Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
e hvala ti..iako si me sad demotivisao od dobrog tv...posto mi je moj lg 42" prihvatlji kao monitor(ne savrsen ali prihvatljiv)....mozda onda samo kupim neki krsh vox fox i slicno kao sekundarni TV kad LG koristim kao monitor
 
Pazi, ja kucam kako jeste, a ne marketinške bajke koje neki ovde iznose ;).

Znači, proveriš pre kupovine, ako je sve u redu, kupuj. Ako nije, zaobiđi.

Svi TV-i bez obzira koliko novca da izdvojiš su pogođeni određenim problemima/defektima.
Ako misliš da TV-i od 1.500+ ojra nemaju problema ;)...

Iz nekog ličnog iskustva iz mog okruženja i gledanja po ovdašnjim marketima, Vox je bolji
od Foxa (kvalitet slike), a rekao bih i od ovih drugih jeftinih. Ovo je lično zapažanje na
limitiranoj ponudi izloženih i kupljenih modela, a ne činjenica potkrepljena profesionalnim
testiranjem.
 
Poslednja izmena:
Stigao mi LG 49LH510V, dopada mi se. Samo sam ja navikao sa kompa da preko vga pustam sliku na starom tvu i sada mi preko hdmi nekako cudno, kao da imam trip da je mutno i drugačije boje. Treba li nesto da se podesava ili sam se ja jednostavno navikao na drugačije, pa mi ovo sada cudno?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Pa sad, veličina TV-a, pa daljina sa koje gledaš, pa treba malo i podesiti sliku na TV-u ;).

Pošto imaš Radeon, Full RGB bi morao da radi od starta (kod GeForce kartica postoji čuveni Limited RGB bug).

Ako nemaš ovaj nov ReLive drajver, pokreni CCC.exe (Radeon Additional Settings) i u Pixel Format mora da ti bude:
RGB 4:4:4 Pixel Format PC Standard (Full RGB)

Za kalibraciju koristi:
Eizo MonitorTest
I/ili sledeći sajt:
http://www.lagom.nl/lcd-test/
 
Poslednja izmena:
@nemanja ja bih ipak da mi tvoja baba to potvrdi posto tvoja rec nema neko znacenje :d
znaci dokazali ste da ste trolovi i da ne znate nista da kazete na datu temu. Poštujem, nije lako priznati da nemaš pojma :) (pogledaj vojvodin primer i bolje cuti ako nemas sta pametno da kazes, mada bi ti tad nonstop cutao :d) vraćamo se na temu

Stigao mi LG 49LH510V, dopada mi se. Samo sam ja navikao sa kompa da preko vga pustam sliku na starom tvu i sada mi preko hdmi nekako cudno, kao da imam trip da je mutno i drugačije boje. Treba li nesto da se podesava ili sam se ja jednostavno navikao na drugačije, pa mi ovo sada cudno?

moras na tv-u da podesis sliku, ne tripujes se. Preko VGA će imati čistiju sliku (sećam se da sam davno imao sličan problem i da sam jedva podesio da bude priblizno kao vga ali ne i isto,bio je isto fhd tv). Vidi koje parametre ima tvoj TV za input, zatim oštrina slike... i pošto nemam amd, pogledaj podešavanja u driveru kao sto je rekao vojvoda.
 
Poslednja izmena:
Podesio sam taj full rgb u catalistu. Mogu i nvidia kartu da ubacim, imam neku 9600gt, sa hdmi na dvi adapterom. :)
Cisto da vidim da li se razlikuje slika na nvidia karti.
A kako si podesio na kraju, sta si menjao? Noob sam u ovome, mozda postavljam glupa pitanja, ne znam krastavac.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
imas u opcijama slike da podesavas ostrinu,rgb... ne znam tacno koje opcije ima tvoj tv. Zatim vidi da li imas opciju da promenis input source za hdmi da ti bude PC (zaboravio sam kako bese valjda se drzi neko dugme ili imas u meniju). Ako nista ne uspes ,a koristis tv za pc (web,text...) onda bolje povezi preko vga ako imas prikljucak jer ti tv ne podrzava neke stvari.
 
@ Roberto_Baggio

Pošto je Full RGB, onda je sve u redu.

Ne znam na kojoj daljini sediš, ali ako sediš na, lupam, pola metra, normalno da lika neće biti sjajna na 49" 1080p :).

Idealna razdaljina gledanja je ~2 m za 49" 1080p.

Za kalibraciju, pokreni taj Eizo program i prati uputstva iz programa koja su prilično prosta.

Pogledaj i ovde podešavanja na rtingu za 500 seriju. Trebalo bi da pomogne kol'ko tol'ko:
http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/lh5000/settings

Dopuna
Jeste, treba promeniti i izvor HDMI-ja na PC. Totalno zaboravio :S:...
Kod mene na Samsungu je DVI PC.
 
Poslednja izmena:
E bravo, ima da se podesi za hdmi input label, ima da se bira dosta stvari, ali od tih stvari jedino menja nesto na game, pc i hd-dvd. Znaci kazes da stavim na PC.
Od posesavanja za sliku imam: backlight, conrast, brightness, sharpness, colour, tint, color temperature.

EDIT: Nemam vga, samo hdmi i scart, malo je osakacen sa ulazima, ali resice se to hdmi switchom, posluzice.

Hvala Duke! Sada cu probati.

Ne mislim da je mutna slika, slika mi je super, nego kao da text ima neku senku na ikonicama i to mi se cini kao da je mutno. Inace film i pes mi je super.


EDIT2: Uradio sam to sto ste rekli, prebacio na PC mode u HDMI podesavanju. Onda sam prebacio na cinema mod sto kaze na ovom linku i sada mi je bas prijatna slika, onu zamucenost ni ne primecujem vise. Malo ona podesavanja kao sa linka izmenio i sada je super. Sharpness mi je izgleda najvise smetao tu, kada sam smanjio to dobio sam ono sto zelim.
 
Poslednja izmena:
super stavi na PC, poigraj se sa sharpnessom i to je to ne moze bolje.


edit: odlicno :)

@vojvoda
nije toliko do velicine ekrana (ne kazem da nema veze) jer se secam kada sam ja povezivao na istom tvu koji ima vga i hdmi slika preko vga je bila cistija nego preko hdmi. Mora da se cacka.
 
Poslednja izmena:
A sta mu on to uradi kada se prebaci na PC? Vidim da promeni nesto, ne znam tacno sta. Stavio sam na PC.

@MarkoZ, u pravu si. Sharpness je stavka koja mi treba. 25 po defaultu mi je mnogo, a 0 kao sto kazu na ovom linku mi je malo. Nekih 10,15 mi odgovara :)
 
PC mod onemogucava neke napredne opcije slike i time smanjuje input lag, kao i skalira sliku u nativnoj rezoluciji i time sprecava overscan.

edit: vidi u opcijama slike jos da li imas podesavanje za full color ili wide color...
 
Poslednja izmena:
Aha, jasno sada.

Nemam nista od toga, mada meni se ovako svidja bas. Bela boja nije tako jaka kao na Standard, Vivid ili Sport modu. Prijatna je za oci bas.

Hvala na pomoci ljudi!
 
@ Roberto_Baggio

Game (konzole) i PC mod „ubiju“ razna „sra**a“ koje proizvođači dodaju da „poboljšaju“ prikaz slike. To je sasvim u redu za TV program
i tako to, ali to dodaje ogroman input lag (zato što procesor dodatno obrađuje sliku) plus za PC upotrebu problemi zvani 4:4:4 i overscan.
 
Hvala vam puno na objasnjenju i pomoci! Skockao sam sliku lepo sada po svom ukusu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Na temi „Spisak monitora sa IPS panelima“ sam otkucao veliku poruku sa preporukama za Sonijeve IPS UHD TV-e
kao zamene za PC monitor.

Biće poruka i na VA temi.

Hvala DieH@rdu čija poruka mi je skrenula pažnju.
 
Jedan je zavrsio na nedeljnom odmoru, a drugum fali par poena za vecni pocinak.

Imate ljudi pm, imate telefone, klupe, kafane restorane, pa se nadjite i lepo raspravite licne nedoumice.

Hvala
 
Philips 43PUS6101/12. NIsam nigde nasao nista o ovom tv. Da li neko ima? Da li vredi kupiti za 55 000din
Nema testova, ali ga ima dovoljno izloženog po BG-u pa ga možeš lično proveriti ;).

Mogu ti ovako otkucati specifikacije. Čudi me da Philipsov marketar nije...

Ima LG Display 43“ AS-IPS panel, 8-bit, 50/60 Hz, osvetljenost je 350 cd/m2 i trebao bi da je Direct LED.
Po specifikaciji panela, ima standardnu pokrivenost boja, kontrast je 1.200:1, odziv piksela 8 ms (sivo-sivo)
i ima matiran premaz od 1%. Moja pretpostavka je da ovaj panel proizvodi TPV (koji pravi Philips TV-e) pod
licencom za svoje potrebe. Sam po sebi, panel je standardno ok, ali panel je samo pola priče.

Na nemačkom Amazonu imaju četiri recenzije, ali je samo jedan kupac sertifikovan da je kupio na Amazonu.
Ako ne razumeš, koristi prevodioca.
 
Poslednja izmena:
Sajtovi koji profi testiraju TV-e

Ostavljam na ovoj i još druge dve teme, listu sajtova koji testiraju TV-e. Jedino sajtovi koji testiraju sa opremom su relevantni.
Subjektivni utisci i mišljenja su značajna, ali bez opreme su beskorisna. Ako neko zna još neki dobar sajt(ove) na bilo kom jeziku,
neka objavi. Za razliku od testiranja monitora, situacija je dosta slabija, ali srećom neki od tih sajtova za testiranje monitora
testiraju i TV-e.

Sajtovi su grupisani po državama i alfabetskom redu.

Podsećanje da preovladavaju testiranja skupih modela što je proizvođačima u interesu što zbog većih margina što zbog halo efekta (marketing).

HD televizija (Hrvatska)

Rtings.com (Kanada)
Rtings.com YT (Kanada)

AVForums (UK)
HDTVtest (UK)
Trusted Reviews (UK)

CHIP (Nemačka)
HDTV Magazin YT (Nemačka)
PRAD (Nemačka)

FlatpanelsHD (Danska)

Les Numériques (Francuska)

benchmark.pl (Poljska)
HDTV.PL (Poljska)

ProductTest (Rusija)

:wave:
 
Poslednja izmena:
Ostavljam na ovoj i još druge dve teme, listu sajtova koji testiraju TV-e. Jedino sajtovi koji testiraju sa opremom su relevantni.
Subjektivni utisci i mišljenja su značajna, ali bez opreme su beskorisna. Ako neko zna još neki dobar sajt(ove) na bilo kom jeziku,
neka objavi. Za razliku od testiranja monitora, situacija je dosta slabija, ali srećom neki od tih sajtova za testiranje monitora
testiraju i TV-e.

Sajtovi su grupisani po državama i alfabetskom redu.

Podsećanje da preovladavaju testiranja skupih modela što je proizvođačima u interesu što zbog većih margina što zbog halo efekta (marketing).

HD televizija (Hrvatska)

Rtings.com (Kanada)
Rtings.com YT (Kanada)

FlatpanelsHD (Amerika)

AVForums (UK)
HDTVtest (UK)
Trusted Reviews (UK)

CHIP (Nemačka)
HDTV Magazin YT (Nemačka)
PRAD (Nemačka)

Les Numériques (Francuska)

benchmark.pl (Poljska)
HDTV.PL (Poljska)

ProductTest (Rusija)

:wave:

FlatpanelsHD ti je Danski sajt a ne Američki.Samo za informaciju.
 
Hvala na ispravci.

Vidim da je sajt na engleskom i da je im IP adresa američka. Nisam onda ni gledao u Contact.

Sad kad si otkucao vidim da su sve Danci sa danskim e-mail adresama.
 
DukeofSerbia u ranijim postovima reko si da ces napisati nesto i o ovim brendovima sto su za izbegavanje (vox,fox,vivax ...)
Marko1996 kazes da radis u winwin-u konkretno me zanima ovaj model http://www.winwin.rs/televizor-tv-5...ullhd-hdmi-t2-tuner-poklon-nosac-6778752.html verovatno si imao priliku da ga prostudiras.
Neplaniram da kupujem brendirani tv jer Philips (32pfl5522d)koji smo do skoro imali vise je bio u servisu nego kod nas(jos uvek je u servisu).
Potreban mi je tv od 48,49,50" koji ce biti prikcen na komp,gledace se kanali sa obicne antenei gledace se sa udaljenosti oko 3-3,5 metara
Corvux Corax napisi utiske o Skyworth 49E3000 bice mi tvoje misljenje od koristi jer mi je budzet 50000 din
 
Poslednja izmena:
Pa i otkucao sam i to konkretno o Vivaxu da su najpošteniji po pitanju specifikacija ;).
Od balkanskih marki i generalno uopšte, Vivax je najpošteniji. Objave vrednost kontrasta i odmah znate da li je IPS-oliki panel ili VA.
Npr. 40LE74SM je najpopularniji njihov model na eponuda. Na osnovu kontrasta (4.000:1) jasno ko dan da je VA i ako je zaista 40“,
onda je Innoluxov. Ili npr. 32LE74SM koji ima 1.400:1 kontrast. Jasno da je IPS-oliki panel i to ADSDS (BOE) ili S-IPS (LG Display).
I još za primer top model 65LE74T2. Kontrast je 5.000:1. Znači VA (AUO ili Innolux).

Ovo je za obično većinsko pučanstvo/potrošače/kupce potpuno nebitno ;)
Takođe sam i sledeće otkucao:
Iz nekog ličnog iskustva iz mog okruženja i gledanja po ovdašnjim marketima, Vox je bolji
od Foxa (kvalitet slike), a rekao bih i od ovih drugih jeftinih. Ovo je lično zapažanje na
limitiranoj ponudi izloženih i kupljenih modela, a ne činjenica potkrepljena profesionalnim
testiranjem.

Takođe sam kucao i u temi Tesla protiv ostalih "kineza".

Mislim da sam dovoljno otkucao što se tiče ovih budžetskih marki ;).

Može neko da mi veruje, a i ne mora, nije me briga i zato nisam ni kucao, ali pošto si pitao...

Živim u relativno malom mestu gde se može „lako“ upoznati koga treba pa tako i doći do
bitnih informacija o tome šta valja, a šta ne – govorim striktno o kontroli kvaliteta (reklamacije,
kvarovi i tako to).

Da li je moralno u redu da kucam javno na forumu o tome? Naravno da nije. Čak i da jeste,
Sombor nije reprezentativni uzorak. I neka me neko ne pita privatno, neće dobiti odgovor.
Ne bavim se prodajom istih, tako da me ne interesuje osim kada neko iz moga okruženja
kupuje pa me lično pita za savet. Uostalom, ako krene nešto naopako (dobije škart), biće
na forumu „ali vojvoda je rekao...“

I na kraju krajeva, zašto da guram ruku u osinje gnezdo? Toliko lud nisam.

Zato lepo samo mogu preporučiti modele za koje postoje testovi ili makar imam neku predstavu
o čemu se radi (tipa koji je panel potencijalno) :wave:.
 
52686587.jpg
963848770.jpg
Untitled.png

Još cene Sony televizora 2017.

65ΑΕ1 : 5499 €

55AE1 : 3999 €

КD-75ХЕ9405: 5.999 €

КD-65ХЕ9305: 3.699 €

КD-55ХЕ9305: 2.699 €

75ХЕ9005: 4.999 €

65ХЕ9005: 2.799 €

55ХЕ9005: 1.999 €

49ХЕ9005: 1.599 €

75ХЕ8596: 4.499 €

55ХЕ8505: 1.599 €

65ХЕ8505: 2.499 €

55ХЕ8096: 1.399 €

49ХЕ8005: 1.199 €

43ХЕ8005: 999 €
 
Poslednja izmena:
Jel moze preporuka za TV do 50 inca?
Trenutno imam ovaj iz potpisa,on mi je ujedno i monitor.
Planiram da predjem na vecu dijagonalu,do 50 inca,a budzet je plafon 650E kod madjara.

Karakteristike,sto bolja slika da bude,sto manji lag zbog igrica,mada u poslednje dve godine samo PES i Witchera igram,smart mi nije obavezan.
Takodje imam i satelitsku televiziju na kojoj ima dosta HD kanala...

Dakle ,650e,50 inca,sta moze da se uzme za ove pare?
Hvala.
FHD modeli su truba od prošle godine. „Samo“ UHD...

Prva i najskuplja preporuka bi bila Sony KD-49XD7005 (AS-IPS).
Rtings.com test.
Oni su model preporučili kao najbolji budžetski za PC upotrebu, iako je njihov primerak (ne znam da li je ovako kod svih) imao problem
sa zadržavanjem slike. Njihovi komentari:
The Sony X700D does present some image retention. The retention is pretty strong and you can easily make out the original picture from
the test video. Some retention is still present after 10 minutes of recovery, even if it is very faint. The image retention is not permanent,
but is definitely lasting longer than on other IPS TVs.
This is one of the worse image retention that we have seen on a LED TV. The image retention will be visible after watching a TV show in
4:3, a letter box movie, a news TV show with a static banner and even sport channel with static scoring banner. Note that the image
retention will fade completely with time.

Pa je onda neko još pitao u vezi toga (skroz zna dnu):
Image retention isn't a huge problem. It's only noticeable when part of the screen has showed the same thing for a long time, such as
the score board when watching sports, the HUD in some video games or Windows elements when the TV is used as a PC monitor. Even
then it's only a minor annoyance. If you're watching TV or movies the scene changes very frequently so you shouldn't notice any burn in.

Ne znam odakle si, ali ako si iz mesta ili okoline gde ovi sa kp-a prodaju, obavezno lično preuzimanje. Imaju YT snimci i nisam primetio
taj problem. Otkucao sam zašto su Sonijevi TV-i najbolji za PC upotrebu. Input lag jedino niži imaju većina Samsungovih modela (ali
su slabiji po drugim parametrima) i poneki LG. Dakle, ako primerak nema problema sa zadržavanjem slike, ovo je najbolji izbor.


Druga i najjeftinija preporuka je Philips 49PUS6401 (AS-IPS).
HDTV Polska test.


Kakav je Samsung UE49KU6400 (treća preporuka)? Pojma nemam osim da je VA panel. Skoro sigurno ima nizak input lag (najniži
od svih) kao i svi KU (i generalno Samsungovi UHD) modeli.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno