Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam jos nista odlucio. Ne znam kakvi su novi Sony modeli, bitan mi je kvalitet slike, a Philips izgleda im malo problem sa kontrastom?

Pa svi televizori sa IPS panelima, imaju ponešto problema sa kontrastom. Ali svejedno je razlika između televizorima sa IPS panelima. Recimo Philips model 6501, ti je između najboljima što se tiče televizora sa IPS panelima. Ako gledamo kontrast, zatemnenje itd..Jer ima AS-IPS panel a pored toga i Direct-Led panel sa veoma dobrim zatemnenjem. I pored toga ima i Ambilight, tako, da je slika i u mraku veoma dobra. Lg televizori su tu osjetno slabiji..Jedino još Sony model XD7005 može parirat modelu 6501.Ali ko oče stvarno najbolji kontrast, onda jedino koji model sa VA panelom. Ali treba reči, da nije sve u kontrastu, jer se kod televizora gleda više parametra za kvalitetnu sliku, a ne samo kontrast..
 
To je to... Ja sam zadovoljan mojim VA panelom na LGju, ali definitivno je savršen samo direkt ispred. Očekivao sam to i nisam se pokajao. Crne su fantastične i kontrast generalno ne mogu da zamjerim ni trunku... Sve dok si u tom magičnom rasponu.
 
Nemoj da kupuješ philips ni slučajno. Na prvom mestu su krševi, bagoviti, sa komponentama koje crkavaju čim tv izađe iz garancije.

Molim te nemoj, da praviš slabu reklamu jer su danas svi televizori isti, svejedno na proizvođača...Jer upotrebljavaju sličnu Hardwersku tehnologiju.. Jedino procesori su različiti kod različitih proizvođača..Ja ti to kažem iz prve ruke, dok ti pričaš na pamet..A možeš i kupit televizor za 3000 evra, pa če ti se desit, da če se ti pokvarit več prvu ili drugu godinu..A nije bilo malo primjera, kad se pokvario več posle par mjeseci..Tako, da danes nema nikakve garancije svejedno na prizvođača, kako dugo , če televizor da radi..Tako, da što se tiče tog pitanja, bezveze, da pametujete..
 
Ovaj mi je sony sad zapao za oko 43xe8005, ima ga na kp za 800 evra.
Inace nisam rekao za sta mi treba TV. Trebao bi mi za deciju sobu, ali bih ga iznosio i napolje na terasu, pa mi je bitno preko dana da mu je slika ok.
Zato mi treba da je android, da ne vucem sa njim d3 box, nego samo struju i na wifi kodi da gledam...
 
^ Ko je pominjao trajanje garancije?

A i svejedno je krš nema dalje, bolji je i VoX, FoX, Tesla... moraju da plaćaju ljude, da ih reklamiraju i kuju u zvezde po FB-u, instagramu, forumima.. da bi to đubre bilo ko kupovao.

Pa pogledaj ne dobijam ja ništa, da pravim dobru reklamu..:D Več oču, da pojedincima otvorim oči, i pomogmnem oko izbora televizora..Da dobiju najviše za pare, za koje kupuju televizor..To je sva poanta.
Poenta tvog života.. da pomažeš drugima pri izboru TV-a. Nije zbog para?
 
Poslednja izmena:
Možda nema veze ni sa čim, ali moji su prije koju godinu uzeli Phillips 32" FullHD... TV je kratko radio OK, ali je ubrzo počeo jako da brljavi i usporava pri bilo kojoj komandi. Apdejtovao sam mu firmware sve po uputstvu na posljednji, pa je opet radio kratko ok, dok nije počeo opet da brljavi. Mojima prekipi i ćale odluči da vraća smeće iz istih stopa. U radnji su bukvalno bez sekunde priče uzeli TV i dali LG uz doplatu umjesto njega.
 
I ja imam loše iskustvo sa 2 Philips TV-a. Jedno lično i jedno kod roditelja.
Od tada ih obilazim u širokom luku.
 
@ forum1nick
@ Roy Fokker

Pa pogledajta ja sam imao prvi Philips 5 godina, i još je radio. Sada imam več drugi, prošlogodišnji model i sve radi kako treba..I moji obiteljski prijatelji, imaju Philips televizore več po 2 ili 3 godine pa nemaju problema..Što je bilo problema sa Philipsom prošlih godina, je bilo sa Softwerom, a što se tiče Hardwerske tehnologije nije ništa lošija, nego u drugim televizorima ostalih proizvođaća..! Ali neznam kakvu kvalitetu televizora vama šalju u Srbiju, ali u Sloveniji , Hrvatskoj, Avstriji itd..su ljudi veoma zadovolnji tim televizorima. Ima više problema sa Samsungima, nego sa kojim drugim proizvođačima. Pa i Lg, Sony, Panasonic imaju isto podosta problema..Kao što sam več napisao nešto puta, pa , da napišem još poslednji put.Svi koriste danas uglavnom sličnu Hardwersku tehnologiju, koje prave 2 ili 3 velike tvrtke, koje onda prodaju ove komponente tim proizvođačima.Od matičnih ploča, napajalnih ploča, konektora za panele itd..Jedino što još ti proizvođači televizora prave sami, su procesori, i paneli, pa još panele uglavnom kupuju od drugih tvrtka. Panele jedino proizvodi sam Lg i Philips i nešto Samsung. Tako, da se danas kvare uglavnom svi televizori isto..I kao što sam več napisao, danas moraš imat i ponešto sreče kod televizora..Jer nijedan televizor nije identičan drugome, kod same proizvodnje..I to što sta vas dvoje napisala, da imata ili sta imala ponešto problema sa Philipsom, ne znači ništa..Jer kad se prodaje više od miljun televizora ljetno, onda svakako, da ne mogu biti svi bez problema, jer onda nam ne trebaju više servisi..A mogu , da i kažem, da na naš servis stižu televizori različitih proizvođača, u negdje jednakim procentima.! Ove godine treba upozorit, da je bilo najviše vračeno Samsung televizora, zbog problema sa zadnjom stranicom i mrtvim pixlima.Pa niko nema loše mišljenje o Samsungu, več kritizirate Philips koji je Amerika za Samsung što se tiče tih parametra.. Tako, da ovdje mogu pojedinci i dalje pametovat oko kvaliteta televizora..
 
Poslednja izmena:
Ipak se odlučio za veći TV, pa će štrčati iz police i pokrivati susedne :D

Uži izbor je spao na ovo:
1. LG 43LH604V (PMI 900)
2. LG 43LH590V (PMI 450)
3. LG 43LH609V (PMI 900)
4. LG 43LH595V (PMI 450)

Šta je pametno uzeti?
Da potsetim da se gleda pravo, da traži što bolju sliku i crnu (IPS su svi koliko vidim pa makar da izabere manje zlo) i da će cast-ovati sve sa telefona i laptopa.

Ako nije smart onda bi uzeo i neki od android boxova. Možda naruči preko aliexpress-a i sličnih ili u radnji uzme neki od sledećih:
1. X96 TV Box
2. Xiaomi Mi Box 3S 2GB + 8GB Европейская версия
3. Xiaomi Mi Box 3C 1GB + 4GB
4. Xiaomi Mi Box 3 Pro 4k 2 Gb
5. Xiaomi Mi Box 3 4k 1 Gb
 
@majstorslo uboo si pravu stvar - to što šalju u SLO i HR, Austriju, je u odnosu na Srbiju nebo i zemlja.
 
@majstorslo uboo si pravu stvar - to što šalju u SLO i HR, Austriju, je u odnosu na Srbiju nebo i zemlja.

Pa najvjerovatnije je tako, jer drugog objašnjenja nema..Svakako, da se prave razlike za različita tržišča to je meni jasno..Ali ipak bi trebali kod vas, da se dobije nekakva solidna kvaliteta stvari , ovdje ne mislim samo na televizore..Najbolje je, da uzimate preko KP, tamo vidim, da jedan prodaje Philips televizore uvožene iz Njemačke. Pa i druge firme se vjerovatno mogu dobit na taj način. A to što vi najvjerovatnije dobivate nešto slabiju kvalitetu stvari, to su uglavnom krivi vaši distributeri..
 
Poslednja izmena:
Mnoge okolnosti i ljudi su krivi, ali je to priča za drugu temu...
 
Pošto je zbog moguće selidbe odložena kupovina tv, skupio bih jos novca i dao malo više za tv. Ozbiljno sam se zakačio za KS7000. Sta mislite o tom modelu?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pošto je zbog moguće selidbe odložena kupovina tv, skupio bih jos novca i dao malo više za tv. Ozbiljno sam se zakačio za KS7000. Sta mislite o tom modelu?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Pusti ovog trolera i uzmi slobodno taj TV, jeste bilo mrtvih piksela i problema sa zadnjom stranicom kod pojedinačnih komada ali oni nisu pravilo.
 
@ Martin Mystere

Samo na kratko. Kako znaš koliko je stvarno bilo problema sa tim modelima, kad se ne baviš televizorima..A ja mogu iz prve ruke , da ti kažem, da je bilo puno problema sa stražnjom stranicom.Kod nas, smo vratili nazad čitave dve serije tih modela..A i što se tiče mrtvih pixla, je bilo problema ali jeste ne toliko koliko sa stranicom..
A sada možete opet pojedinci, da pametujete dalje..:D
 
Hajde ne troluj više, majke ti.

Eto, ja sam ovde pričao sa čovekom koji radi u najvećem lancu prodavnica tehničke robe u Srbiji i kaže da nisu imali nijedan (nula, zero, nada, ničevo) komada tog modela koji su vraćeni zbog tih problema. A i ovde imaš ljude koji su kupili taj model i nisu imali problema. Ili kod nas u Srbiji dovoze dobre Samsung televizore a krš Philips dok je kod vas u Sloveniji obrnuto ili si ti taj koji pametuje. Znaš drugima da spočitavaš kako je tamo ovako ili onako ali ako se neko usudi da kaže da je imao nekog problema sa Philipsom odmah skačeš kao oparen da objasniš da ne znaju šta pričaju... Objektivnost pre svega.

Naposletku, pošto on kupuje ovde a ne u Sloveniji, ne znam koliko ima veze to što ste tamo vratili dve serije kad ovde toga nije bilo.

A ako ti admini opet progledaju kroz prste zbog direktnog vređanja člana, jer je uvredio komad plastike, pa makar to bio i ljubljeni Philips, onda svaka čast i tebi i njima.
 
Aj batalite više ta dečija prepucavanja

Ako se sa nečijim mišljenjem ne slažete, sada imate reputaciju pa mu dajte negativnu ocenu.
Ako smatrate da neko krši pravila foruma, report dugme i prijavite.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Posto mi ne odgovara niko,postavicu ovde.
Sta je najbolje za cenu/performanse,zelim sto povoljnije da kupim.
Nakon gledanja vise testova tv-a i citanja foruma i dalje sam u nekoj vrsti dileme.
Kupujem tv od oko 40 inca.
Budzet 300-400e.
Izbor je pao na:
Samsung 40k5600 400e
Sony kdl40wd650 400e
Lg 43uh603 400e
Lg 43lh541 300e
Samsung 40j5100 290e
U 4k nemam sta da gledam osim youtube,tako da mi i nije potreban.
Od ovih 5 samo ova 2 Lg-a imaju dvb s2 i h265 citaju,da li je to ogromna prednost?
Moze li neko da mi kaze koji je ovde tv najbolji sto se tice kvaliteta slike i cena/performanse.
Namena:kavlovska,usb filmovi.
Pozdrav.
 
Pogledaj i 43LH630, odličan model FHD smart televzora sa kvalitetnim IPS ekranom i metalnim kućištem. Ukoliko ne ideš na smart opciju, ono što bih ja preporučio je LH541V ili neki Sony ali samo sa AS-IPS panelom isključivo jer im je AMVA katastrofalan. Kod samsunga nikako J seriju !
 
Koja je razlika izmedju ova va modela?

55xd8005. 1050€
55xd8505 1170€

120 razlike nije bas tako beznacajno. Preptostvljam da su oba 10-bitni HDR?
 
Glavna razlika izmedju njih je sto ovaj 85xx serija ima 120hz backlight, a 80xx ima 60hz. Bolji soap opera effekat, bolji black frame insertion, i mogucnost koriscenja 1080p120 rezolucije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno