Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko god kaže da VA paneli ne gube kvalitet prikaza pod uglom od 20+ stepeni, u bilo kom segmentu, obavezno nek posete očnog lekara. Ovo je samo dobronameran savet.
Evo jedna slika IPS, gde je pod ovim uglom VA belo-siv, što je 45 stepeni. Jedva gledljivo na VA panelu. Viber je u pitanju, pa je kvalitet slike loš.
1.jpg
 
Poslednja izmena:
Ko god kaže da VA paneli ne gube kvalitet prikaza pod uglom od 20+ stepeni, u bilo kom segmentu, obavezno nek posete očnog lekara. Ovo je samo dobronameran savet.
Evo jedna slika IPS, gde je pod ovim uglom VA belo-siv, što je 45 stepeni. Jedva gledljivo na VA panelu. Viber je u pitanju, pa je kvalitet slike loš.
Pogledajte prilog 296141

Evo ga jos jedan genije, bravo momcino.
Mogao si da slika i iz podruma da vidimo kakav ti je podrum!
Ajd jos malo nam prepricaj kako je IPS mocan, a posebno nam opisi crnu boju , kontrast, i kad ugasis svetlo i pustis neki film ili seriju sa mracnim scenama, jel onda posaljes zenu da gleda na VA panelu pa ti preprica radnju!?
 
VA je dobar kad gledaš iz idealne pozicije. Ako gledaš malo iskosa džaba mu dobra crna kad slika počne da bledi.
Govorim o mom prethodnom LG 50 tv-u koji je sa VA panelom.
Sad imam LG 55UM7510 koji je ips.
Ima prednosti ima mana u odnosu na VA.


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Pozdrav ljudi. Treba mi pomoc oko kupovine televizora do 30-35k, 4K, smart, 40-43 inca. Znam da nemam bas neki izbor u tom cenovnom rangu, ali svaka pomoc je dobrodosla.
Hvala unapred.

Nisam preterano zahtevan korisnik. Videh ovaj Tesla model da nije los na papiru: TESLA Televizor 43S905BUS SMART - 33.500 dinara.
Takodje, videh neke Hisense modele, ali ne znam kakvi su. Bas nemam nikakvu predstavu kakvog su kvaliteta paneli kod ovih proizvodjaca.
 
Poslednja izmena:
VA je dobar kad gledaš iz idealne pozicije. Ako gledaš malo iskosa džaba mu dobra crna kad slika počne da bledi.
Govorim o mom prethodnom LG 50 tv-u koji je sa VA panelom.
Sad imam LG 55UM7510 koji je ips.
Ima prednosti ima mana u odnosu na VA.


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Nisu svi VA paneli isti, skuplji modeli imaju dobar ugao gledanja, koliko para toliko muzike, utisak popravlja ili kvari i velicina panela, nije isto 43 i 65 incha kod VA panela i udaljenost gledanja. Ips ima samo bolji ugao gledanja i to je jedina prednost , sve ostalo su minusi u odnosu na VA, eventualno latencija kod igranja , ali sad imas VA panela sa odzivom od 10ms.
 
Pozdrav ljudi. Treba mi pomoc oko kupovine televizora do 30-35k, 4K, smart, 40-43 inca. Znam da nemam bas neki izbor u tom cenovnom rangu, ali svaka pomoc je dobrodosla.
Hvala unapred.

Nisam preterano zahtevan korisnik. Videh ovaj Tesla model da nije los na papiru: TESLA Televizor 43S905BUS SMART - 33.500 dinara.
Takodje, videh neke Hisense modele, ali ne znam kakvi su. Bas nemam nikakvu predstavu kakvog su kvaliteta paneli kod ovih proizvodjaca.
Već sam više puta istakao da je u tom cenovnom rangu ta tesla dobra kupovina. Ne znam šta Hisense ima te dijagonale za te pare. Jedini koji sam gledao bili su H43B7500 i 43A7500F ali mislim da su oni skuplji.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Zbog cega se pise da je Micro Led prelazna tehnologija kod Samsunga i da ce vec za dve godine da predju na QD Oled? Zna neko nesto o ovome?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Nisu svi VA paneli isti, skuplji modeli imaju dobar ugao gledanja, koliko para toliko muzike, utisak popravlja ili kvari i velicina panela, nije isto 43 i 65 incha kod VA panela i udaljenost gledanja. Ips ima samo bolji ugao gledanja i to je jedina prednost , sve ostalo su minusi u odnosu na VA, eventualno latencija kod igranja , ali sad imas VA panela sa odzivom od 10ms.
Da.
U suštini najgori VA su baš oni koje LG ugrađuje jer u suštini i nisu njihovi. Sreća pa su im VA modeli vrlo rijetki. U slučaju LG, bez obzira na uslove u kojima se koristi izbor je uvijek IPS.
 
Imaju veze zato što si fanboy IPS panela, ovde dođu ljudi koji traže savet za kupovinu tv-a, pročitaju tvoje stručne savete i misle kako je VA najveće đubre koje postoji.
E onda se zadesi neko ko ipak kupi takav tv i dođe ovde i kaze kako to nije uopšte toliko strašno. Ukoliko se kaze da VA ima lošije uglove gledanje od IPS-a to je sasvim u redu, all lupati neke subjektivne stvari doprinosi samo tome da je ova tema postala solidno smeće. Gomila fanboyeva koji hvale svoju voljenu marku.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
Ne interesuje me šta koristi. Čovek je izjavio da se slika na VA panelima prilikom gledanja pod uglom užasno degradira i to trista puta provlači ovde. To ili piše neko ko je neobjektivan ili prosto tek onako da vređa nečiju inteligenciju.
Imam i tv sa VA i sa IPS panelom tako da sam uporedio i znam dobro šta pričam.
A vi slobodno uživajte u blagodetima ove teme, hvala lepo i doviđenja.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
Ovoliko nebuloza u kratko vreme nisam skoro procitao.

Jesi li to zakljucio na osnovu moje racunice da se slazem da je ovogodisnji Nanocell ips precenjen u vecini slucajeva svega stranu ili 2 unazad, u mojim mozda i najbrojnijim preporukama Sony xh90xx VA tva, po mojim najbrojnijim ovde postovima o Samsungu RU8 VA tvu kao best buy-u u klasi ili po tome sto sam napisao da licno nikada ne bih kupio IPS panel, jer su mi licno uglovi nebitni...
Mislim da niko vise VA televizora nije preporucio od mene u poslednje 2 godine recimo.

Od televizora imam LG oled, LG plazmu i 2 Samsung VA televizora.

I da, naravno da imaju ocajne uglove gledanja, to sam rekao jos pre 3 godine kada sam drugaru pazario q6fn i dok sam namestao, seo u nekom trenutku metar pored centra i vidim da mi se ceo tv zatamnio, pa kao ludak po menijima trazio neki eko mod koji je ukljucio, jer tada nisam znao za te uglove i mane VA panela...

Dobre uglove VA moze imati samo ako ima wide angle filter, poput Samsunga i Sonyja na top modelima, ali se onda smanjuje nativni kontrast, sto se onda opet pegla dimming zonama.
Ako nema WA filter, razlike izmedju najboljeg i najlosijeg panela kada su uglovi gledanja na VA panelima u pitanju su mizerne.
Da se razumemo, ni IPS nema savrsene uglove, samo drasticno bolje od VA, oled je jedino resenje protiv degradacije slike iz vecih uglova.

Imas rtings.com, imaju video uglova gledanja svakog televizora koji testiraju, idi i pogledaj sam, okacio sam juce, prekjuce bas 2 ta videa.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hisense 50A7300F
Hisense 55A7300F
Hisense 58A7100F
Hisense 50U7B
Samsung UE50TU7092UXXH
TCL 50C715
Ovo je neku uzi izbor za nekih 450-500€. Sta bi bila vasa preporuka?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Hisense 50A7300F
Hisense 55A7300F
Hisense 58A7100F
Hisense 50U7B
Samsung UE50TU7092UXXH
TCL 50C715
Ovo je neku uzi izbor za nekih 450-500€. Sta bi bila vasa preporuka?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Od tih Hisense koje si predložio U7B je najbolji. Lično bih ipak pre kupio ovogodišnji 50U7QF. Što se TCL tiče u odnosu na model koji sam naveo jedina prednost je android.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Onda idem na QF. Tek sad kada ste spomenuli da je TCL-u prednost android vidim da Hisense ima svoj OS, da nije vise android. Kakav im je taj sistem? Nece se on nestocprevise koristiti.. EON, HBO, YT i tome slicno. Da li postoje ove aplikacije za njihov sistem?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Onda idem na QF. Tek sad kada ste spomenuli da je TCL-u prednost android vidim da Hisense ima svoj OS, da nije vise android. Kakav im je taj sistem? Nece se on nestocprevise koristiti.. EON, HBO, YT i tome slicno. Da li postoje ove aplikacije za njihov sistem?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Nema HBO na Hisense Vidaa U sistemu nazalost, a EON mislim da je dosao skoro, ali procitaj Hisense temu.
Od tih televizora, ne znam da li je ispravljen motion handling na Hisense, a TCL C715 ti je izbor posle u7qf u tom rangu sto se kvaliteta slike tice, ali je OS bolji.
Cak mislim da 55" kosta slicno 50" u7qf.
 
Poslednja izmena:
30.000din razlike nije bas malo... 50%
Sad me baciste u bedak zbog sistema, mada verujem da ce ubrzo dobiti podrsku i za druge aplikacije jer je postao dosta popularan.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
30.000din razlike nije bas malo... 50%
Sad me baciste u bedak zbog sistema, mada verujem da ce ubrzo dobiti podrsku i za druge aplikacije jer je postao dosta popularan.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Hisense 50U7QF ti je kod pantomimičara 57.000. Ne znam na kojih 30.000 razlike misliš

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ne, 55" TCL je 60k, koji ti je najbolji izbor ako ti treba HBO, a za EON pogledaj Hisense temu.
Ako ti ne treba, uzmi slobodno u7qf, bolju sliku daje.
Pored toga, ne konram zasto je 55 u7qf preko 200e skuplji od 50"...
 
Koji Tv ima bolje uglove gledanja U7QF ili TCL715?

Imam 7 godina stari Samsung F5000 neki osnovni model sa VA panelom, i ima odlicne uglove gledanja, bas me cudi da noviji paneli imaju losije uglove. Tv se gleda pod nekih 45 stepeni, tako da bi to mogao biti i najveci problem.
 
Vec sam par puta rekao na temu VA uglova gledanja, meni licno bas ne smeta tj. morali su ljudi da mi kazu da su "uglovi gledanja losi" na VA da bih primetio. Koristim TV kao monitor (dakle sedim 60-80cm ispred istog), nikada mi coskovi nisu bili nista drugaciji od centra. Kad nisam u "radnom modu" onda sedim zabacen u stolicu sa nogama na stolu, dakle ugao gledanja otp 45 stepeni, vidim minimalnu razliku (jeste, postoji color shitf nepobitno) ali uopste mi ne smeta niti sam to primecivao dok mi nisu rekli. Svaki LCD ima color shift posle nekog ugla i to sam pripisivao tome ali vise u smislu "trenutni LCD su odlicni, ni pod 45 uglom nije strasno". Po meni, jedino ko ima zaista siroku garnituru za sedenje ima potrebu da razmislja o IPS. I u tom slucaju bih gostima vrv "uvalio" VA, jer je to ~20% use case. :D
 
Citam i neverujem kad neko napise da mu je VA panel dobar iz ugla od 45stepeni. Ja sam sa VA panelom izdrzao dan i po. Ne sporim da mi je slika bila prijatnija kada gledam direktno u tv, ali sta to vredi kad ako se pomerim samo 1m u stranu kontrast se toliko degradira da ce najjeftiniji ips da ima dvostruko bolju crnu a da ne pricam o beloj boji.
Po meni VA je dobar ako tv gledate sami. ZA dnevni boravak bez razmisljanja uvek biram IPS. Kada se lepo podese parametri i narocito kada se smanji osvetljenje, taj IPS sasvim lepo izgleda i u mraku.
 
Definitivno da ljudi izgleda imaju iskustva samo sa krš VA panelima. Dnevna sa trpezarijom nam je 8x4m, garnitura sa koje nam se gleda TV je 3.5x2m. Sa ma koje pozicije da se gleda iz garniture TV, slika je izuzetna.

Do nedavno smo imali Hisense U8B, od pre par dana U8QF. Prvog jutra dok smo doručkovali, Gospođa komentariše "pogle sada je slika dobra i odavde" (misleći na gledanje TVa iz trpezarije, gde je ugao znaaatno veći u odnosu na garnituru ispred TVa. Naravno da to nije ugao za gledanje filmova, ali za praćenje vesti i onoga što zvecka na TVu, kvalitet slike je sasvim dobar.

Nemam pojma iz kojih vi to uglova gledate filmove... ali mi to zvuči više da imate problem sa pozicioniranjem kauča/garnitura.

Što se tiče, EON-a na Hisense sa VIDAA U 4, radi odlično. Ceo dan se juče sa time drndao, pošto planiram da menjam kablovskog operatera. Baš fino radi. Za HBO Go, za sada nema rešenja, tako da njega za sada puštam sa Android Box-a. Ukoliko se i on pojavi, ode box na oglase.
 
Poslednja izmena:
Imam samsung 32j5100aw iz 2015. Volim da uglavnom gledam tv u centru. Zato sam kupio zglobni zidni nosac. Misljenja sam da ovo moze vecini pomoci koji imaju problem sa va panelima. Mislim da nije tesko ustati iz kreveta i podesiti ugao gledanja ako vec imas mogucnost za to.
d6377d545d242bab427aca5a616b75b5.jpg
59ccb89974b5a0825ef8ecd6877b5082.jpg


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Treba prihvatiti da postoje drugačiji ljudi, sa drugačijim navikama, shvatanjima... U suprotnom, rasprava može postati više tema za psihijatriju.
 
Imam samsung 32j5100aw iz 2015. Volim da uglavnom gledam tv u centru. Zato sam kupio zglobni zidni nosac. Misljenja sam da ovo moze vecini pomoci koji imaju problem sa va panelima. Mislim da nije tesko ustati iz kreveta i podesiti ugao gledanja ako vec imas mogucnost za to.
d6377d545d242bab427aca5a616b75b5.jpg
59ccb89974b5a0825ef8ecd6877b5082.jpg


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
Koliko je stabilan ovaj nosač, da li ti je zid betonski?

Hteo sam nešto ovako da uzmem ali mi frka da okačim 55inča pa da ga još ovako odaljim od zida, a sa druge strane to mi je jedino rešenje...
 
Koliko je stabilan ovaj nosač, da li ti je zid betonski?

Hteo sam nešto ovako da uzmem ali mi frka da okačim 55inča pa da ga još ovako odaljim od zida, a sa druge strane to mi je jedino rešenje...
Malo je van teme. Da ovaj zidni nosac je apsolutno stabilan. Zid nije betonski vec obicni blokovi. Predvidjen za 32"-55" ali posto je nosivost 50kg a vesa 200x200 ,400x200, 300x300, 400x400 moguce je nakaciti i 65" ako podrzava vesa za taj tv jer vidjao sam 65" tv su do 25kg. Opet napominjem ovo je idealno za va panele jer moguce je podesavati okretanje - +60 stepeni, vertikalni nagib - 20 do + 10 stepeni, rotiranje ekrana levo desno - 3 do 3 stepeni. A mozete ga udaljiti od zida od 64mm-510mm (dakle cak 50cm).

https://youtu.be/dlbiaKvrKGY

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno