Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koji LCD TV?

Model koji mi je promakao, tek sad sam ga primetio je LG 55LF652v . Ako sam dobro shvatio to je u sustini najjaci FHD model LGa za 2015. godinu.
Jel imao neko direktna iskustva sa ovom bebicom? Deluje mi kao ok ponuda, a verujem da mu je panel bolji nego ovaj Panasonic as500 koji trenutno imam. Uzasno me nervira probijanje svetlosti koje na trenutnom tvu izgleda prilicno upadljivo i druga stvar koja me jako iritira su jasno vidljivo gradijeti boja u odredjenim situacijama (bukvalno ostra granica izmedju nekoliko nijansi iste boje).
 
^ Da, LF652 je najjaca FullHD serija koja je izasla za 2015. godinu.

Problem kod tog Panasonica nastaje zbog koriscenja Edge backlight tehnologije gde su LEDice postavljene na ivicama, a sam diffuser ne rasporedjuje lepo osvetljenje. Druga varijanta je Direct LED gde su postavljene odmah iza panela. U tom slucaju nemas bleed, ali se javlja clouding u odredjenoj meri. LG model koji si naveo koristi Direct LED tip pozadinskog osvetljenja (osim za 32" model gde je edge lit). Duffuser je dobar i clouding se skoro ne primecuje.
Evo ti link ka review tog modela ali model od 42". Imaj na umu da se zbog razlicitih dijagonala razlikuje i broj LEDica i da nije 100% direktno uporedivo sa 42" modelom. Najbolje da vidis u nekoj radnji. (link: http://hdtelevizija.com/2015/10/22/lg-42lf652v-webos-2-full-hd-televizor-recenzija/ )

Posto uzimas 55" TV koji je skuplji, pretpostavljam da ga neces promeniti cim padne cena OLEDu za 2,3 godine (nagadjam). Obrati paznju i na Sony W80x. Oni u 55" imaju EdgeLit, dok u 65" imaju direct led backlight. Zbog kvalitetnijeg diffusera i VA panela koji 3-4x manje propusta pozadinsko osvetljenje u odnosu na IPS, te prelaze neces ni primetiti.

Opet, najbolje da sve te modele pogledas u radnji. (imaj na umu da je u radnjama jaka rasveta, a sve ove mane pozadinskog osvetljenja se najbolje vide u mraku)
 
^ Da, LF652 je najjaca FullHD serija koja je izasla za 2015. godinu.

Problem kod tog Panasonica nastaje zbog koriscenja Edge backlight tehnologije gde su LEDice postavljene na ivicama, a sam diffuser ne rasporedjuje lepo osvetljenje. Druga varijanta je Direct LED gde su postavljene odmah iza panela. U tom slucaju nemas bleed, ali se javlja clouding u odredjenoj meri. LG model koji si naveo koristi Direct LED tip pozadinskog osvetljenja (osim za 32" model gde je edge lit). Duffuser je dobar i clouding se skoro ne primecuje.
Evo ti link ka review tog modela ali model od 42". Imaj na umu da se zbog razlicitih dijagonala razlikuje i broj LEDica i da nije 100% direktno uporedivo sa 42" modelom. Najbolje da vidis u nekoj radnji. (link: http://hdtelevizija.com/2015/10/22/lg-42lf652v-webos-2-full-hd-televizor-recenzija/ )

Posto uzimas 55" TV koji je skuplji, pretpostavljam da ga neces promeniti cim padne cena OLEDu za 2,3 godine (nagadjam). Obrati paznju i na Sony W80x. Oni u 55" imaju EdgeLit, dok u 65" imaju direct led backlight. Zbog kvalitetnijeg diffusera i VA panela koji 3-4x manje propusta pozadinsko osvetljenje u odnosu na IPS, te prelaze neces ni primetiti.

Opet, najbolje da sve te modele pogledas u radnji. (imaj na umu da je u radnjama jaka rasveta, a sve ove mane pozadinskog osvetljenja se najbolje vide u mraku)


vrlo malo skuplji Sony 55w805,9
slika,kontrast i ostalo na strani istog
 
Hvala svima za kvalitetne savete.
@dark angel: rado bih tog sonija ali nema u ponudi.
Sacekacu par dana, ako se Soniji ne pojave u maloprodaji, dilema se svodi na taj malopre pomenuti Lg ili onaj samsung zakrivljeni.
 
Sta mislite o vox lcd tv-ima, i ciji su paneli? Promenio sam 20-tak lcd sto poznatih marki sto manje poznatih ali vidim da daju lepu sliku a cena mi je privlacna... Ima 32" za manje od 200e u metro pa bi uzeo za drugu sobu, dovoljna mi je samo opcija usb i t/c pa bi hteo da cujem misljenje forumasa
4668f0ddab267ac578201714e460c3cb.jpg
 
Slika nista posebno, ako ti je za gledanje prvenstveno sd kanala, preskoci vox, lose skalira takve kanale. Ako je za gledanje filmova preko pc-a (kao sto ja radim) onda moze da prodje.
 
Vise za ove dvb-c i poneki film sa fleske ili da ipak dam koji dinar vise za lg ili samsung?
 
Pa za koji dinar vise nemas lg i samsung, mozda za 10-12 hiljade vise ;) Ne znam, pogledaj ako mozes TCL, cuo sam da su nesto bolji od vox-a foxa i sl.
 
Pa pazi gledam marku ali znam da nekad i kungfu marke znaju da iznenade. Za klinca sam uzeo JTC led tv koji je upola jeftiniji od markiranih a slika ako nije i bolja, plus dvbt i c, 4-5 godine se ne gasi, fleska cepa ceo dan ili crtaci, nema "kockanja" ili pikselizacije na brzim scenama (na kvalitetnim kanalima) i slika je prirodnija nego na fox adler i ostalim jeftinim lcdima gde sam primetio kao da su prezasiceni bojama i slika ide u neprirodnu kao prelaz prema crtanom filmu ili ona opcija cartonize u kamerama...... Nisam ovde kod mene vidjao taj tcl ali pogledacu u okolnim gradovima posto ne zurim jer mi je ovo tv za sobu koja je u potkrovlju gde spavam....
Pratim ponude i akcije ali ne bih da dajem vise od 200-220e makar uzeo i neki polovan..... Al ajd rekoh da vidim ove jeftinije varijante, tu nisam upoznat uopšte.
 
Pa ne znam, ja ovaj vox yb600 koji imam, kad uporedim sa starim tv-om od matoraca (isto no name fuego 32"), daje losiju sliku i losije skalira od fuega. Jedino sto vox nema probijanja osvetljenja kao sto ima fuego.

Ako placas gotovinom i mozes da se ispruzis do 250e juri onaj LG 32" od madjara.
 
Mnogi ovde hvale sony 705C ali ako pogledam neke strane forume,sve pohvale idu na racun 705B serije ne i 705C, pa mi nije jasno o cemu se tu radi.
Citajuci poljski benchmark forum jasno vidim da postoje razlike između 705b i 705c serije.Generalna napomena je da je ugao gledanja najveca mana za oba modela,mada ja u radnji nisam primetio neki gubitak boja,pa mi ni tu nije bas jasno o cemu se radi.
 
Poslednja izmena:
U dilemi sam: LG 32LF632V ili SONY 32W705C? Koristio bih ga skoro za sve, filmove/serije (uglavnom full HD), gledanje sporta, povezivanje sa racunarom, telefonom.. Smart funkcije mozda manje, s obzirom na to da bih ga povezao sa PC-jem. Svidja mi se webOS, ali bih stavio kao bitniju stavku pre svega kvalitet slike.
 
U dilemi sam: LG 32LF632V ili SONY 32W705C? Koristio bih ga skoro za sve, filmove/serije (uglavnom full HD), gledanje sporta, povezivanje sa racunarom, telefonom.. Smart funkcije mozda manje, s obzirom na to da bih ga povezao sa PC-jem. Svidja mi se webOS, ali bih stavio kao bitniju stavku pre svega kvalitet slike.

Što se same mreže tiče ,ovdje je u prednosti Lg televizor.A što se tiče kvalitet slike,definitivno na strani Sony televizora.
A ti daješ prednost, kvaliteti slike,onda Sony.
 
U dilemi sam: LG 32LF632V ili SONY 32W705C? Koristio bih ga skoro za sve, filmove/serije (uglavnom full HD), gledanje sporta, povezivanje sa racunarom, telefonom.. Smart funkcije mozda manje, s obzirom na to da bih ga povezao sa PC-jem. Svidja mi se webOS, ali bih stavio kao bitniju stavku pre svega kvalitet slike.

Da je lg652v ,onda su izjednaceni ,ovako prednost ima sony.
 
Mnogi ovde hvale sony 705C ali ako pogledam neke strane forume,sve pohvale idu na racun 705B serije ne i 705C, pa mi nije jasno o cemu se tu radi.
Citajuci poljski benchmark forum jasno vidim da postoje razlike između 705b i 705c serije.Generalna napomena je da je ugao gledanja najveca mana za oba modela,mada ja u radnji nisam primetio neki gubitak boja,pa mi ni tu nije bas jasno o cemu se radi.

705b je proslogodislji model ,tj sada vec iz 2014 ,a 705c novi .
 
kakvo vam je misljenje o ova dva modela , sobzirom da sony nije dostupan.
55UF772V. 133.000
55UF695V 121.000
Razmisljam o 4k lg televizoru jer daje 5god garancije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno