Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
civi, na zalost, i vivax plazma kosta oko 65 hiljada, takodje i neo...Kod nas, sto se tiche lcd/plazme, cena najmanje govori...Jbte, u tehnomarketu i dalje ima za 85 hiljada panasonic plazmi sa SD rezolucijom!!! znachi 800x480, tako nesto. Modeli stari 3-4 godine...Kaos .

ajde prosvetli nas pa reci koji je to model, sem ako ne mislis na model PANASONIC TH-42PA60 koji moze da se kupi u par prodavnica izvan beograda i to u paketu sa postoljem TY-ST42PX5 koje kosta bar 150€ :D
 
pa sta si time hteo da kazes?
to je upravo model o kom sam ja pisao iznad. samo postolje uz koji se isporucuje je oko 150€ na zapadu. i nijedan od ta dva modela nemaju u beogradu.

prodaju ljudi ono sto imaju, a tebi niko ne brani da uzmes novi model koji se takodje tamo prodaje i to jeftinije.
 
...

Meni niko ne brani, samo komentarishem bezobrazluk cena, kojim ce navuci neku zenu iz jagodine prichom kako je to vrh teve. A ona je samo htela da obraduje muza i decu...Ako i dalje ne znas sta sam hteo da kazem...nvm...indzoj...
 
Priblizio se dan kupovine a ja jos uvek ne znam sta bih uzeo. :) Vidim pala cena Samsungu 37", sada je kao 32" pre mesec dana... tu mislim na R81 37"... ali svidjaju mi se ovako na izgled i ovi LG-evi, pojma nemam u cemu se razlikuju osim u izgledu, vise mi se dopadaju neko Samsung, ovako na slici, jos nisam bio do radnje:

http://www.tehnomanija.co.yu/katalog/lg-televizor-lcd-32lc52-zc.html

http://www.tehnomanija.co.yu/katalog/lg-televizor-lcd-32lg3000.html

http://www.tehnomanija.co.yu/katalog/lg-televizor-lcd-32lc55.html

Dosta mi se svidja i ovaj Sony, izgleda mocno, samo ne znam da li moze da se okrece oko svoje ose, to mi je vazno:

http://www.tehnomanija.co.yu/katalog/sony-televizor-lcd-kdl-32p3000k.html
 
U istoj sam situaciji kao Civil pa da pitam koji lcd da uzmem,sluzice samo za gledanje tv. Ovako kad gledam ove linkove meni sve to deluje isto tako da ako nije problem preporucite neki model..ispruzio bih se oko 60k,gore dole..hvala unapred
I da,na sta da obratim paznju,koje su specifikacije bitne?
 
@ vlasta i @ Ice

Prosto ne mogu da verujem da ste " omasili " kilometre rasprave oko LCD i PLAZME tematike ,)

Samo qvlada je okacio sve fileove koji su potrebni za neku osnovnu podelu a vi sad pitate takva pitanja.. :trust: a niste ni novi clanovi ??
 
Katheiren je hd satelitski risiver. to sto je hd satelitski risiver i ne znaci bas mnogo...ne znam ima li uopste free hd kanala...Al` on ima ethernet prikljucak, povezes ga na net, uplatis card sharing (ja konkretno placam 50e godisnje, skoro sve sto moze da se uhvati na nebu je otkljucano). On je najjeftiniji hd risiver koji podrzava taj vid otkljucavanja kanala...Cuo sam da su se pojavili jos neki za tipa 200e.

Gde ima taj kathrein kod nas? Ti ga imaš, koliko sam shvatio?
 
ima ga u satelitskimantenama u NS-u (valjda)
 
@ vlasta i @ Ice

Prosto ne mogu da verujem da ste " omasili " kilometre rasprave oko LCD i PLAZME tematike ,)

Samo qvlada je okacio sve fileove koji su potrebni za neku osnovnu podelu a vi sad pitate takva pitanja.. :trust: a niste ni novi clanovi ??

Pazi,ja ne trazim raspravu LCDvsPlazma vec preporuku konkretnog LCD modela sa kojim su clanovi zadovoljni;)
krastavac,za sve ostalo si pravu ali na zalost nemam vremena da citam kilometarske diskusije jer moram danas/sutra da uzmem za matorce neki lcd jer kad odem iz ns oni ce da uzmu ko zna sta tako da bolje da se ode informise o konkretnom modelu nego da idem po radnjama i slusam kojekakve price o modelima koji mi nista ne znace..nadam se da nije problem...pozdrav

Sta mislite o ovom modelu?
http://www.tehnomanija.rs/katalog/lg-televizor-lcd-32lc52-zc.html
 
Poslednja izmena:
Da... neka nova... reklamiraju je po celom netu, cak i na nasim kanalima. Ne znam kakvi su ti 330 modeli ali serija 6 tj A656 modeli su extra ishvaljeni i cak nesto najbolje na trzistu, tipa pored novih samsunga nema razloga kupovati Sony.
 
E ? Zar tako ? Aj' ti se ovde dobro razumes u te stvari, sta ti ovako prvo upada u oci kod ovog modela sto mozda nema neki drugi, R81 ili R82 ? Meni upada u oci to sto ima manji kontrast sto i nije bas pohvalno.

U principu, kod Samsunga me jedino plasi to sto je Samsung. :) Do kraja nedelje bi trebalo da kupim LCD i pored Samsunga jedino se dvoumim da uzmem ovaj Sony, mada pitanje je veliko da li je razlika u ceni opravdana... http://www.tehnomanija.rs/katalog/sony-televizor-lcd-kdl-32p3000k.html

P.S. I osvetljenost je slabija.
 
Poslednja izmena:
Rekoh da ne znam za 330 a sto se tice pomenute A656 kontrast (dinamicni) je od 15000:1 kod manjih do 50000:1 kod 40" pa na gore modela. 330 nisam ni video. U Tehnomaniji pise da imas 37" R81 za 55k din, u CT pise da ima 37" R86 za 63k din. Kod njih sto veci to bolji. Cisto sumnjam da bi tv kao tv bio neispravan (mada se to uvek proba pre kupovine), ako ti se slika dopadne kupuj.
 
Toshiba LCD

Drugari,

Potrebno mi je vase misljenje, hitno!!! Naime, danas sam u Tehnomarketu nabasao na Toshiba LCD-e i odusevio sam se jer sam bas njih zeleo da vidim.

Da li su oni zaista superiorni u odnosu na druge marke?

Recimo, video sam Toshiba REGZA 32XV500PG (model 2008. godina) full hd!!! za 64k dinara!!!

Jos mi je zapao za oko 32CV500PG za 57k dinara, isto model 2008. Ovaj je HD READY.

Kakvi su ovi televizori?

Prosto sam u nevidjenoj frci, da li uzeti HD ready Samsung koji je daleko jeftiniji, da li uzeti mozda 37" Samsung koji mogu da uzmem po ceni ove prve Toshibe ili cak i dosta jeftinije ili je mozda pametnije da po cenu vece cifre ipak kupim Toshibu?

Sta biste vi uradili da ste na mom mestu?
 
Ako ti je bitna velicina, imas 40` samsunga za 65K dinara R81. Ako ti je bitan full hd (npr, koristices ga kao monitor i sedeces na metar i po od njega), onda taj full hd...Znash, nekako je nejasno, da li da kupim smart ili suv.

Ako nameravas da taj tv koristis kao tv, i gledas ga sa 2-2.5m, nema smisla uzimati full hd. Jedino ako ces ga koristiti kao monitor do max razdaljine od 1.5m, onda OK. Preko toga gubi poentu, suvishe sitno za chitanje...
 
Super sto si se tako brzo javio jer ja na osnovu vasih misljenja formiram svoje jer se ne razumem najbolje u materiju.

Prosto sam mislio da mozda uzmem taj FULL HD zato sto mi deluje jeftin, navodno je na nekoj akciji.

Sedecu na neka 3 metra od TV-a. Uzeo bih 32" najverovatnije ili mooozda 37" ali za pare koje mogu da dam samo imam Samsung R81 od 37". Koristicu ga za SBB kablovsku prvenstveno, i povezacu ga HDMI kablom tako da mogu na njemu da gledam filmove svih vrsta, znaci i DivX i DVD i HDDVD...

Nece mi sluziti kao monitor sigurno mada danas kada sam u Tehnomarketu video kako izgleda neka voznja na Soniju 3 na ja mislim 37" Sony TV-u, vilica mi se oklembesila do poda...

Ali tu se postavlja pitanje kvaliteta konkretne marke jer kazu da je Toshiba najbolja kada je u pitanju slika analogne kablovske a i svakako je Toshiba generalno gledajuci klasa za druge marke koje mi ovde spominjemo...

P.S. I jos jedna stvar koja mi uopste nije jasna... da li je Samsung LE-37R81BX isto sto i sve isto samo bez ovoga BX na kraju!?? Jer, BX u Tehnomarketu kosta 66.000 dinara a u Tehnomaniji 55.000 dinara, ali ne pise ovo BX!? Prosto nije moguce da je tolika razlika u ceni!?

Takodje, na nekim modelima pise KONTRAST recimo 5-8000 a na drugom kaze DINAMICKI KONTRAST pa odvali broju od 30.000 kao na ovoj Toshibi recimo!?
 
Poslednja izmena:
Pa pazi...Ti jednostavno nemas potrebu za FULL HD :D Znachi, dzaba bi bacio pare za nesto sto ti nije potrebno, jer da pustis FULL HD materijal, sa 3 metra ne bi primetio razliku izmedju FULL HD i HD ready na 37` ekranu. Citajuci mnogo iskustava i buljeci po prodavnicama, mislim da bi tebi bilo najbolje da uzmes 37` panasonic plazmu....ipak, kablovska je u pitanju... sa 3 metra, slika sa HD rip-a (znaci 720p, hd ready) na panasonic plazmi 42 incha je...da padnesh na dupe...

Pare nisu male, tako da bih ti toplo preporucio da bacis oko na ovaj subforum... http://www.hifi-forumi.com/forum/viewforum.php?f=19 ... drugi su ljudi... 100 ljudi, sto cudi, 100 zena, 200 sisa, 300 muka :D
 
Poslednja izmena:
A ne, ne, ne, ne bih plazmu, prosto ne bih, ne pitaj me zasto. :)

Dakle, neka bude LCD, ok, dogovorili smo se da to NE BUDE full HD. Znaci, ajmo dalje. :) Mislis da je 2,5-3m puno za 32" TV ?

Samsung ili Toshiba? Manji Samsung ili veca Toshiba?

Baci pogled na P.S. u prethodnom email-u. :)
 
Poslednja izmena:
Da, za 32" 2.5-3m je previse. Za tu daljinu neces pogresiti sa 42" a kamoli 37'. E, sad Samsung ili Toshiba, zavisno koji modeli, heh. Baci pogled na sliku, testiraj, trazi da ti puste tv, dvd, HD itd. Sta ti se dopadne to uzimaj. I upamti, kod LCD incha nikad dosta, sto vece to bolje a rezolocija je bitna samo ako si dovoljno udaljen (blizu) da je primetis.
 
Poslednja izmena:
Inca nikad' dosta ali ni para. :) Najvise sto mogu sebi da priustim je 37" i to neki Samsung do 55000 dinara. Sutra idem do Neptuna da vidim sta tamo ima a procitao sam da si negde rekao da nude popust kada je nekome rodjendan a meni je za par dana pa k'o velim mozda ta akcija i dalje traje. :D

Nego, mislio sam da je Toshiba, kako dosta ljudi kaze, mnogo bolji u analognoj slici nego drugi proizvodjaci... HD je na svim prelep...

Sve u svemu, osecam se uzasno, kao da kupujem nesto od cega mi zivot zavisi, ono bas mi je mucenje. :D
 
Ako cemo iskreno ne postoji LCD koji je dobar za kablovsku :( koji god proizvodjac bio. Sto se tice rodjendana secam se toga natpisa od zimus. Nadam se da se nisu predomislili.
 
Danas sam bio i u Tehnomaniji i izbor suzio na prakticno dva modela. Samsung LE-37R81 ili Toshiba REGZA 32CV500PG. Prvi je 56.000 a drugi 57.000. Samsung je MADE IN HUNGARY. Ne znam za Toshibu.

U radnji mi kazu da su R81 i R82 isti BUKVALNO u svemu osim u izgledu odnosno onom dugmencetu kojeg R82 ima. Da li je to tacno? Kazu da je ostalo sve isto, znaci sve... a razlika 5 hiljada!?

STA DA KUPIM ? SUTRA KUPUJEM !

Evo specifikacija za Toshibu, ovaj Samsung vec svi znaju:

http://www.insigne.pl/index.php?p2611,toshiba-32cv500pg-32cv500pg
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno