Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zna li neko koja je razlika između Philips Pft, pfh, pfk serija?

Tukaj si prečitaj.



The first 2 (PF/PFL) are for our earlier models. They merely indicate that it is a Philips Flat screen or Philips Flat screen LED/LCD TV.

In regard to the remaining (PFK/PFH/PFT/PFS/PUS), these are our 2014 models.

The first letter will indicate a consumer flat screen TV (P).

The second indicates the resolution of the screen, where H = HD, F = Full HD and U = Ultra HD.

The last letter indicated the tuner types of the model (K/H/T/S). This is slightly more complicated to give an account of, as the letters often indicate a specific combination of tuners that is specific for the needs of a certain region's broadcast.

If you would like to know more about which tuner types are specific to your region, please let us know the location you are interested in.

Best regards, Philips TV
Hi Adeeb,
 
Raspitujem se kod "Madjara" za ovaj LG 49LF630V. Je li ovo imaju tri verzije, jer neki televizori imaju u specifikacijama 450Hz,neki 800Hz, a neki 900Hz? Nisam siguran sta je u pitanju? Izbor mi je pao na njega, prevashodno zbog cene.

http://www.kupujemprodajem.com/sear...&submit[search]=Traži&data[keywords]=49LF630V

Posto uzimam i roditeljima neki od 32", moze neka preporuka, do 300EUR-a. isto uzimam preko "Madjara". Ne mora da bude smart, sto jeftiniji to bolje jer su totalno nezahtevni korisnici
 
Dumper,vidim da preferiras philips televizore,i ja se slazem da su vrunski u visim klasama ,dok je ostalo konfekcija.Po cemu mislis da je pomenuti philips bolji od 805c sonija.

Ne prefiriram philips televizore.Veoma volim i Sony Panasonic,Sharp i donekle lg.A samsung,da ti ne pričam.Pa vidiš,da i po ovim testovima,daju prednost u slici philipsu. I još android radi bolje na philipsu nego na Sonyu.Za philips piše Outstanding HD picture quality.A za Sony Beautiful picture quality.To znači izvanredna i ljepa.
Pa sad koje ima veči pomen.?I ja kad gledam u prodaonici ,ima Philps nešto bolju sliku, napram Sonya.Ali ovo su nijanse.Philips je ove godine, ugradio jači chipset,nego Sony,pa zato razlika.
 
To kako izgleda slika u prodavnici pod "reflektorima" bas i nije previse merodavno.
U tim uslovima po pravilu plasma gubi (tj. gubila je dok je bilo na trzistu) zbog slabog brightness-a, a svi televizori imaju maksimalno napanjen i contrast i brightness.
Nista bez testa pri normalnom i prigusenom osvetljenju - a obavezno i u totalnom mraku.
 
Raspitujem se kod "Madjara" za ovaj LG 49LF630V. Je li ovo imaju tri verzije, jer neki televizori imaju u specifikacijama 450Hz,neki 800Hz, a neki 900Hz? Nisam siguran sta je u pitanju? Izbor mi je pao na njega, prevashodno zbog cene.

http://www.kupujemprodajem.com/sear...&submit[search]=Traži&data[keywords]=49LF630V

Posto uzimam i roditeljima neki od 32", moze neka preporuka, do 300EUR-a. isto uzimam preko "Madjara". Ne mora da bude smart, sto jeftiniji to bolje jer su totalno nezahtevni korisnici


Ti češ stvarno napraviti ,doktorat oko televizora.:p
Razliku što se tiče Lga,si pogledaj ovdje,da ti ja ne objašnjavam.
http://hdtelevizija.com/2015/07/09/lg-32lf630v-lf630v-full-hd-smart-televizor-recenzija/
 
To kako izgleda slika u prodavnici pod "reflektorima" bas i nije previse merodavno.
U tim uslovima po pravilu plasma gubi (tj. gubila je dok je bilo na trzistu) zbog slabog brightness-a, a svi televizori imaju maksimalno napanjen i contrast i brightness.
Nista bez testa pri normalnom i prigusenom osvetljenju - a obavezno i u totalnom mraku.

Koje televizore testiramo i sami,testiramo i u mraku ne boj se.Pa zato se i prave testovi.A što se tiče kontrasta,oštrina ,svjetlost, i to se na testu sve podesi kako mora,pa se poslije vidu razlike, od tv do tvja.Kad dođe neko kod nas,koji oče stvarno da napravi recenziju,mi mu to uglavnom omogučimo.Ali opet ne svima, jer to nije
moguče.Uglavnom dođu sa usb ključima ili hard iskovima,pa poslije testiramo 2 ili 3 televizora,koji jih najviše interesuju.Ali to su nekakve brze recenzije.Zato se prave djetalnije recenzije,da se stvarno vidi razlika.Ali u glavnom,se več ovdje vidi, koji televizor što znači, što se tiče slike i zvuka.A možeš,da si ovdje pročitaš.Mi jim omogučamo,da prave recenzije.
http://www.aliansa.si/novica/zlati-monitor-2015-philips-tv
 
Poslednja izmena:
Ne prefiriram philips televizore.Veoma volim i Sony Panasonic,Sharp i donekle lg.A samsung,da ti ne pričam.Pa vidiš,da i po ovim testovima,daju prednost u slici philipsu. I još android radi bolje na philipsu nego na Sonyu.Za philips piše Outstanding HD picture quality.A za Sony Beautiful picture quality.To znači izvanredna i ljepa.
Pa sad koje ima veči pomen.?I ja kad gledam u prodaonici ,ima Philps nešto bolju sliku, napram Sonya.Ali ovo su nijanse.Philips je ove godine, ugradio jači chipset,nego Sony,pa zato razlika.

Vidim da si u vise navrata preporucivao philips .nisam mislio nista lose,jer nisam imao dodira sa tim boljim modelima ,koje pominjes.Ja imam 705c ,pa sam samo radoznao .
 
Vidim da si u vise navrata preporucivao philips .nisam mislio nista lose,jer nisam imao dodira sa tim boljim modelima ,koje pominjes.Ja imam 705c ,pa sam samo radoznao .

P i Sony 705, je odličan televizor.Pa sve ove firme:Sony,Panasonic,Philips,Sharp svi so ti vrhunski brendovi.Ove godine ima jedna firma malo bolje tvje, iduče godine druga.A uglavnom su svi ovi televizori odlični.
 
Poslednja izmena:
Ti češ stvarno napraviti ,doktorat oko televizora.:p
Razliku što se tiče Lga,si pogledaj ovdje,da ti ja ne objašnjavam.
http://hdtelevizija.com/2015/07/09/lg-32lf630v-lf630v-full-hd-smart-televizor-recenzija/

Hahhahah, iskreno, da mogu, castio bih te ruckom, koliko sui se iscimao oko ovoga :). Meni nije jasno zasto isti model 49LF630V ima razlicite specifikacije, znam da ova serija ima razlika izmedju modela sa razlicitim dijagonalama, ali ovde je bukvalno rec o istoj dijagonali, mozda je greska kod prodavaca koji su mahinalno skidali specifikacije, pa su greskom stavljali od 32' modela.
Porazgovarao sam sa par likova, u principu, svi su spremni na korigovanje cene, posto uzimam dva televizora. Dao sam im po par modela, pa ce mi saopstiti cene, ali to sve od sledeceg vikenda, jer Madjarske prodavnice ne rade, povezali su praznike. Ko hoce da naruci preko njih da zna. U principu samo popularnije modele imaju na stanju, vecina ide preko i nabavlja po porudzbini....
 
gde je to primetna razlika ?
na demo 4k snimcima ?
sa metar i po udaljenosti ?

ja sam mislio na upotrebnu vrednost 4k koja je danas i u narednih par godina = neisplativa za ulaganje jer ne donosi nista ( filmova u dogledno vreme nece biti u 4k )
dakle, koja je svrha osim da se pravish baja pred ekipom ( a to je za generaicju >72 prevazidjeno... nadam se )
Koji demo?napisah na you tube sa "okrnjenim" 4k snimcima je meni slika daleko bolja... lepo napisah da prica kako se na 4k ne vidi razlika ne pije vodu...
 
Onda ja imam odlican vid..jer 720 i 1080 je za mene jako vidljiva razlika

I za mene je - ali sa 2 - 2,5m razdaljine na TV-u od 50" :)

Na 3,5m kolika mi je trenutno razdaljina treba mi 65" i radim na tome... :,,:
 
Poslednja izmena:
Koji demo?napisah na you tube sa "okrnjenim" 4k snimcima je meni slika daleko bolja... lepo napisah da prica kako se na 4k ne vidi razlika ne pije vodu...

koji film imas u 4k da odgledas ?
sta ces gledati u 4k ?
u nardnih par godina ....

nije valjda poenta da gledas demo i da se divis istim
ili jeste ?
 
Vrlo je ocigledno da se ne prave TV-i visoke klase bez smart i 3D opcija. Sta je tu toliko cudno?
 
U srednjoj klasi postoje solidni paneli bez 3D opcije, ali u vecoj je 3D standard. mada ja sam gledao 3D na LG od 65", ne secam se tacno koji je bio model i meni to nije nista posebno cak ni na toj dijagonali, a kamoli na nekoj manjoj.
 
Ja se secam mog prvog iskustva sa 3d . Bio je neki lg sa aktivnim panelom jer se secam teskih naocara. Znam da je mene to korektno odusevilo. Nisam imao priliku da probam pasivni 3d. Koliko ima 3d sadrzaja realno ?
Kako izgledaju 3d ripovi ? Ima li tu 3d a il jok ? Sad sam u velikoj nedoumici. Dvoumim se izmedju 3 sony televizora . 1.55w805c, 55w755c, i 50w755c. Naime izmedju prvog i drugog se dvoumim dali mi treba 3d koji je realno skuplji televizor za 200e racunajuci 3x naocare . A za drugo se dvoumim dali 55 inch opravdava 250 euro razlike bez 3d ili 350e razlike sa 3d. Znam da ce biti Sony . Dajte vase misljenje.
 
Da li su isti paneli za ova tri televizora? Pa, razlika u velicini je ocigledna, to mogu da ti kazem. Isao sam u prodavnicu upravo iz tog razloga, da vidim realnu razliku u velicini i po meni se isplati ako imas para i malo vecu sobu. A davati 200 € za 3D se ne isplati jer nisam odusevljen uopste. Doduse, to je moje misljenje, najbolje da probas i sam da odlucis.
 
Kazu isti paneli , moram da odem i pogledam uzivo oba. 55 i 50
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno