Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Haha, dobro, nisu bas toliko stariji - 53/56 godina :D

Ja bih ipak nesto vece da im nabavim. Od svega sto sam video, moj favorit je LG 43LH510V. Isto IPS, Direct LED. Na KP je prilicno povoljan, za razliku od prodavnica.

Hvala na pomoci ;)
Poznata marka, velik, Direct LED, IPS (široki uglovi gledanja)...

Ma biće to sve u redu ;).
 
Za te pare oled 65 inča ne može da nađe. Jedino da uzme 55 inča što je možda i bolje rešenje.

pale su cene, pred izlazak 2017 linije... moze i 65 inca, b6j zavisi gde trazi... U svakom slucaju i da uzme 55b6j proci ce 1000e jeftinije, a opet ce imati bolji tv od bilo kog lcd-a danas...
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo 49KS7000 na KP pre 2 meseca i utisci su fenomenalni, slika je perverzija, igre na Xbox One izgledaju mnogo dobro, vidi se koliko znaci sam TV za konzolu koja nije previse jaka, filmovi takodje, crna boja savrsena (prodavac od kog sam kupio kaze da KS serija ide mnogo dobro u odnosu na LG ekvivalente pa i na OLED u broju prodatih primeraka), a kada pustis HDR materijal i on podigne maks osvetljenje tek tad ulazis u drugu dimenziju i sad mi je zao sto imam fat Xbox koji ne podrzava HDR, a imam i Forzu Horizon 3 i Ghost Recon Wildlands koji podrzavaju HDR, a mrzi me da prodajem da bih uzeo Slim varijantu, jer i ovako igre izgledaju bolesno dobro... ako neko ima pitanja tu sam a @DukeofSerbia molim vas da mi kazete par detalja oko mog tv-a, mislim na panel i te specs stvarcice :D inace posto sam u maloprodaji kinezi kao Skyworth lose prolaze jer ljudi ne znaju za njih, pre idu na Vox Fox Teslu i Vivax jer su bar malo culi o njima ili imaju vec nesto od njih.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
OK, nije bilo najjasnije kako misliš puštati video fajlove. Za „pametni“ 32“ FHD će ti morati neko drugi uskočiti,
bežično puštanje fajlova nije moj fah kao ni „pametne“ platforme.

Dobro si shvatila, ~49“ UHD na 3m je na granici upotrebljivog.

E sad, 49-50“ do 110k…

Sony KDL-50W755C za 90k.

Veliki test na rtings (W755C je W805C kome je softverski deaktiviran 3D – sve ostalo je 100% isto).

Na ovom forumu ima nekoliko super zadovoljnih korisnika. Te dve serije su najbolji Sonijevi FHD modeli koji su još
dostupni (poslednje zalihe). Ovi novi WD modeli iz 2016. su puno lošiji.
I nadam se da ga imaju na stanju da nisu oglasi fiktivni.

Hvala na predlogu. Odlican info. :)
Ima li jos neko sa predlogom za 49-50" & 32" ?
 
Ja sam uzeo 49KS7000 na KP pre 2 meseca i utisci su fenomenalni, slika je perverzija, igre na Xbox One izgledaju mnogo dobro, vidi se koliko znaci sam TV za konzolu koja nije previse jaka, filmovi takodje, crna boja savrsena (prodavac od kog sam kupio kaze da KS serija ide mnogo dobro u odnosu na LG ekvivalente pa i na OLED u broju prodatih primeraka), a kada pustis HDR materijal i on podigne maks osvetljenje tek tad ulazis u drugu dimenziju i sad mi je zao sto imam fat Xbox koji ne podrzava HDR, a imam i Forzu Horizon 3 i Ghost Recon Wildlands koji podrzavaju HDR, a mrzi me da prodajem da bih uzeo Slim varijantu, jer i ovako igre izgledaju bolesno dobro... ako neko ima pitanja tu sam a @DukeofSerbia molim vas da mi kazete par detalja oko mog tv-a, mislim na panel i te specs stvarcice :D inace posto sam u maloprodaji kinezi kao Skyworth lose prolaze jer ljudi ne znaju za njih, pre idu na Vox Fox Teslu i Vivax jer su bar malo culi o njima ili imaju vec nesto od njih.

Sent from my iPad using Tapatalk

:) pa normlano da se vise prodaje od oled-a kad je oled skuplji duplo od tog :) ali je zato tako isto nekoliko puta bolji...
 
Kakva je situacija sa Sony XD8005? On je nešto skuplji od Samsung 50KU6072, pa. Mr. Zanima ima li smisla štedeti za razliku

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Sony KD-49XD8005 ima LG Display S-IPS panel (10-bita (8-bit+FRC), 50/60 Hz). Na rtings postoji detaljan test ovoga modela,
ali su oni testirali 43“ verziju koja ima AMVA3 panel (49“ i 55“ su S-IPS) tako da ne vredi da ti ostavim link. Input lag mu je
~33 ms (1080p) i ~35 ms (UHD). To je sasvim solidan rezultat. Ovo važi zato što panel nema veze sa input lagom.

Kompletna Samsungova KU6000 serija ima VA panele. 50“ bi morao da bude S-MVA (Innolux). Da ne dosađujem sa
specifikacijama panela (50/60 Hz je sigurno)… Za taj model ne mogu naći ni jedan test.
 
Hvala na predlogu. Odlican info. :)
Ima li jos neko sa predlogom za 49-50" & 32" ?
Nema problema. Teško će ti dati neko bolji predlog do 50“ (osim ako nema IPS panel), zato što nema bolje tj. to je najbolje.

Jesam dosadan :), ali W755C/W805C imaju najbolji AMVA3 FHD panel na pravih 100/120 Hz koji se više ne proizvodi :(
To ti je sami vrh FHD VA tehnologije koji se još može kupiti dok ima na zalihama. Sve inovacije su rezervisane za UHD panele.
Zbog toga ta dva Sonijeva modela imaju visoku cenu, al‘ imaju i najbolji mogući panel.

I zbog tog panela su odlični za sport i još perfektno puštaju 24p materijal sa svih izvora, a mnogi puno skuplji TV-i imaju
problema sa time :S:. Ovo ti je bitno zato što planiraš da gledaš filmove i serije, a oni su snimani na 24p (to je standard).

I dnevno podsećanje da Sonijevi TV-i jedini nemaju PWM za regulaciju pozadinskog LED osvetljenja što znači da ne trepere.
Takođe pri nižem osvetljenjenu ekrana PWM dovodi do artifakta u pokretu.
 
Ja sam uzeo 49KS7000 na KP pre 2 meseca i utisci su fenomenalni, slika je perverzija, igre na Xbox One izgledaju mnogo dobro, vidi se koliko znaci sam TV za konzolu koja nije previse jaka, filmovi takodje, crna boja savrsena (prodavac od kog sam kupio kaze da KS serija ide mnogo dobro u odnosu na LG ekvivalente pa i na OLED u broju prodatih primeraka), a kada pustis HDR materijal i on podigne maks osvetljenje tek tad ulazis u drugu dimenziju i sad mi je zao sto imam fat Xbox koji ne podrzava HDR, a imam i Forzu Horizon 3 i Ghost Recon Wildlands koji podrzavaju HDR, a mrzi me da prodajem da bih uzeo Slim varijantu, jer i ovako igre izgledaju bolesno dobro... ako neko ima pitanja tu sam a @DukeofSerbia molim vas da mi kazete par detalja oko mog tv-a, mislim na panel i te specs stvarcice :D inace posto sam u maloprodaji kinezi kao Skyworth lose prolaze jer ljudi ne znaju za njih, pre idu na Vox Fox Teslu i Vivax jer su bar malo culi o njima ili imaju vec nesto od njih.


Sent from my iPad using Tapatalk
Kompletna KS7000 serija koristi Super-VA panele (Samsung Display). To su 10-bitni paneli (8-bit+FRC?; ne znam) na 100/120 Hz.
Pošto imaju QD pozadinsko osvetljenje, a ne W-LED, ima sigurno proširenu pokrivenost boja (tu su bolji od „savršenog“ OLED-a,
ne puno, ali jesu, morao sam otkucati :d). Nemam ostale specifikacije za panel.

49KS7000 ima izuzetno nizak input lag od samo ~21 ms (Game mod)! To je sami vrh na UHD TV tržištu (najniže testirano je 19 ms
kod UHD TV-a)! Nije ni čudo što je odličan za igranje (plus odličan panel i QD) ;).

Super detaljan test na hdtelevizija ako ga nisi pročitao.

Za Skyworth ništa čudno, nema reklame, nema prodaje.
 
Kompletna KS7000 serija koristi Super-VA panele (Samsung Display). To su 10-bitni paneli (8-bit+FRC?; ne znam) na 100/120 Hz.
Pošto imaju QD pozadinsko osvetljenje, a ne W-LED, ima sigurno proširenu pokrivenost boja (tu su bolji od „savršenog“ OLED-a,
ne puno, ali jesu, morao sam otkucati :d). Nemam ostale specifikacije za panel.


49KS7000 ima izuzetno nizak input lag od samo ~21 ms (Game mod)! To je sami vrh na UHD TV tržištu (najniže testirano je 19 ms
kod UHD TV-a)! Nije ni čudo što je odličan za igranje (plus odličan panel i QD) ;).

Super detaljan test na hdtelevizija ako ga nisi pročitao.

Za Skyworth ništa čudno, nema reklame, nema prodaje.

jos uvek ti neki rodjak nema oled :d toliko odbojnosti prema oled samo zato sto ga neko nema ili ne moze da kupi... ili ne proizvodi samsung...

ks7000 Pokrivenost DCI-P3 raspona boja 90.4%

oled televizori imaju od 97% (ovogodisnji od 99%)...

de nam objasni, posto si strucnjak i kako kazes ostali tv-i su bolji od oled-a, zasto su npr VA paneli bolji od OLED-a? Cisto onako nam navedi neke bitne stavke iz prve ruke profesionalca koji se time bavi :) Pocni npr zasto soni i samsung televizori sa va panelima imaju bolje boje, kontrast, uglove, manji dse, bleeding i odziv od oled panela. Nevezano za temu ali sam ja npr imao mogucnost da uporedim samsung 78ks9580 i e6v... :) mada sta ja znam...
 
Poslednja izmena:
Meni je ovih dana to jest mom ćaletu crkao TV LG 32LB561U i to 5 meseci posle garancije, bas su ga dobro procenili korejci.
Poslao sam ga u ovlašćeni LG servis u Beogradu i danas su mi javili da opravka kosta 15800 dinara, treba led panel da se menja.
Rekao sam da se ne muče ljudi nego neka mi ga posalju tako pokvarenog nazad pa cu za te iste pare kupiti omrazeni Vox ili Fox sa 2 ili 3 godine garancije.
Vise LG ni mikser necu kupiti, imam i telefon LG G3 za koga svi kazu da crkne cim prodje garancija, tako da sa njima necu vise posla da imam
 
Pošto sam bio nezadovoljan sa kvalitetom slike sd signala na novo kupljeni Lg 43 uh 603v(svaka škola se plaća) uspe,o sam da zamenim za Lg 43lh630v.Nisam stručnjak, da se ogradim.Tv izgleda spolja fino ,spolja je od metala .Sd slika sa Sbb d3 je bolja u odnosu na uh 603v ali ne spektakularna,slika HD kanala u odnosu na UH 603 je lošija.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Meni je ovih dana to jest mom ćaletu crkao TV LG 32LB561U i to 5 meseci posle garancije, bas su ga dobro procenili korejci.
Poslao sam ga u ovlašćeni LG servis u Beogradu i danas su mi javili da opravka kosta 15800 dinara, treba led panel da se menja.
Rekao sam da se ne muče ljudi nego neka mi ga posalju tako pokvarenog nazad pa cu za te iste pare kupiti omrazeni Vox ili Fox sa 2 ili 3 godine garancije.
Vise LG ni mikser necu kupiti, imam i telefon LG G3 za koga svi kazu da crkne cim prodje garancija, tako da sa njima necu vise posla da imam

i kada ti crkne taj fox, mox, vox, sox 2 puta u garanciji i jos 3 puta van nje koji ces onda tv probati da kupis? Sve crkava nema tu pravila, pogotovo u danasnje vreme, bilo da je mixer, mobilni, automobil...
 
Nisam cuo do sada od nekoga koga poznajem da mu je crkao vox, hoces, sox. A kada je vec u garanciji znaci da ce ga opraviti za badava ili cu dobiti drugi, a posle garancije ne sve jedno jer LG je vidis crkao bas kada ne treba

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Znači postaje pravilo da SD signal bolje izgleda na full HD tv-u nego na 4k? Iz tog ugla kupovina 4k tv-a je potpuni promašaj u Srbiji bar još 3-5 godina, a tad će i OLED da bude ispod soma evra.
 
Najbolje je sačekati jedno 20 godina, do tada će OLED da bude ispod 1E.
Ja sam kupio UHD tv i ne da se nisam pokajao već bih to svakome preporučio. Ko hoće da čeka još 5 godina neka izvoli, do tada će da izađe neki novi format slike pa vi opet čekajte jedno 5 godina i tako ceo život čekajte...
Kanali sa lošom slikom izgledaju loše na svakom tv-u, kao oni glupi Pinkovi koje valjda niko normalan i ne gleda. Smart TV i dobar net donose pregršt dobrih HD kanala, paketi poput NETFLIX-a (11e mesečno) i sl. imaju dosta programa u UHD formatu i naravno tu je YouTube gde sve novo što izlazi obično ide u UHD formatu. Ne vidim ni jedan razlog, osim naravno novca, zašto bi neko kupio tv koji nije UHD.
 
Onda je ovaj čovek gore što je zamenio 4k za full hd to uradio jer mu je bilo dosadno. U Srbiji će SD signal biti aktuelan još godinama, većina veštijih korisnika skida besplatno serije i filmove koje hoće da odgleda, retko ko ima realnu potrebu za dodatnim paketima poput netflixa i sl. čak i kad im novac nije problem. Već više puta čitam/slušam komentare ljudi koji su uzeli uhd i nezadovoljni su kako im ovaj regularan tv program izgleda na koji, bez obzira na njegov kvalitet, odlazi veći deo korišćenja tv-a.

edit
Inače da ne ispadne da sam čekač - kočničar, ja sam pre 2 godine uzeo prilično dobar i nimalo jeftin 3D tv gde ako sam do sada odgledao više od 10 3D filmova nek me grom ubije. Od smart mogućnosti koristim ponekad youtube i to retko. Verujem da kada bih sad uzeo 4k da bih u sledeće 2 godine odgledao manje 4k filmova nego ovih 3D do sada. Pošto tražim još jedan TV za kuću najradije bih kupio kvalitetan 1080p panel nego preplaćivao opet za nešto što zvuči jako na papiru. Ne mogu da prežalim što nema više ovog Sony W755C po oglasima.
 
Poslednja izmena:
Jesi li ga uzeo napamet, ili si nsao neki rivju, posto ja nigde ne mogu da nadjem nesto vise od osnovnih podataka
Ma probao ga u Rodi, moze zuta slova na plejeru, i velicina, nista losija slika nego na nekom starom Lg 5700 isto smart. Jos kad stigne da probam servilio server da vucem sa mreze, to meni treba. Ostalo nisam ni gledao.

Послато са NEM-L21 уз помоћ Тапатока
 
Sa stanovišta onih koji gledaju SD kanale to je apsolutno tačno, sa stanovišta nekog ko gleda HD kanale i ko ne žuri da skida filmove od manje od 1GB čim se pojave već gde je to moguće malo sačeka i skida one 4k filmove ili u najgorem slučaju 1080p filmove meni je ta priča sa SD materijalom potpuno zanemarljiva a kupovina 4k naspram FHD mi uopšte nije tako loš potez. I to naročito u Srbiji gde se teleevizori ne menjaju na svake dve godine...
 
Najbolje je sačekati jedno 20 godina, do tada će OLED da bude ispod 1E.
Ja sam kupio UHD tv i ne da se nisam pokajao već bih to svakome preporučio. Ko hoće da čeka još 5 godina neka izvoli, do tada će da izađe neki novi format slike pa vi opet čekajte jedno 5 godina i tako ceo život čekajte...
Kanali sa lošom slikom izgledaju loše na svakom tv-u, kao oni glupi Pinkovi koje valjda niko normalan i ne gleda. Smart TV i dobar net donose pregršt dobrih HD kanala, paketi poput NETFLIX-a (11e mesečno) i sl. imaju dosta programa u UHD formatu i naravno tu je YouTube gde sve novo što izlazi obično ide u UHD formatu. Ne vidim ni jedan razlog, osim naravno novca, zašto bi neko kupio tv koji nije UHD.

Ja ne vidim nijedan razlog za kupovinu uhd televizora, osim ko ce ga koristiti za gaming. A sto se tice novca dobar full hd tv, je skuplji, od uhd a donje ili cak srednje klase.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno