Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poslednja izmena:
Ne znam sta da kazem za hajku, ali predvidjam da ce za 2-3 godine da se vodi slicna hajka kad bude poceo lg da riknjava ;)
Znaci, logicno je da ce najvise imati Samsunga pokvarenog jer se pre 3-4 godine Samsung najvise prodavao kod nas ;)
 
Sa samsungima ima i sada problema.Još uvijek veliki problemi zbog t-con ploča.I sa kondenzatorima još uvijek problemi.Loša postolja za tv. I što se tiče samih ostalih materijla,ništa dobro.
 
Bila je nekada davno slicna prica oko hard diskova i u principu je i normalno da najvise riknjavaju najprodavaniji modeli.

Podstaknut pricom oko Samsunga malo sam istrazio i oko svog Panasonica i ispade da i on ima dobru sansu da rikne :)
Sreca pa je od 5 godina garancije ostala jos jedna, a ako rikne posle 5 godina i tako je vreme za novi TV :)
 
Bila je nekada davno slicna prica oko hard diskova i u principu je i normalno da najvise riknjavaju najprodavaniji modeli.

Podstaknut pricom oko Samsunga malo sam istrazio i oko svog Panasonica i ispade da i on ima dobru sansu da rikne :)
Sreca pa je od 5 godina garancije ostala jos jedna, a ako rikne posle 5 godina i tako je vreme za novi TV :)

Panasonic, če da ti radi vjeruj mi.
 
Onda nek kupi kao covek 65", jer jedino tako ima smisla 4K.
(ako ne koristi TV kao monitor i/ili ga gleda sa razdaljine manje od 2m)

Ne moze i da pr*ne i da stisne :)
 
Čoveku je argument ja televizor ne kupujem svake godine, hoću da mogu da gledam YT i druge 4k sadržaje na njemu u narednih 5-7 godina...

Da onda je drugo,ako če ga svarno imati toliko godina.Ali ovo što je na yutubu,nije pravi kvalitet4k,to mora,da zna.Nešto pravih 4k filmova, dolaza ove godine.Mislim ,da oko 40 starijih filmova.Ali treba,da se zna,da če to biti uglavnom,sve remastered verzije.Pravi4k,znači,da je film sniman ,sa 4k resolucijom.Ali ovog još neče biti par godina.Ja ču uzet radije fullhd oled,pa ču tamo gore ,da gledam remastered verzije 4k,koliko če da jih bude, u fullhd resoluciji.Pa če biti slika puno bolja ,nego na 4k televizoru.A ostalo ,če da se gleda fullhd bluray.Ma zašto bih uzimao 4k,ako je oled u svim segmentima bolji,jedino svjetlost ima 4k malu bolju.A ostalo sve na strani oled televizora.I još što se cijene tiče, skoro več sasvim jednako .Danas,če fullhd 4k ,kupiti samo ******.Da imaš 4k ,več za 1200-1500 evra,ali to nije nešto posebno.Stvarno kvalitetan,4k dođe od 2000-3000 evra.A to več obijaš oled televizor.I još jedno treba znati,da moraš 4k,gledati jedan put bliže, kao fullhd televizore.
To znači u praksi,da trebaš za razdalju oko 3-4 metara,imati televizor diagonale barem 2 metra.A takav televizor,košta 5000-7000 evra.I previše argumenata sam
sada nabrojao,da se 4k televizore, ne iplati kupiti,bar za sada.
 
Poslednja izmena:
Bezveze 4k,šta če ti.?Uzmi bolje dobar fullhd.

evo u necemu ja i dumper da se slozimo 100% :)

kakav crni 4k, nece se toga nagledati u narednim godinama
a jos 4k na 40" je tek nebuloza par ekselans
 
@dumper
Iskopao sam ovaj philips, zanimljiv mi jer je bele boje, a uklapa mi se u cenu.

TX-50CS520E
http://www.winwin.rs/televizor-tv-48-smart-3d-led-philips-48pfs6609-12-full-hd-4744512.html
nasao sam ga na KP za 650EUR, sta mislis o ovom modelu u odnosu na onaj LG sto si mi preporucio? Je li i on ima 100Hz panel?

http://www.kupujemprodajem.com/Lg-49LF630V-Smart-800-hz-DVB-T2-28978559-oglas.htm?filter_id=209

Citam na donjoj temi o 48-55" modelima, pominju jos i panasonic

https://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/panasonic-televizor-led-lcd-tx-50cs520e.html

i Sony 48w705c
Ova dva modela su mi zbog boje u drugom planu, ali sam izbor sveo na ova 4 modela i to je to. Oci me zabolese ovih nedelju dana, previse modela, stvarno je izbor ogroman. TAko da se lomim izmedju ovih TV-ova, ova dva gore su mi favoriti. Preporuka?
 
@dumper
Iskopao sam ovaj philips, zanimljiv mi jer je bele boje, a uklapa mi se u cenu.

TX-50CS520E
http://www.winwin.rs/televizor-tv-48-smart-3d-led-philips-48pfs6609-12-full-hd-4744512.html
nasao sam ga na KP za 650EUR, sta mislis o ovom modelu u odnosu na onaj LG sto si mi preporucio? Je li i on ima 100Hz panel?

http://www.kupujemprodajem.com/Lg-49LF630V-Smart-800-hz-DVB-T2-28978559-oglas.htm?filter_id=209

Citam na donjoj temi o 48-55" modelima, pominju jos i panasonic

https://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/panasonic-televizor-led-lcd-tx-50cs520e.html

i Sony 48w705c
Ova dva modela su mi zbog boje u drugom planu, ali sam izbor sveo na ova 4 modela i to je to. Oci me zabolese ovih nedelju dana, previse modela, stvarno je izbor ogroman. TAko da se lomim izmedju ovih TV-ova, ova dva gore su mi favoriti. Preporuka?

Ti jesi faca..Pa zar još nisi uzeo ovo lgja.Natežemo se več 3 dana,oko tih televizora.Pa uzmi nešto od ovog, što sam ti rekao.Pa ne kupuješ televizor,da bi ga imao 10 godina. Za panasonica si pogledaj recenziju.A što se tiče philipsa,ja ne bih uzeo model 2014.Bilo je ponešto problema,sa ponekim modelima, prošlih godina.Ali sa modelima 2015,sve radi kako treba.
http://hdtelevizija.com/2015/06/03/panasonic-40cs520e-cs520e-full-hd-smart-televizor-recenzija/
 
Taj panasonic TX-50CS520E je bio skoro u tehnomaniji i cena mu je bila kao na kp sajtu.Mislim da je za taj model bolja kupovina u nasim radnjama jer imas fiskalni racun i produzenu garanciju kad se registrujes na sajtu proizvodjaca od 5 god.
Moj drugar ga je kupio pre mesec dana i dobro se pomucio dok nije ustelovao sliku.Na fabrickim postavkama je slika losa.
Sad mu je slika dosta dobra.
Kod njega je mana postolje koje ne moze da se pomera i dva hdmi ulaza.
Inace drugaru to i ne predstavlja problem posto je tv okacio na zid,a vise od dva hdmi ulaza mu i ne treba.
Inace je slika za ulozen novac od 80K dosta dobra.
 
evo u necemu ja i dumper da se slozimo 100% :)

kakav crni 4k, nece se toga nagledati u narednim godinama
a jos 4k na 40" je tek nebuloza par ekselans
neće biti...razlika je veoma primetna..malo se u ovoj temi gresi oko 4k.na youtube je sada mnogo 4k snimaka iako sumnjam da nije barem malo okrnjen kvalitet tog snimka..kada se prebaci sa 1080p na 4k razlika je velika... imam,probao,video...
Onda nek kupi kao covek 65", jer jedino tako ima smisla 4K.
(ako ne koristi TV kao monitor i/ili ga gleda sa razdaljine manje od 2m)

Ne moze i da pr*ne i da stisne :)
 
Nece biti... :)

Vecina ljudi gleda TV sa neke normalne razdaljine koja je recimo u proseku nekih cirka ~3m, a na tih ~3m na 40" je razlika izmedju 720p i 1080p daleko manja od dramaticne, a da ne pricamo o razlici izmedju 1080p i 4K.
 
neće biti...razlika je veoma primetna..malo se u ovoj temi gresi oko 4k.na youtube je sada mnogo 4k snimaka iako sumnjam da nije barem malo okrnjen kvalitet tog snimka..kada se prebaci sa 1080p na 4k razlika je velika... imam,probao,video...

Ovog trenutka nema još standartnog 4k.To znači,da su svi ovi filmovi online strimani .Pričam za youtubei slično.I na netflixu,baš nema veliko sadržaja.4K,če žaživet za koje vreme,kad se počnu filmi snimat u 4k resoluciji.A ne to što sada nude,nekakve loše primjerke 4k.Da staviš ovaj snimak,na malo veči tv,neče izgledati baš najbolje.I još ima problema,sa slikom i zvukom.Jedni televizori i ne podržavaju 2.0 hdmi izlaz koji treba za pravi 4k, več samo 1.4.Što se tiče samih zemaljskih 4kprograma,neče jih biti još neko vrijeme.A i sami sd programi,ne izgledaju najbolje na 4k.
I na kraju Netflixov streaming video u rezoluciji 4K, kodiran u obliku HEVC i opremljen surround zvuk 5.1, treba mu propusnost širine 25 Mbps).
Ma još ima argumenata,zbog kojih se za sada ne isplati kupnja 4 k televizora.
Ove godine dolazi kao nešto 4k remastered filmova,a i to još samo stariji.Mislim,da če jih doči oko 50.Ali na svakom osobno je, šta če da uzme.
Ako kupuješ tv, za narednih 4 godina ili više, onda da.Ako kupuješ za 2 ili 3 godine onda mislim,da se ne isplati..Po mom mišljenju,bolje sačekat još koju godinu ili dve,pa uzet oled 4K tv.To tada,če možda biti, nešto više pravog 4k sadržaja.
A što se tiče gledanja, 1080p na 4k televizorima,jeste nešto bolje ali opet razlika nije velika. Upscaling odradi nešto posla,ali ne toliko,da bi se zbog toga isplatilo uzet 4k televizor.
 
neće biti...razlika je veoma primetna..malo se u ovoj temi gresi oko 4k.na youtube je sada mnogo 4k snimaka iako sumnjam da nije barem malo okrnjen kvalitet tog snimka..kada se prebaci sa 1080p na 4k razlika je velika... imam,probao,video...

gde je to primetna razlika ?
na demo 4k snimcima ?
sa metar i po udaljenosti ?

ja sam mislio na upotrebnu vrednost 4k koja je danas i u narednih par godina = neisplativa za ulaganje jer ne donosi nista ( filmova u dogledno vreme nece biti u 4k )
dakle, koja je svrha osim da se pravish baja pred ekipom ( a to je za generaicju >72 prevazidjeno... nadam se )
 
Postovanje , srecna nova godina svima.
Raspadoh se ja citajuci i evidentno po vama nema best buy 55 inch za ispod 1000 e.
Jedni su za Sony w800c serije.
Drugi za Philips (ako neko moze da napomene tacnu oznaku )
Da li Panasonic ima ekvivalentnu ponudu ?
Cujem dosta loseg za Samsung al evo ja da kazem koju dobru rec. Imam 42B450 vec 7 godina i dalje radi OK , nije bilo problema. Otisao je u spavacu sobu i sad gledamo zamenu za dnevnu. Ja bi ponekad odigrao i neku igricu sa PC a. Al uglavnom sluzi za torent 1080 rip i sbb kablovsku.
Dijagonala 55 ili 50.
Manju ne razmatram jer imam zadovoljavajuci tv od 42 inca.
Razumem da je 4k nepotreban za ekrane ispod 65 koje se gledaju sa 3m
Dajte predloge .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno