Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Buzdet mi je do 900e (idealno da je u nekoj od domacih radnji jer Madjari ne salju za Nis). Dijagonal 55" me interesuje. Namena netflix, pusatanje sa PC-a i ponekad PS4.
Da li mogu da dobijem neke predloge imajuci u vidu gore navedeno ?
 
a šta savetujete za do 550€?
 
Navedi dijagonalu i primarnu namenu kako bi ti ljudi pomogli. Bez nekih osnovnih podataka izbor je veliki. Za taj novac predlažem ti da kupiš neki kvalitetan FHD TV.


Buzdet mi je do 900e (idealno da je u nekoj od domacih radnji jer Madjari ne salju za Nis). Dijagonal 55" me interesuje. Namena netflix, pusatanje sa PC-a i ponekad PS4.
Da li mogu da dobijem neke predloge imajuci u vidu gore navedeno ?

LG 668v ili Samsung KU6072. A ako se odlučiš za 49 inča onda Sony X8309.
 
Poslednja izmena:
@nebeski.letac

Ja mu namjerno nisam preporučio model Lg model, jer je lošiji napram Philips modela..Lg ima i WRGB strukturu panela,i 50Hz Edge Led panel. Tako da je definitivno lošiji napram Philipsa. Tako, da ako gledamo televizor sa IPS panelom, se svakako Philips više isplati..Imače bolju sliku i po danu i uopšte u mraku.I u praksi se vidi razlika između ta dva televizora..Jedino ako se mu Lg više sviđa kao brend, ga može uzet.Ali, da opet ne bude gužve bez potrebe, si može i ovdje pogledat.
https://youtu.be/jVFsI73nSPQ
 
@nebeski.letac
dijagonala je 55" (manji me ne zanimaju) i to je navedeno u postu koji si citirao.
Takodje je navedena i namena u postu koji si citirao (netflix, pustanje sa PC-a i ponekad PS4)

Hvala na preporukama.
 
Navedi dijagonalu i primarnu namenu kako bi ti ljudi pomogli. Bez nekih osnovnih podataka izbor je veliki. Za taj novac predlažem ti da kupiš neki kvalitetan FHD TV.

pa klasika, tv, filmovi sa kompa i sport (arene na mtsTV)

I ja sam gledao kvalitetan FHD, neku 40 ili 43, trenutno mi je najuži izbor LG 43LH630V ali mi je malo 2god garancije na TV, dok je druga opcija samsung UE40K5502 zbog ove akcije do kraja marta da daju 5 god garancije. U suštini TV mi nije neophodan neko vreme, pošto će mi trebati tek od maja (do tad se renovira stan pa se TV ne bi ni koristio)

Filmovi bi se puštali preko LAN-a (share-ovani sa računara) tako da mi treba da može da pušta sve formate filmova i titlova...ono šta bih voleo je da na njega mogu da instaliram Kodi, nekako sam se u poslednje vreme navikao da preko Kodi-a gledam sve serije i filmove (ali za njega kapiram da treba Android OS) tj da neće raditi na ovim fabričkim OS
Isto tako mi je bitna stavka da ima izlaz za sluške
 
Poslednja izmena:
@nebeski.letac

Ja mu namjerno nisam preporučio model Lg model, jer je lošiji napram Philips modela..Lg ima i WRGB strukturu panela,i 50Hz Edge Led panel. Tako da je definitivno lošiji napram Philipsa. Tako, da ako gledamo televizor sa IPS panelom, se svakako Philips više isplati..Imače bolju sliku i po danu i uopšte u mraku.I u praksi se vidi razlika između ta dva televizora..Jedino ako se mu Lg više sviđa kao brend, ga može uzet.Ali, da opet ne bude gužve bez potrebe, si može i ovdje pogledat.
https://youtu.be/jVFsI73nSPQ

O kakvoj strukturi panela ti pricas , philips nema vise sharpove ekrane vec koriste mahom i oni IPS, evo ispod pise sve.... nemoj da mudrujes vise.

PUS 6501 DLED 400 cd/m2 55" - AS-IPS, 8-bit+HFR, 120/100Hz ТРТ550U2-ЕQLЅНА.G Ѕ1В ХМ

Philips nikada vise nece biti bolji , jedino ako od LG uzmu ekran i procesor slike i nalepe da se zove philips. Dakle i to sto je direct led ne znaci da je losiji , zagledaj edge led u mraku pa ces svatiti da ponekad ima vise pozadinskog probijanja od d-leda.
Prestani da trolujes sa philipsom vise platicu da te banuju brate , smucio si mi se sa tim izjavama :)
 
pa klasika, tv, filmovi sa kompa i sport (arene na mtsTV)

I ja sam gledao kvalitetan FHD, neku 40 ili 43, trenutno mi je najuži izbor LG 43LH630V ali mi je malo 2god garancije na TV, dok je druga opcija samsung UE40K5502 zbog ove akcije do kraja marta da daju 5 god garancije. U suštini TV mi nije neophodan neko vreme, pošto će mi trebati tek od maja (do tad se renovira stan pa se TV ne bi ni koristio)

Filmovi bi se puštali preko LAN-a (share-ovani sa računara) tako da mi treba da može da pušta sve formate filmova i titlova...ono šta bih voleo je da na njega mogu da instaliram Kodi, nekako sam se u poslednje vreme navikao da preko Kodi-a gledam sve serije i filmove (ali za njega kapiram da treba Android OS) tj da neće raditi na ovim fabričkim OS
Isto tako mi je bitna stavka da ima izlaz za sluške

40k5502 ima 2 godine garancije, samsung daje do kraja marta samo na KU seriju ili UHD televizore 5 god. garancije.
Prosto ne moze da se poredi sa LH630 jer LH630 ima bolju pokretnu rezoluciju i kvalitetniji ekran jos i metalno kuciste. Jedino sto je K5502 stvarno na oko atraktivniji i lepsi televizor.
Kodi mozes samo da instaliars na andorid platformi (sony i philips) i to je pitanje koliko ce jos moci. Zar ti nije lakse da preko USB'a pustas filmove? Ali svakako mozes i preko DLNA ili WIDI'a da radis streaming.
 
pa klasika, tv, filmovi sa kompa i sport (arene na mtsTV)

I ja sam gledao kvalitetan FHD, neku 40 ili 43, trenutno mi je najuži izbor LG 43LH630V ali mi je malo 2god garancije na TV, dok je druga opcija samsung UE40K5502 zbog ove akcije do kraja marta da daju 5 god garancije. U suštini TV mi nije neophodan neko vreme, pošto će mi trebati tek od maja (do tad se renovira stan pa se TV ne bi ni koristio)

Filmovi bi se puštali preko LAN-a (share-ovani sa računara) tako da mi treba da može da pušta sve formate filmova i titlova...ono šta bih voleo je da na njega mogu da instaliram Kodi, nekako sam se u poslednje vreme navikao da preko Kodi-a gledam sve serije i filmove (ali za njega kapiram da treba Android OS) tj da neće raditi na ovim fabričkim OS
Isto tako mi je bitna stavka da ima izlaz za sluške

Ako dodaš još malo para onda možeš da kupiš Sony W805C i on bi odgovarao tvojim zahtevima. Ostali dobri:
Panasonic 40DS630E
Samsung UE40J6272SUXXH
Philips 40PFT6550/12
 
Vaše mišljenje između 40 Lg uh630 ili 43Lg uh603v, da li ima neko na na forumu lg 43uh 630v?Tv će se koristiti najviše za kablovsku D3 digitalni risiver,filmovi sa usb.Razdaljina gledanja 2.5 do 2.7metara.
 
40k5502 ima 2 godine garancije, samsung daje do kraja marta samo na KU seriju ili UHD televizore 5 god. garancije.
Prosto ne moze da se poredi sa LH630 jer LH630 ima bolju pokretnu rezoluciju i kvalitetniji ekran jos i metalno kuciste. Jedino sto je K5502 stvarno na oko atraktivniji i lepsi televizor.
Kodi mozes samo da instaliars na andorid platformi (sony i philips) i to je pitanje koliko ce jos moci. Zar ti nije lakse da preko USB'a pustas filmove? Ali svakako mozes i preko DLNA ili WIDI'a da radis streaming.

Znači misliš da je LG bolja varijanta? Meni se baš svideo kvalitet izrade (barem tog jednog modela koji sam video u CT), takođe i plus za LG ide na postolje, delovalo mi je dosta kvalitetno. Ne treba mi TV koji će se isticati kao Samsung, LG mi je nekako više diskretnija varijanta.
Ono sa čim nisam imao susreta su paneli, odnosno kvalitet istih. U tehno.... sam gledao baš taj model i onaj jeftini 4k KU6072 i nekako su mi boje bile mnogo lepše na K5502 dok LG-a nisam direktno mogao da uporedim na licu mesta jer nisu imali u radnji taj model. KU sam gledao prvenstveno zbog te garancije od 5 godina, stvarno kapiram da je malo samo 2 god na uređaj od 500+€...

Znači LG 630v je ok tv i neću se pokajati sa njim?

Takođe me interesuje prijem DVBT2 kanala, znači ne treba mi ništa dodatno, samo antena i to je to?
 
Znači misliš da je LG bolja varijanta? Meni se baš svideo kvalitet izrade (barem tog jednog modela koji sam video u CT), takođe i plus za LG ide na postolje, delovalo mi je dosta kvalitetno. Ne treba mi TV koji će se isticati kao Samsung, LG mi je nekako više diskretnija varijanta.
Ono sa čim nisam imao susreta su paneli, odnosno kvalitet istih. U tehno.... sam gledao baš taj model i onaj jeftini 4k KU6072 i nekako su mi boje bile mnogo lepše na K5502 dok LG-a nisam direktno mogao da uporedim na licu mesta jer nisu imali u radnji taj model. KU sam gledao prvenstveno zbog te garancije od 5 godina, stvarno kapiram da je malo samo 2 god na uređaj od 500+€...

Znači LG 630v je ok tv i neću se pokajati sa njim?

Takođe me interesuje prijem DVBT2 kanala, znači ne treba mi ništa dodatno, samo antena i to je to?

Ja sam kupio LG 40UH630v, i sam se totalno razocarao od uglove gledanja ovog VA panela. ugao gledanja je uzasan!!! ako se pomestis samo nekolku stepena levo ili desno boje se gube i ekran izleda beo. Pazite mnogo kad kupujete TV, ako gledate sa strane obavezno uzmite IPS panel!!

P.S
Pozdrav is Skoplja Makedonija, izvinjavam se ako sam nesto pogresno napisao ;)
 
Da li je moguce da je tako los VA panel? Ja taman mislio da uzmem onaj 50J5100 Samsung i sada se debelo razmisljam sta cu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

FAT32 sigurno čita, a NTFS možda ne može.


Da li je moguce da je tako los VA panel? Ja taman mislio da uzmem onaj 50J5100 Samsung i sada se debelo razmisljam sta cu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk




Ne verujem njemu jer se baš danas registrovao da bi vam napisao kakav je TV. Koincidencija? Ne bih rekao. Verovatno prati temu sa drugog naloga.
 
FAT32 sigurno čita, a NTFS možda ne može.








Ne verujem njemu jer se baš danas registrovao da bi vam napisao kakav je TV. Koincidencija? Ne bih rekao. Verovatno prati temu sa drugog naloga.

Sledio sam ovaj forum neko vreme pred da nabavim LG, ne znam stvarno zasto vakva paranoja? Hteo sam samo da vam prenesem svoje iskustvo sa tv-om da bi bili bolje informirani pred da kupite tv.
 
Ako si sledio onda treba da znaš zbog čega. ;)
I kad si već napisao da poseduješ taj TV mogao si malo detaljnije da obrazložiš svoja zapažanja vezana za sve aspekte televizora i da predložiš ljudima šta da pazare.
 
Poslednja izmena:
Ako si sledio onda treba da znaš zbog čega. ;)
I kad si već napisao da poseduješ taj TV mogao si malo detaljnije da obrazložiš svoja zapažanja vezana za sve aspekte televizora i da predložiš ljudima šta da pazare.

ok, evo da obrazlozim malo bolje... Slika je dobra kao sto sam rekao kad se tv gleda direktno, naravno ako je signal dobar znaci HD tv kanali i filmovi 720p i 1080p, a kad se radi o SD signala bolje ne pitajte. Posto se radi o 100Hz-nom panelu, fudbal i ostali brzi sportovi izgledaju stvarno dobro (bez seckanja), i isto moram da pohvalim nivo crne boje i kontrast (jedina dobra strana VA panela). Sam WebOS 3.0 je brz (Quadcore cpu)ali izbor sa LG Stora je smesan, web browser ne podrzava flash, pa je neuptrebljiv. priklucio sam i wireless tastaturu i radi (i to one kineske male sa Aliexpress-a) , ali ne potpuno t,e ne mogu pisati u nekim aplikacijama. ne znam sta drugo pisati sad, pitajte slobodno, odgovoricu kad mozem...
 
a ja sam baš rešio da uzmem tog LG-a i sad prc, da li još neko ima isti model i iste probleme?
 
najvise rasprave (i najbucnije) se vode upravo na temu ips vs va sto se tice tv-a. nije loš ni VA ni IPS već sam izbor korisnika. Zato kazem prvo odlučite za šta Vam treba TV i gde će da stoji pa tek onda krenite u razmisljanje za kupovinu. I ne znam da li uopste neki browser na tv-u podrzava flash i javu iliti gledanje online filmova preko browsera zasta najviše ljudi pita.
 
@MarkoZ, kako mislis gde ce da stoji?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Prezentacija novog Philips procesora.

Philips has developed an entirely new P5 video processor, which has up to 50% better performance, for its high-end 2017 TVs. Watch Philips’ picture quality guru, Danny Tack, go over everything.

Philips’ P5 processor explainedDanny Tack is the brain behind Philips’ picture processing. He has been spearheading development long before Philips TV became part of TP Vision, and is still deeply involved in the work. The new P5 processor will be available in high-end 2017 TVs, including Philips’ 2nd generation OLED TV .

P5 delivers up to 50% better performance, says Philips, and focuses on 5 key areas:

Source
Sharpness
Colors
Contrast
Motion

The video starts off with an overview of the 2017 TV line-up. In the video, Danny Tack goes over some highly technical stuff, including details that are not usually shared with the outside world.

If you have too much to do, too little time, here is the message summed up in one photo. The picture below shows the improvements and new processes in video chain that the P5 processor offers compared to the old ’Perfect Pixel Ultra HD’ engine.

 
Da li ćeš da ga gledaš direktno ili iz ugla...
Eh sad, pa uglavnom direktno, ali moze da se desi i sa strane malo. To ne mogu da znam. Znaci ako se sa strane gleda, onda treba juriti IPS?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno