»RSS Benchmark sajt

Strana 1362 od 1439 PrvaPrva ... 36286212621312135213581359136013611362136313641365136613721412 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 20.416 do 20.430 od ukupno 21573

Tema: Koji TV kupiti

Member
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        780
      2. Moja mašina
        • CPU: core duo 6420/3600mhz box bez dizanja napona
        • MoBo: infinity dark 965-s
        • RAM: 4 gb takems 800 mhz/900mhz
        • VGA: x1950 pro 512 gdr3
        • MON: samsung 757 dfx
        • HDD: 2x250 western digital raid
        • OPT: pionir 110
        • Case: codegen 400 w
        • SND: integrusa
        • INET: Kablovska
      3. Drugi nije moj licno! Ima ovde jos ljudi su clanovi foruma, a bave se servisom televizora pa pitajte njih! Okrenite servis i recite da vam na SBB preko HDMI nema signala i odmah znaju o cemu se radi!
        Meni je simptomaticno sto se sve desilo nakon isteka garancije, ne kazem da mozda ne bi stradao i neki Hisense, ali poucen tim iskustvom sam isao na televizor sa 5 godina garancije, nisam odgovarao coveka da ne kupi televizor, samo sam rekao da obrati paznju na 5 godina garancije, ako uzima LG i saceka neku akciju, jer je to bitan faktor!

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2014
        Poruka
        102
      5. Moja mašina
      6. Pa ako ćemo o garanciji, ovakvi kvarovi ne bi trebalo da podležu garanciji.

Member
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        780
      8. Moja mašina
      9. Kako mislis da crkavanje maticne ploce na televizoru ne podleze garanciji???

Member Avatar korisnika Mashoni1991
        Na forumu od
        Aug 2013
        Poruka
        1.427
        Da se javim sa malim neprijatnim iskustvom sa Sony Tv-om Xf9005.
        TV je radio odlično i stv sam zadovoljan sa njim, slika, zvuk sve je top. Međutim dešava mi se nekoliko dana unazad da ne mogu ujutro tv da uključim, a noć prije toga radio je odlično. Izvadim utičnicu iz struje i poslije 1min ga ponovo upalim u uticnicu i jedino tako mogu da ga uključim. Radio sam i Hard reser i nije pomoglo ništa.
        Čitao sam po forumu da možda pravi problem CEC ili Sony Bravia Sync. To sam ugasio pa ću vidjeti sjutra da li je to riješilo problem. Nevjerovatno ako ta stvar pravi problem da to nisu riješili.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        2.609
        proveri da nema firmver apdejt,najčešće UK support sajt ima sve.

dakula:

maxy je na papiru u pravu,ti krš boksevi (pogotovo eon) nisu uzemljeni kako treba,otud problem.generalno sva jeftina elektronika iz kine koja ima psu ili bilo kakav transformer ugrađen u sami uređaj pati od toga.proizvođači i bitnije domaći serviseri nemaju način da sa sigurnošću tvrde da je baš do toga uzrok,inače bi odbijali reklamaciju,ali svi znaju da je do toga čim doneseš tv sa neispravnim HDMIjem.ja lično znam za par sony-ja i samsunga i ne samo eon box,i mtsov boks...

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2014
        Poruka
        102
      13. Moja mašina
      14. Citat Citiram korisnika: dakula74 Pogledaj poruku
        Kako mislis da crkavanje maticne ploce na televizoru ne podleze garanciji???
        Ako je izazvano strujnim udarom onda imaju pravo da ti odbiju garanciju jer je izvor kvara vezan za električne instalacije ili druge povezane uredjaje, a ne za tv.

Member
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        748
        Znači vezati ih na onaj razvodnik koji ima osiguranje od strujnih udara ?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Member Avatar korisnika DJmihailo
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        905
      17. Moja mašina
        • LAP: asus ROG G751JL
        • TV: Sony KD XE9005
      18. Citat Citiram korisnika: Mashoni1991 Pogledaj poruku
        TV je radio odlično i stv sam zadovoljan sa njim, slika, zvuk sve je top. Međutim dešava mi se nekoliko dana unazad da ne mogu ujutro tv da uključim, a noć prije toga radio je odlično. Izvadim utičnicu iz struje i poslije 1min ga ponovo upalim u uticnicu i jedino tako mogu da ga uključim. Radio sam i Hard reser i nije pomoglo ništa.
        Čitao sam po forumu da možda pravi problem CEC ili Sony Bravia Sync. To sam ugasio pa ću vidjeti sjutra da li je to riješilo problem. Nevjerovatno ako ta stvar pravi problem da to nisu riješili.

Meni se to događalo nekoliko puta na XE9005...proveri da li hoće da se uključi kada izvadiš HDMI kabl....odavno mi se to ne događa...preko godinu dana...u međuvremenu je bilo nekoliko apdejta fw-a. Sada je na njemu FW novembra prošle godine.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2014
        Poruka
        102
      20. Moja mašina
      21. Citat Citiram korisnika: jaksa007 Pogledaj poruku
        Znači vezati ih na onaj razvodnik koji ima osiguranje od strujnih udara ?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
        Antenski kabl je kritičan. Ima APC rešenje za to. Ili na produžni sa prenaponskom zaštitom i eon aplikacija.

Member Avatar korisnika Bogi79
        Na forumu od
        Nov 2014
        Deutschland, Baden-Württemberg - Srbija, Vojvodina
        Poruka
        2.291
        Ja pre nekih mesec ipo uzeo neki Toshiba smart tv 32" sa wifi za 150€ za sina, dečiju sobu, mogu reći da je skroz ok za te pare, nista posebno

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk

Member Avatar korisnika renne
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        2.115
        Citat Citiram korisnika: Mashoni1991 Pogledaj poruku

drugar ima istih problema
        već desetak puta mu se to desilo posle poslednjeg updatea

Member Avatar korisnika faca
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        2.706
      25. Moja mašina
        • CPU: Intel core 2 Duo E4500 2.2GHz
        • MoBo: gigabite P35
        • RAM: 4 x 1 gb 800 dual chanel
        • VGA: gigabite 8600GTS 256MB
        • MON: Benq FP202WA
        • HDD: 320GB 16MB S-ATAII + 1TB 16MB
        • OPT: DVD RW 18x
        • Case: Cool Master 420W
        • SND: 7.1 High Definition
        • Ostalo: Logitech
      26. Citat Citiram korisnika: Xepoj87 Pogledaj poruku
        Cekaj, prvo ti je crkao jedan LG, a sada dva?

Kako si rekao, "servisi" su prepuni LG tva koji crkavaju zbog SBBa.
        Koji servisi su prepuni tih LG-jeva koji crkavaju zbog SBB-a, daj nam info?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
        Ја бих да додам да сам имао проблем са Еон боксом на LG телевизору, већ сам писао у другој теми.
        Док је бокс био накачен на тв преко hdmi-a често сам имао проблем са блокирањем тв-а, кад укључим тв он једноставно блокира, ништа не реагује дугмићи на даљинском, црн екран, повремено се појаве оне беле и црне линије на њему као да разбијен екран. Једино помаже гашење на самом тв. Није то било увек али је било често. ТВ је нов, купљен пре пар месеци, први пут се десило после пар дана од куповине.
        Кад сам прешао на Еон ТВ апликацију није било проблема месец дана, опет вратио на бокс и опет проблеми, сад сам опет на тв апликацији и два месеца нема проблема.

Неко каже да је до избора hdmi улаза.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
        Menjao faca : 08.03.2020. u 20:19
        Bog je stvorio coveka, sretna dokona i nevina i besmrtna.

Member
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        780
      28. Moja mašina
      29. Neki clanovi tvrde da je nemoguce da LG blokira! Proveri koja je zaista marka televizora koji koristis!!!

Darko Kricak‎

SBB
        18 दिसंबर 2014 ·

Jedno veoma lako pitanje:

Vec 2 put u 7 meseci mi crkava LCD TV,to jeste HDMI Silicon Image na ploci ,po recima 10ak servisera zbog vaseg D3 modema - z'druge strane u HDMI port je ukljucen samo vas D3 pa isti nije mogao da crkne zbog neceg drugog logicno,A i oba puta sam bio prisutan (posto sam covek koji sedi celu noc) da posle pucanja kablovse i restovanja modema vise ne mogu da upalim TV..
        Prvi put sam polovnu plocu platio 5000 dinara sada ponovo isti cifra iz mog dzepa AKO NADJEM PLOCU - kome i kako da se zalim za ovo?
        Menjao dakula74 : 08.03.2020. u 20:22

Member Avatar korisnika Xepoj87
        Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        1.232
      31. Moja mašina
        • CPU: i7 6700K @4.6Ghz, Noctua NH-D15
        • MoBo: Gigabyte z270x Gaming K5
        • RAM: 16GB 3000Mhz Kingston HyperX Predator
        • VGA: MSI RTX 2080 SUPER Gaming X Trio
        • MON: LG 55B8PLA
        • HDD: 250GB 960 EVO m.2 + 256GB 850 PRO + 500GB 860 EVO m.2 + WD Gold 2TB + WD Black 750GB
        • Case: Cooler Master COSMOS 1000
        • SND: Creative SB Z / Logitech Z-5500 / B&O H9i
        • TV: LG 55B8PLA
        • Ostalo: Mis: Logitech G900 Podloga: Razer Vespula Tastatura: Logitech K800
      32. Nekome tv box blokira tv i "puni servisi LG televizora kojima je izgorela maticna od sbb boxa" nisu ista stvar.
        Ali je barem covek priznao da je to lupio.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Member Avatar korisnika Marko1996
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        1.063
      34. Moja mašina
        • CPU: AMD FX 6300 @4,0 GHz & CM Hyper TX3
        • MoBo: Gigabyte 970A-UD3P
        • RAM: Kingston 8GB DDR3 1600 MHz & Kingston 4GB DDR3 1600MHz
        • VGA: Gigabyte GTX 950 2GB DDR5 @1504MHz GPU & @1875MHz VRAM
        • MON: LG Flatron W1941S
        • HDD: WD Green SSD 120GB, WD Blue 320GB & WD Black 500GB
        • OPT: DVD+/-RW LiteOn iHAS122-18B/ SATA
        • Case: Sama Blackfish i LC Power Silent Giant 560W 80+ Bronze
        • SND: Logitech z213 zvucnici, zvucna karta integrisana
        • TV: Samsung UE49KS7000
        • Ostalo: iPhone XS 64GB, iPad Air 16GB, Xbox One X
      35. Citat Citiram korisnika: momsab Pogledaj poruku
        u vezi priče da crkavaju zbog SBB-a, na šta se odnosi: D3 set-up box, EON box (sumnjam, ipak je to android box) i/ili CAM?
        ili je u nekom kratkom periodu bilo crkavanja LG-ja (i SONY-ja) određenih serija nevezano za provajdera i izvor signala?

dotični (10-oro ljudi) su dobili popust 30% na cenu sa sajta hisense.rs zbog aktivnosti u Hisense temi. takođe je bilo istog popusta za 10-oro najbržih koji se jave na neki email. nekoliko ljudi (barem troje) je prosledilo popust drugima, što se može videti u toj temi.
        ne znam za slučaj da je neko dobio popust (ili televizor) u zamenu za hvalospeve. ima pojedinaca koji preteruju a mislim da je jedan (onaj koji ne čita do kraja i koji meša MarkoZ sa Marko1996) od njih počeo sa time par meseci nakon što su podeljeni popusti. inače, bila je na Facebook-i i Instagram-u nagradna igra u kojoj je podeljeno 50 primeraka jednog Android modela u zamenu za najbolju poruku (pesma, rima, proza, šta već) o Hisense televizorima
        Mene ne uzimaj u usta kada je Hisense u pitanju, nit sam ga hvalio nit sam ga preporucivao, nijedan brend nisam forsirao, svako ko je pitao za preporuku uvek je dobio korektan odgovor, a i nekim clanovima sam direktno pomogao pri kupovini TV-a, ima ljudi koji to mogu potvrditi. Ali primeti se forsiranje Hisense-a kao sto u mobilnom svetu forsiraju Xiaomi, razumem ja da svi vole da se hvale kako su jeftino prosli i dobili dobar proizvod, ali ljudi razumite kako hocete za TV vazi iskljucivo koliko para toliko muzike, ako hoces najbolju sliku u ovom trenutku na trzistu uzimas Panasonic GZ2000, ako hoces odlican All around OLED uzimas C9, ako hoces dizajn W9 ili ipak hoces LED tv zbog jaceg osvetljenja i neces da brines o burn-in-u i hoces najbolje sto LED moze da ponudi onda Sony XG95, Samsung Q85/Q90 ili hoces entry level pravi HDR tv sa 10-bit panelom, sirokim spektrom boja i jacim osvetljenjem uzimas Sony XF90, Samsung Q70, eventualno LG SM9000 iako je inferioran u odnosu na oba, ali opet nekome prija jaci IPS panel.

Razumem ja potrebu pravdati svoju kupovinu, ali ne treba ni ljudima davati laznu nadu da su kupili HDR televizor za 60k kada nisu, to su samo ok televizori koji imaju prosecnu sliku koji god brend da se odabere jer u nizim rangovima je sve manje vise isto vec par godina samo menjaju dizajn i spustaju cene pa tako LG/Samsung/Sony/Philips 55inca kupujete za 500eur koji je smart, 4k i koji vam zavrsava posao. Hisense je ok, kome se svidi treba ga kupiti, ali ako neko zeli tradicionalni A brend, ne treba ga ubedjivati da kupi nesto sto ili ne zeli ili smatra da mu nece biti ok..

Sent from my iPhone using Tapatalk
        Ljudi dovoljno ludi da misle kako mogu da menjaju svet upravo su oni koji to i cine.

Strana 1362 od 1439 PrvaPrva ... 36286212621312135213581359136013611362136313641365136613721412 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •