Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
2-3 kanala su ok, ali ostali...

Ako se uzme u obzir cena od 45 000 dinara, mislim da ne postoji bolji tv na papiru za taj novac. Posto ce se gledati i tv preko obicne antene, voleo bih samo da vidim kako izgledaju kanali, jer ako su koliko-toliko dobri, nema razloga da se ne kupi.
 
Ybga, takav signal je od starta, još sa Ikoma. SBB apsolutno ništa nije uradio na popravljanju kvaliteta kad su ih preuzeli. Ima i mnogo,mnogo gorih kanala od ovih. Ne obavezuje mi se na 24 meseca jer bih sačekao Telekom optiku.

No, klip je tu zbog ilustracije brzine rada. Nije podroban, ali mislim da dovoljno pokazuje odziv TVa.
 
Koji LCD TV?

Da li može neko da mi preporuči koji 4k hdr tv da pazarim (prvenstvo imaju Sonijevi modeli, mogu i drugi brendovi), budžet je 800€, a treba da se koristi za ps4 pro i posle za ps5? 2008 sam uzeo 40 inča Soni lcd za ps3 i sada ga koristim za ps4!
 
I ja gledam da kupim 4k HDR TV i na osnovu onoga sto sam procitao na raznim forumima, najjeftiniji TV koji prikazuje dobar HDR je Sony XE9005. 49 inca je oko 1000 a 55 oko 1200 evra. Trenutno nista jeftinije od toga ne prikazuje dobar HDR. To je model iz proslogodisnje serije, meni nije hitna kupovina, sacekacu ovogodisnje modele, da vidim sta nude i po kojim cenama.
 
Pozdrav, jel ima neko LG 55UJ620V da kaze utiske ima ga na akciji za 70.000 i jos 5godina garancije me je privuklo pa razmislim o ovom modelu pa bi zamolio kolege ako ga ima neko da kaze par reci ili neko ko je testirao.
 
Imam 49uj634 nekih mesec dana, pre toga la660 i lb serije. Trebalo mi je vreme da se naviknem.

Sa uhd hdr sadrzajem izmami ce ti osmeh.
Hd programi sa sbb ok, gde sa defoltnim setovanjima stariji lg daju rekao bih bolji kolorit.
Sa setovanjima skinutim sa neta dodje na svoje.
E sad kod sd sadrzaja slabe osvetljenost bezi u neke mutno zelene tonove koje nisam znao\umeo da podesim.

Ukupan utisak je da sa 5 godina garancije u tom cenovnom rangu i dalje je bestbuy
 
Najvise mi je potreban za filmove i tv preko eon-a. Inace je prikacen na komp svo vreme a tv ni ne gledam preko risivera a cujem da je slika preko aplikacije dosta dobra.
Eventualno Samsung UE55MU6122 mi je jos bio u izboru ali na njega mi nije 5g garancije i skuplji je za 10.000 i jedino za te neke pare ima Hisense H55N5700.
H55N5700 ili LG 55UJ620V?
 
Pozdrav, jel ima neko LG 55UJ620V da kaze utiske ima ga na akciji za 70.000 i jos 5godina garancije me je privuklo pa razmislim o ovom modelu pa bi zamolio kolege ako ga ima neko da kaze par reci ili neko ko je testirao.

Pogledaj nekoliko stranica unazad, baš dosta smo pisali o oba modela koja tebe zanimaju - LG i Hisense.

Za Hisense imaš test na sajtu (ima link i na forumu), a postoji i korisnički opis zakrivljenog modela na forumu. EON mislim da ne radi na njemu bez dodatnog uređaja.

Danas sam video i da Grundig nudi televizore sa 5 godina garancije. Verovatno će uskoro i ostali da imju to isto u ponudi.

Nakon nekoliko dana korišćenja, sem jednog "oblaka" u gornjem levom uglu koji se vidi u mraku i samo kada menjam nešto na YT ili nekoj drugoj aplikaciji (inače se ne primećuje kada je slika preko celog ekrana) nemam nijednu zamerku na pomenuti LG.

Što se tiče "oblaka" to ti sada dođe kao "podrazumevana" opcija za bilo koji panel, pa se ne treba opterećivati previše oko toga. Mene lično mnogo mrzi da se cimam i vraćam TV zbog toga, jer kao što rekoh to se ne primećuje kada gledaš TV, pogotvo jer sve mora preko kurirske službe da se odradi (možda može i u neku radnju da se nosi). Međutim, postavlja se pitanje šta ćeš dobiti kao zamenu ili šta uzeti ako ti odobre povraćaj novca.
 
Poslednja izmena:
E hvala kolega ja svakako planiram da idem po njega pa se nadam da ce mi dozvoliti da izvadim tv i da pogledam da nema nekih vecih mana.
Jos jedna stvar me interesuje posto treba da ga prenesem autom a ne mogu da nadjem informaciju koje su dimenzije kutije jer ne znam hoce li mi stati u punta pa ako ti je slucajno kutija pri ruci a ne mrzi te da premeris samo dimenzije bio bi jako zahvalan :)

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Od 49-ki u istoj prodavnici i PANASONIC TX-49EX610E ima zanimljivu akcijsku cenu 60.000 din. Vidim da su kod nas dosta zastupljeniji drugi proizvođači, a i cene Pana su jače. Bench je radio test 55-ice.
 
Panasonic ne ume da složi kanale na kablovskoj tv kako treba i za mene je zauvek bleklistovan. Imam 1 kom 42" sa odličnom slikom, ali džaba mu sve kad se koristi samo za tv.
 
Od 49-ki u istoj prodavnici i PANASONIC TX-49EX610E ima zanimljivu akcijsku cenu 60.000 din. Vidim da su kod nas dosta zastupljeniji drugi proizvođači, a i cene Pana su jače. Bench je radio test 55-ice.

Garancija 2 godine...

Sve sam blizi odluci da uzmem UJ635. Znam da nije savrsen, daleko od toga, ali sve ukupno kada se pogleda mislim da nema nista bolje za taj novac.
 
Poslednja izmena:
Panasonic ne ume da složi kanale na kablovskoj tv kako treba i za mene je zauvek bleklistovan. Imam 1 kom 42" sa odličnom slikom, ali džaba mu sve kad se koristi samo za tv.

I kod mene isto, slika na njihovoj plazmi odlična, ali nema ni usb ulaza. Imali su ranije perioda kad su davali 5 godina garancije, 2 je baš minimalno. Kad mu smanje cenu za 20.000 din upadne u oči ;)
 
H55N5700 ili LG 55UJ620V?
Imao sam istu dilemu i uzeo LG. Prelomio sam zbog 5.godisnje garancije.
TV necu koristiti jos par dana tako da korisniku Vuk.ns ne mogu pomoci.
Nadam se da nisam pogresio i da ce moj tv imati solidnu sliku, ne trazim
extra kvalitet. Ako bude prosecno ja sam zadovoljan pa cemo za 5 godina uzeti nesto bolje :)
 
Mislim da nema bolje za 60.000 din od tog Panasonica 49EX610. Jeftiniji je nego preko Subotice. Ja sam uzeo, nisam mogao da odolim toj ceni jer je to tv koji je u klasi sa skupljima za 20-30k din.
 
Jos jedna stvar me interesuje posto treba da ga prenesem autom a ne mogu da nadjem informaciju koje su dimenzije kutije jer ne znam hoce li mi stati u punta pa ako ti je slucajno kutija pri ruci a ne mrzi te da premeris samo dimenzije bio bi jako zahvalan :)

Ako se setim sutra da siđem u podrum i izmerim kutiju napisaću ti tačne dimenzije.

Jaksa ti je napisao i verujem da je to tačno. :)

Kutije je ogromna, a kako i sam vozim Punta jedino da probaš da oboriš zadnje sedište. Izmeri dobro širinu mada nisam siguran da ćeš moći da zatvoriš zadnja vrata (gepek).
 
Ako se setim sutra da siđem u podrum i izmerim kutiju napisaću ti tačne dimenzije.

Jaksa ti je napisao i verujem da je to tačno. :)

Kutije je ogromna, a kako i sam vozim Punta jedino da probaš da oboriš zadnje sedište. Izmeri dobro širinu mada nisam siguran da ćeš moći da zatvoriš zadnja vrata (gepek).
Nasao sam dimenzije kutije, nema potrebe da meris. Hvala

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Danas je akcija Sony dani u jednoj od radnji pa me zanima šta mislite o ovom modelu SONY KD 55XE8577SAEP za ovaj novac oko 1k evra nema, čini mi se, približnih premijum modela? Koja je razlika u odnosu na XE9005BAEP? Zna li neko hoće li biti možda ponovljena akcija produžene garancije za Sony TV u skorije vreme?
 
Da li H55N5700 i LG 55UJ620V imaju onaj slot za karticu za kablovsku (ili šta već) da ne mora da se koristi risiver? Uzeću Kopernikus ili SBB, a tv će biti na zidu pa neću imati dole komodu ili policu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno