Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo je rano da se nesto ozbiljno kaze
Pre njega sam imao(jos uvek imam)lg 32 2100 star 8 godina ,koji jos uvek dobro radi i nastavice ali u drugoj prostoriji [emoji2]
Imam sbb, hd kanali deluju odlicno dok obicni ,kako koji,mislim da nije svaki kanal dobar,negde se bas vidi da je krs im signal a negde da je dobar,recimo fox movies
Mada moram primetiti da zavisi i od datuma filma ,serije,kopije koje pustaju itd
Noviji filmovi definitivno bolje se vide,stariji pa hm recimo ne bas tako dobro ,ali uz neka rucna podesavanja bude to ok
Usb radi odlicno,cita sve zivo(pise u spec. da cita h265 ,ne cita ipak ili ja nesto nisam dobro optimizovao,prevod u svakom folderu ima naziv kao i film tako da ne znam cita li ga ako naziv nije isti,probacu pa javljam
Cim sam ga upalio i povezao na net odradio je azuriranje na novu verziju softvera,povezivanje lagano proteklo nije pravio nikakav problem
Usao sam u app opcije pa na youtube malo mizike ,spotova povezivanje sa fonom ,neke moje play liste pustanje ,ma milina ,nije zakucavao pravio ikakav problem
Probao njihov brauzer,lepo radi ,malo nezgodno preko daljinca ukucavati pretrage ali ok,stvar navike pretpostavljam.
Netflix nudi opciju mesec dana free ali nisam se povezivao ,ima tu jos nekih kanala i app ali nisam stigao vecinu da probam,javicu kako i sta ako vas zanima
Generalno taj "pametni" deo tv-a mi nigde nije pravio problem iako se sa time prvi put susrecem kao i sa Panasonicom kao brendom
Zvuk je odlican ,to me je bas pozitivno iznenadilo ,cist i glasan,opcija ima poprilicno u podesavanjima, licno koristim music mod nekako mi najvise lezi
Pustao sam neke filmove za koje znam da imaju odlicne efekte ,speed racer recimo ,uf pravi vizuelno zvucni dozivljaj ,kao da sam u filmu [emoji3]
Avatar takodje itd ,naravno full hd verzije od blizu 4 gb,nisam probao nista teze jer i nemam
Izrada tv-a je dobra posle onoga moga lg -ija "uramljenog" ovaj delije kao da nema "ram"[emoji2]
Ne znam sa kojim bi ga modelom uporedio jer nisam nesto zagledao ali lepsi i bolje odradjen od sony-a wd40 650 baep recimo
Daljinac glomazan koristi 2 AA baterije ne videh to skoro ,ali pregledan sa velikim dugmicima (konacno),jedina zamerka netflix dugme se nalazi tik uz gornji deo skrola ,tako da kada pritisnes strelicu na gore pri listanju kanala moze se desiti da ukljucis netflix ahaha,uspeo sam 3-4x da ga zabodem
Boje na ekranu nisu napucane i to mi se dopada ,mada sa onim opcijama mozes zaista svasta napraviti ,provalicu vremenom kako i sta
Kada se gleda s strane ekran pod vecim uglom recimo 60 stepeni ,ajde da lupim deluje belicasto kao da su boje isprane, ,ali pretpostavljam da ni kod drugih sem premium klase nije bolja situacija
Eto, na brzinu dadoh neku recenziju ,ako vas nesto konkretnije zanima pitajte,necu hvaliti svoga konja[emoji12] dacu iskrene odgovore



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko se doplacuje za tu produzenu garanciju? Jel moze neki link sa detaljima ponude i uslova?
Za produženje garancije je najbolje da se posavetuješ sa prodavcima iz većih prodavnica. Oni su mi rekli da je po isteku osnovne garancije moguće izvršiti njeno produženje (do maksimalnih 5 godina) uz određenu doplatu ovlašćenom servisu. Čini mi se da je Gigatron nudio mogućnost kasko osiguranja uređaja, ali izgleda da toga sada nema. Proveriću sutra sa računara pa ću staviti link ako je to i dalje dostupno.
Inače se produžene garancije daju periodično u dogovoru sa glavnim distributerom da bi se pospešila prodaja. Npr. Sony i LG su od jeseni do nove godine dali produženu garanciju (5 godina) dok Samsung to radi sada. Najbolje je da kontaktiraš prodavce ili glavne uvoznike i da sa njima porazgovaraš o tome da bi dobio više informacija.
 
Ima li smisla uzimati Samsung 50KU6072? Kakva je kupovina? Bitni mi je da.i igrice sa PS4 rade dobro kao i d3i televizija. Za.filmove znam da ce biti ok.

Nisam se zalepio za 4k, nego nigde ne mogu da nadjem iole.kvaliteniji 43-49" full hd

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samsung izasao sa novom tehnologijom QLED
fc5c007798174f9585b688261058ec3c.jpg


Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Ima li smisla uzimati Samsung 50KU6072? Kakva je kupovina? Bitni mi je da.i igrice sa PS4 rade dobro kao i d3i televizija. Za.filmove znam da ce biti ok.

Nisam se zalepio za 4k, nego nigde ne mogu da nadjem iole.kvaliteniji 43-49" full hd

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ne možeš da nađeš kvalitetan fullhd tv jer se više ne proizvode. Od modela za 2016 ostala je samo niža klasa sa fhd rezolucijom. Sve što spada u srednju i višu klasu je 4k.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Bas to. Zato i gledam neki UHD, ali za iole dobar treba dati 800+. Ozbiljno se razmisljam da uzmem onaj sony 8005 od 43" ispred ovog samsunga ili 43 ili 50"

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja nevideh neki veliki pomak ni kod uhd i 4k ,sem u vecoj ceni ,jos ako si osudjen na kanale koji nisu hd ,tek onda mrka kapa,a filmove,serije itd ce svaki iole bolji hd odraditi bez problema
Mislim ne kritikujem nikoga ,da se ne razume pogresno ali to je cinjenicno stanje

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Zasto sljamsung? Nisu svi modeli zakrivljeni, samo oni koji nose naziv x500 u broju modela. Samsung je top brend trenutno, KS modeli su najbolji prosle godine. Za 1000e imate 49'' KS7000, kako vreme odmice cena ide dole, ja licno ga merkam posto mi zena ne da da uzmem vecu rezoluciju. :D

Sony modeli su takodje pristupacni, XD 800 serija, nova XE 800 mozda vremenom bude takodje. Ako jurite obican HD, imate tonu modela 350-500e da birate i marke i rezolucije.
 
Drugaru treba novi tv. Velicina 49-50",~700eura budzet, 4k. Ja dam mu preporucio isto koji sam ja uzeo na dobijene savete 50w755c ali on zeli 4K.
Ako neko moze da posavjetuje koji od ova tri ili neki koji nije na listi a da je u istom cjenovnom rangu:

Sony KD49xd7005 - 719e (2god. garancija)
LG 49UH668V - 792e (2god. garancija)
Samsung 50KU6072 - 747e (5god. garancija)

Da napomenem da.bi svrha Tv-a bila gledanje Tv kanala, filmova sa laptopa najvecom mjerom.
 
Poslednja izmena:
Drugaru treba novi tv. Velicina 49-50",~700eura budzet, 4k. Ja dam mu preporucio isto koji sam ja uzeo na dobijene savete 50w755c ali on zeli 4K.
Ako neko moze da posavjetuje koji od ova tri ili neki koji nije na listi a da je u istom cjenovnom rangu:

Sony KD49xd7005 - 719e (2god. garancija)
LG 49UH668V - 792e (2god. garancija)
Samsung 50KU6072 - 747e (5god. garancija)

Da napomenem da.bi svrha Tv-a bila gledanje Tv kanala, filmova sa laptopa najvecom mjerom.
Jel u svim radnjama trenutno 5 gldina garancije na Samsunga? Posto postoji povoljnije u jednoj poznatoj radnji

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Drugaru treba novi tv. Velicina 49-50",~700eura budzet, 4k. Ja dam mu preporucio isto koji sam ja uzeo na dobijene savete 50w755c ali on zeli 4K.
Ako neko moze da posavjetuje koji od ova tri ili neki koji nije na listi a da je u istom cjenovnom rangu:

Sony KD49xd7005 - 719e (2god. garancija)
LG 49UH668V - 792e (2god. garancija)
Samsung 50KU6072 - 747e (5god. garancija)

Da napomenem da.bi svrha Tv-a bila gledanje Tv kanala, filmova sa laptopa najvecom mjerom.

Po specifikacijama za te pare je najbolji Philips 6501. A od tih što si naveo mislim da je najbolji LG.


Jel u svim radnjama trenutno 5 gldina garancije na Samsunga? Posto postoji povoljnije u jednoj poznatoj radnji

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Garancija je ista u svim radnjama jer garanciju ne daju radnje već proizvođač a popravka ide preko ovlašćenih servisa.

Ovo može takođe da bude od koristi: http://zastitapotrosaca.gov.rs/najcesci-problemi-resenja.php?naslov=garancija-trgovca
 
Poslednja izmena:
Drugaru treba novi tv. Velicina 49-50",~700eura budzet, 4k. Ja dam mu preporucio isto koji sam ja uzeo na dobijene savete 50w755c ali on zeli 4K.
Ako neko moze da posavjetuje koji od ova tri ili neki koji nije na listi a da je u istom cjenovnom rangu:

Sony KD49xd7005 - 719e (2god. garancija)
LG 49UH668V - 792e (2god. garancija)
Samsung 50KU6072 - 747e (5god. garancija)

Da napomenem da.bi svrha Tv-a bila gledanje Tv kanala, filmova sa laptopa najvecom mjerom.


Ja bi ti preporučio Philips model 6501.Ako gledamo ukupno se najviše isplati.A od ovih tri, je nakako najbolji Samsung.
 
Posavetuj se svakako sa još nekim prodavcem ili poznavaocem tehnike.

Samsung ima 8-bitnu VA ploču a LG 10-bitnu IPS ploču. VA ploča obezbeđuje bolji kontrast i crnu boju a IPS ima veći ugao gledanja. Što se tiče PQI (PMI) indeksa Samsung ima 1300 a LG 1200. Samsung ima ivičasto (edge led) a LG direktno (direct light) osvetljenje. Ima tu još ponekih razlika a o tome bi trebao još da pročitaš na internetu.
Na osnovu toga za šta ćeš najviše koristiti TV treba da izabereš odgovarajući model.

Pogledaj uporedne specifikacije ovde.
 
Poslednja izmena:
A šta je najbolje uzeti u ceni ~500€?
 
Kad kažete IPS ima veći ugao gledanja od VA koliko je to zapravo u stepenima? I šta je sa MVA?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno