Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima. Treba da uzmem neki TV calu, pa posto mi istice ugovor za Box kod mts-a, uzeo bih neki na rate ako potpisem novi ugovor, pa me zanima sta mislite da je vredno uzimanja odavde, 40" ili veci, jer je malo veca soba. U sustini njega najvise interesuje sport, cenim da su filmovi na svakom tv-u manje vise slicni.
https://www.mts.rs/privatni/box/uredjaji/televizori/televizoriuzbox

Ovaj sony je ok tv ali je 49 incha ako ti nije preveliko
https://www.mts.rs/privatni/uredjaj...etaljnije/112338/sony-tv-smart-kdl49we660baep
I ja planiram da uzmem tako tv ,ali neki jeftiniji ,jedino sto mi je zapalo za oko je ova toshiba za 44k.Jel moze neko malo nesto o toshibi gde se pravi ...jer za 44 k je u rangu tesle voxa ,foxa ,pa se nadam da nije goreg kvaliteta ,a jeftinija je od njih.
https://www.mts.rs/privatni/uredjaj.../detaljnije/112345/toshiba-tv-smart-48l3663dg
 
Ja sam vec imao jedan Sony od 48", dao sam 700e za njega, bio je ocaj za fudbal. Slika je bila bruka dobra, ali za fudbal mnogo lose. Mislim da je generalno LED tehnologija promasaj za sport i brze scene, mora da se pribegava nekim softverskim resenjima, preskakanjem frejmova i slicno. Ja imam sada neki Panasonic LED 50" ista situacija. Dok u drugoj sobi imam neku prastaru Samsung plazmu, to je milina za gledanje, kako sporta tako i ostalog.


EDIT:

Napisao si da je veca soba - nemoj nista ispod 55” da trazis u tom slucaju.
Aha, to je u pitanju. Ajde zanemari za trenutak velicinu, jel OK nesto od ovih 40-49" TV-a?
 
Poslednja izmena:
Ja kad sam birao TV, otisao sam do jedne radnje da vidim dal da uzmem Philips PUS6501/12, Samsung KU6400, Sony XD7005, eventualno zakrivljen Samsung K6300, nisam poneo ni svoj materijal vec gledao one njihove spotove i brate kad sam video KU6400, a ispod njega KS7000, samo sam rekao kad vec dizem veci kredit da uzmem ono sto je dobro, znaci razlika u crnoj i bojama je bila velika (vrteli su isti materijal), i u tom cenovnom rangu 1000eur +- nije bilo boljeg televizora ulozeno dobijeno (ja sam gledao 49inc), tako da tvoje oci najbolje mogu dati ocenu, i ako ti smatras da ti sve dobro izgleda onda nema greske, znas da si ubo premiju [emoji4]

Gledao si neke modele koje sam planirao da uzmem,koja je razlika izmedju Samsunga i Sony ?
Interesuje me konkretno model Sony 55xe7077 i morao bih da odlucim i to jos danas posto je Sony na akcij do veceras...
Razmisljao sam i o Sony 55xe8577 ali on je skuplji za 45.000 din e sada nisam siguran
Mozda i neki drugi model ?
 
Ja sam vec imao jedan Sony od 48", dao sam 700e za njega, bio je ocaj za fudbal. Slika je bila bruka dobra, ali za fudbal mnogo lose. Mislim da je generalno LED tehnologija promasaj za sport i brze scene, mora da se pribegava nekim softverskim resenjima, preskakanjem frejmova i slicno. Ja imam sada neki Panasonic LED 50" ista situacija. Dok u drugoj sobi imam neku prastaru Samsung plazmu, to je milina za gledanje, kako sporta tako i ...?

To ne bi trebalo da ima veze sa LED već sa refresh rate-om. Cenim da su Sony i Panasonic radili na 30Hz a Samsung na 60hz?


Sent from mTalk
 
Да напишем и ја још коју, да мало спустим бројке са ових кило евра и сличних цена.

У очекивању неког празничног попуста, опет сам размислио о томе шта хоћу и шта могу. Тренутно сам избацио Самсунге и Соније из приче зато што имају 2 године гаранције док су њихови UHD прескупи за моје планове. Теоретски би неки Самсунг UHD са ценом око 59к могао да уђе у причу али нисам сигуран да ли је паметно давати паре за 40" UHD јер ценим да ту тешко може да се види предност.

Остао је онај Филипс 49" за 51к (мада га на Е*** сваки час избаце па врате па га нема па има) или неки јефтинији од исте фирме од 43" за 41к. Евентуално њихов 43" UHD за ~56к пара што би био плафон. Још увек ми је гаранција прво што гледам, претпостављам да слика, нарочито са кабловског и понеког снимка неће много да се разликује на било ком од поменутих па су цена и гаранција приоритет. Или грешим?

Да ли је скоро написана порука ОК, тј да ли је боље 49" FHD или 43" UHD јер претпостављам да ови други имају још неку предност осим резолуције?
 
Већина даје 5 година за UHD телевизоре али ми је глупо да купујем 40" UHD и гледам са ~3м а да платим као два FHD 43". Или Сони негде даје 5г и за обичне? Онда бих лако одлучио.
 
Teška odluka. Ja kupio 55" 4k, gledam sa 3m i za tu daljinu to je mala dijagonala. 65" bi leglo. Moj ti je savet da odeš i lično isprobaš televizore koje možeš da priuštiš i da onda uzimaš ako nađeš neki koji ti odgovara.

Edit:
Evo ga moj tv plaćen pre godinu i po 160k (sa popustom) sad na akciji za 90k. Za te pare vredi.
https://www.emmezeta.rs/multimedija...MI-YGxscaH2AIViZebCh2plgc9EAEYASABEgIfbvD_BwE
 
Poslednja izmena:
Ма гледао сам их безброј пута, кад год прођем поред неке радње ја погледам све редом. Већина врти демо снимке, нисам нешто поредио али сви делују ОК на први поглед. Не размишљам о 55, 65 или већим из простог разлога што не мислим да је добро да дајем толике паре на забаву, има много тога ми је битније за ту разлику од 40-50к и 70+ колико коштају ти већи. За 30к пара може много тога да се купи.
 
Да напишем и ја још коју, да мало спустим бројке са ових кило евра и сличних цена.

У очекивању неког празничног попуста, опет сам размислио о томе шта хоћу и шта могу. Тренутно сам избацио Самсунге и Соније из приче зато што имају 2 године гаранције док су њихови UHD прескупи за моје планове. Теоретски би неки Самсунг UHD са ценом око 59к могао да уђе у причу али нисам сигуран да ли је паметно давати паре за 40" UHD јер ценим да ту тешко може да се види предност.

Остао је онај Филипс 49" за 51к (мада га на Е*** сваки час избаце па врате па га нема па има) или неки јефтинији од исте фирме од 43" за 41к. Евентуално њихов 43" UHD за ~56к пара што би био плафон. Још увек ми је гаранција прво што гледам, претпостављам да слика, нарочито са кабловског и понеког снимка неће много да се разликује на било ком од поменутих па су цена и гаранција приоритет. Или грешим?

Да ли је скоро написана порука ОК, тј да ли је боље 49" FHD или 43" UHD јер претпостављам да ови други имају још неку предност осим резолуције?
Ja bih takav "mali" 40-43" UHD koristio kao monitor umesto sadasnjeg FHD 32" jer bih imao cime da koristim UHD rezoluciju.
Za kablovsku bih licno isao na veci (citaj jeftiniji) FHD, ionako je signal 576 linija za SD i 1080 za FHD, gde su FHD redji kod kablovskih operatera. Situacija dosta bolja ako imate tanjir i koristite DVB-S tjuner, ima dosta free to air u FHD.
Ako se planira neki android box ili nesto slicno, a taj TV je jedini u kuci - mozda vredi i 4K.

Inace, cinjenica je da proizvodjaci stipaju gde god mogu, pa su sad FHD modeli (jeftiniji) losijeg kvaliteta izrade od UHD (jeftinijih). Cinjenica je i da su svi UHD koje videh istovremeno i SMART, pa moze da pomogne u odabiru (mada bih ja licno voleo da ponude nesto jeftiniji UHD bez SMART-a).
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma veruj mi da li vredi. Da znam da vredi necemu ja bih ga prvi uzeo. Jer koliko sam shvatio, ako ti treba za sport ili neke brze scene, treba ti 3-4 hiljade eura za TV. Nekada si mogao da kupis vrhunsku plazmu za 700-800e, sada za TV tog kvaliteta ti treba mnogo mnogo vise. Drugar je kupio neki Samsung 55" od 2000e i fudbal na njemu izgleda ocajno. Mora da se ukljuci ono soap opera effect njesra, ali onda pola utakmice mozes da propustis jer preskace gomilu frejmova, slika se lomi. Ako iskljucis, negledljivo je. Znaci, ako hoces hardversko resenje za odlicnu i brzu sliku, bez 3-4k eura nemoj da razmisljas. Onda se mislim, kada vec kupujem djubre za 500-600-700 eura, zasto ne bih uzeo neki Vox, Fox, Alpha ili nesto tome slicno.
 
Nemam pojma veruj mi da li vredi. Da znam da vredi necemu ja bih ga prvi uzeo. Jer koliko sam shvatio, ako ti treba za sport ili neke brze scene, treba ti 3-4 hiljade eura za TV. Nekada si mogao da kupis vrhunsku plazmu za 700-800e, sada za TV tog kvaliteta ti treba mnogo mnogo vise. Drugar je kupio neki Samsung 55" od 2000e i fudbal na njemu izgleda ocajno. Mora da se ukljuci ono soap opera effect njesra, ali onda pola utakmice mozes da propustis jer preskace gomilu frejmova, slika se lomi. Ako iskljucis, negledljivo je. Znaci, ako hoces hardversko resenje za odlicnu i brzu sliku, bez 3-4k eura nemoj da razmisljas. Onda se mislim, kada vec kupujem djubre za 500-600-700 eura, zasto ne bih uzeo neki Vox, Fox, Alpha ili nesto tome slicno.

Pazi na mom Samsungu sport klub, arena i rts hd vrhunski rade, bez seckanja ili preskakanja, minimalno su ukljuceni filteri za brze scene cisto reda radi i slika je fantasticna, ako je preterao sa soap opera effect, neka smanji malo i podesi i bice to kako treba.

Za @calexx ako neces da das vise od 55k idi na 49 full hd i skrati muke, bice ti lakse, mnogo ces bolje spavati a za 4K bice vremena kada budes imao mesta za veci TV


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemam pojma veruj mi da li vredi. Da znam da vredi necemu ja bih ga prvi uzeo. Jer koliko sam shvatio, ako ti treba za sport ili neke brze scene, treba ti 3-4 hiljade eura za TV. Nekada si mogao da kupis vrhunsku plazmu za 700-800e, sada za TV tog kvaliteta ti treba mnogo mnogo vise. Drugar je kupio neki Samsung 55" od 2000e i fudbal na njemu izgleda ocajno. Mora da se ukljuci ono soap opera effect njesra, ali onda pola utakmice mozes da propustis jer preskace gomilu frejmova, slika se lomi. Ako iskljucis, negledljivo je. Znaci, ako hoces hardversko resenje za odlicnu i brzu sliku, bez 3-4k eura nemoj da razmisljas. Onda se mislim, kada vec kupujem djubre za 500-600-700 eura, zasto ne bih uzeo neki Vox, Fox, Alpha ili nesto tome slicno.

i to sto kazes.. ovaj vox ima 1000 cmp sta mu je to osvezavanje? jel to ok za uhd tv... vidim da kod nekih tv stoje oznake pored hz i cmp ppi jel to sve isto.. ili ne
 
@Marko1996 Mogu li da čujem tvoje mišljenje o samsungu 43m5572? Već me je vojvoda savjetovao za taj, nego da čujem i ti šta misliš, jer vjerujem da si ga uživo gledao u tom tvom dućanu :D Je li mali taj tv, gledao bih sa nekih ~2.5m? Razmišljao sam da pucam na 49" verziju, ali izgleda da je u njemu ips panel...plus, ovaj 43 je na nekoj akciji u hrvatskoj, sa povratom pdv-a bi me izašao ~360€, što mislim da je baš super cijena. Šta ti misliš?
 
Evo ja da kažem neka prva iskustva sa Samsungovim 55MU6100. Mada dosta kratko gledao da bih neke veće utiske imao.
TV stoji na komodi i udaljenost gledanja je na nekih 3m,momda i više. Čini mi se malo prevelik ili je to dok se ne naviknem. Ali lako je moguće da ga ipak zakačim na zid kako bi bio bar malo dalji. Kad se priviknem mogu ga vratiti na komodu. [emoji846]
Što se tiče slike. Hm. Ne znam. Možda sam očekivao više. Odnosno nisam mislio da ću imati probijanja po uglovima. Što možda ne smeta nekom ko ne primećuje ali meni bode oči. Ne znam da li bih uopšte mogao kao da se žalim?
Na RTCG sinoć bila neka utakmica to je katastrofalno. Ali bukvalno ne može da se gleda! SK HD je dosta ok. Mada kažem nisam previše vremena proveo gledajući.
U suštini HD kanali su ok ali se i tu da primijetiti da može to dosta bolje. Pustio i nekoliko snimaka 4k sa YouTube i mislim da je to odlično. Bar za mene koji se prvi put susrijećem sa 4k.
Smart opcije i prolazak kroz njih je sasvim ok i daljinski koji ima mikrofon funkcioniše dosta dobro. Tim sam baš zadovoljan. Ustvari to je i ono zbog čega sam prelomio da uzmem Samsung a ne Sony.
Kad smo već kod Sonya probao sam i PS4. Odigrali ja i kum nekoliko utakmica Pesa i sve je super i ok osim sjeckanja kod prekida npr. Ne znam da li to mora tako ili može da se podesi. Što se podešavanja tiče ništa nisam čačkao jer nisam imao vremena.
To je to otprilike za početak.

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
A da li bih mogao da se žalim kod prodavca zbog ovih probijanja? Kakav su iskustva sa tim.
Najjače je što sam tek sad vidio na Rtingsu (u komentarima za ovaj model) da izgleda samo ovaj od 55" nije VA već PLS. Kako to da znam? Znam da mi je sad svejedno ali eto čisto da znam.
I mislim da vam treba baš velika prostorija gdje se gleda tv od 55" da bi vam kao smetali uglovi gledanja. Jer ja kapiram na ovom mom da gdje god da sjednem opet sam na sredini. [emoji23][emoji23]

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
@Marko1996 Mogu li da čujem tvoje mišljenje o samsungu 43m5572? Već me je vojvoda savjetovao za taj, nego da čujem i ti šta misliš, jer vjerujem da si ga uživo gledao u tom tvom dućanu :D Je li mali taj tv, gledao bih sa nekih ~2.5m? Razmišljao sam da pucam na 49" verziju, ali izgleda da je u njemu ips panel...plus, ovaj 43 je na nekoj akciji u hrvatskoj, sa povratom pdv-a bi me izašao ~360€, što mislim da je baš super cijena. Šta ti misliš?

Obican full hd TV, naslednik proslogodisnjeg K5572 najboljeg Full hd tva po meni iz prosle godine, fura 360 stepeni dizajn, moj drug ima 49inc K5572 odlican televizor za prosecnog korisnika uz brz smart. Deluje mi samo da su oznake promenili i softver, a sve ostalo isto i ubacili 43inc umesto 40inc varijante iz prosle god... pazi ja nisam imao prilike da vidim taj model u radnji, ali po meni za te pare neces naci bolji i ja ti ga toplo preporucujem e sad cenim da je VA panel ali nisam toliko istrazio, ti baci pogled u radnji gde budes kupovao, i zavrsavaj posao [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne bih se bas slozio , ja sam prosle godine uzeo panasonik 50ds630 ,i izuzetno sam zadovoljan ,full hd sa pravih 120 herca ,platio ga oko 750 evra.Odlican za sport ,i filmove.Naravno ja i klinac ga najvise koristimo za ps4,Pojavi se poneki dobar primerak i po povoljnoj ceni,kao sto je i slucaj od prosle godine sa sony serijom w755c/w800.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno