Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma, da nisam potrošio pare na xyz gluposti, verovatno bih je i kupio, ovako ...
edit: E, da kod mene nema ni 2,5m razdaljine - maksimum 2,3 kad se zavalim na lenjivac :d
 
Poslednja izmena:
Dakle, definitivno - u mom slučaju, sa razdaljine koja se kreće između 2 - 2,3m, 37" je optimum (mada da bih ovo mogao sa 100% sigurnošću da tvrdim - morao bih da imam i 40-icu zar ne :p). Nivoi crne su po meni odlični za LCD, čak i u potpuno mračnoj sobi. Još uvek nisam isprobao sve varijante podešavanja. Na žalost, još uvek nemam ni kablovsku TV u novom stanu (biće u toku iduće nedelje), a jedini računar koji je preostao u mom vlasništvu je neka stara linux-krntija koja je služila za download i pomalo surfovanja netom, tako da mi HD video "štuca" (i 720p, a kamoli 1080p). Drugi izvor HD videa nemam. DVD filmovi daju odličnu sliku, pomalo prenaglašenih boja, ali srediće se to u podešavanjima, što na TV-u, što na nvidia-settingsu.

E, da ove redove pišem na 37-ici, sulud je osećaj sa ovolikom desktop površinom :D, detalji (tekst, grafički elementi i sl.) su oštri "da se posečeš" - to na plazmi nema :smoke:

Žao mi je što još uvek nisam kompletirao svoj mlatimudijalni sistem za dnevnu sobu (novi HTPC i SAT HD reciever u planu ;) ) kako bih mogao da dam realnu ocenu kvaliteta prikaza iz svih (SD i HD) izvora.
 
I ja da se pohvalim, uzeo sam Panasonic 42PX8ES, Da, na 2.3m 42" i (mozda je do mene) ali uopste nije velika. SD signal SBB je vrlo prihvatiljiv (cak i vise nego sto sam ocekivao), DVD sa up je super a HD naravno extra. Dopao mi se danas u TM i toliko.... pozz.
 
I ja da se pohvalim, uzeo sam Panasonic 42PX8ES, Da, na 2.3m 42" i (mozda je do mene) ali uopste nije velika. SD signal SBB je vrlo prihvatiljiv (cak i vise nego sto sam ocekivao), DVD sa up je super a HD naravno extra. Dopao mi se danas u TM i toliko.... pozz.


Ne mozes tako lako da se izvuces .. hajde lepo neki snimci, podesavanja, crna boja, napravi neki review kako ti i dolikuje ,, ;)
 
Placen je 68k din u TM. generalno zadovoljan sam tv i iako je samo HD ready na 2.3m mi 42" uopste ne smeta, ni meni ni ostalima koji su dosli da vide tv. Ne primecujemo nikakve linije, mreze i sl. Podesio sam ga prema savetu sa hdtv.org s' tim sto je jos uvek u "fazi formiranja". kada prodje prvih 200 radnih sati malo cemo da doteramo i kontrast. Zvuk je fin za tv, nema digitalni izlaz ali mu to ne uzimam za zlo jer opet sam vezan za kablovsku (SBB) pa kada dodje do D3 sam njihov uredjaj ima opt out.
Slika... mogu reci da slika SBB analogne (D3 nema u Nisu) vise nego zadovoljavajuca, neki kanali su naravno bolji zavisno od jacine signala. Za sada koristim Zoom3 opciju koja isece sve delove sa logoima i sl. Dobra opcija kod gledanja 4:3 programa je pojava ne crnih vec sivih linija sa strane koje stite ekran da bi ravnomerno stario.
Znaci SD SBB je ok, a SD sa DivX i DVD, gledan sa kompa ili DVD up-playera (1080P8) je odlicno. Divx je prihvatljiv a DVD moze se reci da je milina za gledanje.
HD je fenomenalno, heh. HD emisije o prirodi, filmovi (igrice jos nisam probao) je nesto sto se pozeleti moze, boje su precizne, crna je crna, bela je bela, heh. Prikaz detalja je neverovatan.
PC, za sada samo filmovi ali zanimljivo da ga je Vista lepo prepoznala kao Panasonicov tv i ponudila mi FullHD rezoluciju. Cak i na toj text je sitan ali citljiv. Ipak prebacio sam na 1280x720 i mogu reci da ne smeta nista, text odlican a slika jos bolja. Ovaj tv se moze koristiti kao monitor sto se tice prikaza slike, e sada koliko bi to uticalo na ekran zbog staticne slike, ne zelim da testiram.
Za ovo kratko vreme (od juce) naisao sam samo na jednu manu koja me kostala jednog analgina. Odjednom tv nije nalazio analogne kanale (osim Pinka!!!) i pri trazenju kanala se gasio. Odlepio sam, ali... nasao na netu resenje koje je mozda cudno ali opet... HDMi koji ide sa PC na tv radi odlicno ako se tv upali pre PC. U suprotnom se desava ono sto sam rekao, inace sve ostalo radi extra. Znaci, ako je PC stalno upaljen (kao meni) jedino resenje je uzvuci HDMI kabl, upaliti tv pa ga onda ubosti. Znaci, ako je tv upaljen pre PC nema problema. Problem se javlja kod vise ljudi na netu i svi iznalaze da je to jedino resenje.

Generalno, prezadovoljan sam tv. Jedan mudar covek rekao mi je da rezolucija nije na prvom mestu - i znate sta? U pravu je!!! :)

PS: Provalio sam da se vidim na jednoj slici u odrazu, sorry. Mada, moj foto aparat je Nikon L5, nije bas idealna varijanta za slikanje tv i mogu reci da SD slika lepse izgleda uzivo na tv nego sto ova fotka prikazuje. Probao sam i Laru Croft - Anniversary na kratko i mogu reci da je super, heh.
 
Poslednja izmena:
U sustini ovo je ono sto bi vecina korisnika na forumu pozelela, malo para, sd signal pristojan, zavisno od kanala, dvd odlican a HD jos bolji :) vidim da mi se smesi Panasonic ili 42 ili 37 ako ga uskoro bude bilo ;)

Hvala Vlado na hrabrosti ....
 
Placen je 68k din u TM. generalno zadovoljan sam tv i iako je samo HD ready na 2.3m mi 42" uopste ne smeta, ni meni ni ostalima koji su dosli da vide tv. Ne primecujemo nikakve linije, mreze i sl. Podesio sam ga prema savetu sa hdtv.org s' tim sto je jos uvek u "fazi formiranja". kada prodje prvih 200 radnih sati malo cemo da doteramo i kontrast. Zvuk je fin za tv, nema digitalni izlaz ali mu to ne uzimam za zlo jer opet sam vezan za kablovsku (SBB) pa kada dodje do D3 sam njihov uredjaj ima opt out.
Slika... mogu reci da slika SBB analogne (D3 nema u Nisu) vise nego zadovoljavajuca, neki kanali su naravno bolji zavisno od jacine signala. Za sada koristim Zoom3 opciju koja isece sve delove sa logoima i sl. Dobra opcija kod gledanja 4:3 programa je pojava ne crnih vec sivih linija sa strane koje stite ekran da bi ravnomerno stario.
Znaci SD SBB je ok, a SD sa DivX i DVD, gledan sa kompa ili DVD up-playera (1080P8) je odlicno. Divx je prihvatljiv a DVD moze se reci da je milina za gledanje.
HD je fenomenalno, heh. HD emisije o prirodi, filmovi (igrice jos nisam probao) je nesto sto se pozeleti moze, boje su precizne, crna je crna, bela je bela, heh. Prikaz detalja je neverovatan.
PC, za sada samo filmovi ali zanimljivo da ga je Vista lepo prepoznala kao Panasonicov tv i ponudila mi FullHD rezoluciju. Cak i na toj text je sitan ali citljiv. Ipak prebacio sam na 1280x720 i mogu reci da ne smeta nista, text odlican a slika jos bolja. Ovaj tv se moze koristiti kao monitor sto se tice prikaza slike, e sada koliko bi to uticalo na ekran zbog staticne slike, ne zelim da testiram.
Za ovo kratko vreme (od juce) naisao sam samo na jednu manu koja me kostala jednog analgina. Odjednom tv nije nalazio analogne kanale (osim Pinka!!!) i pri trazenju kanala se gasio. Odlepio sam, ali... nasao na netu resenje koje je mozda cudno ali opet... HDMi koji ide sa PC na tv radi odlicno ako se tv upali pre PC. U suprotnom se desava ono sto sam rekao, inace sve ostalo radi extra. Znaci, ako je PC stalno upaljen (kao meni) jedino resenje je uzvuci HDMI kabl, upaliti tv pa ga onda ubosti. Znaci, ako je tv upaljen pre PC nema problema. Problem se javlja kod vise ljudi na netu i svi iznalaze da je to jedino resenje.

Generalno, prezadovoljan sam tv. Jedan mudar covek rekao mi je da rezolucija nije na prvom mestu - i znate sta? U pravu je!!! :)

PS: Provalio sam da se vidim na jednoj slici u odrazu, sorry. Mada, moj foto aparat je Nikon L5, nije bas idealna varijanta za slikanje tv i mogu reci da SD slika lepse izgleda uzivo na tv nego sto ova fotka prikazuje. Probao sam i Laru Croft - Anniversary na kratko i mogu reci da je super, heh.


moze objašnjenje iz čega se sastoji " formiranje " na plazmi ?
susreo sam se sa tim " formiranjem " više puta a pojma nemam šta kako kad ...:)
 
U prvih 300-400 sati rada drzati kontrast/osvetljenje ispod polovine, dok ekran ne "sazreli", kako bi se izbeglo pojavljivanje burn in efekta, tj ostajanje obrisa na ekranu posle duzeg prikazivanja statichke slike. Takodje, izbegavanje dugotrajnih statichkih slika u prvih 300-400 sati rada. To je u principu to ;)
 
Ja resih da Samsung 245 zamenim za lcd bar 32 incha .
Nekako mi se omalio ovaj monitor pa sam sacovao ovaj : http://www.tehnomanija.rs/katalog/samsung-televizor-le-32a551p.html .

Ono sto pise za karakteristike ne cini se lose ?

PC koristim za surf i uglavnom gledanje u 99 % slucajeva 720p i 1080p kao i SATv programa ....

Svaki predlog dobrodosao . :wave:
 
TV deluje ok, jedino sto za razliku od serije 6 nema 100Hz. Ako nisi za veci uzmi ga, sigurno se neces pokajati. Ipak, sacuvaj i taj monitor ionako svaka graficka ima dual out.
 
Iskreno A656 je nesto najbolje sto postoji na trzistu trenutno, doduse 32" model nije 100Hz vec od 37" pa na gore a 37" nikako nije veliko veruj mi. Jesu skupi ali ako ti treba i kao monitor uzimaj, vrede svaki dinar. Ako ipak odlucis da zadrzis monitor a HDTV ti treba za filmove i igrice, uzimaj plazmu.
 
@gvlada
Mnogo je glupo to sto moras da vadis HDMI kabl kad palis TV,ako ti je upaljen komp.Mislim da bih ga ja reklamirao zbog toga.Nije mi jasno zasto si se odlucio za plazmu,moje licno misljenje je da je LCD bolji.
 
Ne moram da vadim kabl, dosta je samo da signal sa PC ne ide na tv sto i nije frka uz UltraMon. Ne mogu ga reklamirati jer je takva situacija i kod drugih ljudi na netu. Sto se tice slike, pa ljudi najobicniji divx izgleda super, SBB analogni je prilicno dobar a da ne pricam za DVD i HD.....perverzija. Uopste se ne kajem izboru, cak svima preporucujem plazmu u odnosu na LCD, osim ako ne zeli veliki monitor.
 
Evo i mene da se prikljucim Flame-u :p sinoc sam uzeo Panasonic PV80 plazmu ... posto nisam uzeo hdmi ti dvi konvertor pogledao samo sliku na kablovskoj i preko DVD-a.

Za kablovsku sam se prijatno iznenadio koliko su neki kanali dobri dok su neki prosecni.
Pustim sinoc cerkici NODI-ja na 42 " ... ajoj srece i veselja :d

A jutros ustanem, stavim kaficu i pustim preko DVD " 300 " DVD rip ... BRUKA od SLIKE ... :zgran: Panasonic je odlican, danas ide test filmova na 720 p pa slikamo i kasnije kacim na forum

Za sada totalno odusevljenje ... gledam sa 2.5 m razdaljine i mislim da se treba malo naviknuti ali ni govora o Overkill-u ...

za sada toliko ;)
 
I ja sam uzeo 42pv80 i moram da kazem da se skoro nisam radovao nekoj tehnickoj
stvarcici koju sam kupio kao ovoj plazmi :banana: . Inace inicijalno sam hteo
da uzmem 37 ali ova je bila na akciji i ... Tv je -FENOMENALAN- znaci ja sam
odlepio i igrom slucaja i ja sam pustio film dvd "300" da vidim kako izgleda i
dogledao sam ceo film ponovo hahahhahaha :d . Cini mi se da covek mora malo
da se navikne na dimenzije ali mislim da mi dobro ide ;) Svaka preporuka :wave:
P.s imam neki zez sa fox programom stalno mi radi nanovo resajz slike "suzi je"
i nervira me tih 200 - 300 sati "sazrevanja" ali mislim da su to sitnice.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno