Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel moze preporuka za TV do 50 inca?
Trenutno imam ovaj iz potpisa,on mi je ujedno i monitor.
Planiram da predjem na vecu dijagonalu,do 50 inca,a budzet je plafon 650E kod madjara.

Karakteristike,sto bolja slika da bude,sto manji lag zbog igrica,mada u poslednje dve godine samo PES i Witchera igram,smart mi nije obavezan.
Takodje imam i satelitsku televiziju na kojoj ima dosta HD kanala...

Dakle ,650e,50 inca,sta moze da se uzme za ove pare?
Hvala.
 
Jel moze preporuka za TV do 50 inca?
Trenutno imam ovaj iz potpisa,on mi je ujedno i monitor.
Planiram da predjem na vecu dijagonalu,do 50 inca,a budzet je plafon 650E kod madjara.

Karakteristike,sto bolja slika da bude,sto manji lag zbog igrica,mada u poslednje dve godine samo PES i Witchera igram,smart mi nije obavezan.
Takodje imam i satelitsku televiziju na kojoj ima dosta HD kanala...

Dakle ,650e,50 inca,sta moze da se uzme za ove pare?
Hvala.

https://www.kupujemprodajem.com/Pan...ART-TV-41001871-oglas.htm?filter_id=110601877
 
Jel moze preporuka za TV do 50 inca?
Trenutno imam ovaj iz potpisa,on mi je ujedno i monitor.
Planiram da predjem na vecu dijagonalu,do 50 inca,a budzet je plafon 650E kod madjara.

Karakteristike,sto bolja slika da bude,sto manji lag zbog igrica,mada u poslednje dve godine samo PES i Witchera igram,smart mi nije obavezan.
Takodje imam i satelitsku televiziju na kojoj ima dosta HD kanala...

Dakle ,650e,50 inca,sta moze da se uzme za ove pare?
Hvala.
VA ili IPS?
 
Duke, brate, sta kazes za ovaj LG 43LH510V ? :)

Ima IPS panel, ali ne nalazim podatak o osvetljenju. Deluje mi "ok", jedino su zvucnici nesto slabiji, svega 2x5W.

Onda, ovaj: LG 43LH500T

Slican ovom gore, ali osvetljenje samo 200 cd
Nisi otkucao gde bi kupio TV? Ovde ili kp?
Otkucao si samo budžet od 350 e.
Onda možemo dalje ;).
 
Odlican kvalitet slike ,odlican za sport,odlican dizajn ,pravih 120 herza.Ja ga imam nekoliko meseci zato sam ga i preporucio.Imas ovde komlepnu rezenziju pa procitaj ,ako imas dodatna pitanja tu sam.
http://hdtelevizija.com/2016/05/09/panasonic-50ds630e-ds630e-smart-full-hd-tv-recenzija/
Odličan za sve, osim za igre za šta mu treba!

Taj navedeni Panasonic ima vrhunski Innoluxov Super-MVA 8-bitni panel na 120 Hz koji podržava 3D, ima najveći mogući
kontrast za VA panel (5.000:1) i dosta brz odziv piksela od 6,5 ms (sivo-sivo). Zver od panela.

Džabe vrhunski panel kad ima jeziv visok input lag – 68 ms :bottle:! To je 4 frejma input laga :S:!

Sa testa:
Unatoč velikom kontrastu koji je svoju prednost pokazao u igrama, za tipičnu “monitor” aplikaciju prije bismo preporučili TV baziran na IPS panelu. Prilikom sjedenja na cca. 1.5 metara od ekrana jasno se može uočiti neujednačenost u zasićenosti bojama, razlika u svjetlini i kontrastu slike, što je neprihvatljivo za korisnike koji se bave obradom fotografija, videa ili rade primjerice na web dizajnu.
Srpski rečeno, horizontalna promena game na delu.


A kako znaš kad su u pitanju pravi a kad "lažni" herci?
Ima nekoliko načina ;).
 
Ja sam mislio u nekoj od radnji, ali kad vidim da na KP ista stvar moze da se uzme za 50e manje... onda i ta opcija ulece ;) Jedino, nikad nisam kupovao na KP, pa ne znam koliko je to pouzdano, zbog garancije i sl.
Pogledaću pa ti javim šta nađem ovde u Srbiji.

Otkucao sam ti, ne razbijaj glavu, stariji ljudi, bitno je samo da radi ;).

Gledaću da je IPS-oliki panel zbog uglova gledanja.
 
Cao svima,

Potreban mi je savet za Tv (49-50'), kupujem kod nas (na rate) do 110.000din, idealno ispod toga. Namena: HD filmovi i serije sa kompa i ponekad sport. Vidim da se vodi polemika oko IPS i VA panela i uglova gledanja...verujem da nije bitno ako se ne gleda tv iz ugla, ali ne znam koliko je bitno ako se recimo gleda Tv iz lezeceg polozaja?
Gledala sam LG 7507, 668v i 6507 i pored razlike u ceni koja je oko 25.000din i zvucnicima i smart remote-u nisam videla neku drugu razliku?
Onaj dosta spominjani Philips 6501, deluje ok, ali sam nasla na stranim forumima da ljudi imaju problem sa njim nakon najnovijeg update-a i da non stop imaju neke iritantne poruke na ekranu, vezane za teletext.
Sony i Samsung su mi nepoznanica. :(

Takodje je potreban savet za 32' Tv (za spavacu sobu), kupuje se takodje kod nas, cena do 45.000, bitno mi je da je Smart da bih mogla filmove sa kompa recimo da pustim.

Hvala vam puno unapred na savetima.
 
Odličan za sve, osim za igre za šta mu treba!

Taj navedeni Panasonic ima vrhunski Innoluxov Super-MVA 8-bitni panel na 120 Hz koji podržava 3D, ima najveći mogući
kontrast za VA panel (5.000:1) i dosta brz odziv piksela od 6,5 ms (sivo-sivo). Zver od panela.

Džabe vrhunski panel kad ima jeziv visok input lag – 68 ms :bottle:! To je 4 frejma input laga :S:!

Sa testa:

Srpski rečeno, horizontalna promena game na delu.



Ima nekoliko načina ;).

Slazem se da ima veci input lag ,ja ga koristim za ps4 ,i ja to uopste ne primecujem,da li je do mene ili se to toliko ne moze primetiti neznam.
 
Ima nekoliko načina ;).

Напиши да сви виде. И не закопавај непотребним информацијама.
ВА или ИПС плочу (панел) не треба ни разматрати претерано, осим ако се ТВ не гледа из неког малог угла или највише преко ноћи.
 
@ Kate83

Pozdrav.

Šta će ti „pametni“ 32“ TV da bi puštala filmove sa kompjutera? Ne razumem. Ako priključiš kompjuter, puštaš sa njega.
Za puštanje videa ne treba „pametan“ TV ;). Ovaj moj najjeftiniji Samsungov TV star 3+ godine pušta sve formate i titlove.
Manje-više svi puštaju skoro sve formate, mada će me možda neko ispraviti.

Philips 6501 je meh UHD TV.

VA uglovi gledanja su ok iz ležećeg položaja. Govorim iz iskustva :).
Za gledanje u mraku VA je apsolutno superioran panel. Pod svetlom nema razlike.

Da li UHD ili FHD (1080p)?

Slazem se da ima veci input lag ,ja ga koristim za ps4 ,i ja to uopste ne primecujem,da li je do mene ili se to toliko ne moze primetiti neznam.
Jako zavisi šta se igra. Na mom Samsungu je ~22 ms. Za SP igre nema problema.
Za MP, kako šta. Za CS: GO no go :).

Njemu bi to još bio i monitor, a horizontalna promene game na tolikom VA panelu izbliza...
Jesam VA fanboj, al' jesam i realan ;).
 
Hvala na brzom odgovoru. FHD ili UHD - verujem da nije toliko bitno, posto ce se gledati sa udaljenosti od 3m.

Smart 32, iz razloga sto bih volela da pristupim kompu (u dnevnoj sobi) iz spavace i da mogu da izaberem sta ce se gledati, bez da se vrsi kopiranje na USB, ako sam dobro razumela pitanje? Mada, ako ima boljih resenja, a da nisu smart a opet povoljnije, onda moze i to.

Hvala jos jednom.
 
Poz svima.

Preporuka za dobar 65" 4K UHD TV.
Pored gledanja d3-a i bluray filmova igrao bi igre, kada se smorim da sedim za kompom, pa se izvalim na garnituru.

Osvezavanje od bar 100hz se podrazumeva i sto manji input lag.
Smart opcije me ne zanimaju jer je svakako spojeno sa kompom.

Cesto zovem drustvo da gledamo film pa je i ugao gledanja bitan.

Budzet je do 350.000, moze i sa KP.
 
Poslednja izmena:
A ne ne :).

W755C i W805C su bili najviša klasa Sonijevih FHD modela koji su imali najbolji AUO AMVA3 1080p TV panel ikada!

Glavni kupac AUO TV panela je Sony i oni su njihov broj 1 kupac. Nažalost taj se panel ne proizvodi posle izlazka te
legendarne Sonijeve serije (ima ga još samo u limitiranim zalihama...). Garantovana većina vlasnika tih modela nisu
svesni još šta su kupili. Zver koje više neće biti nikada :(.


Neuporedivi paneli što ne znači da jeftiniji model ima loš ;).

Elem, Sony je u 2016. masovno prešao na LG Display IPS, al' sam objavio na nekoliko strana nazad, debelo su se opekli
pa su pre mesec dana u modelima za 2017. ostavili IPS samo u najjeftinijoj seriji, ostalo AUO AMVA3 ponovo. Da ne bude
zabune, reč je o UHD modelima pošto je za Sony FHD manje-više završena priča (od modela u 2016.).

P. S.
Dnevno podsećanje da Sonijevi LCD TV-i jedini ne koriste PWM ;).

Na sta si mislio kada si rekao neuporedivi? Mislis ds je panel od 705c neuporediv sa ovim panelima od 805c?
 
Hvala na brzom odgovoru. FHD ili UHD - verujem da nije toliko bitno, posto ce se gledati sa udaljenosti od 3m.

Smart 32, iz razloga sto bih volela da pristupim kompu (u dnevnoj sobi) iz spavace i da mogu da izaberem sta ce se gledati, bez da se vrsi kopiranje na USB, ako sam dobro razumela pitanje? Mada, ako ima boljih resenja, a da nisu smart a opet povoljnije, onda moze i to.

Hvala jos jednom.
OK, nije bilo najjasnije kako misliš puštati video fajlove. Za „pametni“ 32“ FHD će ti morati neko drugi uskočiti,
bežično puštanje fajlova nije moj fah kao ni „pametne“ platforme.

Dobro si shvatila, ~49“ UHD na 3m je na granici upotrebljivog.

E sad, 49-50“ do 110k…

Sony KDL-50W755C za 90k.

Veliki test na rtings (W755C je W805C kome je softverski deaktiviran 3D – sve ostalo je 100% isto).

Na ovom forumu ima nekoliko super zadovoljnih korisnika. Te dve serije su najbolji Sonijevi FHD modeli koji su još
dostupni (poslednje zalihe). Ovi novi WD modeli iz 2016. su puno lošiji.
I nadam se da ga imaju na stanju da nisu oglasi fiktivni.
 
Poz svima.

Preporuka za dobar 65" 4K UHD TV.
Pored gledanja d3-a i bluray filmova igrao bi igre, kada se smorim da sedim za kompom, pa se izvalim na garnituru.

Osvezavanje od bar 100hz se podrazumeva i sto manji input lag.
Smart opcije me ne zanimaju jer je svakako spojeno sa kompom.

Cesto zovem drustvo da gledamo film pa je i ugao gledanja bitan.

Budzet je do 350.000, moze i sa KP.
Samsungovi UHD modeli (KU i KS i pre njih JU i JS) imaju najniži mogući input lag, tu nema rasprave.

Ali pošto su ti uglovi gledanja bitni, što znači da onda mora IPS-oliki panel, onda jedino LG 65UH950V. Ovde na Benchu 290k.
Rtings test.
Model nije bez mana kao i svaki TV, al‘ to moraš sam proceniti.

Paradoksalno je 65UH850 bolji i jeftiniji model (izuzev input laga u UHD modu).
Rtings test.
I test 55“ modela na hdtelevizija.
261k kod nas na Bench šopu.

Sam preseci. Ako ne bi igrao u UHD rezoluciji, izbor je jasan.
 
Da li moze mala pomoc u vezi Sony W756C?
Djavo mi neda mira i pokusavam da ukljucim 3D, sad je problem sto mi u servisnom meniju daje vise mogucnosti.
Koji da izaberem 43W805C "CEI" ili 43W805C "UKA"
 
Poslednja izmena:
Zašto je bolji od serije 9?Mislim nije da se bunim, imam taj 8507 55" ali me bas zanima zasto je bolji?
Na osnovu rtings testova...
UH8500 je imao mali problem sa zadržavanjem statičke slike. I ima veći input lag u UHD modu.

Ali zato ima bolje odrađen overdrajv (jeste da ima malo overshoota („izokrenuti duhovi“)) tj. bolje prikazuje pokretnu sliku.
Takođe, UH9500 ne može da prikazuje 24p sa 60i/p izvora bez drmanja (judder-free) što je skandalozno/neverovatno za tako skup TV :crash:!
UH8500 ima i nešto bolje zvučnike.

Njihov zaključak:
The LG UH9500 is a good all-round TV, but can be hard to recommend for those looking at the 65" variant due to
its similar performance to the cheaper LG UH8500. In some cases, the LG UH8500 actually performs better due to the lower
response time and higher peak brightness.
Sve jasno ko dan ;).
 
Lucky Goldstar

Ja sam mislio u nekoj od radnji, ali kad vidim da na KP ista stvar moze da se uzme za 50e manje... onda i ta opcija ulece ;) Jedino, nikad nisam kupovao na KP, pa ne znam koliko je to pouzdano, zbog garancije i sl.
Moj predlog – LG 32LH530V kod nas za 32,5K. Od preko ne vredi.

Široki uglovi gledanja + Direct LED + poznata marka. Za starije ljude i više nego dovoljno ;).

E sad, ako je 32“ „malo“, onda bi moralo sa kp-a za LG 43“ dijagonale ili da malo probiješ budžet ovde.
 
Nemam pojma sta je jedno a sta drugo.
Sta zadovoljava moje kriterijume iz poruke koju si citirao?
Na kojoj daljini bi sedeo ispred TV-a?

Ako do 1,5 m, onda za desktop upotrebu mora IPS zato što na VA panelu će doći do horizontalne promene game, što sam citirao.

To znači da bi po meni najbolji bio neki LG model. Može i neki drugi sa IPS panelom,
al' skoro nemoguće doći do podataka o input lagu.

E sad, da bude što niži input lag i što bolji prikaz pokretne slike, to će biti malo zeznutije.

Ne gine ti kompromis po nekom pitanju.
 
Moj predlog – LG 32LH530V kod nas za 32,5K. Od preko ne vredi.

Široki uglovi gledanja + Direct LED + poznata marka. Za starije ljude i više nego dovoljno ;).

E sad, ako je 32“ „malo“, onda bi moralo sa kp-a za LG 43“ dijagonale ili da malo probiješ budžet ovde.

Haha, dobro, nisu bas toliko stariji - 53/56 godina :D

Ja bih ipak nesto vece da im nabavim. Od svega sto sam video, moj favorit je LG 43LH510V. Isto IPS, Direct LED. Na KP je prilicno povoljan, za razliku od prodavnica.

Hvala na pomoci ;)
 
Odličan za sve, osim za igre za šta mu treba!

Taj navedeni Panasonic ima vrhunski Innoluxov Super-MVA 8-bitni panel na 120 Hz koji podržava 3D, ima najveći mogući
kontrast za VA panel (5.000:1) i dosta brz odziv piksela od 6,5 ms (sivo-sivo). Zver od panela.

Džabe vrhunski panel kad ima jeziv visok input lag – 68 ms :bottle:! To je 4 frejma input laga :S:!

Sa testa:

Srpski rečeno, horizontalna promena game na delu.



Ima nekoliko načina ;).

A sta mi onda ti preporucujes?
 
Poz svima.

Preporuka za dobar 65" 4K UHD TV.
Pored gledanja d3-a i bluray filmova igrao bi igre, kada se smorim da sedim za kompom, pa se izvalim na garnituru.

Osvezavanje od bar 100hz se podrazumeva i sto manji input lag.
Smart opcije me ne zanimaju jer je svakako spojeno sa kompom.

Cesto zovem drustvo da gledamo film pa je i ugao gledanja bitan.

Budzet je do 350.000, moze i sa KP.

za tu cenu batali da gledas lcd i gledaj oled. b6v ti je odlican tv bilo 55 ili 65 inca. Imas vrhunski kontrast, odlicne uglove, vrhunske boje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno