Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pomenuti Hisense imam, ali nije mi zapelo kao tebi da botujem i trolujem na temi da bih dobio popust ili tv džabe.
Nastavi u veličanju i dalje, puštaj sve moguće kodeke i blu-ray filmove od 100gb ali mene i moje postove zaobiđi.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
^
Kolega pusti da i mi koji pitamo za neku drugu marku dobijemo odgovor,na pomen Hisense skaces kao da se radi o zivotu i smrti.
Hvala.

Ne branim ja bilo kome da postavi pitanja , vec reagujem na beskorisne postove clanova koji su od nedavno na forumu i vredjaju stare clanove bez da daju validne i smislene komentare sta im se svidja a sta ne kod odredjenih proizvoda! Moderator naravno nece reagovati na ocigledan off, cekace priliku da mene kazni bez iakakvog razloga i povoda, al eto moze mu se.
Kolega koji ti je dodao plus pre samo nekoliko dana je napisao "Nepoznat mi je Hisense, verovatno sam prespavao. Može li kratak info o njima? Čiji su im paneli. ", sad je vec postao strucnjak za televizore i zna da mu se ne svidja ovo i ono, ili ovaj koji navodi kodeke iz proslog milenijuma koji je eto bas sad u doba Covida isao da vidi televizor pa je zakljucio da ne valja nista.
Jos fali Moma da objasni gde sam i sta pogresio, valjda kao objektivni posmatrac i covek koji voli istinu i pravdu!
 
Poslednja izmena:
samo pobrisati par postova ali da, drakula malo preterano reaguje, ili mu je krivo sto neko hoce da kupi bolji tv ili pokusava da sebe ubedi da je kupio najbolji i da su svi ostali losi.

evo npr mene zanima da li hisense podrzava divx i xvid, dts... samsung npr to ne podrzava, lg pusta bez problema. Moze pomoci u izboru tv-a, pogotovo ko skida domaci materijal zna o cemu pricam. Za temu o hisense postoji https://forum.benchmark.rs/showthread.php?428379-Hisense-televizori
 
Ima li neke razlike između LG 50UM7450PLA i 50UM7500PLA, sem u boji i postolju?

Pitam ovo zato što ovaj 50UM7500PLA može da se nađe po istoj ceni (cca 5 evra skuplji) kao 50UM7450PLA, a ima "jaču" oznaku za 50 pa rekoh
ako ima išta bolje u odnosu na 7450 osim vizuelnog izgleda vredi razmotriti.
 
Postolje i boja. S obzirom na malu razliku u ceni, izaberi onaj koji ti se bolje uklapa u prostor.
 
Dobio sam savet da taj LG ima WRGB panel (televizor fizički ne može prikazat pravu 4K resoluciju). I ima loš procesor za obradu slike. I uopšte LG da ima probijanje osvetljenja. Ja više nisam pametan šta da gledam.
 
Da, 7100 ima RGBW. Procesori su u okviru klase, ali nigder nema specifikacija za ove quad core procesore niti da li u okviru njih ima razlike. Za A7 procesor moraš da se ispružiš za SM8500 a njega u veličini 55 imaš za 100k. Biraj, ili dijagonala ili kvalitet. Ili Hisense ili možda Tesla S9 serija ili nešto treće.
Poredio sam direktno UK6300 sa UM7450, RGBW vs RGB i razlika je uočljiva (detalji, osvetljenost i boje). Međutim, možda je i bolje ne porediti, već samo videti da li ti se slika na nekom TVu sviđa ili ne. Kod mene panel probija malo sa leve strane uz ivicu, nije strašno i vidi se tek kada ekran postane crn u prostoriji bez svetla. Teško je uočljivo i u tamnim scenama, a da ne znam gde treba da tražim probijanje u takvim scenama ne bih ga i našao.
 
Prikazuje 4K rezolucju samo što svaki naredni R, G ili B piksel menja W. Ukupan broj R, G i B piksela je manji nego kod RGB panela pa se zato prvo uoči razlika u bojama. Ukupan broj svih piksela je isti kod oba panela.
 
Nasao sam philips modele i ima po nrki samsung. Hisense ne pomisljam da uzimam. Koliko sam video, imaju dosta problema sa funkcijama. Lepo pisem taj i taj model, review i vidim reakcije korisnika za hisense i nema bas sjajnu ocenu.
 
Dobio sam savet da taj LG ima WRGB panel (televizor fizički ne može prikazat pravu 4K resoluciju). I ima loš procesor za obradu slike. I uopšte LG da ima probijanje osvetljenja. Ja više nisam pametan šta da gledam.

nijedan lcd nema wrgb panel taj ko ti je dao savet neka ispita svoje znanje, oled ima wrgb i to je nesto drugo. 7100 ima rgbw dok 7450 pun rgb koji je i bolji izbor za 3h u odnosu na 7100 zbog razlike više puta navedene. Da li ces primetiti razliku ili ne je na tebi, a zavisi i od materijala kojeg gledas ali po tvojim pitanjima rekao bih ne. Sto se procesora tice lg ima mozda i najbolji procesor u toj klasi, upscaling radi odlicno, smart takodje, lag medju najboljima pa je gaming odličan, samsung je tu negde tako da opet taj neko neka priupita svoje upitno znanje. Kao i svaki IPS u tamnim scenama ces videti negde probijanje, ako ti to smeta idi na VA panel jer ce biti manje primetno (samsung ili lg u 50 60 i 70 inca) ali ces imati manje uglove gledanja. Opet da li ces primetiti oba je na tebi. A najbolje da odes i pogledas. U toj klasi ne mozes ocekivati cuda.
 
Za do 50k nema onda ništa vredno pomena. Možda može Samsung RU74xx da se nađe negde za te pare. Vidi Tesla S9 kakav je, možda daju 5 godina garancije.
 
nijedan lcd nema wrgb panel taj ko ti je dao savet neka ispita svoje znanje, oled ima wrgb i to je nesto drugo. 7100 ima rgbw dok 7450 pun rgb koji je i bolji izbor za 3h u odnosu na 7100 zbog razlike više puta navedene. Da li ces primetiti razliku ili ne je na tebi, a zavisi i od materijala kojeg gledas ali po tvojim pitanjima rekao bih ne. Sto se procesora tice lg ima mozda i najbolji procesor u toj klasi, upscaling radi odlicno, smart takodje, lag medju najboljima pa je gaming odličan, samsung je tu negde tako da opet taj neko neka priupita svoje upitno znanje. Kao i svaki IPS u tamnim scenama ces videti negde probijanje, ako ti to smeta idi na VA panel jer ce biti manje primetno (samsung ili lg u 50 60 i 70 inca) ali ces imati manje uglove gledanja. Opet da li ces primetiti oba je na tebi. A najbolje da odes i pogledas. U toj klasi ne mozes ocekivati cuda.
+1
Nasao sam philips modele i ima po nrki samsung. Hisense ne pomisljam da uzimam. Koliko sam video, imaju dosta problema sa funkcijama. Lepo pisem taj i taj model, review i vidim reakcije korisnika za hisense i nema bas sjajnu ocenu.
Pogledaj u prodavnici te Philips i Samsung, uzmi koji ti se vise svidi.
Philips bi trebao da nudi vise u toj low budget klasi, jer su obicno jeftiniji od LGa i Samsunga.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Trenutno je 43um7450 50k i teško da može da kupi bolji proizvod od njega, a dobija zaokružen proizvod.
 
nijedan lcd nema wrgb panel taj ko ti je dao savet neka ispita svoje znanje, oled ima wrgb i to je nesto drugo. 7100 ima rgbw dok 7450 pun rgb koji je i bolji izbor za 3h u odnosu na 7100 zbog razlike više puta navedene. Da li ces primetiti razliku ili ne je na tebi, a zavisi i od materijala kojeg gledas ali po tvojim pitanjima rekao bih ne. Sto se procesora tice lg ima mozda i najbolji procesor u toj klasi, upscaling radi odlicno, smart takodje, lag medju najboljima pa je gaming odličan, samsung je tu negde tako da opet taj neko neka priupita svoje upitno znanje. Kao i svaki IPS u tamnim scenama ces videti negde probijanje, ako ti to smeta idi na VA panel jer ce biti manje primetno (samsung ili lg u 50 60 i 70 inca) ali ces imati manje uglove gledanja. Opet da li ces primetiti oba je na tebi. A najbolje da odes i pogledas. U toj klasi ne mozes ocekivati cuda.
Na LG 65UM7100PLA se misli, nema greške.

Ovde na kraju ispada da za 90k ne može da se uzme dobar TV. Ispade bolje uzeti Vox ili Yteslu za duplo manje para.
 
65" za 45K dinara? rekao bih da je u pitanju TN panel

koliko se sećam, na benchmark.rs testu je za Teslu S9 zaključeno da mnogo košta za ono što nudi
 
Poslednja izmena:
najbolje da moze 100 inca oled za 90k. Retko ljudi gledaju veličinu kada diskutuju o ceni i kvalitetu. Gde ima tesla, fox, vox sta god 65" za 400e duzmem odma, ne treba ni smart, ni net, ni ips/va panel :) ?
 
Poslednja izmena:
Procitao sam sve teme vezane za kupovinu tva na ovom forumu i tek sad nista ne znam :mad: Podigao sam malo budzet za kupovinu, koji od ova dva je bolji?
Samsung QE49Q65RATXXH ~80000din
Lg 49SM8600PLA ~82000
Samsung je Va a lg Ips,oba su u domacim radnjama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno