Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav ljudi, uzeo bih novi TV, ali ne razumem se i pojma nemam sta da gledam i sta je bitno.
U principu, budzet mi je 100k, ali bih mogao da dodam jos nekih 10-15 ako je potrebno za nesto bas kvalitetno.

Daljina gledanja je nekih 2,5m. TV bih dosta koristio za povezivanje sa USB-om ili laptopom preko HDMI-a i gledanje mkv filmova u visokoj rezoluciji. 3D i Smart nisu neophodni, a kupovao bih u nekoj od nasih radnji, dakle ne preko KP-a.

Mislim da je 49 inca neka optimalna duzina dijagonale koja mi treba. Ali nemam uopste predstavu da li da gledam LG, Samsung, Sony itd, i na koje specifikacije i modele da obratim paznju.

Ovaj mi recimo izgleda zanimljivo - https://www.gigatronshop.com/televizori/samsung_smart_led_tv_49_ue49ku6502_curved_4k_ultra_hd-84131 Vredi li tih para?

Svaki savet je dobrodosao, hvala puno unapred :)
 
Prethodnih godina su ti 3D televizori baš bili popularni. Vidim da od modela iz prošle godine samo skuplji imaju tu opciju. Skoro da se više 3D i ne pominje.
Zna li neko da li je moguće gledati 3D na običnom televizoru uz korišćenje 3D dekodera?

@urosito
Ako razdaljina sa koje gledaš nije veća od 2.5 m onda 49 inča kupi, u suprotnom možeš da ideš i na 55.
Što se tiče zakrivljenog ekrana ništa on nije bolji od običnog a skuplji je. Takvi ekrani se uzimaju za male prostore i zbog dizajna.
Za 120 hiljada mislim da možeš da nađeš dobar 4k TV.
 
Poslednja izmena:
Cuo sam neke, doduse neproverene, price kako se Filips televizori lako kvare, pa gledam da ih izbegnem :D

Sto se tice zakrivljenog ekrana, on mi je totalno nebitan, ako ne doprinosi kvalitetu slike onda ga necu ni uzimati u obzir.

Malo sam sad bacio pogled na KP, i model Samsung UE49KS7000 po ceni od 950e mi deluje kao dosta dobar izbor, izgleda odlicno i ima odlicne recenzije.

Edit. Sad i primetih i model Samsung UE49KU6400 koji isto deluje dobro, a 250 evra je jeftiniji. Vidim da je on UHD, a ovaj skuplji model je SUHD. Ima li tu neke velike razlike, isplati li se dati 250 vise za SUHD?
 
Poslednja izmena:
Cuo sam neke, doduse neproverene, price kako se Filips televizori lako kvare, pa gledam da ih izbegnem :D

Sto se tice zakrivljenog ekrana, on mi je totalno nebitan, ako ne doprinosi kvalitetu slike onda ga necu ni uzimati u obzir.

Malo sam sad bacio pogled na KP, i model Samsung UE49KS7000 po ceni od 950e mi deluje kao dosta dobar izbor, izgleda odlicno i ima odlicne recenzije.

To je problem,jer čuju ljudi neprovjerene informacije, pa poslije dalje pišu laži..Mogu ti iz prve ruke kazat, da se Philips televizori ne kvare ni manje ni više napram preostalih brendova..A mislim, da sam stavio več tabelu što se tiče kvarova brendova.Što se tiče Samsunga, bi te samo opozorio na problem sa stražnjim stranicama..A ovdje si pročitaj, pa poslije ispada da se Philips kvari..
untitled.png
 
Poslednja izmena:
Možda se Filip baš rijetko kvari, ali kod mene je komšija baš zbog modela 6501 postao "kućni prijatelj" sa serviserom.
Kod roditelja isto Filip i efekat prljavog ekrana je nepodnošljiv. Možda je to isto tako jedini njihov TV sa tim problemom, ali...
Pokretanje i rad u Android okruženju TV-a je pravo mučenje. Svaki OS proizvođača je fluidniji i ima bolji odziv i Beko i Vox i... proizvođace televizora da i ne spominjem.
Jedino zbog čega vrijedi uzeti Filipa je ambilight, ali za te pare ipak ima i jeftinijih lampi za dnevnu sobu. A na te lampe će te možda dobiti više od bijedne 2 godine garancije.
 
Možda se Filip baš rijetko kvari, ali kod mene je komšija baš zbog modela 6501 postao "kućni prijatelj" sa serviserom.
Kod roditelja isto Filip i efekat prljavog ekrana je nepodnošljiv. Možda je to isto tako jedini njihov TV sa tim problemom, ali...
Pokretanje i rad u Android okruženju TV-a je pravo mučenje. Svaki OS proizvođača je fluidniji i ima bolji odziv i Beko i Vox i... proizvođace televizora da i ne spominjem.
Jedino zbog čega vrijedi uzeti Filipa je ambilight, ali za te pare ipak ima i jeftinijih lampi za dnevnu sobu. A na te lampe će te možda dobiti više od bijedne 2 godine garancije.

Pa pogledaj svi televizori se kvare..To što ima par ljudi problema, od par miljuna prodatih televizora ne znači ništa..Treba gledat procentoalno.A tu su svi tu negdje, jer upotrebljavaju uglavnom istu Hardwersku tehnologiju..Pored toga, ne možeš kod televizora koji košta ispod 1000 evra, očekivat televizor bez ikakve mane..Onda daj 2000 ili 3000 evra, pa češ dobit možda" televizor koji nema mana..Ma ljudi ste več pomalo smješni, oko tih izjava..A što se tiče Philips modela 6501, ti mogu kazat, da je veoma solidan model, uopšte za takve pare..Još što se tiče Androida, radi sasvim dobro..Neznam koji Android imaš u mislima, možda verzju 4.0.
A možeš si i ovdje malo pročitat..
http://www.philips.hr/c-p/43PUS6501...rane-i-pixel-precise-ultra-hd/reviewandawards
 
Imam Philips 6501 već mesec ipo dana i do sada nisam imao ozbiljnih problema. Kada sam ga kupio na njemu je bio Android 5 a početkom februara je dobio ažuriranje na 6.0. Što se tiče operativnog sistema radi veoma fluidno i dobro. Može se primetiti efekat prljavog ekrana ali nije u tolikoj meri da smeta za gledanje. Neka me neko ispravi ako grešim ali mislim da je efekat prljavog ekrana prisutan kod svih LCD televizora.
 
Imam Philips 6501 već mesec ipo dana i do sada nisam imao ozbiljnih problema. Kada sam ga kupio na njemu je bio Android 5 a početkom februara je dobio ažuriranje na 6.0. Što se tiče operativnog sistema radi veoma fluidno i dobro. Može se primetiti efekat prljavog ekrana ali nije u tolikoj meri da smeta za gledanje. Neka me neko ispravi ako grešim ali mislim da je efekat prljavog ekrana prisutan kod svih LCD televizora.

Sasvim dobro napisano, ali pojedinci se opet neče složit sa tobom..:D
 
Da li da se isplati uzeti PHILIPS 55PUS6201/12 pre nego Philips 49PUS6501/12 ? Cena im je tu negde.
Da li ovih 6 inca znace vise u odnosu na karakteristike koje su verovatno bolje kod 6501?

I da, da li je kod 6501 stvarni 120 Hz panel, posto citam ljudi pisu da na mnogim modelima se stavi veca hercaza u odnosu na stvarnu?
 
Poslednja izmena:
Da li da se isplati uzeti PHILIPS 55PUS6201/12 pre nego Philips 49PUS6501/12 ? Cena im je tu negde.
Da li ovih 6 inca znace vise u odnosu na karakteristike koje su verovatno bolje kod 6501?

I da, da li je kod 6501 stvarni 120 Hz panel, posto citam ljudi pisu da na mnogim modelima se stavi veca hercaza u odnosu na stvarnu?

Philips model 6501, ti je več dosta bolji model..I model 6501 ti ima 100Hz panel.
 
Drugar sa foruma mi je preporucio model ovaj model LG-a, s obzirom da mi je cenovni rang do 55 hiljada a vazno mi je da smart funkcionise dobro i da ne baguje (YouTube mi je u sustini najvazniji) i da bude 40-43''. Najjeftinija ponuda je na Emmi-ju (nadam se da je dozvoljeno pominjanje online shopova). Da li smatrate da vredi ova kupovina?
http://emmi.rs/televizori-tv-43-sma...mania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

Takodje, zamolio bih vas za jos neku preporuku. Televizor bih kupio u zemlji i to u kesu. Hvala unapred :)
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce snimljeni sadrzaj preko LG Smart TV-a odgledati na PC-u, tj da li je moguce dekriptovati sadrzaj?
 
49 inča. Mogu da ti kažem ili slikam ako te nešto interesuje.


Danas sam ga kupio.680 evra.
Prikacim ga na kablovsku i pustim da trazi kanale i ono pise 13 digitalnih i 50 analognih.Slika je uzasna na vecini kanala, na nekoliko njih i moze da se tolerise.Cini mi se da je Marko 1996 pisao o tome a cini mi se da imamo istu kablovsku Kopernikus.Cak mi je i net slab 10 Mb/s, tako da i tu imam blagih poteskoca.
Kako da resim ove probleme?
 
Koji 4K tv od 43" mi preporucujete? Moze u preko kp. Uzeo bih 4k jer se razmisljam da uzmem PS pro u beko vreme. Glavna namena su mu d3i(najvise sport, cast sa kompa i PS4). Bitno mi je da ima 3hdmi, ali koliko sam vixeo svi imaju

Dao bih do 600€

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Danas sam ga kupio.680 evra.
Prikacim ga na kablovsku i pustim da trazi kanale i ono pise 13 digitalnih i 50 analognih.Slika je uzasna na vecini kanala, na nekoliko njih i moze da se tolerise.Cini mi se da je Marko 1996 pisao o tome a cini mi se da imamo istu kablovsku Kopernikus.Cak mi je i net slab 10 Mb/s, tako da i tu imam blagih poteskoca.
Kako da resim ove probleme?

Imam mts SD televiziju i ni meni slika nije sjajna. Posle starog televizora sa manjim ekranom na ovom mi je slika izgledala baš loše ali vremenom ćeš se navići. Pun HD (1080p) format je oko 6 puta veći od SD, a 4K je 4 puta veći od 1080 formata. Kad se SD format slike razvuče na ekran od 49 inča ili veći normalno je da slika bude loša i za to ne možeš da kriviš TV. Na slici ispod možeš da vidiš primer.

580_uhd.jpg


Što se tiče interneta izmeri na računaru ili telefonu kolika ti je brzina pa vidi u čemu je problem. Meni je TV bežično vezan na internet i imam protok oko 6 mbps, ali to nije dovoljno za gledanje (bez prekida) 4k snimaka sa YouTube-a.
 
Danas sam ga kupio.680 evra.
Prikacim ga na kablovsku i pustim da trazi kanale i ono pise 13 digitalnih i 50 analognih.Slika je uzasna na vecini kanala, na nekoliko njih i moze da se tolerise.Cini mi se da je Marko 1996 pisao o tome a cini mi se da imamo istu kablovsku Kopernikus.Cak mi je i net slab 10 Mb/s, tako da i tu imam blagih poteskoca.
Kako da resim ove probleme?

Što se tiče kvalitet slike, ti veoma zavisi kakav ti je sam signal, i koliko ima same kompresije u programima.Možeš imat i OLED televizor, pa če ti biti SD sadržaji slabi, ako se ne ispunjava ta dva parametra.Što se tiče tvoje brzine neta, ti nije baš najbolja zato imaš poteškoča.Moraš, da imaš barem oko 25Mb/s, da bi ti radilo kako treba..A ovdje imaš i kalibraciju za taj televizor.
https://youtu.be/qANS2QgxkDo
 
Danas sam ga kupio.680 evra.
Prikacim ga na kablovsku i pustim da trazi kanale i ono pise 13 digitalnih i 50 analognih.Slika je uzasna na vecini kanala, na nekoliko njih i moze da se tolerise.Cini mi se da je Marko 1996 pisao o tome a cini mi se da imamo istu kablovsku Kopernikus.Cak mi je i net slab 10 Mb/s, tako da i tu imam blagih poteskoca.
Kako da resim ove probleme?

Kako se ispoljava ta užasna slika? Možeš li da slikaš pa da vidimo u čemu je problem? Ja na mojoj hd ready plazmi 42" gledam sbb preko d3 i sd kanali su sasvim pristojni. Imao sam ranije kopernikusovu kablovsku a na njoj vezana 5 tv-a i slika je bila vrlo dobra.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno