Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledam za spavaću sobu tv. Koliko vidim da u veličini 32" i nije neki izbor? sta je bolje: Samsung 32k5500 ili LG 32lh6047? Ili nesto treće? Tv će se koristiti za SBB i stream filmove/serija preko mreže ..... hvala unapred na odgovorima
 
Ljudi MOLIM VAS pomozite. Kupili smo tv pre tri dana, ali je naše razočarenje ogromno! O čemu se radi? Uzeli smo GRUNDING 49 VLE 6621 BP, međutim prikaz tv programa preko sbb-a je očajan, slika je toliko zamazana i mutna, vide se kvadratići, pikseli, pojedini delovi tela na slici su sasvim nejasni, ma očaj! Platili smo ga u gigatronu 69 000rsd. Naravno, želimo da zamenimo tv, ali više ni ne znamo šta da uzmemo... Plašimo se da ako uzmemo bilo koji drugi tv sa toliko velikom dijagonalom da će biti isti problem sa slikom sbb kanala, jer kod reprodukcije full hd filmova sa usb-a je odlična slika! Molim vas preporučite neki tv od 43'' do 49'', da li da dokupljujemo uz njega android box, da cena ne bude više od 70ak hiljada. Gledali smo Samsung UE48JP002AKXXH, nije smart, ali bismo uz njega dokupili android box. Ima li možda boljih opcija?
 
Poslednja izmena:
Ali da li su kanali koje imate na SBB-u full HD (1080p) ili barem HD Ready (720p)?
Kvalitet interpolacije zavisi od televizora do televizora i algoritama koje koriste, ali u principu ne može od babe da se napravi devojka.
Ne može interpolacija da sadržaj 360p/480p da napravi da izgleda kao Full HD.
Ako TV lepo reprodukuje filmove sa fleške onda je problem do kvaliteta TV kanala a ne televizora.

Sent from mTalk
 
Ne, rezolucija na SBB kanalima je 1080i a to ti je losije od 720p. Daleko je SBB od full HD rezolucije. Ko zna kada ce to i ponuditi...

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk
 
Ljudi MOLIM VAS pomozite. Kupili smo tv pre tri dana, ali je naše razočarenje ogromno! O čemu se radi? Uzeli smo GRUNDING 49 VLE 6621 BP, međutim prikaz tv programa preko sbb-a je očajan, slika je toliko zamazana i mutna, vide se kvadratići, pikseli, pojedini delovi tela na slici su sasvim nejasni, ma očaj! Platili smo ga u gigatronu 69 000rsd. Naravno, želimo da zamenimo tv, ali više ni ne znamo šta da uzmemo... Plašimo se da ako uzmemo bilo koji drugi tv sa toliko velikom dijagonalom da će biti isti problem sa slikom sbb kanala, jer kod reprodukcije full hd filmova sa usb-a je odlična slika! Molim vas preporučite neki tv od 43'' do 49'', da li da dokupljujemo uz njega android box, da cena ne bude više od 70ak hiljada. Gledali smo Samsung UE48JP002AKXXH, nije smart, ali bismo uz njega dokupili android box. Ima li možda boljih opcija?

Kao sto rece kolega iznad, probajte hd kanale ako imate, ili ubacite flesku sa hd filmovima, ako je slika ok, do kvaliteta signala je. Neznam ko vas prevari da date toliki novac, za proizvod b kategorije. Ja bi isao na soni 48wd650.
 
Hvala vam puno na odgovorima! Filmovi sa fleša u full hd-u su fenomenalni! Strani HD kanali su dosta bolji, u suštini kako koji, ali dosta bolji od naših. RTS HD kao da nije HD. Zvali smo prvo ljude iz SBB-a i stvarno su isprobali sve i svašta, kažu da je signal odličan. Ne očekujem od 480p, pa čak ni od 720 nešto posebno, ali žao mi je što ne mogu da vam objasnim koliko je ta slika loša, sve u kvadratićima, sve nejasno... Da li za Sony treba da brinem što na oficijelnom sajtu piše osveženje 60Hz? I da li bi recimo Samsung UE43KU6072 4K UHD sa tim micro dimmingom rešio bar malo problem tako razmazane slike naših kanala? Šta je bolje onda da uzmemo od ta dva? Sony 48wd650 ili Samsung 43ku6072?20170313148939721647236.jpg
20170313148939772178052.jpg20170313148939777114226.jpg
(Ovo sam pauzirala sliku sa tv-a i snimila. Slike su daleko gore kada se razvuku na ekran od 49'')
 
Sta god radila neko veliko cudo neces postici,sa obicnim kanalima pogotovo
To je jednostavno tako,pokusaj neki od modova da prepravis tj konfigurises ga ,da bi se slika bilja sto bolja tj izvuces najbolje od nje
Pokusaj na netu da nadjes podesavanja za taj model ,ali sve jedno na SD kanalima ne ocekuj cudo,narocito kada su u pitanju obicni kanali ,narocito je to izrazeno na velikim dijagonalama ,jos ako si previse blizu ekrana .....


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Za pocetak - nemoj da gledas Pink i ta grand *biiiiiiip* - pokvarice ti se TV :d
 
Poslednja izmena:
Hvala vam puno na odgovorima! Filmovi sa fleša u full hd-u su fenomenalni! Strani HD kanali su dosta bolji, u suštini kako koji, ali dosta bolji od naših. RTS HD kao da nije HD. Zvali smo prvo ljude iz SBB-a i stvarno su isprobali sve i svašta, kažu da je signal odličan. Ne očekujem od 480p, pa čak ni od 720 nešto posebno, ali žao mi je što ne mogu da vam objasnim koliko je ta slika loša, sve u kvadratićima, sve nejasno... Da li za Sony treba da brinem što na oficijelnom sajtu piše osveženje 60Hz? I da li bi recimo Samsung UE43KU6072 4K UHD sa tim micro dimmingom rešio bar malo problem tako razmazane slike naših kanala? Šta je bolje onda da uzmemo od ta dva? Sony 48wd650 ili Samsung 43ku6072?Pogledajte prilog 224549
Pogledajte prilog 224550Pogledajte prilog 224551
(Ovo sam pauzirala sliku sa tv-a i snimila. Slike su daleko gore kada se razvuku na ekran od 49'')

Aklo ne trebaš 4k i smart televizora, bi ti ja preporučuio taj veoma dobar model Philipsa.Taj model vrlo dobro prikazuje i SD sadržaje..A ovdje si možeš pogledat šta kažu ljudi.

https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sprejemniki/philips-led-tv-sprejemnik-32pfh410188?tab=reviews
 
Hahaha ne gledam, niti slušam to, ali prosto sam morala da snimim sliku kada sam videla! Poželjno je da bude smart ili ne smart, ali da dokupimo android box... Ljudi šta preporučujete? Mi oko 14h moramo da idemo u prodavnicu da menjamo... Sony 48wd650 ili Samsung 43ku6072? Ili ima nešto bolje u tom rangu?
 
Kao što kaže Delija...odmah će lepši kanali biti! :d Šalim se...

Mala rezolucija na 49"...fhd OK!
Zašto da brineš zbog 60Hz? Teško da bi zbog Dimming-a bila bolja slika, pre zbog nekih drugih stvari...
Koja god da uzmeš od ta dva odlično je, samo je pitanje šta vam je potrebnije...veća dijagonala "slabije" rezolucije ili obrnuto!
 
Hahaha ne gledam, niti slušam to, ali prosto sam morala da snimim sliku kada sam videla! Poželjno je da bude smart ili ne smart, ali da dokupimo android box... Ljudi šta preporučujete? Mi oko 14h moramo da idemo u prodavnicu da menjamo...

Sony 48wd650 ili
Samsung 43ku6072?
Samsung 48J5002AKXXH

Ili možete da preporučite nešto bolje u tom rangu?
 
Dragon82 hvala na odgovoru! Meni je bitnija jača rezolucija, a moj muž je opsednut većom dijagonalom :D
Ali ako je ovaj samsung UHD od 43'' dosta bolji od ovih 48'', uzeo bi ipak njega! Tako da ko može neka ih uporedi... Hvala vam još jednom, za nas koji se baš i ne razumemo, dosta pomažete!cheers:wave:
 
Hahaha ne gledam, niti slušam to, ali prosto sam morala da snimim sliku kada sam videla! Poželjno je da bude smart ili ne smart, ali da dokupimo android box... Ljudi šta preporučujete? Mi oko 14h moramo da idemo u prodavnicu da menjamo... Sony 48wd650 ili Samsung 43ku6072? Ili ima nešto bolje u tom rangu?
Odmah da ti kazemm, dokupi android box. Android nije ni izbliza optimizovan da bi radio bez problema na tv uredjajima. Andoid box ce ti dati normalno korisnicko iskustvo sto se tice android platforme na tv-ima. Dosta puta sam citao da su televizori bagovali prilikom nekih zahtevnijih operacija, tipa kodi itd. Bolje se koncentrisi na kvalitet displeja, i dijagonalu. Full HD uz dibar panel je sasvim OK.
 
Poslednja izmena:
Dijagonala veća je u redu i za tu cenu je možda najbolje da kupiš neki FHD. Na ekranu od 43 inča ti 4k neće puno značiti. Inače Samsung 6072 od 49 inča može da se nađe do 90 hiljada u nekim radnjama.
 
Dragon82 hvala na odgovoru! Meni je bitnija jača rezolucija, a moj muž je opsednut većom dijagonalom :D
Ali ako je ovaj samsung UHD od 43'' dosta bolji od ovih 48'', uzeo bi ipak njega! Tako da ko može neka ih uporedi... Hvala vam još jednom, za nas koji se baš i ne razumemo, dosta pomažete!cheers:wave:
Nijw bitna samo rezolucija vec i kvalitet samog panela, tip, reprodukcija boja, kontrast, osvezavanje. Ja sam licno uvek za vecu dijagonalu. I sam sam bio u istoj dilemi, ali sam skontao da 4K sadrzaja ima malo i da generalno vise dobijam sa dijagonalom nego sam rezolucijom. Pa ssam uzeo sony 48W705C koji ima solidan VA panel i nisam se pokajao umesto da sam uzeo neki 43" 4K. Nasi operateri u najvecoj meri i dslje emituju 480p sadrzaj, i nesto 1080i sto je losije od 720p pa ti vidi da li se isplati 4k. Vecina filmova je u 1080p. Ja kada hocu da odgledan film skinem full blueray od 40GB i uzivam u slici.
 
Sta kazete za model LG 49LH510V? Mislio sam taj da pazarim. Ima li mozda nesto bolje, a da je slicne cene?
 
Kanale pakuj kako zelis na kompu uz SONY SDBEditor, pa posle kroz usb flash ubacis na Tv. Sto se tice otklucavanja 3D - znam samo da je u pitanju promena FW na 808c, sta i kako konkretno - ne mogu da nadjem (pretpostavljam da sony se trudi da krije to, kad ni na jednom forumu ne mogu naci instrukciju- gde bi je sigurno rado okacili; i nije sve tako jednostavno - kod nekih posle ne radi cam modul, pa su morali nositi na servis da ponovo flashuju fw). Android taj se steluje.
https://community.sony.co.uk/t5/android-tv/android-tv-bugs-and-issues/td-p/2040020 evo resenja za mnoge probleme
Da li treba prvo da se učita lista kanala iz TV-a i kako to uraditi?
 
Kako da radim recording sa LG TV webos 3, da li mogu da formatiram usb fleš kao hdd? Da li je nekom uspelo nešto da snimi sa TV?
Uvek i sa hdd i sa flash piše: Unable to record. This broadcast cannot be recorded.
 
Poslednja izmena:
Momci, moze li info o LG 49LH510V? Jel valja to nesto?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Momci, moze li info o LG 49LH510V? Jel valja to nesto?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ako ti kažem istinito, nije baš nešto posebno ovaj model Lg..Što se tiče Lg televizora, jedino valjaju modeli UH770 i na više.Pa Lg je usmerio svu tehnologiju, u OLED televizore, tako, da baš ne daje dosta na LCD modele.Tu konkurencija definitivno nudi više...
 
Ako ti kažem istinito, nije baš nešto posebno ovaj model Lg..Što se tiče Lg televizora, jedino valjaju modeli UH770 i na više.Pa Lg je usmerio svu tehnologiju, u OLED televizore, tako, da baš ne daje dosta na LCD modele.Tu konkurencija definitivno nudi više...
Moze onda nesto da mi preporucis u slicnom cenovnom rangu?

Ili recimo da idem na manji 43lh541

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno