Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posle jednomesecnog razmisljanja ja sam se odlucio za samsung LED UE-40D5520
E sad zanima me da li ima neko ovaj model i kako je zadovoljan?
Isplati li se ovo uzeti cena mu je oko 83.000 din
 
32ms ti je užasan input lag? Da ti to nisi malo pomešao sa vremenom odziva? :)

Ne nisam, čitao sam sve review-e. Kreće se od 32ms-40ms. Baš input lag, jer sam naravno gledao gaming performanse prvenstveno. Većina samsung LED ima ovaj problem, niko ne zna zbog čega, čak i kada se isključi motionplus i kada se stavi na gamer mode. A na gamer mode uništava kvalitet slike, ne znam kako, ne znam zašto. Čitao sam sinoć 3 sata o svemu tome i ono, smorio se žestoko. Ali ponovo odziv i sve ostalo mi je preče od da li je LED blacklit ili ne.

Input lag, kašnjenje komandi kada kliknem na gamepadu i odziva konzole i tv-a. Isto tako postoji i sa PC-em kada se poveže. Kursor miša praktično secka što mi je potvrdio i drug koji ima LED koji je uzeo pre par meseci, samo 32 koliko znam.

LE40D550 ima oko 5ms input lag koliko sam mogao da pročitam.

@AWAKS
Upravo pričamo o tom monitoru, ako uzimaš za konzole, nemoj.
 
Poslednja izmena:
HDTVtest:

"We measured the Samsung UE-40D5520′s input lag in [Game Mode] and over VGA (or HDMI renamed to “PC”) to be 32ms. Whilst not the lowest we’ve recorded, this is a perfectly acceptable figure: all but the most lag-sensitive of hardcore gamers should not find it wanting."

Da li si hardcore, lag osetljivi gamer? :) . Ako jesi, preskoči ovaj model.

Ovde su izmerili 29ms http://www.geeks.hu/tesztek/110523_samsung_ue32d5500_lcd_teve_teszt?page=0,1


HDTVtest za model Samsung C530:

"In our input lag and subjective gaming tests, the Samsung LE32C530 performed unbelievably well, lagging by only 14ms! Needless to say, this figure makes input lag completely irrelevant on this LCD TV, making it one of the best we’ve ever seen for fast, fluid gaming enjoyment.

In the past, we have attributed the large input lag typically seen on SPVA LCD TVs to response time compensation processing. The fact that this SPVA LCD TV has achieved responsiveness on par with (and marginally better than some) Plasma displays challenges this theory and suggests that other unwanted video processing may be to blame. Just for comparison, the best input lag figure we could squeeze out of the recently reviewed Samsung LE40C750 was 41ms, which made games requiring fast reflexes much less enjoyable. We’d love for manufacturers to begin commenting on the issue of input lag, because it is a serious problem on many HDTVs – but fortunately, not this one.

One other thing to note that is that the input lag here is this low even when “Game Mode” is not enabled. In fact, on the Samsung LE32C530, the “Game Mode” switch is in fact nothing more than a marketing feature. On most Samsung TVs, selecting “Game Mode” temporarily blacks the screen out as it adjusts to an alternate driving mode, but here it does nothing except for applying a separate custom picture mode with heightened colour temperature and colour brightness. We left if off and just used our calibrated “Movie” mode for playing games (the 14ms measurement was in fact taken in this mode).

This excellent state of affairs means that the Samsung LE32C530 is sure to be a hit with gamers looking for a smaller screen. We hope that its 40-inch equivalent performs as well"


Pronađi onda Samsung C530 i kupi, ako ga sve radnje nisu rasprodale do sad. Samsung D550 je veoma sličan ovogodišnji model, tako da bi njegov input lag trebao da bude u tim granicama. Čisto sumnjam da mu je 5ms input lag, pre će biti da mu je to vreme odziva. Daj mi link gde si pročitao da je 5ms. Baš sam tražio po netu i skoro da nema informacija koliki je input lag na ovom modelu...

Pogledaj i ovaj topic gde sam merio input lag na mom televizoru koji koristim kao monitor http://forum.benchmark.rs/showthread.php?207999-Input-Lag-40B550-amp-40A656&highlight=input+lag
 
Nisam naravno ali sam npr primetio i na mom monitoru dok sam igrao killzone 2.

E krastavac sada pojma nemam...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
Odlučio se za UE40D5000

Po italijanskim testovima input lag mu je 20ms, ajde da njima verujemo.
 
Kakav zidni nosac odabrati za Samsung LE40D550?

Bitno mi je da izmedju TV-a i zida bude toliko prostora da stanu HDMI kablovi.
Gledao sam na nekoliko mesta ali kod fiksnih nosaca nigde ne pise rastojanje izmedju zida i TV-a.

Recimo kod ovog
 
Imaš na sajtu tehnomanije dobar izbor, imaju nešto detaljniji opis nosača, uključujući i rastojanje do zida.

Nasao sam Barkan 30p. Mislim da ce odgovarati. Minimalni razmak od zida je 4.6cm.
 
Poslednja izmena:
Samsung UE40D6500 ili LG 42LW5500? Molim za pomoc. Slicna je cena i oba su 3D samo je muka koji odabrati.:wall:

Ja bih preporucio Samsung UE40D6500. Imam 6510 i veoma sam zadovoljan. Sve osim skype-a radi savrseno. Radio bi i skype, ali nemam odgovarajucu kameru :(
 
Unapred se izvinjavam ako je ovako ili slicno pitanje bilo i ako ovo nije pravo mesto da pitam.
Zamolio bih za malu pomoc oko izbora tv-a jer nemam bas puno vremena za pregled ovako velike teme a vidim da ste vecina ovde odlicno opremljeni znanjem i informacijama.

interesuje me 3D LED TV dijagonale 55"

budzet 2000 e

zaleteo sam se za SONY KDL55EX720BAEP ali posle malo citanja cini mi se da ima dosta mana za ovaj novac

Imam
Sony ps3 sto znaci da ce sluziti i za igrice
telekomov hdtv koji se uglavnom gleda i kablovski sd signal - u manjoj meri
Wishorn 8000a 5.1 soundbar koji cu najverovatnije menjati za kucni bioskop 5.1 sa 3d blu-ray playerom

polica na kojoj stoji tv je pola metra vislja od nivoa ociju - okacicu jedam manji video gde se to vidi
bitan mi je DLNA

Uglavnom neki predlog od vas da nebudu bacene pare
Hvala unapred za eventualne odgovore
 
Stigao je Samsung UE40D5000 LED

TV je PERVERZIJA!!! Bolesno je tanak, bolje su savršene, kontrast nenad****v i što je najvažnije ni I od input laga kao što su neki pričali. kontrole su instant. Probao par mp igara na x360 i na ps3 sve radi bez ikakvih problema, savršeno! prosto sam oduševljen!
 
Gde si i za koje novce uzeo Samsung UE40D5000? Ja se dvoumim između njega(73000 u Metrou) i Samsung 40D550 (56300 u Winwin-u).Razlika nije baš mala pa se pitam da li led vredi toliko više od lcd-a,s obzirom da su im ostale karakteristike manje više iste, ili je u pitanju samo šminka? Ukoliko nema nekih bitnijih razlika u kvalitetu ne daje mi se tih 17000 više za lepši dizajn :)
btw zna li neko da li D5000 radi na 50hz ili na 100hz? i koliki je input lag?
 
Input lag :D

i ja sam se dvoumio zbog toga. Vidi, igrao sam, Skyrim, radio perfektno, fifa 12, radila perfektno, Killzone 2, radio perfektno i MW3 za x360 u MP-u, radio perfektno. Nema input laga na konzolama, za pc ne znam koliko je. Znači na konzolama apsolutno sve radi savršeno. PC još uvek nisam kačio, ali ću sutra uveče pa ću ti reći.

Vidi, crno je crno, kontrast je bolji. Ovo je prvi LED tv koji vidim pored toliko mnogo HDTV-a i ni jedan koji sam video nije imao ovako lepe boje i kontrast. Uzeo sam ga preko prijatelja iz mađarske za 540€ sa 3god samsungove garancije.
 
zna li neko da li D5000 radi na 50hz ili na 100hz?

U specifikaciama pise da je 100 Hz.

Inace, ja sam skoro uzeo 32D550 i mislim da mu je glavna mana sto nema 100 Hz jer sport zna da zamuti.

Wahad, kad napises za input lag na PC-u, napisi i da li koristis TV za gledanje kablovske i kakva je tu situacija. Interesuje me upravo ovo sto sam napisao oko zamucenja, jer taj TV je 100 hz. Kakva je slika za sport, a kakva je za filmove.
 
40D5000 pušta i SRT i SUB naše prevode.

@boxer
Koristim ali je SD i ne sviđa mi se rašierna slika. Sinoć sam povezao PC i igrali sa ortacima FIFA 12 jedno 6 sati, nas četvorica. Nema input laga, nema ghosting-a nema zamućivanja. Sve je radilo kako i treba da radi :). Gledao par serija na tv-u preko usb-a, slika je do jaja, nema zamućivanja niti ghosting-a niti loš lip sync kao što su neki pričali da će se dešavati. E da, gledao sam NFL pre neko veče, isto nemam nikakve zamerke. Društvo koje je bilo juče je potvrdilo da je tv sa najlepšom slikom koji su oni videli. Ali nisu nikada videli LED, ovo im je prvi.

Po meni one gluposti oko kašnjena kontrola i input laga su gluposti nakon mog ličnog iskustva. TV funkcioniše savršeno.
 
Potrebna mi je preporuka za lcd ili led tv 32" full hd. Budžet je oko 500-550€ (nije fiksno, može i više ako je nešto skuplji tv od planiranog bužeta, a da je best -buy)

Inače tv će primarno služiti za htpc, (net, filmovi, mjuza) takodje će se gledati sport (kablovska ili iptv), a sve ostalo je manje od 5% upotrebe tv-a.
 
Pozdrav svima!

Planiram da zamenim monitor ovim Samsung LED UE-32D5000 televizorom.
Moram, čisto iz predostrožnosti, da pitam, ima li neko kakvo iskustvo sa 32D5000 u ulozi monitora?

Ne bih da se zalećem. Ipak, opasno mi se sviđa ovaj model i uklapa mi se u budžet.

Gizmore, tvoje DA bi mi otklonilo svaku dilemu...
 
@Wahad ti je upravo napisao iznad da je odusevljen TV-om kao monitorom, ali 40'' je doduse u pitanju.

Ono sto je sigurno za 32D5000 je da nije 100 Hz!!!
Mada u nekim specifikacijama pise da jeste, zapravo nije, vec je 50 Hz.
 
Panasonic 5 godina garancije??

Zdravo svima.
Volio bih da mi neko od vas pomogne u odabiru TV-a, posto nisam neki strucnjak iz te oblasti.
Dobio sam ponudu od prijatelja da na akciji kupim Panasonic TX-L42E3E LCD LED TV (sa 5 godina garancije).
Ovo je link E klase na engleskom:
http://www.panasonic.net/avc/viera/eu2011/product/e_lcd_spec.html

TV mi treba za dnevnu sobu, srednje osvijetljenu, sa dobrim roletnama :)
A gledala bi se IPTV sa HDMI kablom (sport i filmovi najcesce), a po potrebi i materijal sa racunara...

Hvala unaprijed!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno