC od panasonica ???

ja posedujem 42PV80 i nemam nikakve primedbe na njegov rad sa PC, a uveren sam da su i TV i filmovi bolji na Panu (ali to i ne trvrdim :D)

ono sto sam ja video od Toshibinih LCDova nije bas ostavilo neki ekstra utisak na mene, mozda ova odskace ali moj predlog prvo pogledaj i jedan i drugi pa odluci
 
ma ja sam poludeo više, na kraju neću kupiti ništa. došao sam sa posla i ne može gabaritno kod mene da stane 42",37" staje knap i to je maximum,krastavac takav je raspored kod mene...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno