Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci zbog lose struje za TV UPS bi dobro dosao (imam sua1000i ali bez baterija) ?

Pitanjce za sve kakvi su Panasonic televizori konkretno:
TX-50ASW504
TX-50CS520E 5god garancija

Sony najbolji ali kad bi se zajebavali :)
Ljudi kondezatore kod nas na balkanu bar eve kod nas u MK najcesto pucaju od nestabilne struje, to ljudi uvjek mesaju neke stvari, inace da ne ispadnem kao neki trol radim u servis za elektroniku potocno u mom gradu ja sam glavni obvlasten serviser za vivax TV i znam kako stoje stvari oko televizora i ne pricam na pamet
 
Hvala na odgovoru.
Naručen tv i stiže u subotu. Preneću utiske kakav je u radu i kakav je kvalitet slike.
 
Ovo bih volio,pošto sa šharpom nisam imao još fizični kontakt.
Sa kvalitetom slike ,češ sigurno biti veoma zadovoljan.Jer sharpovi paneli vrede za veoma dobre panele.I philips je imao par godina nazad sharpove panele,pa so poslije otišli na ips panele.Sa ovom godinom pa imaju va panele.Sharpovi paneli so skupi,pa zato uglavnom svi imaju va panele,lg ips panele.
 

Hvala ti, uzecu ove modele u izbor.

Sa LG/Panasonic modelima dobijaš internacionalnu garanciju koja važi kod nas. Skoro sam čuo da kod Sony-a važi prva godina kod nas, ali vidi raspitaj se.

I ja sam cuo da LG ima tu garanciju, zato sam za njih i najvise zagrejan, zato sto bih TV uzimao najverovatnije na KP iz Madjarske. NAjvise bih voleo neki bele boje ili eventualno sive. Na prvom mestu mi je multimedia, znaci sportski prenosi i filmovi. Pretpostavljam da je zato osvezavanje dosta bitno. Znaci na prvom mestu mi je kvalitet displeja. E sada ocekivao da ovde na forumu dobijem neke smernice sta da trazim , ali dosta malo se ljudi interesuje za ove teme, ili ih mrzi da pisu. Najgore je sto je tesko skontati sta je najbolje usled velikog broja modela i primetio da su i specifikacije kod razlicitih proizvodjaca razlicito oznacavaju, pa je zbog toga jos teze pratiti.
Trazim u principu nesto prihvatljivog kvaliteta u cenovnom rangu do 700EUR, dijagonale 48-55".
 
Iskreno, ne treba mi. Gledao sam 3D na TV-u, meni nije neki dozivljaj uopste. Znaci ovaj moj model definitivno ide u uzi izbor.
Reci mi ovo 900Hz je li to osvezavanje ekrana? Znam da su pre TV-ovi imali 50-100Hz? Meni je kvalitet panela pored dijagonale jako bitan. Znam da imam relativno mali budzet, ali kontam da bih mozda mogao sada pred novu godinu da naletim na nesto prihvatljivo, a da je ove dijagonale. Ako neko ima dodira sa ovom serijom LG-ja, mozda bi mogao da mi prenese svoje utiske?
Ovo su sve 6-tni paneli?

Ima li ovaj SONY neku prednost nad LG-jem, posto je jeftiniji?
 
Poslednja izmena:
Ok je ,ja sam uzimao ranije kod njih dok nisu ovoliko naduli cene, desetak modela ,sto sebi rodbini drugovima,i nisam imao nikakav problem ,ali ipak ako uzimas postaraj se da uzmes od ljudi koji to rade godinama ,ijer ih sada ima gomila.
 
Da se nadovezem na par poslednjih post-ova.
Ispada da su sada "madjari" preskupi,odnosno nasi trgovci su jeftiniji nego pre...samo,pre par god. kada smo uzimali masovno iz SU,svi Samsung tv-i iz Madjarske su bili sa originalnim Samsung "A" panelima,dok je svaki uzet ovde bio sa B,C ili D.Tada su ugradjivali 4 vrste panela u iste modele.
I jos nesto,TV koga je "spržio" grom madjari su popravili u garanciji.

Mene zanima sada,kakvi su u stvari ovi osnovi 4K modeli Samsunga i LG-a,koji su kod manjara oko 600€?
Npr. LG 43uf6907 ili LG 43UF671V
 
Poslednja izmena:
I mene interesuje kvalitet tih panela. Doduse ja bih isao na 1080p, ali bih pokusao da uzmem neki sa kvalitetnijim panelom.
Eeee, zna li neko da li ima nekih razlika u panelima kada je u pitanju isti model, a jedina razlika sto jedan moze da reprodukuje 3D, a drugi ne?
 
Eeee, zna li neko da li ima nekih razlika u panelima kada je u pitanju isti model, a jedina razlika sto jedan moze da reprodukuje 3D, a drugi ne?
Za razlicata trzista u iste modele, idu razliciti paneli..bar je tako bilo pre 2-3 god.
 
HAhahhah, pa ajde ti kupi TV. Pa ovde se ni Bil Gejts ne bi mogao snaci.
Onda je sigurnije kupovati Madjare, iako je razlika u ceni minorna, opet su tamo verovatno televizori za EU. MAda ja sam uporedjivao neke modele gde je razlika u ceni bas osetna.
Meni je onaj LG sto sam gore postavio glavna opcija za sada, pogotovo sto je prodavac pouzdan lik...
 
Kod Samsunga u service menu pod "type"stoji slovno brojna sifra modela,a treca oznaka tj prva slovna je tip panela.Moze boti a,b,c ili d,pri cemu je "a" panel originalni samsung,ostali se proizvode u drugim pogonima (kina,ceska..)
 
HAhahhah, pa ajde ti kupi TV. Pa ovde se ni Bil Gejts ne bi mogao snaci.
Onda je sigurnije kupovati Madjare, iako je razlika u ceni minorna, opet su tamo verovatno televizori za EU. MAda ja sam uporedjivao neke modele gde je razlika u ceni bas osetna.
Meni je onaj LG sto sam gore postavio glavna opcija za sada, pogotovo sto je prodavac pouzdan lik...
Ti ko da kupujes stan a ne komad potrosacke elektronike koji se menja na par ili u najgorem slucaju nekoliko godina :) Lepo ti rekose ljudi, biraj onaj beli LG ili onaj Sony od 48'', sta god da uzmes neces pogresiti.
 
Nedavni primer, kolegi crkao Samsung od 160000din, star pola godine. Nepoznato sta je crklo, zamenjena cela ploca.

Ne sumnjam da crkava i sony ili philips, ali Samsung preteruje.

Potpisujem leksa sve si rekao (napisao) ...
ne treba generalizovati stvari ali činjenice govore da Samsung ima najviše problema
 
Sony najbolji ali kad bi se zajebavali :)
Ljudi kondezatore kod nas na balkanu bar eve kod nas u MK najcesto pucaju od nestabilne struje, to ljudi uvjek mesaju neke stvari, inace da ne ispadnem kao neki trol radim u servis za elektroniku potocno u mom gradu ja sam glavni obvlasten serviser za vivax TV i znam kako stoje stvari oko televizora i ne pricam na pamet

ok shvatili smo krle ... sto ne kupis onda vivax kad si vec glavni serviser za isti
 
ok shvatili smo krle ... sto ne kupis onda vivax kad si vec glavni serviser za isti
Nisam lud da kupujem vivax,imaju problema skoro svi modela oko procesora a delove nemaju da mi isprate i cekase ponekad 3 meseca za servis.

U ponedeljak sam kupio Panasonic TX-40C320E za babu i dedu na zena moja majka i tatko sada za slavu SV.Nikola :)
Slika dobra cita sve od usb mkv samo ne cita DTS audio dok samsung cita i DTS
 
Potpisujem leksa sve si rekao (napisao) ...
ne treba generalizovati stvari ali činjenice govore da Samsung ima najviše problema

Najvise je korisnika istog,pa je donekle normalno da najvise i ima reklamacija..
 
Samsung ima vise fabrika u svjetu kod nas u makedonije samsung najcesto su od Made in Hungary, dok negde ima i made in Slovakia najcesto imaju problem ovi od Slovakia nego od Hungary, bolji kvalitet imaju neznam u srbija koji su najcesti dali slovakia ili hungary
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno