Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Budzet nemam za LG SJ seriju,ali imam za LG 49 uj 701v,ali mislim da je ipak Sony xe8005 bolja kupovina,pa ima ostriju sliku,sve ostalo je manje vise ... kupujem tv za gledanje filmova i sporta preko d3sbb i ostale hd kanale koje daju,i mislim da je tu Sony u prednosti i skuplji je za 50e od LG,preko kp.
 
pametnije odmah kupiti krsten TV, nego resavati njegove nedostatke.
Moram da dodam da zvuk sa TV-a ne može da se poredi sa zvukom preko pojačala i "krštenih" zvučnika. Tj pričati o "zvuku" sa TV-a i nema neke logike kad ionako treba ukombinovati neku "muziku".

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Imao sam i vratio 55XE9005 i 65XE9305. Televizori su jednom recju - falicni. Procesor i android TV su stvarno problem. Nema veze da li je XE8005 ili XE9305. I to ne u smislu nece da pusta titlove, nego gubi sinhronizaciju zvuka i slike, prekida da radi sa risiverom, resetuje se ako se preforsira procesor (npr. "previse" i "prebrzo" menjaju podesavanja slike), zabode se iz cista mira i slicno. Ja kao (bivsi) vlasnik Sony TV-a ne mogu da ne napomenem to. Na stranu kontrola kvaliteta i neverovatno bedni uglovi gledanja.

@brankoX Ja bih pre rekao da je jeftina propaganda izjava slika je brutalna jer - triluminos display
 
Poslednja izmena:
Imao sam i vratio 55XE9005 i 65XE9305. Televizori su jednom recju - falicni. Procesor i android TV su stvarno problem. Nema veze da li je XE8005 ili XE9305. I to ne u smislu nece da pusta titlove, nego gubi sinhronizaciju zvuka i slike, prekida da radi sa risiverom, resetuje se ako se preforsira procesor (npr. "previse" i "prebrzo" menjaju podesavanja slike), zabode se iz cista mira i slicno. Ja kao (bivsi) vlasnik Sony TV-a ne mogu da ne napomenem to. Na stranu kontrola kvaliteta i neverovatno bedni uglovi gledanja.

@brankoX Ja bih pre rekao da je jeftina propaganda izjava slika je brutalna jer - triluminos display
Onda da idem na Sony 49 xe70 serie,jeftinij je 100 i kusur evra a zavrsice mi posao,ili LG 49 uj 701v,jer cu ipak tv staviti u dnevnu sobu,a bice i gledanje iz uglova ... tako da samo ips panel dolazi u obzir,vec imam Samsung mu 61xx seriju od 43 inca i stvarno nemam zamerke na tv vec je kod mene 6 meseci,radi besprekorno.
 
Poslednja izmena:
Onda da idem na Sony 49 xe70 serie,jeftinij je 100 i kusur evra a zavrsice mi posao,ili LG 49 uj 701v,jer cu ipak tv staviti u dnevnu sobu,a bice i gledanje iz uglova ... tako da samo ips panel dolazi u obzir,vec imam Samsung mu 61xx seriju od 43 inca i stvarno nemam zamerke na tv vec je kod mene 6 meseci,radi besprekorno.
Па узми опет тај Самсунг. Од 55" је ипс. Ја такође задовољан.

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Imao sam i vratio 55XE9005 i 65XE9305. Televizori su jednom recju - falicni. Procesor i android TV su stvarno problem. Nema veze da li je XE8005 ili XE9305. I to ne u smislu nece da pusta titlove, nego gubi sinhronizaciju zvuka i slike, prekida da radi sa risiverom, resetuje se ako se preforsira procesor (npr. "previse" i "prebrzo" menjaju podesavanja slike), zabode se iz cista mira i slicno. Ja kao (bivsi) vlasnik Sony TV-a ne mogu da ne napomenem to. Na stranu kontrola kvaliteta i neverovatno bedni uglovi gledanja.

@brankoX Ja bih pre rekao da je jeftina propaganda izjava slika je brutalna jer - triluminos display
E dobro si spomenuo gubitak sinhronizacije zvuka i slike. Od skoro sam i ja to primetio kod mene (x850e) i javlja se samo kada gledam kablovsku ali ne kod svih kanala. Na primer skoro redovno mi se posle sat vremena javlja na BBC Earth (HD) ali nikada na npr N1 HD. Na Sd kanalima je sve ok. Ovaj problem se ne javlja kada gledam filmove sa fleša (preko njegovog plejera ili, češće, Kodija).

Ostale probleme srećom nisam imao.
 
@MrVladoa Imao sam XE9005 kojim sam malo je reci bio razocaran. Kupio sam TV u prodavnici po punoj ceni. Rekao sam ovde na forumu, kada sam ga vratio mozda za 1100e na KP i nije losa kupovina. Nosio sam ga u servis preko puta Sava centra da mi ovlasceni serviser da misljenje o slici i problemima koje imam. Covek mi je rekao da je to to i preporucio XE9305 ili da trazim pare nazad. Poveden tim uzeo sam XE9305.

Televizor je neuporedivo bolji od XE9005. "Crna" je tamnija, uglovi gledanja su bolji, sto samo govori o lutriji sa ekranima jer je na rtings X930E izmereno mnogo gori od X900E. Ako se ne varam 10 prema 17 stepeni. Ali procesor je isti. TV je jednostavno previse skup da ima takve probleme. Razlika izmedju X1 i X1 Extreme nisam uspeo da vidim. Ovi televizori su napravljeni da sa HDR snimkom izazovu vau efekat. Narocito XE9305. Jednostavno brightnes je tako neverovatno jak da na prvu loptu ne vidis objektivno sliku. Kablovska je i dalje krs. Posto sam sa 55 presao na 65 delovalo je jos gore ili isto ne znam. Uglavnom jako lose. Ekspresno je vracen kada sam video da je u principu sve sto mi smeta i dalje tu.

Svako ko je video XE9005 je pitao sto je tako los kontrast (a u stvari se radilo o ocajnim uglovima gledanja). Niko nije rekao da je slika dobra. Samsung iz 2013 ima bolju sliku sa SDR materijalom. Zelim svakome da za svoje pare bude zadovoljan i ovo sto pisem je moje misljenje a ne propaganda.

Taj sony 7005 je verovatno bolji od 8005 ali pogledaj i Samsung MU6400 (to je valjda MU7000 u USA) mislim da je to bolji izbor.
 
Poslednja izmena:
@MrVladoa Imao sam XE9005 kojim sam malo je reci bio razocaran. Kupio sam TV u prodavnici po punoj ceni. Rekao sam ovde na forumu, kada sam ga vratio mozda za 1100e na KP i nije losa kupovina. Nosio sam ga u servis preko puta Sava centra da mi ovlasceni serviser da misljenje o slici i problemima koje imam. Covek mi je rekao da je to to i preporucio XE9305 ili da trazim pare nazad. Poveden tim uzeo sam XE9305.

Televizor je neuporedivo bolji od XE9005. "Crna" je tamnija, uglovi gledanja su bolji, sto samo govori o lutriji sa ekranima jer je na rtings X930E izmereno mnogo gori od X900E. Ako se ne varam 10 prema 17 stepeni. Ali procesor je isti. TV je jednostavno previse skup da ima takve probleme. Razlika izmedju X1 i X1 Extreme nisam uspeo da vidim. Ovi televizori su napravljeni da sa HDR snimkom izazovu vau efekat. Narocito XE9305. Jednostavno brightnes je tako neverovatno jak da na prvu loptu ne vidis objektivno sliku. Kablovska je i dalje krs. Posto sam sa 55 presao na 65 delovalo je jos gore ili isto ne znam. Uglavnom jako lose. Ekspresno je vracen kada sam video da je u principu sve sto mi smeta i dalje tu.

Svako ko je video XE9005 je pitao sto je tako los kontrast (a u stvari se radilo o ocajnim uglovima gledanja). Niko nije rekao da je slika dobra. Samsung iz 2013 ima bolju sliku sa SDR materijalom. Zelim svakome da za svoje pare bude zadovoljan i ovo sto pisem je moje misljenje a ne propaganda.

Taj sony 7005 je verovatno bolji od 8005 ali pogledaj i Samsung MU6400 (to je valjda MU7000 u USA) mislim da je to bolji izbor.
Cekaj,jel taj SAMSUNG 49MU6402 ima IPS ili VA panel ?
 
Nisam imao vremena da TV detaljnije isprobam, ali bez obzira na to, evo neki moji prvi utisci:

1. TV je bio lepo zapakovan, i usao sam u onaj skriveni meni, kako bih bio siguran da je 100% nov.
2. Sto se tice famoznog oblaka, te veceri kad sam montirao TV je bio prisutan, medjutim vec sutradan ga nije bilo, pretpostavljam da je to mozda bila kondenzacija? U svakom slucaju, poslao sam prodavcu sliku i rekao da se raspita o cemu se tu konkretno radilo, trenutno cekam na odgovor.
3. Daljinac izgleda lepo na oko, medjutim moj prethodni Samsung daljinac je bio mnogo prakticniji, tasteri bolje rasporedjeni, i bez gledanja ih je mnogo lakse pronaci, odnosno napipati. Pretpostavljam da je to i stvar navike, i da bi trebalo vremenom biti bolje, ali trenutno mi je takav utisak.
4. Losi uglovi gledanja, koji bi kao trebali biti jedna od vecih mana, ja nisam primetio nikakvo drasticno menjanje kvaliteta slike, tako da po meni ljudi preteruju kada to potenciraju kao veliku manu, ili ja mozda nemam dobro istrenirano oko, pa ne primecujem.
5. Kvalitet slike je odlican, kad nadjem vremena da proucim ona podesavanja, trebalo bi biti jos bolje.
6. Trenutno mozda meni i najveca mana, koja je na neki nacin i ocekivana, je losa fabricka aplikacija za video snimke, odnosno gledanje preko externog hdd-a. Jel se preko android prodavnice moze naci neka bolja zamena, ili je jedini spas android box?

To je sve sto mi pada na pamet u ovom trenutku.
 
Ako već daješ stručan komentar u vezi funkcionalnosti tv-a ( a ne kvaliteta slike ) na osnovu cene, daj mi primer nekog modela ( cena je nebitna kao ni proizvođač ).
Da li postoji tv OS na tržištu koji otvara sve video/audio fajlove/kontejnere bez stucanja, problema sa titlovima? Pa se time dovodi u pitanje dodatna investicija eksternog plejera da li android box-a ili nečeg drugog.
Meni lično je android box nezamenljiv po pitanju puštanja filmova nevezano za kvalitet tv-a.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ako već daješ stručan komentar u vezi funkcionalnosti tv-a ( a ne kvaliteta slike ) na osnovu cene, daj mi primer nekog modela ( cena je nebitna kao ni proizvođač ).
Da li postoji tv OS na tržištu koji otvara sve video/audio fajlove/kontejnere bez stucanja, problema sa titlovima? Pa se time dovodi u pitanje dodatna investicija eksternog plejera da li android box-a ili nečeg drugog.
Meni lično je android box nezamenljiv po pitanju puštanja filmova nevezano za kvalitet tv-a.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Jednu rec samsung Sve titlove sve audio fajlove i sve video fajlove bez problema

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
.
6. Trenutno mozda meni i najveca mana, koja je na neki nacin i ocekivana, je losa fabricka aplikacija za video snimke, odnosno gledanje preko externog hdd-a. Jel se preko android prodavnice moze naci neka bolja zamena, ili je jedini spas android box?

Brate, imaš android već, brdo aplikacija postoji za puštanje videa. Mx player ili Kodi na primer. Ja preferiram Kodi jer nema problema sa DTS passthrough ali ako nemaš neke druge zvučnike i Mx završava posao. Ne vidim razlog da neko ko ima Android da se ograničava samo na fabričke aplikacije kada je alternativa tako mnogo.

Nađoh i app za promenu Netflix dugmeta, isprobaću je kad se vratim sa posla, taman da stavim da mi otvara Kodi i milina.
 
Ево мој Самсунг MU6100 пушта све.

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
Jesi li probao neki 4K hevc mkv atmos 7.1, 70+ gb fajl?
A 4k mkv hevc od 100+ gb?
Kako se snalazi sa 50+ gb sirovim m2ts formatom?
Ove primere sam naveo jer ih moj Samsung iz 2015te moze samo sanjati a ne pustiti. Cak i na mom LG C7 ovi 50+gb formati povremeno imaju problema.
I opet dolazimo do toga da mali android box veličine par kutija cigareta od 50$ žvaće sve živo bez pitanja.

E sad što je nekome logika kupovati tv od 350€ i uzeti box, u to ne ulazim.


Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Da li postoji tv OS na tržištu koji otvara sve video/audio fajlove/kontejnere bez stucanja, problema sa titlovima?

Za sada da kucnem u drvo TV koji sam kupio,uz Kodi pusta sve sto sam probao (najvise 4k film od 45GB),fabricki plejer iskreno nisam ni probao,jer mi se u startu ucinio nezanimljiv. U principu i dalje mislim da ne postoji najbolji TV,nego jednostavno covek u startu treba da zna sta mu je prioritet sem dijagonale,da li kvalitetna slika ili multimedijalne mogucnosti,i tek tada da pravi izbor. A price o uglovima,probijanjima,nijansi crne boje treba ostaviti po strani,jer nisu bas toliko uticajan faktor za vecinu nas. Jedino ako neko nema srece pa mu se bas,bas zalomi neki sklj model,ali i to se resi reklamacijom
 
Treba mi jedna preporuka za TV :).
Gledao sam po oglasima LG 49UJ670v, jer sa LGem imam skroz ok iskustvo. Ali, da li imate neku preporuku od Sony-a ili Samsunga u toj cenovnoj klasi (stvarno odavno nisam pratio trziste televizora, van LG palete). To mu dodje ~620eura budzet.

Hvala unapred :)
 
Ako ne odgovaraju, probaj sa ovim https://sourceforge.net/projects/subadjuster/ ili nekim slicnim software-om

Nazalost... komp ne moze da pokrene film koji skinem :D Tako sam prinudjen da nasumice biram titl,pa na TVu proveravam.Zato sam i pitao postoji li neko nepisano pravilo kojim se bira titla za 4K!? Inace,video sam da Kodi ima podesavanje titla ali mi je tesko da ga uskladim... al valjda ce vremenom preci u naviku
 
Imao sam i vratio 55XE9005 i 65XE9305. Televizori su jednom recju - falicni. Procesor i android TV su stvarno problem. Nema veze da li je XE8005 ili XE9305. I to ne u smislu nece da pusta titlove, nego gubi sinhronizaciju zvuka i slike, prekida da radi sa risiverom, resetuje se ako se preforsira procesor (npr. "previse" i "prebrzo" menjaju podesavanja slike), zabode se iz cista mira i slicno. Ja kao (bivsi) vlasnik Sony TV-a ne mogu da ne napomenem to. Na stranu kontrola kvaliteta i neverovatno bedni uglovi gledanja.

@brankoX Ja bih pre rekao da je jeftina propaganda izjava slika je brutalna jer - triluminos display




Nekorektno citiraš ono što sam napisao kao odgovor članu koji ima Sony i prezadovoljan je sa njim.
Inače sam čitao tvoje postove kako si vraćao XE9005 i XE9305 i bilo mi je žao što su te zapali falični primerci. Medjutim, sada mi tvoja priča deluje nekako fake. Vraćaš XE90 i 93 i onda hvališ RGBW LG? Nidje veze....
 
Zato imas i oblake :D

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Imao, proslo vreme. Najverovatnije je bila kondenzacija u pitanju, ili mozda lcd matrix.

Brate, imaš android već, brdo aplikacija postoji za puštanje videa. Mx player ili Kodi na primer. Ja preferiram Kodi jer nema problema sa DTS passthrough ali ako nemaš neke druge zvučnike i Mx završava posao. Ne vidim razlog da neko ko ima Android da se ograničava samo na fabričke aplikacije kada je alternativa tako mnogo.

Nađoh i app za promenu Netflix dugmeta, isprobaću je kad se vratim sa posla, taman da stavim da mi otvara Kodi i milina.

E super ako je tako, ja prvobitno nisam razumeo da to tako funkcionise, odnosno pobrljavio sam pojmove..... ja sam razumeo ovako: Sony ima losu platformu, jedini lek je android box gde imas Kodi, odnosno ja sam Kodi vezivao za android box, nisam znao da se moze skinuti bez njega. Izvini na glupom pitanju, s obzirom da se ne razumem u android box-ove ni 1%, ali ako se sve te aplikacije mogu skinuti nevezano za android box, u cemu onda konkretno on pomaze, u laksem upravljanju tim aplikacijama?

Znaci Kodi je za pustanje filmova/serija br. 1? Mozes li mi preporuciti jos neke zgodne aplikacije koje treba imati?
 
Jesi li probao neki 4K hevc mkv atmos 7.1, 70+ gb fajl?
A 4k mkv hevc od 100+ gb?
Kako se snalazi sa 50+ gb sirovim m2ts formatom?
Ove primere sam naveo jer ih moj Samsung iz 2015te moze samo sanjati a ne pustiti. Cak i na mom LG C7 ovi 50+gb formati povremeno imaju problema.
I opet dolazimo do toga da mali android box veličine par kutija cigareta od 50$ žvaće sve živo bez pitanja.

E sad što je nekome logika kupovati tv od 350€ i uzeti box, u to ne ulazim.


Sent from my D6603 using Tapatalk
Ове од 50гб ми је до сад пуштао све. Преко нисам скидао. Ајде пробаћу ових дана па јављам. Имаш неки конкретни па баш тај да скинем?

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno