Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@OwerLord - Verovatno se ljudi ne oglašavaju jer na neki način preporuka prodavca spada u reklamiranje. Ili jednostavno niko nije imao iskustva sa baš tim prodavcem.
Generalno pravilo za KP je prilično jasno - gledaj da prodavac ima što više pozitivnih ocena i da je dugo u tom poslu. Ako ima više stotina pozitivnih, a bez ijedne negativne ocene, onda je to jak znak da je kupovina pouzdana.

@Karudijan - Hvala za napisane utiske o televizoru. Isto važi i za sve ostale forumaše koji odvoje malo vremena da napišu utiske iz prve ruke nakon kupovine novog televizora. Javljajte kako ste zadovoljni svojim televizorima, ljudi. Čak i ako ste kupili neki model o kojem se niko nije raspitivao, opet pišite, koristiće nekome.
 
Isto važi i za sve ostale forumaše koji odvoje malo vremena da napišu utiske iz prve ruke nakon kupovine novog televizora. Javljajte kako ste zadovoljni svojim televizorima, ljudi. Čak i ako ste kupili neki model o kojem se niko nije raspitivao, opet pišite, koristiće nekome.

Vec sam pisao par utisaka u raznim topicima.... nema sta jednostavno,planirao kupiti TV do 60 000 dinara pojavio se na forumima napisao sta mi i za sta treba,iskreno mislim da sam hteo manju dijagonalu,medjutim kroz komunikaciju sa forumasima predlog je pao na Philips 49PUS6501,jeste da je stariji model (2016.godina),ali sam se pronasao u silnim opisima koje sam nasao na raznim sajtovima i bez bilo kakve dileme poslusao savet,iako je TV bio nepunih 100 000. I sada,sa neke dvomesecne distance mogu da kazem da se nisam pokajao ama niti jednog sekunda. Posle kabibracije TV je jednostavno postao drugi svet u odnosu na fabricko podesene boje. Za sada ne pokazuje ni najmanji problem u onome sto mene zanima (rad sa multimedijom,brzina,kvalitet slike,uglovi gledanja,funkcionisanje androida).... A kao sto sam vec pisao,nisam zahtevan korisnik po pitanju recimo crne boje i tih ostalih mogucih problema. Recimo ambilight uopste i ne koristim,jer zaista ne vidim da je prikaz crne boje (IPS ekran) neki problem. Cak sam pokusao da uporedim sa onom slikom gde je uradjeno poredjenje crne na VA i crne na IPS,crna na ovom Philipsu nije ni priblizno siva kao sto je tamo na toj slici prikazana reprodukcija IPS ekrana,ali nebitno.... bitno je da se sada gotovo svi sportski dogadjaji mogu gledati u dnevnoj sobi,bez obzira na kom su kanalu ;) I kao sto sam vec pisao ovaj TV obicne kanale prikazuje mnogo kvalitetnije nego sto to recimo radi LG Smart od 32 inca sa kojim sam imao priliku da ga poredim
 
Drago mi je da si zadovoljan svojom kupovinom. Hvala na utiscima.

Kaži mi samo još - sa koje daljine gledaš TV? I ja sam planirao manji TV (tj. 43) ali sad već razmišljam i o 49-50 dijagonali.
Gledao bih sa daljine od oko 2,5 m u ne baš prostranoj prostoriji, pa nisam siguran da li bi mi bio preveliki televizor.
 
Većina ljudi nema pojma da je skoro svaki tv potrebno kalibrisati i da mu fabrička podešavanja nisu ono najbolje što može... na mom LG-ju iz 2015. se baš vidi ogromna razlika kada sam odradio neku preporučenu kalibraciju koju sam našao na netu.
 
Većina ljudi nema pojma da je skoro svaki tv potrebno kalibrisati i da mu fabrička podešavanja nisu ono najbolje što može... na mom LG-ju iz 2015. se baš vidi ogromna razlika kada sam odradio neku preporučenu kalibraciju koju sam našao na netu.
Гдје да потражим подешавања за калибрацију? Или бар приближно томе да се подеси. Ја сам то радио по свом осјећају али ипак мислим да може то боље.

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Uzeo sam juce LG 55UJ701V, televizor je brutalan. Kada pustite film u 4K HDR od 60gb slika je neverovatna. Sve preporuke za ovaj TV.
7d0c717835e7b34ec95558a38bf94e9e.jpg
51bda05744bdb0a223dffba186663c08.jpg
fced50f54977e8f757808a3b5a666275.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Uzeo sam juce LG 55UJ701V, televizor je brutalan. Kada pustite film u 4K HDR od 60gb slika je neverovatna. Sve preporuke za ovaj TV.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ja sam bas pre neki dan gledao sta ima u ponudi od 4K HDR filmova, pa me zanima sledece: ponuda je otprilike u rasponu 20-60gb, a mene zanima da li je velika razlika u kvalitetu slike, odnosno koliko bolju sliku dobijam od npr 60gb u odnosu na 20gb?
 
@nemanja123 ima malo probijanje kad je totalna crna slika, kad slikam u totalnom mraku telefonom izgleda kao da je ceo ekran beo sto nije isto kad i gledas. Mada kada se smanji malo kontrast bukvalno nema probijanja. Kad pustim hdr sve je cisto a probijanje se desava kad gledam iptv.

@star-duster gledam sa 4m. Na toj daljini je odlicno. Probavao sam i sa 3m takodje je super. Ispod 3m je vec preblizu.

@bobajakuda na dosta mesta sam gledao i pisalo je da ima 10bit. Na nekoliko foruma sam nasao da ovaj tv jedini ima 10bit u nekoj srednjoj novcanoj klasi. Iskreno mi je dojadilo citanje vise posto zadnjih 25 dana sam proveo gledajuci koji tv i ovaj su uglavnom svi preporucivali.

@owerlord iskreno skinuo sam 2 filma 60gb plus minus 2-3gb pre uzimanja tv. Jos nisam probao verzije od 20gb tako da ti ne znam reci razliku. Sto se tice kvaliteta od 60gb meni je lepsa slika nego kad gledam 4K hdr na YT.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ja sam bas pre neki dan gledao sta ima u ponudi od 4K HDR filmova
Gdje se ta ponuda uopšte može pogledati? Gdje nabavljate 4K filmove? I kakva je trenutno uopšte ponuda 4K filmova? Može i na PP ako nije za javnost.
 
Ima vidljive razlike u kvalitetu izmedju 20-60+ gb filmova.Ja uglavnom idem na veću varijantu kada su dobri filmovi u pitanju. Većinu skidam sa IPT. Imaju ok bazu 4K ripova. Ranije sam sa uhdclub-a ali penzionisali ga na žalost.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Presekao sam, i narucio Sony 49XE90, hvala svima na dosadasnjoj pomoci. Pre nego sto stigne, voleo bih da saznam:

1. da li sam dobro razumeo sledece: sva 4 hdmi-a podrzavaju 4K HDR, medjutim razlika je samo u tome sto 2 i 3 podrzavaju 60 fps, dok 1 i 4 samo 30 fps? ako je to tacno, moje sledece pitanje bi bilo sta sve postoji sto ima 60 fps (postoje li takve igre, filmovi, YT snimci)? ili mozda da preformulisem pitanje: imam D3i, obican PS4, externi hdd, u koji hdmi port je najbolje svaki uredjaj povezati?
2. kad je u pitanju podesavanje slike, imate li neki predlog, ko je to najbolje odradio, mozda rtings, i da li je to dovoljno, odnosno primecujem da su to neka opsta podesavanja, zar ne bi trebala posebna biti za recimo sport, filmove, PS4.... ili se za njih menja samo ona vrsta prikaza (standard, cinema, game....)?
3. pored klasicnog podesavanja slike, imate li neke predloge (fore & fazone) kako da maximalno iskoristim potencijal ovog TV-a, neka zanimljiva podsevanja koja prave razliku, itd?
 
Moze li pomoc oko kupovine tv, dvoumim se izmedju SONY KD49XE8005BAEP,LG 49 UJ701V,Samsung 50 MU6122KXXH ,tv za Sport i gledanje filmova .... vec imam mu 43 mu6122 i yadovoljan sam sada mi treba veca dijagonala gledanje sa 2.5 mestra filmovi,sport,ovaj Sony xe80 seria je i najskuplji verovatno i najbolja kupovina ... hteo sam ovaj lg uj701v ali cu odustati zbog WRGB panela ... ili to ipak nije presudno,sad da ne otvaram temu po tom pitanju ..
 
1.Ps4 bi trebalo na hdmi 2 ili 3 (ovaj je valjda i ARC port pa ako imaš neke zvučnike ode i taj port). Ostalo ne bi trebalo da pravi razliku, barem je tako kod mene na xe850.

2. Svaki model je drugačiji a i zavisi šta ti voliš, meni se na primer sviđa da boje bude zasićene, jeste da nije realno ali tako ja volim. Rtings bi mogao da ti bude osnova. Možeš sliku podesiti za sve ulaze a možeš i pojedinačno. Ps4 automatski prebacuje na game mode čim ga priključiš.

3. Na primer na Discover dugme na daljincu možeš staviti prečice do aplikacija (Kodi npr), zatim napraviti kategorije (do 4) omiljenih kanala. Ako instaliraš neku aplikaciju koje nema posebno za Android TV već kao apk ona ti se ne prikazuje u Launcheru ali za to je rešenje da instaliraš sideload launcher aplikaciju i onda preko nje možeš da lako pokrećeš šta god hoćeš.
 
Presekao sam, i narucio Sony 49XE90, hvala svima na dosadasnjoj pomoci. Pre nego sto stigne, voleo bih da saznam:

1. da li sam dobro razumeo sledece: sva 4 hdmi-a podrzavaju 4K HDR, medjutim razlika je samo u tome sto 2 i 3 podrzavaju 60 fps, dok 1 i 4 samo 30 fps? ako je to tacno, moje sledece pitanje bi bilo sta sve postoji sto ima 60 fps (postoje li takve igre, filmovi, YT snimci)? ili mozda da preformulisem pitanje: imam D3i, obican PS4, externi hdd, u koji hdmi port je najbolje svaki uredjaj povezati?
2. kad je u pitanju podesavanje slike, imate li neki predlog, ko je to najbolje odradio, mozda rtings, i da li je to dovoljno, odnosno primecujem da su to neka opsta podesavanja, zar ne bi trebala posebna biti za recimo sport, filmove, PS4.... ili se za njih menja samo ona vrsta prikaza (standard, cinema, game....)?
3. pored klasicnog podesavanja slike, imate li neke predloge (fore & fazone) kako da maximalno iskoristim potencijal ovog TV-a, neka zanimljiva podsevanja koja prave razliku, itd?

Zdravo,

Molim te kad ti stigne TV prijavi utiske, meni treba tv koji ce biti monitor i koji cu koristiti iskljucivo za pc gaming, ps4 pro gaming i gledanje filmova/serija preko pc-ja. Toliko sam se nacitao razlicitih komentara pa bi mi znacilo licno iskustvo.

Molba za sve vlasnike Xe70, Xe85 i Xe90, napisite mi svoje utiske, to mi je vaznije od svih recenzija i komentara koje mogu pronaci na netu.
 
Poslednja izmena:
Nemoj da se ljutis, ali kako si ti uopste kupio tv? Milion pitanja imas i jos sad ove zabice. Ljudi ne mogu da dobiju jednostavno pitanje "koji tv uzeti od ova dva modela", a ti malo malo pa neko cudnovato pitanje.
Uzeo si tv i uzivaj u njemu. [emoji6]
 
Prvo sto sam primetio jeste da na kutiji ne postoje one zabice pomocu kojih se lakse izvlaci TV iz kutije, zna li mozda neko zasto je to tako?

Koje su to zabice za lakse izvlacenje iz kutije? Postoje zabice koje sluce da se ucvrsti "gornja" na "donju" kutiju..Ako na njih mislis, odnosno ako one nedostaju, onda mi jedino pada na pamet da je uredjaj vec bio otvaran, i da ih taj neko nije sacuvao.
Gde si ga ono bese kupio?
 
@bakara @Bobajakuda
Ako imam i 2 milona pitanja, sto to vama predstavlja problem, forumi i tome sluze, zar ne, da se pita sve sto treba dok je u okviru teme? Znaci da sam pitao 2-3 pitanja, bilo bi ok, ali posto sam pitao mnogo vise, to vec nije u redu, prerasta u preterivanje, previse brinem itd, jel to vas nacin razmisljanja? Meni je jedini cilj bio da se sto detaljnije unapred raspitam kako ne bih dosao u situaciju da vracam proizvod od preko 1.000e zbog neke gluposti koju sam mozda predvideo i koja mi mozda nece odgovarati. To se zove potpuno opravdano i razumno razmisljanje. Da nisam na taj nacin razmisljao, ovde bi se zalio, pa bi mi neko rekao sto se nisam bolje raspitao, i bio bi 100% u pravu. Ja kad sam prethodni TV uzimao pre 5 god, sam sam nasao neka 3 modela, i pitao na forumu za preporuku, medjutim sad je po meni mnogo teze izabrati TV, pogotovo se to odnosi na ove skuplje modele.

@DJmihailo
https://prnt.sc/icrul6 Ja sam te zabice video na svim unboxing snimcima kod ovog modela, jedino ako za nase trziste one ne postoje, ili mozda samo za model od 49" njih nema?
 
^ Ako nedostaju znači da je već bio otvaran. Ista su pakovanja kod nas.

Vidi koliko dugo je radio, možda si dobio izložen primerak. Neko je ostavio kod kojim to možeš proveriti, prelistaj nekoliko prethodnih stranica.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno