Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto se tice budzeta, mislim da nemam neku posebnu granicu, ali ovako naglas razmisljajuci, cini mi se da nema potrebe za TV-om koji je skuplji od recimo 600-700e, ovo naravno mislim na 55", ali ako ste uvereni da treba neka veca dijagonala, svestan sam da cena ide na gore, i to nije problem.
 
Ja bih isto pogledao veci tv, cesto gledam sport u jednom kaficu msm da su tv-ovi od 55inca, i to je ok, ali basta tog kafica gde su dva tv-a, je sigurno manja od 100m2, tamo ima tipa 70tak m2, moja procena, maksimum 70m2.
Na tu tvoju bez pardona bih uzeo 60 inc, stavise 65 bi verovatno bilo top. Ali to kosta.
 
Poslednja izmena:
Greška
Što veći i što jeftiniji TV, makar i SD :D I platno dolazi u obzir, ali je nezgodnije za manipulaciju.

Šalu na stranu.
Jeste li skoro sedeli negde...naročito u bašti? Zimi, u zatvorenom prostoru, ljudi još i ozbiljno prate tv. Lepo vreme, bašta, druženje, curice okolo...sport se gleda onako više usput.
A i zašto sebi da tovari poveće troškove na vrat, neće to privući srazmerno veći broj ljudi, koji uzgred i ne mogu fizički da se smeste da ekonomski opravdaju investiciju.
Vidim i manje dijagonale po baštama, oni koji hoće da prate sednu bliže, oni koje ne zanima dalje...
 
Poslednja izmena:
Greška
Što veći i što jeftiniji TV, makar i SD :D I platno dolazi u obzir, ali je nezgodnije za manipulaciju.

Šalu na stranu.
Jeste li skoro sedeli negde...naročito u bašti? Zimi, u zatvorenom prostoru, ljudi još i ozbiljno prate tv. Lepo vreme, bašta, druženje, curice okolo...sport se gleda onako više usput.
A i zašto sebi da tovari poveće troškove na vrat, neće to privući srazmerno veći broj ljudi, koji uzgred i ne mogu fizički da se smeste da ekonomski opravdaju investiciju.
Vidim i manje dijagonale po baštama, oni koji hoće da prate sednu bliže, oni koje ne zanima dalje...

Onda ti nisi bio u kaficu gde se aktivno gleda sport. Mi sinoc final four evrolige, kakve curice, lepo vreme, leptirici i slicno, svi gledamo basket:d Devojcica ima svaki dan, ovo ne :)
A tek ide finale ls i svetsko prvenstvo.
Opet zavisi kakav je kafic planu i sa kakvim profilom gostiju. Ovde gde mi sedimo to je rock (new wave) i sport, ribe takodje, pun lokal kad je neki mec, sa nama takodje.
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan pazaren Hisense H55N5700 za 59k na akciji. Kao prvo, kutija je ogromna i problem je bio transport. Nisam imao vremena da malo cackam tv, jedino sam pustao youtube. Sta znam, 4k klipovi ne izgledaju nesto, nisam bas odusevljen, kao da je bleda slika u nekim scenama. Mozda nekim podesavanjem se situacija malo popravi, ali cisto sumnjam. Sto se zvuka tice tu nemam nikavu zamerku, sasvim dobar zvuk. Posto je VA panel u pitanju, crna boja je na oko sasvim solidna i na ponekom delu se vidi probijanje bele. Za ove pare pristojan tv. Sto se tice udaljenosti, tv sam gledao sa 4,5m udaljenosti i mogu komotno reci da je bez problema mogla i veca dijagonala.
Gledam hdmi kablove da povezem komp i tv. Koliko sam primetio uglavnom su kablovi do 3m 18gbs, sve preko 3m 10,2gbs. Meni bi trebao kabal od ~8m 18gbs ali ne znam gde da nadjem i molio bih za pomoc i neku preporuku. Gde kupiti takav kabal za pristojne novce (20e)?

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Ima takvih kablova, ali ne kod nas. 8m je plafon u praksi (bar je bilo). Mada ima dosta kablova koji se reklamiraju sa tom specifikacijom, 10m.
Ili neka ti ih neko donese od preko, ili ih naruči ako neko isporučuje u srbiju.
Mada ne vidim svrhu tih kablova za povezivanje sa navedenim uređajima, naročito ne laptopom.
 
Poslednja izmena:
Najpre, da li si siguran da ti je uopšte potrebno 18gbps?
Prosto guglanje daće ti linkove ka renomiranim forumima i diskusijama na tu temu, takođe i ka nekoliko prodavnica na npr. amazonu i aliexspresu.
 
Poslednja izmena:
Moze neko da prenese utiske kakav je ovaj hisense H55N5700 sto se tice nasih SD kanala kao i ostalih kablovskih koji nisu HD, npr History channel. Zanima me kakav je tu u poređenju sa cenovno sličnim LG modelima.
 
Moze neko da prenese utiske kakav je ovaj hisense H55N5700 sto se tice nasih SD kanala kao i ostalih kablovskih koji nisu HD, npr History channel. Zanima me kakav je tu u poređenju sa cenovno sličnim LG modelima.

Ovo i mene zanima, takodje kako izgleda RTS HD na njemu, da li je prevelika diagonala za taj njihov nazovi HD kvalitet?
 
Vidim da se na sajtovima nekih domaćih prodavaca pojavljuju Hisense A6100, A6500 i drugi novi modeli. Kreće prodaja.
Znamo li nešto više o njima? Da li su negde izloženi, video neko uživo?
 
Treba mi pomoc oko kupovine 2 ista TV-a za bastu kafica. Basta ima 100m2, nosac tende ce biti u sredini, pa ce oba TV-a biti montirana na suprotnim stranama nosaca, odnosno svaki TV ce pokrivati 50m2.

Bice koriscen prevashodno za sport (SP u fudbalu, a kasnije i za ostala sportska desavanja) i za pustanje nekih demo 4K snimaka sa YouTube-a ili usb-a.

Na osnovu svega izrecenog, koji mi mozete preporuciti model TV-a, kao i dijagonalu? Da li ce 55" biti dovoljno, odnosno trebam li ici na vecu dijagonalu? Sa jedne strane mislim da ce biti malo, ali sa druge strane se bojim da ce TV od preko 55" previse dominirati i na neki nacin zaklanjati bastu?

Hvala unapred na pomoci.

Ako moze jos neko pomoci? Da li sam vas dobro razumeo da mogu slobodno ici preko 55", a da model i nije toliko bitan u mom slucaju?
 
Pozdrav forumaši!
Imam dilemu oko tri Hisense tv-a. Znam da nema, još uvek, mnogo ljudi koji ih poseduju, i koji su ih testirali, ali bih bio zahvalan na svakom odgovoru-preporuci.
Dakle, modeli su:
HISENSE H39A5600
HISENSE H39A5100
HISENSE HE43M2165FTS

Tv bih koristio za filmove, sport i PES
Bitno mi je da je tv Full HD, veličine 39-43" i sa cenom maksimalnom do 36.000 din.

P.S. dolaze u obzir i drugi brendovi, srednje i više klase, mada su oni preko 40k... al' reko' možda neko zna. Hvala.
 
Preneh ti moje utiske sa 4,5m daljine. Dakle, 55" je po meni neki minimum.

Gledam najvise 18gbps zbog 60hz, jer na 10,2 je 30hz, neka me neko ispravi ako gresim.

Sto se tice Hisense H55N5700 i kanala, sutra ujutru dolaze iz sbb da povezu, pa cu preneti utiske.

Koliko sam razumeo drugara A6100 i A6500 je trebalo od 15. maja da budu u prodaji, ali ih jos nema, tako da se ocekuje da se pojave svakog momenta.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko malo informacija sam uspeo da nadjem na mreži, napredak praktično ne postoji. Prenosim sliku kakvu sam našao, pa koliko je tačna - tačna je:

9DI3T40.jpg




EDIT: Ima A6100 i A6500 u prodaji u "EVE vam televizora" prodavnici.
 
Poslednja izmena:
Pisah par postova pre, samo sam youtube pustio, posto ovi iz sbb dolaze ujutru da donesu dodatni stb i onda cu prenti utiske. Ukratko, zvuk dobar, slika solidna, bela probija na ponekim mestima, u nekim scenama kao da je bleda slika, trebace finog podesavanja ali mislim da nece nesto popraviti situaciju. S' obzirom da je 59k placen, za te pare ne treba traziti mane.

Poredeci sa lg fullhd starim 6 godina, mogu reci da je meni kod lg televizora mnogo bolji.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno