Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imas test na YT, Philips 49pus6501 vs LG 49uh664v, testirao ga Darko sa HD televizije, pogledaj, mozda ti pomogne :) naravno to se odnosi i na 55inc varijante ;)

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Koji je npr glup a velik (60-65") a dobar tv ?
Neće da može, bar ja tako mislim, neka me ispravi neko. Gotovo svi modeli preko 55" su i Smart. Svakako, ako pričamo o modelima iz jače klase, 99% su smart, ma koje dijagonale. Npr ja sam htio dobar TV a Smart mi nije bio potreban. Uzeo sam LG UH558507 i ajde sto sam dobio Smart (Screen share mi je kul pa ga i koristim ponekad) nego sam dobio i 3D koji još uvjek nisam ni probao, niti ću. :lupko:

Znam da je model 7707 bez 3D-a ali mi se žurilo tada a samo je ovaj bio na stanju :)
 
Da li je puno za Philips 49PUS6501 platiti 740€ i šta bi za te pare mogao da uzmem bolje?
Ovo je cena kod nas sa dve godine garancije.
Odlicna cena ako je kod nas, posto ne idu ispod 100k u domacim maloprodajama...

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Da li je puno za Philips 49PUS6501 platiti 740€ i šta bi za te pare mogao da uzmem bolje?
Ovo je cena kod nas sa dve godine garancije.
Provjeri samo da ne pokupiš neki model sa "prljavim ekranom" (DSE). Onda ni cijena od 740€ nije razlog za kupovinu.
 
Da li je puno za Philips 49PUS6501 platiti 740€ i šta bi za te pare mogao da uzmem bolje?
Ovo je cena kod nas sa dve godine garancije.

Pre nego kupiš zatraži od prodavca da isprobate tv i utvrdiš da li ima nekih anomalija na ekranu. Ako je sve u redu - pare na sto. Sumnjam da ima nešto bolje za te pare, a bolju cenu za taj tv trenutno nećeš naći.
 
Provjeri samo da ne pokupiš neki model sa "prljavim ekranom" (DSE). Onda ni cijena od 740€ nije razlog za kupovinu.

:D Pa što se tiče DSE, imaju uglavnom svi televizori svejedno na brand.Jedino je na jednom više primjetan, a na drugom manje..A za takvu cjenu i rang televizora, ne možeš očekivat tehnologiju OLED televizora..Za takav rang televizora, je ovaj Philips i suviše dobar što se tiče raznih anomalija ..
 
Fali li ovima nesto?

http://www.eponuda.com/led-televizori/samsung-ue55k5102-full-hd-led-televizor-cena-394625
http://www.eponuda.com/led-televizori/lg-55lh545v-led-televizor-cena-389734

Namena je gledanje filmova i serija, gledace se sa daljine od 4-4.5m tako da je velicina bitna. U planu je android box tako da smart opcija nije neophodna. Imate li drugih preporuka?
Generalo, kod kupovine televizora bitno je da znaš budžet i veličinu ekrana i onda se traži najbolji TV za izdvojeni novac. Ti nam kaži koliko ćeš da daš pa ćemo ti pomoći. [emoji3]
 
Može li mi neko reći nešto više od LG modelu 50UH635V?
Vidim da se ovaj model UH630V - 635V jedini pravi u 40 pa 50 inča a ne u 43-49"
Takođe vidim da ovaj model ima Color Prime plus tehnologiju a ne Color Prime Pro kao modeli 650,664
Ne znam u čemu je razlika?
U čemu je još razlika?
 
Nije problem ni malo vise. :) Generalno gledam nesto sto vece, a pristojno.

Moji predlozi (ukoliko razmatraš samo dijagonalu od 55 inča):

4K:
PHILIPS 55PUS6101
LG 55UH605V

Full HD:
LG 55LH630V
PANASONIC TX-55DS503E
SHARP LC-55SFE7332E

Sharp ima dobre specifikacije ali bi trebalo još da se istraži na forumima kako se pokazao. Uglavnom, dobro bi bilo da potrašiš na netu recenzije i komentare za svaki TV koji razmatraš da kupiš. Takođe, možeš da pitaš na AVSforum.com. To je jedan od boljih foruma što se tiče televizora.
 
Moji predlozi (ukoliko razmatraš samo dijagonalu od 55 inča):

4K:
PHILIPS 55PUS6101
LG 55UH605V

Full HD:
LG 55LH630V
PANASONIC TX-55DS503E
SHARP LC-55SFE7332E

Sharp ima dobre specifikacije ali bi trebalo još da se istraži na forumima kako se pokazao. Uglavnom, dobro bi bilo da potrašiš na netu recenzije i komentare za svaki TV koji razmatraš da kupiš. Takođe, možeš da pitaš na AVSforum.com. To je jedan od boljih foruma što se tiče televizora.
Hvala tebi i ostalima na preporukama. Problem je naci rewiew-e za vecinu ovih koji se kod nas nalaze, google mi obicno izbaci par stranica na poljskom i to je to. Nadao sam se da ce forum pomoci u odvajanju zita od kukolja. ;)
 
Za review pogledas osnovnu oznaku serije i specifikacije i uku as na google i tako nadjes neki sa istom specifikacijom i ista serija(svi imaju 5/6/7/8/9 serije manje ise), a malo drugacija oznaka, jer je za drugo trziste. Recimo kod nas samsung 9002 je u Americi 9500. I onda za njega ima brdo reviewa, a za 9002 nijedan, a isti tv.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Razmatram kupovinu televizora koji pruža dobar odnos cene, veličine i kvaliteta. Za oko mi je zapao LG 43LH510v 43" model. Šta mislite o njemu? Da li ga neko ovde možda i poseduje? Potreban mi je za reprodukciju videa sa Android boxa i igara sa računara i/ili konzole. Može i preporuka za prodavca na KP putem privatne poruke. Hvala unapred.
 
Pozdrav svima,trebao bih sutra da narucim neki tv,pa sam kao i vecina u dilemi.Pratim temu redovno ali opet imam dilemu.Da li ici na 1080p veci ekran ili 4k manji?Imam jedan Lg i jedan Samsung tv i nekako vise naginjem ka Samsungu zbog va panela ali procitah da je Samsung nesto fuserio u proslogodisnjim modelima .Koristio bi se za sbb d3 i ps4.Budzet oko 500e.Razmatrao sam LG 43UH603V,LG 40UH630v LG 43LH590v,Samsung UE40KU6072,49k5672,43ku6000.Znam da ovi uhd nisu nesto ekstra(60hz) ali nisam video uzivo sve modele,pa bi mi pomoglo necije iskustvo.Hvala unapred
 
Sutra stize KS7000, javljam utiske... Posle mnogo guglanja, gledanja testova izbor je pao na Sammy [emoji16]

@Corvus Corax ok je model izlozen mi je u radnji nije mu losa slika, ako kupujes kod madjara bolje idi na Samsung 40K5502, malo je manji ali je proglasen best buy opcijom, imas test na YT susjedi ga testirali. Ako ti je on mnogo para idi na LG...
@acirbod idi na Samsung vece dijagonale, isplativije u odnosu na LG 4K manje dijagonale, ili se ispruzi do 550eur i juri 49UH603v, to bi vec bilo ok [emoji108]


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Za review pogledas osnovnu oznaku serije i specifikacije i uku as na google i tako nadjes neki sa istom specifikacijom i ista serija(svi imaju 5/6/7/8/9 serije manje ise), a malo drugacija oznaka, jer je za drugo trziste. Recimo kod nas samsung 9002 je u Americi 9500. I onda za njega ima brdo reviewa, a za 9002 nijedan, a isti tv.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.

Slab mi je google-fu, nista nisam nasao.

Inace, kako firme tretiraju probijanje belog svetla po ivicama i slicne sitne defekte ovih dana?
 
Pozdrav drustvo , sta uzeto od 40''-43'' za low finansije. Znaci za sto manje para sto vise muzike ako je to ikako moguce. Osudjen sam na domace prodavce jer moram na rate . Hvala unapred!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno